Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@takoulou θενξ μαν.

Και σορι απο ολους αν εχει επαναληφθει πολλες φορες το ερωτημα μου.

Επεξ/σία από laokratwr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Aφιερωμένο στο HERTHAN. 😄

 

Μλκ μας κοροιδευουν στ'αληθεια ε?

Θελω να πω πολλα αλλα δεν θα πω τιποτα τελικα γιατι στο τελος θα παρω Ζαναξ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω σε εσάς, σε εμένα διέγραψαν και από το ιστορικό οτιδήποτε έχει σχέση με My Home Online πάντως.😅

Οι άνθρωποι είναι άπαιχτοι!

6473730A-022D-4F95-B228-D3E597B8DDDA.jpeg

72BEDDB9-8E16-4407-B918-3D0019405784.jpeg

Επεξ/σία από Agwnistikotatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, valantis123 είπε

Τα απιστευτα συνεχίζονται... μπήκα στο econtract της ΔΕΗ και πήγα στο  "Αλλαγή Ονόματος / Χρήσης" έβαλα αριθμό παροχής προχώρησα στα επόμενα βήματα έβαλα στο "ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ" την επιλογή MyhomeOnline μετά τα στοιχεία μου συνδέθηκα με το ebill μου και στο τέλος μου έβγαλε ότι μένει 1 βήμα για την ολοκλήρωση η πάγια εντολή, έβαλα την πιστωτική μου και μέτα μου έβγαλε το παρακάτω. 

Τι ακριβώς συνέβη??  🥴

Πλέον δεν με αφήνει να συνδεθώ και στο ebill μου.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

132487244_.png.dd09d612d0296e08b7b79e55d2e1525d.png

όπως σου είπανε , απο enter+ δεν μπαίνει το online ,αλλά εστω οτι γίνεται μιας και δεν είμαι 100% σίγουρος

και να μπαίνει θα σε χρεώσουν ρήτρα αποχώρησης απο το enter+ αν δεν μπεις στο σύστημα πριν την περίοδο υπαναχώρησης (θα πρέπει να τρέχεις μέσω ΡΑΕ/ΣτΚ)

Κανονικά κάνεις υπαναχώρηση του enter+  και μετά νέα αίτηση για το online και ελπίζεις στο

1. να δούνε εγκαίρως την υπαναχώρηση για να μη σε χρεώσουν και τρέχεις να πάρεις τα λεφτά της ρήτρας αποχώρησης (σίγουρα θα τα πάρεις αλλά .... )

2. να μη δουν την υπαναχώρηση του enter+ και σου ακυρώσουν τη νέα αίτηση του online

3. να ενημερωθεί ο λογαριασμός σου στο ebill (ιδανικά να σβηστεί η καρτέλα)

Τώρα τους έχεις κάνει τεστ ετοιμότητας 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

όπως σου είπανε , απο enter+ δεν μπαίνει το online ,αλλά εστω οτι γίνεται μιας και δεν είμαι 100% σίγουρος

και να μπαίνει θα σε χρεώσουν ρήτρα αποχώρησης απο το enter+ αν δεν μπεις στο σύστημα πριν την περίοδο υπαναχώρησης (θα πρέπει να τρέχεις μέσω ΡΑΕ/ΣτΚ)

Κανονικά κάνεις υπαναχώρηση του enter+  και μετά νέα αίτηση για το online και ελπίζεις στο

1. να δούνε εγκαίρως την υπαναχώρηση για να μη σε χρεώσουν και τρέχεις να πάρεις τα λεφτά της ρήτρας αποχώρησης (σίγουρα θα τα πάρεις αλλά .... )

2. να μη δουν την υπαναχώρηση του enter+ και σου ακυρώσουν τη νέα αίτηση του online

3. να ενημερωθεί ο λογαριασμός σου στο ebill (ιδανικά να σβηστεί η καρτέλα)

Τώρα τους έχεις κάνει τεστ ετοιμότητας 😁

Ρήτρα αποχώρησης χωρίς να αλλάξεις πάροχο;

Πρώτη φορά το ακούω, στην τηλεφωνία σίγουρα δεν υφίσταται πάντως!

Αν ισχύει ρήτρα αποχώρησης πρέπει να πληρώσουν και όσοι υπέγραψαν Γ1 και αιτήθηκαν χειροκίνητα (εκ νέου) Home On Line μετά την έναρξη της εκπροσώπησης…

😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

όπως σου είπανε , απο enter+ δεν μπαίνει το online ,αλλά εστω οτι γίνεται μιας και δεν είμαι 100% σίγουρος

και να μπαίνει θα σε χρεώσουν ρήτρα αποχώρησης απο το enter+ αν δεν μπεις στο σύστημα πριν την περίοδο υπαναχώρησης (θα πρέπει να τρέχεις μέσω ΡΑΕ/ΣτΚ)

Κανονικά κάνεις υπαναχώρηση του enter+  και μετά νέα αίτηση για το online και ελπίζεις στο

