Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά εγώ προχθές έλαβα λογαριασμό με 508 ευρώ ρητρα αναπροσαρμογης ενώ έχω ενεργοποιήσει το my home enter από τις 15 Νοεμβρίου 2021🤨 image.png.8e0e6efc2e25ca2bcccacb712203ca47.pngimage.jpeg.5d4cbbb1808f133367c312891a653cd8.jpegimage.jpeg.5d4cbbb1808f133367c312891a653cd8.jpeg

Επεξ/σία από gavorki
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, gavorki είπε

Προσωπικά εγώ προχθές έλαβα λογαριασμό με 508 ευρώ ρητρα αναπροσαρμογης ενώ έχω ενεργοποιήσει το my home enter από τις 16 Νοεμβρίου 2021🤨

ανέβασε λογαριασμό

ελπίζω μην ξεχάστηκες και έκανες αίτηση για  ΚΟΤ μιας και το enter με 0,10 δεν έπερνε και σε πετούσε στο Γ1

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

ανέβασε λογαριασμό

Σε 10 λεπτά είμαι σπίτι και ανεβάζω.👍

36 λεπτά πριν, korakios είπε

ανέβασε λογαριασμό

ελπίζω μην ξεχάστηκες και έκανες αίτηση για  ΚΟΤ μιας και το enter με 0,10 δεν έπερνε και σε πετούσε στο Γ1

Μολις Ανεβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, gavorki είπε

Μολις Ανεβασα.

βλέπω και έναντι στα ύψη (κατανάλωση) , για 244 μέρες 8+ μήνες  ,

άκυρο , τώρα είδα το 3970 , νόμιζα ήταν  379

έχεις χρωστούμενες ρήτρες  Γ1

άρα πρέπει να υπολογίσεις πρώτα την  κατανάλωση απο το ξεκίνημα της περιόδου κατανάλωσης έως 14/11/21 (αναλογικά) ώστε να δεις αν είναι σωστή η ρήτρα (και οι επιδοτήσεις απο 1/9/21)

@gavorki έκανα πολλαπλά edit ,sorry

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

βλέπω και έναντι στα ύψη (κατανάλωση) , για 244 μέρες 8+ μήνες  ,

άκυρο , τώρα είδα το 3970 , νόμιζα ήταν  379

έχεις χρωστούμενες ρήτρες  Γ1

άρα πρέπει να υπολογίσεις πρώτα την  κατανάλωση απο το ξεκίνημα της περιόδου κατανάλωσης έως 14/11/21 (αναλογικά) ώστε να δεις αν είναι σωστή η ρήτρα (και οι επιδοτήσεις απο 1/9/21)

@gavorki έκανα πολλαπλά edit ,sorry

Έχω ρήτρα την οποία πλήρωσα πριν αλλάξει το πρόγραμμα και η οποία ήρθε σε έναντι. Ανεβάζω και τους υπόλοιπους σε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gavorki είπε

Έχω ρήτρα την οποία πλήρωσα πριν αλλάξει το πρόγραμμα και η οποία ήρθε σε έναντι. Ανεβάζω και τους υπόλοιπους σε λίγο.

δες αν αφαιρέθηκε στα έναντι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, korakios είπε

δες αν αφαιρέθηκε στα έναντι

Λοιπον. Τωρα που ειμαι σπιτι. Εκκαθαριστικος Σεπτεμβριου 2021 111,32 ρητρα.
Αλλαγη σε My Home Enter 16/11/2021
Οι επομενοι 3 λογαριασμοι εναντι χωρις ρητρα

(08.11.202115.01.2022 και 08.03.2022)

Αρα ειναι δυνατον σε 2 μηνες να εχω αναδρομικα 508 ρητρα;

 

image.png.1c86f0faa060b7078134c6cb5294941b.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gavorki είπε

Αρα ειναι δυνατον σε 2 μηνες να εχω αναδρομικα 508 ρητρα;

ναι , ανάλογα την κατανάλωση

mining κάνεις?

