Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, _Biohazard_ είπε

Και καλό είναι όταν αναφέρεις κάτι με 100% σιγουριά, να έχεις κάτι να το υποστηρίξεις και όχι το "είναι σίγουρα αυτά που λέμε" δεν είναι υποστηρικτικό στοιχείο.

Εγω ειπα μια φορα κατι κι αν δεν σου αρεσει προχωρα στον επομενο η απεδειξε μου οτι δεν εχω δικιο να σου πω και μπραβο.

Αν δεν σε καλυπτει καμια απαντηση μπες στο θεμα με τα χαρτινα καλαμακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Εγω ειπα μια φορα κατι κι αν δεν σου αρεσει προχωρα στον επομενο η απεδειξε μου οτι δεν εχω δικιο να σου πω και μπραβο.

Αν δεν σε καλυπτει καμια απαντηση μπες στο θεμα με τα χαρτινα καλαμακια.

Ο παραπάνω φίλος έβαλε στοιχεία των όρων, εσύ επέμεινες να σε εμπιστευτούμε ως θέσφατο. Βλέπεις τη διαφορά μεταξύ των δύο ε; Αν όχι, λυπάμαι και συνεχίζω 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έκανα εχθες την αιτηση για onilne(απο Γ1) για την μητερα μου μεσω ebill, ελεγε υπο εξεταση και μπαινω τωρα και βλεπω αυτο:

Τόσο γρήγορα; Δεν έχουν στείλει ούτε email ουτε τπτ για δικαιολογητικά κ νέο συμβόλαιο...Μωρε μπράβο!

image.png.f737173db9859b1721e81764e04cf1c9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα. Μπήκα σήμερα στο ebill και βλέπω αυτό το μήνυμα.

Αρχικά εγώ είχα δηλώσει κάρτα και παράλληλα μου είπα από τη ΔΕΗ ότι πρέπει να ενεργοποιήσω πάγια εντολή και στην τράπεζα μου μέσω e banking. Σήμερα μου έβγαλε αυτό το μήνυμα! Δηλαδή να βάλω ξανά αριθμό κάρτας και αυτή τη φορά να καταργήσω την πάγια εντολή; Τι μπέρδεμα είναι αυτό;

δε.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, babis07 είπε

Καλήμερα μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να μπει και το κοινόχρηστο ρoλoι της πολυκατοικίας  στο MyHome Online ή στο Enter

*αν μπορεί να μπει και το κοινόχρηστο ρoλoϊ : ΟΧΙ . Τα Προγράμματα "MyHomeOnline" , "MyHomeEnter" , αφορούν μόνον Οικιακές παροχές έως 25.KWa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lazarnik είπε

καλημέρα, τα έντυπα που στέλνει η Δεη πως τα συμπληρώνουμε? έχουμε κάποιο ειδικο πρόγραμμα?

Εγώ μόνο την υπεύθυνη δήλωση συμπλήρωσα μέσω gov, τα υπόλοιπα τα έστειλα έτσι όπως ήρθαν.

Έγιναν δεκτά κανονικά είμαι πλέον στην ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασε ο α ΔΕΔΔΗΕ πριν λίγο, αλλά ακόμα δεν βλέπω να έχει αλλάξει στην σελίδα της ΔΕΔΔΗΕ ο τελευταίος αριθμος ούτε κάποια αλλαγή στο ebill της ΔΕΗ. Περίπου ποσό χρόνο παίρνει μέχρι να ενημερωθεί το σύστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Εχω στείλει τα δικαιολογητικά για επανηλεκτροδοτηση στο myhome online, τα παρέλαβαν 9 του μήνα μια βδομάδα πριν (η αίτηση έγινε 4 του μήνα), όπως το κόβω ένα νοίκι το φαγα έτσι.