1. να δούνε εγκαίρως την υπαναχώρηση για να μη σε χρεώσουν και τρέχεις να πάρεις τα λεφτά της ρήτρας αποχώρησης (σίγουρα θα τα πάρεις αλλά .... )

2. να μη δουν την υπαναχώρηση του enter+ και σου ακυρώσουν τη νέα αίτηση του online

3. να ενημερωθεί ο λογαριασμός σου στο ebill (ιδανικά να σβηστεί η καρτέλα)

Τώρα τους έχεις κάνει τεστ ετοιμότητας 😁

Αυτα ακριβώς μου είπε χθές μία επιτέλους έμπειρη υπάλληλος τηλεφωνικά που θα μου το έφτιαχνε αυτή αλλά τελικά μου είπε ότι πλέον δεν μπορούν να δουν τα στοιχεία πάγιας εντολής.

Στην ουσία μου είπε θα σε πάρουν για να μπεις στο Online πες τους οχι οτι το έκανα καταλάθος γιατί αν το προχωρήσουν θα χρεωθώ ρήτρα αποχώρησης.

Να προχωρήσω μέσο mail το αίτημα υπαναχώρησης που εφόσον το έχω κάνει είμαι καλυμμένος οπότε και να γίνει.

Υπαναχώρηση>Γ1>σύνδεση στο ebill>αίτηση του online. 

Για να δούμε...

Και το κερασάκι στην τούρτα μετά απο 1 βδομάδα τηλέφωνα με τον τοπικό ΔΕΔΥΕ για νυχτερινό μετρητή προχώρησαν σήμερα την αίτηση μου.. αλλά! δε ξέρουν καν πότε θα το βάλουν γιατί έχουν έλλειψη μετρητών... 

😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Agwnistikotatos είπε

Αν ισχύει ρήτρα αποχώρησης πρέπει να πληρώσουν και όσοι υπέγραψαν Γ1 και αιτήθηκαν χειροκίνητα (εκ νέου) Home On Line μετά την έναρξη της εκπροσώπησης…

το Γ1 δεν έχει , είναι αορίστου κυμαινόμενο

1 λεπτό πριν, Agwnistikotatos είπε

Ρήτρα αποχώρησης χωρίς να αλλάξεις πάροχο;

Πρώτη φορά το ακούω, στην τηλεφωνία σίγουρα δεν υφίσταται πάντως!

άλλο η τηλεφωνία

2 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Υπαναχώρηση>Γ1>σύνδεση στο ebill>αίτηση του online. 

εγώ θα έκανα υπαναχώρηση και αίτηση για online κατευθείαν (όχι Γ1)

3 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Στην ουσία μου είπε θα σε πάρουν για να μπεις στο Online πες τους οχι οτι το έκανα καταλάθος γιατί αν το προχωρήσουν θα χρεωθώ ρήτρα αποχώρησης.

ωραία , στο σύστημα θα φαίνεται και οτι εκκρεμεί και μια αίτηση για online , άντε και καπάκι να σου μπει νυχτερινό , πάει το σύστημα , θα καταρρεύσει 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@korakios Τα έχω κάνει αχταρμα... στο τηλ να δεις κάψιμο που τρώνε με συνδέουν από εδώ και από εκεί.

Στο Μάιλ για την υπαναχώρηση τους έχω γράψει ότι θέλω υπαναχώρηση άμεσα η μετάβαση στο enter+ που αν μου απαντήσουν θα πω όχι μόνο υπαναχώρηση. 

Αυτόματα θα με πετάξει στο Γ1 όταν βγω απο το enter+ και θα πρέπει να κάνω αίτηση για online 

 

P.s ακόμα καμία απάντηση σε κανένα απο τα 2 Μάιλ οου τούς έχω στείλει

 

 

 

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, korakios είπε

το Γ1 δεν έχει , είναι αορίστου κυμαινόμενο

άλλο η τηλεφωνία

εγώ θα έκανα υπαναχώρηση και αίτηση για online κατευθείαν (όχι Γ1)

ωραία , στο σύστημα θα φαίνεται και οτι εκκρεμεί και μια αίτηση για online , άντε και καπάκι να σου μπει νυχτερινό , πάει το σύστημα , θα καταρρεύσει 😂

Γ1 24μηνο υπέγραψαν αυτοί που τους λένε να μπουν να ενεργοποιήσουν μόνοι τους το online εκ των υστέρων.😏
 

Λες να είναι κόλπο για να τους χρεώσουν και ρήτρα αποχώρησης οι σατανάδες;

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Επεξ/σία από Agwnistikotatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Agwnistikotatos είπε

Γ1 24μηνο υπέγραψαν αυτοί που τους λένε να μπουν να ενεργοποιήσουν μόνοι τους το online εκ των υστέρων.😏
 

Λες να είναι κόλπο για να τους χρεώσουν και ρήτρα αποχώρησης οι σατανάδες;

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Το Γ1 έχει ρήτρα αναπροσαρμογής. Τα κυμαινόμενα δεν έχουν ρήτρα αποχώρησης. Μη μας κάψεις από τώρα... έχει πολύ δρόμο η μέρα.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...