Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, laokratwr είπε

Anyone? Απλα υποσημειωση ηταν κομμενο το ρευμα και εγινε επανασυνδεση σε νεο ονομα (βγηκε ο προηγουμενος ενοικιαστης μπηκα εγω)

Τηλέφωνο πάρε, στα email δεν απαντάνε πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου έχουν απαντήσει 1 φορά στο ρεύμα και 3 φορές στο αέριο. Όλες εντός ημερών όχι μετά από 8 μήνες. Βέβαια έχω κι ενα σωρο αιτήματα / παράπονα αναπάντητα που τελικά δε χρειάζονταν απάντηση γιατί τα προβλήματα λύνονται από μόνα τους. Πρέπει να τρέχει με τεχνητή νοϋμοσύνη το σύστημα πλέον, δεν εξηγείται αλλιώς. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πρέπει να τρέχει με τεχνητή νοϋμοσύνη το σύστημα πλέον, δεν εξηγείται αλλιώς. 😆

Τεχνητη αναπνοη θελουν για να παρουν οχι τεχνητη νοημοσυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε ξέρω τι λές εσύ, πάντως φέτος και στο ρεύμα και στο αέριο είχαν τιμές που κόβουν την ανάσα. 😝

Ειναι τυχεροι που και να μπαινουν απο μεσα ξερουν οτι παλι εμεις θα τα πληρωσουμε διπλα στο τελος.

Μαμημενο δημοσιο που να του κοπει η ανασα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ειναι τυχεροι που και να μπαινουν απο μεσα ξερουν οτι παλι εμεις θα τα πληρωσουμε διπλα στο τελος.

Μαμημενο δημοσιο που να του κοπει η ανασα.

 

Τουλάχιστον στη συγκεκριμένη περίπτωση θα λέμε 'μαζί τα φάγαμε'. Ελπίζω να προλάβεις κι εσύ. 😋 Πάντως είναι η μόνη υπηρεσία δημοσίου που λειτουργεί με ταχύτητα φωτός, ενεργοποίησαν το Οnline με ημερομηνία που προηγείται της εκπροσώπησης. 😅

1.jpg.0ec24f6bdf25249c07a14bfca78be575.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Γιατι ποια ημερομηνία ειναι η εκπροσώπηση;

Η μέρα που άλλαξε ο αριθμός παροχής (εμένα προχτές). Εκτός αν στον ΔΕΔΔΗΕ καταχώρησαν αναδρομική ημερομηνία εκπροσώπησης. Τα'χουμε δει όλα, δε θα μου φανεί περίεργο. 😄

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ειναι τυχεροι που και να μπαινουν απο μεσα ξερουν οτι παλι εμεις θα τα πληρωσουμε διπλα στο τελος.

Μαμημενο δημοσιο που να του κοπει η ανασα.

Λοιπόν, επειδή το σκέφτηκα και εγώ πολλές φορές αυτό.

Στην παρούσα φάση, η ΔΕΗ πουλάει με τρελλή χασούρα την οποία ουσιαστικά την πληρώνουμε (προφανώς) εμείς 

Εμείς βέβαια, πληρώνουμε ΚΕΑ, ΜΕΑ, επιδόματα παιδιών, θέρμανσης, στέγασης, δωράκια χριστουγέννων, αναδρομικά συνταξιούχων, και ότι άλλο σκατά μπορείς να φανταστείς

Προσωπικά μιλώντας, με το τεράστιο οικογενειακό εισόδημα των 30+ χιλιάδων ευρώ (μικτό φυσικά, προ φόρων) και ένα παιδί, δεν δικαιούμαι τίποτα και χρηματοδοτώ με τους φόρους (άμεσους και έμμεσους) όλα τα παραπάνω 

Σύμφωνα με το κράτος, ανήκω και στην ελίτ του 15%, καθώς σου λέει φέτος το επίδομα θέρμανσης θα το δικαιούται το 85% του πληθυσμού, δηλαδή εγώ που δε παίρνω πρέπει να θεωρούμαι προύχοντας 

