Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Έχω λάβει χθες το μήνυμα για προώθηση στην ΔΕΔΔΗΕ και ότι σε 2 μέρες θα είναι εντάξει. Αναφορικά με τον κωδικό εταίρου που ζητάει για να ανοίξουμε ebill καθώς δεν έχω ήδη λογαριασμό μπορείτε να μου πείτε πως τον βρίσκουμε; Θα μας στείλουν νέο mail με τα στοιχεία μόλις ολοκληρωθεί η μεταφορά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

 

@ekrepali

Ποσο καιρο ειναι υπο εξέταση το online?

Απ'το πρωί. Εκτός κι αν είχε ήδη ενεργοποιηθεί κι εγώ το ξαναπάτησα. 😄 Πήρα τηλέφωνο να επιβεβαιώσω, αλλά βγήκε μήνυμα πως όλες οι γραμμές είναι κατηλλειμένες... να καλέσω αργότερα. Και κόπηκε η γραμμή. 10 λεπτά χαμένα.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

10 λεπτά χαμένα.

Τουλάχιστον δωρεάν :P Εμενα σε αλλη παροχη εγινε σε μια εργασιμη, στο πατρικο μου ειναι 4η μερα που ειναι υπο εξεταση.. Θα παρω πιο μετα το μεσημερι να δω τι παιζει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Απ'το πρωί. Εκτός κι αν είχε ήδη ενεργοποιηθεί κι εγώ το ξαναπάτησα. 😄

Έπιασα γραμμή, μoυ επιβεβαίωσε ότι το online έχει ήδη ενεργοποιηθεί αυτόματα και δε χρειαζόταν να το πατήσω κι εγώ (γι'αυτό φαίνεται το μήνυμα ότι είναι υπό εξέταση). Μα είναι βλάκες... έχουν τα προγράμματα στην αρχική σελίδα (και οι οδηγίες στο mail λένε να πατήσουμε ενεργοποίηση). Πού να φανταστώ να έμπαινα πρώτα να δω το ιστορικό κινήσεων. Ελπίζω να μη γίνει καμιά συστεμική πατάτα τώρα που ζήτησα ενεργοποίηση του προγράμματος που έχει ήδη ενεργοποιηθεί.

Πάμε παρακάτω τώρα... μου επιβεβαίωσε ότι το τελευταίο ψηφίο πρέπει να αλλάξει, αλλά δε φαίνεται ακόμα στο σύστημα. Δηλαδή ο ΔΕΔΔΗΕ τους έστειλε επιβεβαίωση ότι είμαι πλέον πελάτης τους αλλά δεν έχει στείλει όλα τα στοιχεία ακόμα. Ότι να'ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως εάν δεν το ξέρετε, την τηλεφωνική και ηλεκτρονικη υποστηριξη της ΔΕΗ την εχει η e-value.  (ΤΟ outsourcing στα καλύτερα του :P )

Οποτε μην περιμενετε παπαδες απο τα ατομα/παιδια που δουλευουν εκει για 300€.. Οτι μπορουν/νομιζουν/τους λενε κανουν.. 

Καλυτερα παρτε στο τοπικο καταστημα της περιοχης σας ή πηγαιντε απο κει να ειστε σιγουροι..   :) 

@ekrepali Και για να πιστοποιήσω οτι λενε μαλακιες, εγω ΔΕΝ το πατησα ηταν αυτοματα ετσι και συνεχιζει να ειναι υπο εξεταση.. 

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!

Έκανα αίτηση χθές βράδυ ηλεκτρονικά. Έλεγε πως θα μου έρθει εμαιλ αλλά πουθενά, ούτε σπαμ ούτε junk. 
Στο αποδεικτικό της αίτησης που κατέβασα επιβεβαίωσα πως δεν το έγραψα λάθος. 
Έχει συμβεί και σε άλλον να αργήσει το εμαιλ ; Να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα και να επικοινωνήσω τηλεφωνικά ;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, KenJiNx είπε

καλησπέρα!

Έκανα αίτηση χθές βράδυ ηλεκτρονικά. Έλεγε πως θα μου έρθει εμαιλ αλλά πουθενά, ούτε σπαμ ούτε junk. 
Στο αποδεικτικό της αίτησης που κατέβασα επιβεβαίωσα πως δεν το έγραψα λάθος. 
Έχει συμβεί και σε άλλον να αργήσει το εμαιλ ; Να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα και να επικοινωνήσω τηλεφωνικά ;

Ναι, άλλο ένα ψέμα!