Πόσο περίπου ακόμα θα περιμένω για να μου πουν ότι τα δικαιολογητικά είναι οκ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε

Πέρασε ο α ΔΕΔΔΗΕ πριν λίγο, αλλά ακόμα δεν βλέπω να έχει αλλάξει στην σελίδα της ΔΕΔΔΗΕ ο τελευταίος αριθμος ούτε κάποια αλλαγή στο ebill της ΔΕΗ. Περίπου ποσό χρόνο παίρνει μέχρι να ενημερωθεί το σύστημα;

αύριο λογικά θα το δεις και στο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ

Δευτέρα πέρασαν σε μένα, Τρίτη είχε ενημερωθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, AristidisZ said:

αύριο λογικά θα το δεις και στο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ

Δευτέρα πέρασαν σε μένα, Τρίτη είχε ενημερωθεί 

Αύριο κανονικά ήταν να περάσει για μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ με βάση τον τελευταίο λογαριασμό , άντε να δούμε μπας και βγει και τελικός και τελειώνουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Biohazard_ είπε

Ο παραπάνω φίλος έβαλε στοιχεία των όρων, εσύ επέμεινες να σε εμπιστευτούμε ως θέσφατο. Βλέπεις τη διαφορά μεταξύ των δύο ε; Αν όχι, λυπάμαι και συνεχίζω 🙂

Και κακως τα εβαλε.

Αν εσυ βαριεσαι να ψαξεις και να διαβασεις δεν θα κατσουμε εδω περα καθε φορα που ρωταει ενας σε καθε σελιδα το ιδιο ερωτημα που εχει απαντηθει 500 φορες να κανουμε αναλυση και ν'ανεβαζουμε ορους και link γιατι εσυ εχεις κολλημα και θες επιχειρηματα και αποδειξεις.

Ειμαστε εδω μεσα καποια ατομα που προσπαθουμε σχεδον εδω κι εναν χρονο να βοηθησουμε ο καθενας με τον τροπο του και τις γνωσεις οσο περισσοτερο κοσμο μπορει κι ερχεσαι εσυ τωρα να μας πεις οτι λεμε και μαλακιες.

Δυστυχως υπαρχουν πολλες φορες καποιοι που απλα μπαινουν για να πουνε την μαλακια τους και να χαλασουν ενα ολοκληρο θεμα με τις αποψεις και τις παρατηρησεις αλλα εχουν ημερομηνια ληξης.Ελπιζω να μην εισαι ενας απο αυτους και να μην συνεχισεις στο ιδιο μοτιβο.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση σχετικά με τους χρόνους απόκρισης για το ΔΕΗ Home Online:

Πέμπτη απόγευμα έκανα ηλεκτρονικά την αίτηση για το ΔΕΗ Home Online, επισυνάπτοντας όλα τα δικαιολογητικά που ζήτησαν (ενδείξεις μετρητή, τελευταίο λογαριασμό εναλλακτικού παρόχου κλπ.).

Σήμερα Τρίτη (3 εργάσιμες) επικοινώνησαν μαζί μου με email για να στείλω την απόδειξη πληρωμής του τελευταίου λογαριασμού με τη σημείωση ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου τηλεφωνικά για τα επόμενα βήματα. Δεν πήρα κανένα τηλέφωνο στο ενδιάμεσο για να ρωτήσω για την πορεία της αίτησής μου.

Καθόλου άσχημα, ειδικά αν σκεφτεί κανείς το φόρτο εργασίας που θα έχουν λόγω της μαζικής μεταφοράς από εναλλακτικούς προς τη ΔΕΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση. Σήμερα άλλαξε το τελευταίο ψηφίο στην παροχή, οπότε πέρασε ο ΔΕΔΔΗΕ.

mGKcIGq.png

Στο e-bill είναι ενεργοποιημένα τα πάντα (πάγια εντολή, πρόγραμμα, μηνιαίος, ηλεκτρονικός), και

1505dqS.png

Ελπίζουμε μέσα στην εβδομάδα να γίνει ενεργό το πρόγραμμα. Και μετά περιμένουμε το μπουγιουρντί από την W&V για να δούμε τι φιλί αποχωρισμού θα πέσει...😈

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...