Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, αραχτε οπου είστε, με την ρητρουλα σας και μην μας ζαλιζετε με ιστοριες να ειχαμε να λεγαμε.. Φτανει πια.. Ολα σας βρωμανε και ολοι online τρέχετε ομως…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Παιδια, αραχτε οπου είστε, με την ρητρουλα σας και μην μας ζαλιζετε με ιστοριες να ειχαμε να λεγαμε.. Φτανει πια.. Ολα σας βρωμανε και ολοι online τρέχετε ομως…

Δεν είναι όλα άσπρα ή μαύρα αδερφέ!

Πιστεύω 9 στους 10 εδώ μέσα δεν ήταν ποτέ σε πρόγραμμα ρήτρας, αλλά και να ήταν δικαίωμά τους!

Όπως λέγονται τα καλά πρέπει να λέγονται και τα στραβά. Κάνει μπαμ από μακριά ότι είναι το τυράκι το πρόγραμμα και θα το αξιοποιήσουμε αποκλειστικά και μόνο όσο δεν υπάρχει η φάκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εκανα ονλινε την αιτηση.με αλλαγη παροχου. ολοκληρωθηκε επιτυχως. μου εβγαλε και μηνυμα το econtract οτι καταψωρηθηκε επιτυχως με τα στοιχεια μου. ολα κομπλε.. αλλα ακομα μαιλ στο yahoo δεν μου ηρθε.. εχει περασει σχεδον μια ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ALXIOA είπε

την εκανα ονλινε την αιτηση.με αλλαγη παροχου. ολοκληρωθηκε επιτυχως. μου εβγαλε και μηνυμα το econtract οτι καταψωρηθηκε επιτυχως με τα στοιχεια μου. ολα κομπλε.. αλλα ακομα μαιλ στο yahoo δεν μου ηρθε.. εχει περασει σχεδον μια ωρα

Έκανα την αίτηση ηλεκτρονικά Πέμπτη βράδυ, και Σάββατο μεσημερί με πήραν για επιβεβαιωση στοιχειων. Πρακτικά ξανακάναμε την αίτηση τηλεφωνικά. Σήμερα το πρωι, Δευτέρα μου ήρθε η συμβαση στο email ώστε να την υπογράψω.
Μη περιμενεις επιβεβαιωτικο εμαιλ όπως λέει. Θα σε πάρουν τηλέφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το ΔΕΗ home online εχει ρητρα προσαρμογης; Γιατι ειμαι στο παλιο κλασικο τιμολογιο της ΔΕΗ και σκεφτομαι να κανω την αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας μου ηρθε η σύμβαση του ονλινε αλλα με παραξενέυη αυτη η δήλωση που λεει για μεταφορα υπολοιπου δηλαδη τι εννοεί οτι αν καποιος προηγουμενος ενοικιαστης στο διαμερισμα που ειμαι είχε αφησει υπολοιπο στην ΔΕΗ θα ερθει σε εμενα ? Η εννοεί αν υπαρχει υπολοιπο στο ονομα μου μονο?

 

 

Στιγμιότυπο οθόνης (351)_LI.jpg

Επεξ/σία από matrixtv1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, matrixtv1 είπε

Καλησπέρα σας μου ηρθε η σύμβαση του ονλινε αλλα με παραξενέυη αυτη η δήλωση που λεει για μεταφορα υπολοιπου δηλαδη τι εννοεί οτι αν καποιος προηγουμενος ενοικιαστης στο διαμερισμα που ειμαι είχε αφησει υπολοιπο στην ΔΕΗ θα ερθει σε εμενα ? Η εννοεί αν υπαρχει υπολοιπο στο ονομα μου μονο?

 

 

Στο ΑΦΜ σου από οποιαδήποτε παροχή υπήρξε στη ΔΕΗ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έκανα αίτηση για αλλαγή ονοματος στο ρολόι και για να μπω στο online την προηγούμενη Κυριακή, κάλεσαν την Τετάρτη και δεν το προλάβαμε. Μας έστειλαν email ότι θα καλέσουν την επόμενη μέρα αλλά τίποτα…. Καλέσαμε την Πέμπτη έγινε μια επιβεβαίωση και είπαν να έχετε το νου σας στο email. Καλέσαμε πάλι σήμερα η 1η κοπέλα όλα καλά δεν εκκρεμεί κάτι να σας περάσω στο αρμόδιο τμήμα, η 2η κοπέλα έβλεπε μόνο ότι δεν απαντήσαμε αλλά μετά από υποδείξεις των παραπάνω βρήκε τις επικοινωνίες και είπε ότι θα πρέπει να κάνουμε υπομονή να μας καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα και ότι εκείνη δεν μπορεί να κάνει κάτι.

