Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παίδες

 

με ΓΠ Τιμολόγιο ΔΕΗ γνωρίζεται αν μπορώ να μπω σε κάποιο από αυτά τα δυο προγράμματα ;

δεν  είδα να αναφέρεται κάτι σχετικά με ΓΠ 

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 8/10/2020 στις 1:17 ΜΜ, m.gial είπε

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.

Ας πούμε ότι κάποιος θέλει να φύγει από τη ΔΕΗ, και να πάει στη ΖΕΝΙΘ, ή σε αλλή ιδιωτική εταιρεία ηλεκτρικής ενέργειας. Ποια είναι η διαφορά στο λογαριασμό?

στην χρεωση προμηθειας ενεργειας στον λογαριασμο θα βλεπεις περιπου τα μισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ειναι. Υπάρχουν εταιρίες με 0,06 την κ/ωρα κ παγιο 2,6. Αυτη η τιμη (των άλλων) βγαινει με 45% συνεπεια. Ειναι αραγε εγγυημενη για 2 χρόνια? Μαλλον ναι αφου θα είναι στο συμβόλαιο.

Κι εγω προσπαθώ να βρω τρόπο να παραμείνω στη ΔΕΗ, γιατί μόνο το 100αρικο προσφέρει στην ουσία για 2 χρόνια. Σε άλλη εταιρία υπολόγισα το κέρδος στα 300 για 2 χρόνια. Δεν ξέρω μόνο τι παγίδες μπορεί να έχουν οι άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν κατάλαβα για να σου δώσει η ΔΕΗ τα 100 ευρώ εννοείται πέραν του 2ετούς πέραν του συμβολαίου πρέπει να κάνεις και αλλαγή για πληρωμή μέσω πάγιας εντολής από τράπεζα κάθε μήνα;;;;

Εάν τελικά το αποφασίσω πρέπει πρώτα να πάω σε τράπεζα να κάνω πάγια εντολή για πληρωμή κάθε μήνα ή αυτό γίνεται και μετά;;;

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Δεν κατάλαβα για να σου δώσει η ΔΕΗ τα 100 ευρώ εννοείται πέραν του 2ετούς πέραν του συμβολαίου πρέπει να κάνεις και αλλαγή για πληρωμή μέσω πάγιας εντολής από τράπεζα κάθε μήνα;;;;

Εάν τελικά το αποφασίσω πρέπει πρώτα να πάω σε τράπεζα να κάνω πάγια εντολή για πληρωμή κάθε μήνα ή αυτό γίνεται και μετά;;;

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.... Απλά τον κάνεις να έρχεται κάθε μήνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Δεν κατάλαβα για να σου δώσει η ΔΕΗ τα 100 ευρώ εννοείται πέραν του 2ετούς πέραν του συμβολαίου πρέπει να κάνεις και αλλαγή για πληρωμή μέσω πάγιας εντολής από τράπεζα κάθε μήνα;;;;

Εάν τελικά το αποφασίσω πρέπει πρώτα να πάω σε τράπεζα να κάνω πάγια εντολή για πληρωμή κάθε μήνα ή αυτό γίνεται και μετά;;;

Όχι, δε χρειάζεται πάγια εντολή. Στο άλλο πρόγραμμα που διαφημίζει, απαιτεί πάγια εντολή.

 

Εγώ το έβαλα του πατέρα μου πάντως που έτσι και αλλιώς δεν έφευγε ούτε με αίτηση από τη ΔΕΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, afragorn είπε

Όχι, δε χρειάζεται πάγια εντολή. Στο άλλο πρόγραμμα που διαφημίζει, απαιτεί πάγια εντολή.

Εγώ το έβαλα του πατέρα μου πάντως που έτσι και αλλιώς δεν έφευγε ούτε με αίτηση από τη ΔΕΗ...

Έτσι είμαστε εμείς οι παλαιοί.😁

Τελικά μπήκα στο ebill (είχα λογαριασμό) και έκανα αρχικά για το εξοχικό. Ναι δεν χρειάζεται απλά σε ενημερώνουν ότι ο λογαριασμός θα είναι πλέον μηνιαίος και ηλεκτρονικός όπως τον λάμβανα και πριν αλλά κάθε δίμηνο. Όντως είναι πολύ απλό απλά τσεκάρεις κάποια κουτάκια και το υποβάλεις.

Λένε ότι θα ενημερωθώ μάλλον μέσω email για την έκβαση της αίτησης. Οπότε περιμένω έγκριση.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Έτσι είμαστε εμείς οι παλαιοί.😁

Τελικά μπήκα στο ebill (είχα λογαριασμό) και έκανα αρχικά για το εξοχικό. Ναι δεν χρειάζεται απλά σε ενημερώνουν ότι ο λογαριασμός θα είναι πλέον μηνιαίος και ηλεκτρονικός όπως τον λάμβανα και πριν αλλά κάθε δίμηνο. Όντως είναι πολύ απλό απλά τσεκάρεις κάποια κουτάκια και το υποβάλεις.