Τώρα τι σκατά προύχοντας είμαι που σκέφτομαι το πρωί που θέλω να κάνω μπάνιο μην αφήσω το θερμοσίφωνο κάνα 20λεπτο παραπάνω και κάψει, ακόμα προσπαθώ να το βρω 

Ε να πα να μαμηθεί, ας με χρηματοδοτήσει και εμένα κάποιος μια φορά για κάτι 

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τα 30κ+ για 3 άτομα πένα μου φαίνονται πάντως.. No offense

Και καλά κάνεις και σκέφτεσαι και πράττεις όπως σε συμφέρει για την οικονομία σου και το ρεύμα που χαλάς ανεξαρτήτως εισοδήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Εμενα τα 30κ+ για 3 άτομα πένα μου φαίνονται πάντως.. No offense

Και καλά κάνεις και σκέφτεσαι και πράττεις όπως σε συμφέρει για την οικονομία σου και το ρεύμα που χαλάς ανεξαρτήτως εισοδήματος.

Μου επιτρέπουν να ζω μια ζωή αξιοπρεπή χωρίς να μου λείπει ουσιαστικά κάτι, αλλά χωρίς να μπορώ να κάνω παραπάνω πράγματα (και όταν σου λέω παραπάνω, δε σου λέω να πάρω Tesla, λέω π.χ. να πάω ένα ταξίδι 5 μέρες στο εξωτερικό ή να πάω μια φορά στο δίμηνο ένα 3ημερο, γιατί μπορεί και να περισσέψουν λεφτά κάποιο μήνα, δε λέω, αλλά πρέπει να κοιτάς και μπροστά τι έρχεται)

Όταν ξεκινάς τον μήνα με 700-800 ευρώ μείον για νοίκι & λογαριασμούς (τηλέφωνο / κοινόχρηστα / ρεύμα /  νερό), θες ένα 500ρικο για πλάκα για ψώνια, συν μετά βάλε βενζίνες, τσιγάρα, ασφάλειες, τέλη και ότι άλλο προκύψει, θα δεις ότι τα 2  χιλιάρικα και κάτι που μπαίνουν στο σπίτι σου επιτρέπουν να ζεις σαν άνθρωπος, αλλά μέχρι εκεί

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Λοιπόν, επειδή το σκέφτηκα και εγώ πολλές φορές αυτό.

Στην παρούσα φάση, η ΔΕΗ πουλάει με τρελλή χασούρα την οποία ουσιαστικά την πληρώνουμε (προφανώς) εμείς 

Εμείς βέβαια, πληρώνουμε ΚΕΑ, ΜΕΑ, επιδόματα παιδιών, θέρμανσης, στέγασης, δωράκια χριστουγέννων, αναδρομικά συνταξιούχων, και ότι άλλο σκατά μπορείς να φανταστείς

Προσωπικά μιλώντας, με το τεράστιο οικογενειακό εισόδημα των 30+ χιλιάδων ευρώ (μικτό φυσικά, προ φόρων) και ένα παιδί, δεν δικαιούμαι τίποτα και χρηματοδοτώ με τους φόρους (άμεσους και έμμεσους) όλα τα παραπάνω 

Σύμφωνα με το κράτος, ανήκω και στην ελίτ του 15%, καθώς σου λέει φέτος το επίδομα θέρμανσης θα το δικαιούται το 85% του πληθυσμού, δηλαδή εγώ που δε παίρνω πρέπει να θεωρούμαι προύχοντας 

Τώρα τι σκατά προύχοντας είμαι που σκέφτομαι το πρωί που θέλω να κάνω μπάνιο μην αφήσω το θερμοσίφωνο κάνα 20λεπτο παραπάνω και κάψει, ακόμα προσπαθώ να το βρω 

Ε να πα να μαμηθεί, ας με χρηματοδοτήσει και εμένα κάποιος μια φορά για κάτι 

Δυστυχως ετσι ειναι κι εχεις απολυτο δικιο.

Δεν θελω να σχολιασω γιατι θα ξεφυγει η συζητηση και θα ξεφυγω κι εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...