Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Λοιπόν μια ενημέρωση:

Ακόμα και από κοντά να πάει κάποιος η ΔΕΗ δεν μπορεί να σε βοηθήσει στο home online ακόμα και αν ήδη έχεις κάνει την αίτηση. Φαίνεται ότι είναι κάτι τελείως αυτόνομο.

Προσωπικά επειδή όπως έχω ξανά αναφέρει δεν έχω ρεύμα, και επειδή δεν είμαι δικαιούχος ΚΟΤ πήγα από κοντά και έκανα home enter. Όλα ετοιμάστηκαν σε λίγα λεπτά. Όσο αφορά την εγγύηση του home enter μου είπαν ότι θα φανούν 100 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό τα οποία θα πιστωθούν στον επόμενο αν ενεργοποιήσω πάγια εντολή. Τέλος μου ανέφεραν ότι αν θέλω μετά από home enter μπορώ να πάω στο online. Προσωπικά δεν έχω μεγάλη κατανάλωση οπότε η διαφορά είναι πάρα πολύ μικρή για εμένα. Και μετανιώνω πάρα πολύ που από την πρώτη μέρα δεν πήγα να κάνω αυτό να ξεμπερδεψω

Τελικα εγινε το αιτημα επανανσυνδεσης που ειχες  το θεμα...

5 λεπτά πριν, Oliver12 είπε

Ήρθα στο my home online πρόσφατα από τόν Ήρων, η παροχή είναι στο όνομα μου.

 Γίνεται χωρίς κόστος να μεταφερθεί στο όνομα του πατέρα μου, για λόγους ΚΟΤ?

Θα πρεπει να το αιτηθει... Αλλα νομιζω εχει ληξει η μεταβαση στο κοινωνικο τιμολογιο.. Θα ζητησει  την αλλαγη ονοματος στην παροχη..

 

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/timologia-1-jan-2021/enimerwsi-gia-to-kot-1-jan-2021

 

http://www.odigostoupoliti.eu/koinoniko-oikiako-timologio-kot-2021-dei-deddie-ligei-prothesmia/

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • snet
  • Members
  • 99
  • 372 αναρτήσεις

Καλημέρα, γράφω και εδώ το πρόβλημά μου γιατί από τη μια έχω χάσει επεισόδια και από την άλλη οι λογαριασμοί μου έρχονται με τεράστια ποσά και έχοντας ειδική συμφωνία δεν είναι εύκολο να συγκρίνω το προγραμμά μου

 

είμαι σε watt volt home energy night με τιμή KWh 0,070000€/kWh και χρέωση νύκτας 0,066100€/kWh

ΑΠΟ 17/06/2021 ΕΩΣ 19/10/2021 (124 ημέρες) έχω κάψει 1135 ημερήσιο και 253 νυκτερινό

και πληρώνω 88€ για ρεύμα 69,26 ρυθμιζόμενες 148 συμπληρωματικές και 33€ φόρους

σύνολο 238 (αφού έχω δώσει 188 έναντι)

μήπως πρέπει να πάω πίσω στη ΔΕΗ;

 

μήπως μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιο κομμάτι θα εξοικονομήσω χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, takoulou είπε

Τελικα εγινε το αιτημα επανανσυνδεσης που ειχες  το θεμα...

Εκανα συμβολαιο Myhome Enter. Υπεγραψα, πηρα κωδικο εταιρου κλπ. Το αιτημα εφυγε για ΔΕΔΔΗΕ τωρα, οποτε πρακτικα με ΔΕΗ ξεμπερδεψα. Με λιγα λογια γλιτωνεις ολο αυτο το χαλασμενο τηλεφωνο, αφου τα δικαιολογητικα ελεγχονται κατευθειαν εκει. Τωρα τι πηγε στραβα ή τι γινοταν με την αιτηση μου στο Home online δεν θα μαθω ποτέ. Στα γραφεια της ΔΕΗ δεν εχουν προσβαση στις αιτησεις του econtract οπότε για να ξεμπερδεψω άμεσα εκανα το Home enter που εχουν προσβαση και στα γραφεια της ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την εγγύηση, όταν πήγα σε κατάστημα για επανασύνδεση με αλλαγή ονόματος σε Γ1 μου ζήτησαν 100€ , μόλις τους είπα ότι στην παροχή θα μπει ΚΟΤ η εγγύηση έπεσε στα 20€ , όλη η διαδικασία κράτησε κάνα μισάωρο με όλη τη χαρτουρα, πλήρωσα κι έφυγα. Ενεργοποίησα το online απευθείας μετά και στον έναντι που ήρθε γράφει μηδενική εγγύηση και έχει αφαιρέσει και τα 20€ της εγγύησης.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, geofak είπε

Όσον αφορά την εγγύηση, όταν πήγα σε κατάστημα για επανασύνδεση με αλλαγή ονόματος σε Γ1 μου ζήτησαν 100€ , μόλις τους είπα ότι στην παροχή θα μπει ΚΟΤ η εγγύηση έπεσε στα 20€ , όλη η διαδικασία κράτησε κάνα μισάωρο με όλη τη χαρτουρα, πλήρωσα κι έφυγα. Ενεργοποίησα το online απευθείας μετά και στον έναντι που ήρθε γράφει μηδενική εγγύηση και έχει αφαιρέσει και τα 20€ της εγγύησης.