καμια ιδέα; Να ξανακάνω πάλι αίτηση;

ΥΓ βάζω πληθυντικό γιατί το ρολόι γυρνάει στο όνομα της κοπέλας μου οποτε παίζουμε και σπασμένο τηλέφωνο με τις επικοινωνίες….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μια τελευταια ερώτηση πρην στείλω τα αρχεια.Στην υπευθηνη δηλωση GOV που ζηταει τον αριθμο παροχης ποιον βαζω αυτον που εχω τωρα στον τωρινο παροχο και τα 11 ψηφια η βαζω μονο τα 9?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Λοιπόν , για να γνωρίζουν όλοι , ισχύουν τα εξής : Η χρονική διάρκεια μετάβασης από άλλους Παρόχους προς ΔΕΗ , διαρκεί περίπου 3 εβδομάδες (οπότε κάντε αρκετή υπομονή -> χωρίς άγχος). Σε αυτό το διάστημα , οι καταναλώσεις-χρεώσεις υπολογίζονται απ΄τον προηγούμενο Πάροχο , μέχρι να εκδοθεί ο Τελικός Λογαριασμός (& να επιστραφεί-συμψηφισθεί η Εγγύηση , εάν υπάρχει). *Με την υποβολή της αρχικής Αίτησης εκπροσώπησης από την ΔΕΗ , επικοινωνούν μαζί σας (ίσως & μετά από 4-7 εργάσιμες μέρες) .. Δεν πειράζει ,  εάν δεν έρθει άμεσα κάποιο e-mail επιβεβαίωσης , .. *Η Αίτηση της Παροχής είναι Ενεργή-σε Ισχύ & δρομολογείται από την ΔΕΗ & τον ΔΕΔΔΗΕ (λίγο αργά , αλλά σταθερά). Τα Έγγραφα που σας στέλνει η ΔΕΗ , ότι και αν λένε , τα υπογράφετε & τα στέλνετε , γιατί ,  η ουσία είναι η εξής : *Πρώτα μπαίνετε (για λίγες μέρες) στο : Γ.1 Οικιακό Τιμολόγιο (αναγκαστικά) -> βγαίνει ένας μικρός Λογαριασμός (2,0-6,0€) με Τιμή Kwhώρας = 0,11100 € & παράλληλα , μέσω e-bill -> κάντε την Ηλεκτρονική Αίτηση για το "MyHomeOnLine" .. Αυτό το πρόγραμμα , δεν μπορεί να μας το δώσει Απευθείας η ΔΕΗ , όταν η Παροχή έρχεται από άλλη Εταιρία ... Αναγκαστικά , μπαίνουμε Γ.1 Οικιακό (χωρίς εγγύηση) & απ΄το ebill , προχωράμε στα επιθυμητά (OnLine, HomeEnter+ , κλπ) .. *Έχω κάνει την Αίτηση στη ΔΕΗ = 28/09 , Σήμερα πήρα τον συνημμένο λογσμό , και ο προηγούμενος Πάροχος δεν έχει βγάλει ακόμη τον Τελικό Λογαριασμό.. Επίσης το MyHomeOnLine , (μέσω του ebill) είναι σε φάση : "υπό εξέταση" .. Αλλά θα γίνει , με υπομονή..    

image.png

image.png

image.png.d5c8854a650861efc9d7adced4f40923.pngimage.png.fe97404fc3a9cf990b481dd5ab9bc4e4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@denis1961

Και μόνο που έχεις γράψει να κάνουμε ψηφιακή παραποίηση εγγράφου σύμβασης σε προηγούμενή σου ανάρτηση και οτι δε τρέχει κάστανο....ότι και να γράψεις δε πρέπει ΚΑΝΕΙΣ να παίρνει σοβαρά όσα μας γράφεις για να μας "καθησυχάσεις"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είναι ήδη Ενεργοί Πελάτες στην ΔΕΗ & επιθυμούν να αλλάξουν Πρόγραμμα , Είναι εύκολο και απλό , μέσω του e-bill .. 

Γίνεται και ολοκληρώνεται εντός 1-2 ημερών χωρίς καμία επικοινωνία .. Αρκεί να έχουν απλώς e-bill .. image.png.f1da437e9741ef56435e3d9c4a2b3b25.pngimage.png.f2c7b71ecd081e09cb25f10e6dacc4dc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

επισης μια τελευταια ερώτηση πρην στείλω τα αρχεια.Στην υπευθηνη δηλωση GOV που ζηταει τον αριθμο παροχης ποιον βαζω αυτον που εχω τωρα στον τωρινο παροχο και τα 11 ψηφια η βαζω μονο τα 9?

Τα 9 που έβαλες στην αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...