πως και δεν έχει νυχτερινή κατανάλωση ο λογαριασμός?

5 λεπτά πριν, gavorki είπε

Εκκαθαριστικος Σεπτεμβριου 2021

περίοδο κατανάλωσης γράψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , ανάλογα την κατανάλωση

mining κάνεις?

πως και δεν έχει νυχτερινή κατανάλωση ο λογαριασμός?

περίοδο κατανάλωσης γράψε

Οχι δεν κανω Mining, ειμαστε οικογενεια 4 ατομων με γοvεις που χρειαζονται τον χειμωνα την σομπα λογω ηλικιας :) Εκκαθαριστικοι ερχονται ανα 8μηνο για καποιο λογο. Το θεμα της νυκτερινης ειναι επισης αλλος Γολγοθας. Εχω χαλασμενο το ρολοι απο περσι, εχω στειλει 3 αιτηματα στην ΔΕΔΔΗΕ απο Μαιο του 2021, εχω παρει αμετρηττα τηλεφωνα και ακομα ερχονται. Το εχω αναφερει και στην ΔΕΗ αλλα δεν ασχολουνται. 

Επεξ/σία από gavorki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gavorki είπε

Το θεμα της νυκτερινης ειναι επισης αλλος Γολγοθας. Εχω χαλασμενο το ρολοι απο περσι, εχω στειλει 3 αιτηματα στην ΔΕΔΔΗΕ απο Μαιο του 2021, εχω παρει αμετρηττα τηλεφωνα και ακομα ερχονται. Το εχω αναφερει και στην ΔΕΗ αλλα δεν ασχολουνται.

καταγγελία στο myrae κατά πάροχου και διαχειριστή (ένα αίτημα όχι 2 , ΔΕΗ&ΔΕΔΔΗΕ)

πρέπει να μάθουνε με κλιματιστικό 24ωρο

20 λεπτά πριν, korakios είπε

περίοδο κατανάλωσης γράψε

για τον προηγούμενο εκκαθαριστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος που εχει σταθερο προγραμμα ΜyHome να μου πει αν εχει στους λογαριασμους του ρητρα αναπροσαρμογης?

Ειναι ο δευτερος λογαριασμος που λαμβανω μετα την ενεργοποιηση του προγραμματος και εχει παλι ρητρα αναπροσαρμογης. Οταν εκανα την αιτηση εγραφε στους ορους του συμβολαιου σταθερο παγιο χωρις ρητρα. Εχω μπερδευτει.Απο την στιγμη που εβαλα προγραμμα ΜyHome δεν θαπρεπε να μην υπαρχει καν στον λογαριασμο μου η ρητρα?

image.png.9fcb524ec10e0bcd93a10a91099fa3ce.png

Και μετα εχει αυτο που δεν καταλαβαινω τι επιστροφη ειναι.

image.png.2e2781b53cccec73bf8a517e40772fe8.png

Η Δεη εδω και εναν μηνα ακομα το κοιταει.  Μηπως δεν καταλαβαινω κατι εγω σωστα? Εγω εχω καταλαβει οτι απο την στιγμη που το συμβολαιο μου λεει χωρις ρητρα αναπροσαρμογης, δεν πρεπει να γραφεται καθολου στον λογαριασμο. Τωρα δεν καταλαβαινω αν μου την χρεωνουνε η οχι και αν αυτη η διορθωση αφορα τη ρητρα η αν θα ημουν κανονικα -98,58 και χωρις την ρητρα αναπροσαρμογης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mccrush2006 είπε

Μπορει καποιος που εχει σταθερο προγραμμα ΜyHome να μου πει αν εχει στους λογαριασμους του ρητρα αναπροσαρμογης?