 

 

@HERTHAN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Εκανα συμβολαιο Myhome Enter. Υπεγραψα, πηρα κωδικο εταιρου κλπ. Το αιτημα εφυγε για ΔΕΔΔΗΕ τωρα, οποτε πρακτικα με ΔΕΗ ξεμπερδεψα. Με λιγα λογια γλιτωνεις ολο αυτο το χαλασμενο τηλεφωνο, αφου τα δικαιολογητικα ελεγχονται κατευθειαν εκει. Τωρα τι πηγε στραβα ή τι γινοταν με την αιτηση μου στο Home online δεν θα μαθω ποτέ. Στα γραφεια της ΔΕΗ δεν εχουν προσβαση στις αιτησεις του econtract οπότε για να ξεμπερδεψω άμεσα εκανα το Home enter που εχουν προσβαση και στα γραφεια της ΔΕΗ

Άρα θα έχεις ρευμα τις επόμενες δυο-τρεις μέρες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσα την ένδειξη από το ebill (όχι δεδδηε) και ήρθε ο λογαριασμός που δεν είναι ούτε έναντι ούτε εκκαθαριστικος.

Είχε λάβει όμως το όψιν του την ένδειξη που έστειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε περίπτωση μετακόμισης πριν τη λήξη του συμβολαίου μας υπάρχει δυνατότητα να συνεχίσουμε - μεταφέρουμε το πρόγραμμα  μας στο νέο σπίτι ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Joe22 είπε

Βρίσκομαι στη διαδικασία αλλαγής από nrg σε my Home online. Καθώς δεν έχω e-bill η πρώτη κίνηση είναι να προχωρήσω βλέπω με το e-contract.

Καλημέρα. Συνδρομητής της nrg κι εγώ. Να ρωτήσω προς τι η αλλαγή; Είδες ήδη αυξήσεις με ρήτρα αναπροσαρμογής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, takoulou είπε

Άρα θα έχεις ρευμα τις επόμενες δυο-τρεις μέρες.. 

Να σου πω την αληθεια κραταω μικρο καλαθι γιατι ειναι στη μεση και ο ΔΕΔΔΗΕ. πηρα βεβαια τηλεφωνο και εκει και ο υπαλληλος μου ειπε οτι βλεπει πως εχουν λαβει την ΥΔΕ και οτι σε 1-2 μερες θα φανει και εδω. Διοτι αν δεν φαινεται ΥΔΕ σε ισχυ το αιτημα απο ΔΕΔΔΗΕ δεν προχωραει (μιλαω πάντα για επανηλεκτροδοτηση)

Επεξ/σία από tzagaritos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα εχω Γ1 κ θελω ναλλαξω ονομα κ να μπω εντερ+.Στο econtact ομως δεν εχει το εντερ+.προχωραω με εντερ κ μετα απτο ebil το αλλαζω σε +?Η εγγυηση αποτο Γ1 συμψηφιζετε κ μου βγαζουν την διαφορα?κ τελος μου χει ληξει η ΥΔΑ θα μου την ζητησουν αμεσα η εχω περιθωριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Να σου πω την αληθεια κραταω μικρο καλαθι γιατι ειναι στη μεση και ο ΔΕΔΔΗΕ. πηρα βεβαια τηλεφωνο και εκει και ο υπαλληλος μου ειπε οτι βλεπει πως εχουν λαβει την ΥΔΕ και οτι σε 1-2 μερες θα φανει και εδω. Διοτι αν δεν φαινεται ΥΔΕ σε ισχυ το αιτημα απο ΔΕΔΔΗΕ δεν προχωραει (μιλαω πάντα για επανηλεκτροδοτηση)

Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανήκεις.. Φαντάζομαι αυτό που σου ανέφερα.. Ότι θα παρεις ρευμα στις επόμενες 2-3 μέρες.. 

Μόλις τώρα, Elentso είπε

Καλημερα εχω Γ1 κ θελω ναλλαξω ονομα κ να μπω εντερ+.Στο econtact ομως δεν εχει το εντερ+.προχωραω με εντερ κ μετα απτο ebil το αλλαζω σε +?Η εγγυηση αποτο Γ1 συμψηφιζετε κ μου βγαζουν την διαφορα?κ τελος μου χει ληξει η ΥΔΑ θα μου την ζητησουν αμεσα η εχω περιθωριο?

Έχεις το περιθώριο να καταθέσεις το πιστοποιητικο σε 6 μήνες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, takoulou είπε

Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανήκεις.. Φαντάζομαι αυτό που σου ανέφερα.. Ότι θα παρεις ρευμα στις επόμενες 2-3 μέρες.. 

Έχεις το περιθώριο να καταθέσεις το πιστοποιητικο σε 6 μήνες.. 

Σε ευχαριστω πολυ.Γνωριζεις για την εγγυηση τι γινεται κ πως θα κανω το εντερ +που θελω αλλα δεν μου το δειχνει στο e contact?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, takoulou είπε

 

Θα πρεπει να το αιτηθει... Αλλα νομιζω εχει ληξει η μεταβαση στο κοινωνικο τιμολογιο.. Θα ζητησει  την αλλαγη ονοματος στην παροχη..

Ξέρεις αν έχει κόστος η αλλαγή ονόματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις.. Η αν δεν βγάλεις  καποια άκρη να πας σε κατάστημα  ΔΕΗ

Μόλις τώρα, Oliver12 είπε

Ξέρεις αν έχει κόστος η αλλαγή ονόματος?

Τι κόστος εννοείς;; Ανάλογα και σε ποιο προγραμμα θα πας.. Και μπορει να θέλεις νέο πιστοποιητικο αν έχει λήξει αυτό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...