Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα μου ήρθε σήμερα το εμαιλ από την ΔΕΗ.Λέει σε δυο μέρες θα έχει ενεργοποιηθεί και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πρέπει να ενημερώσω τον προηγούμενο πάροχο για να εκδώσει τελικό η θα τον εκδώσουν αυτόματα;Επίσης υπάρχει περίπτωση να συνεχίσουν να με χρεώνουν από την στιγμή που εκτελεστεί η εντολή στον δεδηε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, matrixtv1 είπε

Καλησπέρα μου ήρθε σήμερα το εμαιλ από την ΔΕΗ.Λέει σε δυο μέρες θα έχει ενεργοποιηθεί και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πρέπει να ενημερώσω τον προηγούμενο πάροχο για να εκδώσει τελικό η θα τον εκδώσουν αυτόματα;Επίσης υπάρχει περίπτωση να συνεχίσουν να με χρεώνουν από την στιγμή που εκτελεστεί η εντολή στον δεδηε ;

Αυτόματα θα εκδοθεί ο τελικός, με το που αλλάξει η παροχή σου

Και εφόσον θα είναι τελικός, με ποια λογική θα σε χρεώνει ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Επίσης υπάρχει περίπτωση να συνεχίσουν να με χρεώνουν από την στιγμή που εκτελεστεί η εντολή στον δεδηε ;

όχι , πάντως μη ξεχάσεις να απαιτήσεις τυχών έκπτωση συνέπειας (του τελικού)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα χθες απόγευμα για το πατρικό μου αίτηση και με πήραν σήμερα τηλέφωνο, όλα οκ με την επιβεβαίωση, είπα και για το home enter, με είπε ότι μέσα σε τρεις μέρες θα στείλει τα χαρτιά και να τα στείλω (ουσιαστικά θέλει τη δήλωση απο το e-gov), ελπίζω να το βρω εύκολα πως γίνεται.

Έχω να πω πάντως ότι είναι γρήγοροι, για να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, oykas2001 είπε

Κανείς;

Ούτε σε εμάς είχαν στείλει μεηλ εως σήμερα που μου λένε να τους στείλω την ένδειξη του μετρητή (στην αίτηση δεν ήταν υποχρεωτικό).

Τελειώνει: Εφόσον πραγματοποιηθούν οι απαραίτητες ενέργειες θα επανέλθουμε τηλεφωνικά ώστε να ολοκληρώσουμε τη διαδικασία.

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, 1comment είπε

Ούτε σε εμάς είχαν στείλει μεηλ εως σήμερα που μου λένε να τους στείλω την ένδειξη του μετρητή (στην αίτηση δεν ήταν υποχρεωτικό).

Τελειώνει: Εφόσον πραγματοποιηθούν οι απαραίτητες ενέργειες θα επανέλθουμε τηλεφωνικά ώστε να ολοκληρώσουμε τη διαδικασία.

Όπως προείπα, με πήραν το πρωί σήμερα. Είχα στείλει και φωτο από το ρολόι με τις ενδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου απάντησαν ξανά αρνητικά στης ερωτήσεις  αν θα πληρώσω ρήτρα αποχώρησης και αν θα  μου δώσουν τα  30 ευρώ.  Για να δούμε...

*****  Σε συνέχεια του αιτήματός σας, σας υπενθυμίζουμε πως εντός 12 μήνης σύμβασης σε my Home Enter+ και μετάβαση σε my Home Online δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης. Ως εκ τούτου, σας βεβαιώνουμε πως δεν θα επιβαρυνθείτε με σχετική ρήτρα πρόωρης αποχώρησης.

Τέλος, στο νέο πρόγραμμα ΔΕΗ my home online, στο οποίο ενταχθήκατε , υπήρχε σχετική προωθητική ύψους 30€ στον πρώτο λογαριασμό που θα εκδιδόταν μετά την ενεργοποίηση. Η εν λόγω ενέργεια έλαβε παράταση μέχρι και τις 31/12, και επομένως στον επόμενο τακτικό λογαριασμό σας θα δείτε να αναγράφεται και η σχετική προωθητική έκπτωση, η οποία και θα αφαιρείται συμψηφιζόμενη με την τρέχουσα κατανάλωση *****

Με την εγγύηση των 100€  που έδωσα  γίνεται κάποια επιστροφή αφού το home online δεν έχει εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, valantis123 είπε

Σήμερα μου απάντησαν ξανά αρνητικά στης ερωτήσεις  αν θα πληρώσω ρήτρα αποχώρησης και αν θα  μου δώσουν τα  30 ευρώ.  Για να δούμε...