Δεν έρχεται ποτέ το συγκεκριμένο mail. Mail έρχεται μόνο μετά τη νέα τηλεφωνική αίτηση. Φροντίστε να αναφέρετε το προϊόν που αιτείστε, ώστε αυτό να είναι ξεκάθαρο και να μην επιδέχεται παρερμηνεία.😉

Επεξ/σία από Agwnistikotatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agwnistikotatos είπε

Ναι, άλλο ένα ψέμα!

Δεν έρχεται ποτέ το συγκεκριμένο mail. Mail έρχεται μόνο μετά τη νέα τηλεφωνική αίτηση. Φροντίστε να αναφέρετε το προϊόν που αιτείστε, ώστε αυτό να είναι ξεκάθαρο και να μην επιδέχεται παρερμηνεία.😉

Δηλαδή τσάμπα κάναμε την αίτηση ηλεκτρονικά; Πρέπει να πάρουμε τηλέφωνο για νέα αίτηση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Δηλαδή τσάμπα κάναμε την αίτηση ηλεκτρονικά; Πρέπει να πάρουμε τηλέφωνο για νέα αίτηση ;

Καλησπερα... Μαλλον  θα εχει πεσει πολυ δουλεια... Υπομονη λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Δηλαδή τσάμπα κάναμε την αίτηση ηλεκτρονικά; Πρέπει να πάρουμε τηλέφωνο για νέα αίτηση ;

Σε παίρνουν αυτοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τώρα πως άλλαξε και το νούμερο παροχής, έχει γίνει αλλαγή παρόχου κι επισήμως. Οι κινήσεις στο ebill της ΔΕΗ εμφανίζονται σε όλους όσους βρίσκονται στο τελικό στάδιο, αλλά δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή παρόχου. Απλά προετοιμάζουν το έδαφος να είναι όλα έτοιμα μόλις δώσει ο ΔΕΔΔΗΕ το ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Είδα τώρα πως άλλαξε και το νούμερο παροχής, έχει γίνει αλλαγή παρόχου κι επισήμως. Οι κινήσεις στο ebill της ΔΕΗ εμφανίζονται σε όλους όσους βρίσκονται στο τελικό στάδιο, αλλά δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή παρόχου. Απλά προετοιμάζουν το έδαφος να είναι όλα έτοιμα μόλις δώσει ο ΔΕΔΔΗΕ το ΟΚ.

Γνωρίζεις αν αυτή τη στιγμή βρίσκεσαι σε Γ1 ή My Home Online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Agwnistikotatos είπε

Γνωρίζεις αν αυτή τη στιγμή βρίσκεσαι σε Γ1 ή My Home Online;

Στο online είμαι πήρα και το επιβεβαίωσα.

Τέλος εγώ από εδώ, ότι ήταν να πω το είπα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Παιδιά. Σε όσους αποστέλλεται η ΣΥΜΒΑΣΗ τηε ΔΕΗ , με χαρακτηρισμό "Γ1 ΟικιακόΤιμολόγιο" , μπορείτε να αλλάξετε την περιγραφή , με το : Adobe Acrobat XI Pro , & να βάλετε το Πρόγραμμα : My HomeOnline .. Για σιγουριά ότι δεν θα συμβεί κάτι ανεπιθύμητο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, denis1961 είπε

Καλησπέρα Παιδιά. Σε όσους αποστέλλεται η ΣΥΜΒΑΣΗ τηε ΔΕΗ , με χαρακτηρισμό "Γ1 ΟικιακόΤιμολόγιο" , μπορείτε να αλλάξετε την περιγραφή , με το : Adobe Acrobat XI Pro , & να βάλετε το Πρόγραμμα : My HomeOnline .. Για σιγουριά ότι δεν θα συμβεί κάτι ανεπιθύμητο..

Το να παραποιήσεις ηλεκτρονικά επίσημο έγγραφο και ειδκά συμβόλαιο θα έλεγα οτι είναι επικίνδυνο έως βλακώδες.

Το οτι η ΔΕΗ και η κάθε εταιρία κρατάει αντίγραφο από την αλληλογραφία που σου απέστειλε σου πέρασε από το μυαλό;

Ας μη προτείνουμε πράγματα έτσι ελαφρά και χαλαρά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...