Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, denis1961 είπε

Καλησπέρα Παιδιά. Σε όσους αποστέλλεται η ΣΥΜΒΑΣΗ τηε ΔΕΗ , με χαρακτηρισμό "Γ1 ΟικιακόΤιμολόγιο" , μπορείτε να αλλάξετε την περιγραφή , με το : Adobe Acrobat XI Pro , & να βάλετε το Πρόγραμμα : My HomeOnline .. Για σιγουριά ότι δεν θα συμβεί κάτι ανεπιθύμητο..

Γράψε και τιμή χρέωσης τζάμπα για 24 μήνες. 🤪 Είπα δε θα ξαναμπώ εδώ πέρα, αλλά δε με αφήνετε.

@takoulou πήγαινε στο άλλο forum και κάνε μια διευκρίνιση αν γνώριζεις... είναι 2 άτομα με εντολή εκπροσώπησης που δεν έχει φτάσει ΔΕΔΔΗΕ εδώ και κάνα μήνα. Παίρνει ο άλλος τη ΔΕΗ, του λένε έχουμε στείλει την εντολή. Παίρνει τον ΔΕΔΔΗΕ, του λένε δε πήραμε εντολή. ΟΚ υπάρχει πρόβλημα... αλλά τους πελάτες γιατί τους κάνουν μπαλάκι; Ποιος είναι υπεύθυνος για σφάλματα επικοινωνίας στον Θαλή; Ο ΔΕΔΔΗΕ; Το υπουργείο περιβάλλοντος ή το υπουργείο ψηφιακής διακυβέρνησης; Εργολάβος; Ποιος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, korakios είπε

αυτό όμως είναι θέμα , το καλό είναι οτι έχεις δικαίωμα υποαναχώρησης 14 ημερών για οποιεσδήποτε ενέργειες , θα πήγαινα απο εκεί και θα ζητούσα εγγράφως με σφραγίδα οτι ισχύει (ή στείλε ένα email απο σήμερα αν δε μπορείς να πας και πας απο Δευτέρα αν δεν έχουν απαντήσει)

Για το ebill μου είπαν οτι είναι νωρίς  λογικά απο δευτέρα θα μπορώ να κάνω την αιτηση για μηνιαιο λογαριασμό 

Το σοβάρο θέμα του Home Online από Enter+ μου είπαν και εστειλα μηνυμα στην φόρμα που έχουν και τους ζήτησα να με αλλάξουν στο Home Online αν δεν το έχουν προχωρήσει εως της 26/10 θα στειλω mail υποαναχώρησης γιατί έχω διωρία μέχρι 27/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Για το ebill μου είπαν οτι είναι νωρίς  λογικά απο δευτέρα θα μπορώ να κάνω την αιτηση για μηνιαιο λογαριασμό 

δεν έχω ακούσει πάντως άλλον να περνά απο enter στο online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

δεν έχω ακούσει πάντως άλλον να περνά απο enter στο online

Προσπαθησε κι εμενα ενας φιλος αλλα δεν μπορεσε.Τον ειπα να παει απο το καταστημα καλυτερα μηπως και βγαλει ακρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Προσπαθησε κι εμενα ενας φιλος αλλα δεν μπορεσε.Τον ειπα να παει απο το καταστημα καλυτερα μηπως και βγαλει ακρη.

μήπως αυτός ήτανε ήδη στο enter ? στoν @valantis123 του δώσανε και υπέγραψε το enter+ ,υποθέτω με νέα αίτηση στο online θα ακύρωνε την παλιά (υπαναχώρηση) ,αλλά μπορεί και να κρασάρει όλο το σύστημα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι να ειναι η υπαλληλος δηλαδή... που μου είπε βάζουμε enter και μετά απο το ebill θα βάλω το home online γιατί μου λέει δε μπορούμε στο κατάστημα να βάλουμε το Online κατάλαβα ότι έπρεπε να βάλω Γ1 και μετά Online αλλα δε μου το είπε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, valantis123 είπε

ότι να ειναι η υπαλληλος δηλαδή... που μου είπε βάζουμε enter και μετά απο το ebill θα βάλω το home online γιατί μου λέει δε μπορούμε στο κατάστημα να βάλουμε το Online κατάλαβα ότι έπρεπε να βάλω Γ1 και μετά Online αλλα δε μου το είπε..

όπως είπε και ο @HERTHAN, καλύτερα να πας απο εκεί

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios (γράψαμε μαζί) και εννοείται στην Κάρπαθο που είμαι δεν πρέπει να έχει καν κατάστημα απο οτι ψάχνω.. μονο εργοστάσιο βρίσκω.

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

μήπως αυτός ήτανε ήδη στο enter ? στoν @valantis123 του δώσανε και υπέγραψε το enter+ ,υποθέτω με νέα αίτηση στο online θα ακύρωνε την παλιά (υπαναχώρηση) ,αλλά μπορεί και να κρασάρει όλο το σύστημα 😂

Ναι ειναι στο enter τωρα και θελει να παει στο online.

Αυτο που εκαναν στον valanti ειναι λαθος κατα την γνωμη μου.Δεν θα το δεχομουν.

2 λεπτά πριν, valantis123 είπε

.. μονο εργοστάσιο βρίσκω.

Ακομα καλυτερα......μπουμπουνισε το.:P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, valantis123 είπε

@korakios (γράψαμε μαζί) και εννοείται στην Κάρπαθο που είμαι δεν πρέπει να έχει καν κατάστημα απο οτι ψάχνω.. μονο εργοστάσιο βρίσκω.

σε κατάστημα δεν είπες οτι έκανες αίτηση ?ή τηλεφωνικώς ?

@ekrepali τι λες ? υπαναχώρηση και νέα αίτηση ? νέα αίτηση κατευθείαν ? περιμένει μπας και βρει άκρη στο τηλ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios Ναι σε κατάστημα γιατί ειμουνα Πάτρα και βιαζόμουν να μου βάλουν ρεύμα που θα ερχόμουν Κάρπαθο.

Νέα αίτηση κατευθείαν πώς μπορώ  να κάνω αφου έχω ήδη ρεύμα - πρόγραμμα, να τους στείλω απλά αίτηση απο την φόρμα επικοινωνιας ή τηλεφωνικά?

Εγώ λέω να περιμένω μέχρι Τρίτη - Τετάρτη - Πεμπτη το πολύ και αν δε με έχουν ενημερώσει να κάνω φόρμα υπαναχωρησης μου είπαν 14 μέρες είναι εώς τη 27/10 διωρία την έκανα την αίτηση 11/10.

και αν με ενημερώσουν οτι θα το προχωρήσουν τηλεφωνικά? να καθησυχαστω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Είδα τώρα πως άλλαξε και το νούμερο παροχής, έχει γίνει αλλαγή παρόχου κι επισήμως. Οι κινήσεις στο ebill της ΔΕΗ εμφανίζονται σε όλους όσους βρίσκονται στο τελικό στάδιο, αλλά δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχει ολοκληρωθεί η αλλαγή παρόχου. Απλά προετοιμάζουν το έδαφος να είναι όλα έτοιμα μόλις δώσει ο ΔΕΔΔΗΕ το ΟΚ.

Πως μπορω να δω αν αλαξε ο παροχος για να κανω αιτηση ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...