Ειναι ο δευτερος λογαριασμος που λαμβανω μετα την ενεργοποιηση του προγραμματος και εχει παλι ρητρα αναπροσαρμογης. Οταν εκανα την αιτηση εγραφε στους ορους του συμβολαιου σταθερο παγιο χωρις ρητρα. Εχω μπερδευτει.Απο την στιγμη που εβαλα προγραμμα ΜyHome δεν θαπρεπε να μην υπαρχει καν στον λογαριασμο μου η ρητρα?

image.png.9fcb524ec10e0bcd93a10a91099fa3ce.png

Και μετα εχει αυτο που δεν καταλαβαινω τι επιστροφη ειναι.

image.png.2e2781b53cccec73bf8a517e40772fe8.png

Η Δεη εδω και εναν μηνα ακομα το κοιταει.  Μηπως δεν καταλαβαινω κατι εγω σωστα? Εγω εχω καταλαβει οτι απο την στιγμη που το συμβολαιο μου λεει χωρις ρητρα αναπροσαρμογης, δεν πρεπει να γραφεται καθολου στον λογαριασμο. Τωρα δεν καταλαβαινω αν μου την χρεωνουνε η οχι και αν αυτη η διορθωση αφορα τη ρητρα η αν θα ημουν κανονικα -98,58 και χωρις την ρητρα αναπροσαρμογης.

Εγω με MyHome Enter απο το 2020, δεν έχω κάτι. Σου βάζω εκκαθαριστικό.

image.png.abb4b3655cdcd874f00279e71a815614.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αυτή η μανία κάποιων σας να μην βάζετε ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον λογαριασμό να βλέπουμε (και) περιόδους κατανάλωσης...

3 στα 3 στην συγκεκριμένη σελίδα 😕

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, mccrush2006 είπε

Μπορει καποιος που εχει σταθερο προγραμμα ΜyHome να μου πει αν εχει στους λογαριασμους του ρητρα αναπροσαρμογης?

Ειναι ο δευτερος λογαριασμος που λαμβανω μετα την ενεργοποιηση του προγραμματος και εχει παλι ρητρα αναπροσαρμογης. Οταν εκανα την αιτηση εγραφε στους ορους του συμβολαιου σταθερο παγιο χωρις ρητρα. Εχω μπερδευτει.Απο την στιγμη που εβαλα προγραμμα ΜyHome δεν θαπρεπε να μην υπαρχει καν στον λογαριασμο μου η ρητρα?

image.png.9fcb524ec10e0bcd93a10a91099fa3ce.png

Και μετα εχει αυτο που δεν καταλαβαινω τι επιστροφη ειναι.

image.png.2e2781b53cccec73bf8a517e40772fe8.png

Η Δεη εδω και εναν μηνα ακομα το κοιταει.  Μηπως δεν καταλαβαινω κατι εγω σωστα? Εγω εχω καταλαβει οτι απο την στιγμη που το συμβολαιο μου λεει χωρις ρητρα αναπροσαρμογης, δεν πρεπει να γραφεται καθολου στον λογαριασμο. Τωρα δεν καταλαβαινω αν μου την χρεωνουνε η οχι και αν αυτη η διορθωση αφορα τη ρητρα η αν θα ημουν κανονικα -98,58 και χωρις την ρητρα αναπροσαρμογης.

Στον επόμενο δεν θα έχεις ρήτρα. Είναι λόγω της διόρθωσης. Φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή στο διαστημα 19/1-13/4 είχες το Γ1. Αν ναι, αυτό φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από 11/04 παντως που ολοκληρωθηκε η αποστολή στοιχείων και μου ήρθε email προώθησης στο ΔΕΔΗΕ , ενώ στο e-bill υπάρχει καρτέλα ρεύματος ακόμα γράφει "υπό εξέταση το αίτημα για home online"

Στο μεσοδιάστημα πληρώνω έναν λογαριασμό Volterra με σταθερό 0.089 και ένα μήνα μετά , σήμερα δηλαδή έρχεται έναντι της Volterra πάλι με σταθερό 0.089 , παρόλο που είχα λάβει επιστολή για μετατροπή σε κυμαινόμενο 😂😂

Διαρκεί πάνω από μήνα η εναλλαγή σε ΔΕΗ ?

Επεξ/σία από kosmasgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...