*****  Σε συνέχεια του αιτήματός σας, σας υπενθυμίζουμε πως εντός 12 μήνης σύμβασης σε my Home Enter+ και μετάβαση σε my Home Online δεν υπάρχει ρήτρα αποχώρησης. Ως εκ τούτου, σας βεβαιώνουμε πως δεν θα επιβαρυνθείτε με σχετική ρήτρα πρόωρης αποχώρησης.

Τέλος, στο νέο πρόγραμμα ΔΕΗ my home online, στο οποίο ενταχθήκατε , υπήρχε σχετική προωθητική ύψους 30€ στον πρώτο λογαριασμό που θα εκδιδόταν μετά την ενεργοποίηση. Η εν λόγω ενέργεια έλαβε παράταση μέχρι και τις 31/12, και επομένως στον επόμενο τακτικό λογαριασμό σας θα δείτε να αναγράφεται και η σχετική προωθητική έκπτωση, η οποία και θα αφαιρείται συμψηφιζόμενη με την τρέχουσα κατανάλωση *****

Με την εγγύηση των 100€  που έδωσα  γίνεται κάποια επιστροφή αφού το home online δεν έχει εγγύηση?

Όχι από την στιγμή που μεταφέρθηκες. Η εγγύηση θα σου επιστραφεί στην τελευταία εκκαθάριση όταν ζητήσεις διακοπή στην παροχή (ή αλλάξεις πάροχο) και μόνο αν δεν χρωστάς τίποτα.

2 ώρες πριν, oykas2001 είπε

Έκανα χθες απόγευμα για το πατρικό μου αίτηση και με πήραν σήμερα τηλέφωνο, όλα οκ με την επιβεβαίωση, είπα και για το home enter, με είπε ότι μέσα σε τρεις μέρες θα στείλει τα χαρτιά και να τα στείλω (ουσιαστικά θέλει τη δήλωση απο το e-gov), ελπίζω να το βρω εύκολα πως γίνεται.

Έχω να πω πάντως ότι είναι γρήγοροι, για να δούμε

Είναι πανεύκολή διαδικασία. Θα σου στείλουν αναλυτικές διαδικασίες που σε πάνε βήμα-βήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εκανα αιτηση για myhomeonline απο 2/9 και στο ebill γραφει το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση

καποια στιγμη (πριν κανα μηνα) πηρα τηλ και μου ειπαν οτι εχω ενεργοποιηθει απο τοτε,αυτο που με αγχωνει ειναι οτι πληρωσα εναντι τον σεπτεμβριο και ηρθε και αλλο ενα τωρα τον οκτωβριο...μα καλα δεν κανουν εκκαθαριση απο την ημερομηνια αλλαγης του προγραμματος οπως οταν αλλαζεις παροχο? η επειδη ειναι ιδιος παροχος ,τα ξεκαθαριζουν στον εκκαθαριστικο τους και πρεπει να πληρωσω τα εναντι κανονικα? ξερει κανεις?thx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, giannisbb είπε

καλησπερα

εκανα αιτηση για myhomeonline απο 2/9 και στο ebill γραφει το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση

καποια στιγμη (πριν κανα μηνα) πηρα τηλ και μου ειπαν οτι εχω ενεργοποιηθει απο τοτε

Για τέτοια θέματα τη ΔΕΗ δεν την παίρνεις τηλέφωνο μια φορά το μήνα, αλλά κάθε μέρα.

4.jpg.c1db21d0416353e64fdeebda697ecb01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σάς. Μετά από την επιτυχημένη μετάβαση από τη ελιν στην ΔΕΗ θα ήθελα να σάς ρωτήσω το συμβόλαιο που μου έστειλε η ΔΕΗ αναγράφεται το πρόγραμμα MyHome Online. Μπαίνοντας στο ebill πρέπει πάλη να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...