Λένε ότι θα ενημερωθώ μάλλον μέσω email για την έκβαση της αίτησης. Οπότε περιμένω έγκριση.

Κάθε μήνα δεν σου γράφει θα βγαίνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Κάθε μήνα δεν σου γράφει θα βγαίνει; 

Ακριβώς ηλεκτρονικά όπως και πριν απλά κάθε μήνα και πρέπει να πληρώνεται εμπρόθεσμα για να υπάρχει η έκπτωση 5%. Παλαιότερα που τρέχαμε στη ΔΕΗ να πληρώσουμε ήταν μπελάς τώρα με την κάρτα μέσω υπολογιστή πληρώνεις από το σπίτι.

Μάλλον θα πάω και στην Τράπεζα να κάνω  πάγια εντολή πληρωμής να βγω και από αυτό το μπελά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα ,το εχει κανει κανεις σας?συμφερει λετε?

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter?gclid=CjwKCAiA-_L9BRBQEiwA-bm5fpFe-zstQmYG2iyRChaMfxpB4Km8JxfY6jvlAs2m27uJQiQHhnDEYhoCfLgQAvD_BwE

ΑΚΥΡΗ Η ΕΡΩΤΗΞΙΣ ειχε ενοιξει θεμα δεν τοχα δει θενξ

Επεξ/σία από blackhill66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2020 στις 5:25 ΠΜ, papoys1 είπε

Δεν κατάλαβα για να σου δώσει η ΔΕΗ τα 100 ευρώ εννοείται πέραν του 2ετούς πέραν του συμβολαίου πρέπει να κάνεις και αλλαγή για πληρωμή μέσω πάγιας εντολής από τράπεζα κάθε μήνα;;;;

Εάν τελικά το αποφασίσω πρέπει πρώτα να πάω σε τράπεζα να κάνω πάγια εντολή για πληρωμή κάθε μήνα ή αυτό γίνεται και μετά;;;

Αν κανεις παγια εντολη σου δινει ακομα 2% εκπτωση το μηνα. Αξιζει πολυ λιγο γιατι κρατανε προμηθειες οι τραπεζες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αν κανεις παγια εντολη σου δινει ακομα 2% εκπτωση το μηνα. Αξιζει πολυ λιγο γιατι κρατανε προμηθειες οι τραπεζες. 

Καλά που το είπες. Έλεγα να το κάνω αλλά αν έχει και προμήθεια θα το αφήσω. Θα περάσω να κάνω μία ερώτηση γιατί αν είναι να κερδίζεις 1 ευρώ και να δίνει 1,50 άστο να πάει

20 ώρες πριν, blackhill66 είπε

Καλησπερα ,το εχει κανει κανεις σας?συμφερει λετε?

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter?gclid=CjwKCAiA-_L9BRBQEiwA-bm5fpFe-zstQmYG2iyRChaMfxpB4Km8JxfY6jvlAs2m27uJQiQHhnDEYhoCfLgQAvD_BwE

ΑΚΥΡΗ Η ΕΡΩΤΗΞΙΣ ειχε ενοιξει θεμα δεν τοχα δει θενξ

Εγώ το έκανα αρχικά στο εξοχικό  λογαριασμός μόνο 2-3 μήνες το καλοκαίρι στους άλλους τα πάγια οπότε 100 ευρώ θα τη βγάλω τζάμπα μέχρι το καλοκαίρι.😁

Για Αθήνα το σκέφτομαι αλλά μάλλον θα το κάνω γιατί δεν σκέφτομαι και να φύγω από τη ΔΕΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,μια ερώτηση,ξέρει κάποιος αν θέλω να αλλάξω όνομα στην ΔΕΗ μετα απο 10 Χρόνια θανάτου αν είναι το ίδιο σε κόστος?γτ κάποιος μ είπε ότι μπορεί να γίνει δωρεάν...Ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tonia91 είπε

Καλησπερα,μια ερώτηση,ξέρει κάποιος αν θέλω να αλλάξω όνομα στην ΔΕΗ μετα απο 10 Χρόνια θανάτου αν είναι το ίδιο σε κόστος?γτ κάποιος μ είπε ότι μπορεί να γίνει δωρεάν...Ευχαριστώ πολύ!!

Ο θάνατος δεν έχει σημασία.

Όμως, πιθανότατα, θα χρειαστεί χαρτί ΥΔΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...