Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@marmagia

Στην σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι αν κάνω γρήγορα την μετάβαση από γ1 σε online και δεν εχει εκδοθη ο λογαριασμός,  δεν θα υπάρξει εγγύηση. Καλώς είπα, παρόλα αυτά ζήτησα η εγγύηση να είναι με κοτ , δηλαδή 20ε. Τουλάχιστον αν με είπαν μπούρδες να μην πληρώσω 100ρια.

Επεξ/σία από lazarnik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Oσοι ειναι σε αλλο παροχο κι εχουν την δυνατοτητα να πανε απο το καταστημα να κανουν την διαδικασια αλλαγης σε online/enter καλυτερα να πανε απο εκει.

Εφοσον θα υπηρχε και αλλαγη ονοματος στην παροχη παραλληλα με αλλαγη παροχου θα πηγαινες παλι εκει;;

Επεξ/σία από Sheriff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, korakios είπε

για το enter έγραψε πριν μέλος οτι την εγγύηση την παίρνει πίσω με πάγια εντολή στο enter (ερχόμενος απο άλλο πάροχο)

βέβαια , και οι προϊστάμενοι έχουν μαύρα μεσάνυχτα πολλές φορές και τα λινκ της ΔΕΗ είναι απαρχαιωμένα

Ενδιαφέρει και τον @Hamurabiαυτό, αν καταλήξει στο enter.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ΔΕΗ Γ1Ν ΚΟΤ Β 

Στον τελευταίο εκκαθαριστικό με έκδοση 19/11/21 μου ηρθε μια ρήτρα που με ξεκ...λιασε !! ( Δεν το περιμενα τοσο πολυ ειναι η αλήθεια ) 

Να το γυρίσω σε online να ηρεμήσω ?

Οι λογαριασμοί όλοι πληρώνονται παντα στην ωρα τους ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, NeCrOmAnCeR19 said:

Εχω ΔΕΗ Γ1Ν ΚΟΤ Β 

Στον τελευταίο εκκαθαριστικό με έκδοση 19/11/21 μου ηρθε μια ρήτρα που με ξεκ...λιασε !! ( Δεν το περιμενα τοσο πολυ ειναι η αλήθεια ) 

Να το γυρίσω σε online να ηρεμήσω ?

Οι λογαριασμοί όλοι πληρώνονται παντα στην ωρα τους ! 

Και πολύ άργησες και σύ όπως και γώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sheriff είπε

Εφοσον θα υπηρχε και αλλαγη ονοματος στην παροχη παραλληλα με αλλαγη παροχου θα πηγαινες παλι εκει;;

Ναι γιατι γινεται γρηγοροτερα η διαδικασια κι αν γινει καμια μαμακια τους εχω μπροστα μου.H εστω μας χωριζει μια πορτα.

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Βοηθάει επίσης να στείλεις παράπονο https://www.dei.gr/el/epikoinwniste-mazi-mas/oikiakoi-pelates

Αυτά τα απαντάνε εντός 2-3 για να μη μαζεύονται πολλές υποθέσεις.

Εντος 2-3 τι...??...Ωρων?......Ημερων?.....Ετων?:P

Κι εμενα εντος 8 εργασιμων ημερων μου ειχαν πει και εννοουσαν μηνων.:lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, HERTHAN said:

 

Εντος 2-3 τι...??...Ωρων?......Ημερων?.....Ετων?:P

Κι εμενα εντος 8 εργασιμων ημερων μου ειχαν πει και εννοουσαν μηνων.:lol:

 

Όπως φαίνεται η μόνη πίεση που δέχονται, είναι αυτή του ατμοσφαιρικού αέρα 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου εστειλε η δεη σημερα μαιλ για να καταχωρησω την μέτρηση. Εχω ψηφιακο μετρητη. Αλλα μου βγαζει δυο ενδειξεις, ποια καταχωρω απο τον μετρητη. 

Πρεπει να το καταχωρω αυτο ή αν δεν το κανω θα βγει ενα πλασματικο και στον εκκαθαριστικό θα βγει η διαφορα;

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Μου έστειλαν σήμερα με μέηλ τα διάφορα έγγραφα για να τα συμπληρώσω (και να τα στείλω πίσω).

Στο έντυπο ενδείξεων μετρητή ("προς συμπλήρωση") βάζω τις ίδιες ενδείξεις που είχα βάλει την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα την αρχική ηλ. αίτηση ή τις σημερινές;

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ πως αν και μόνο δύο έντυπα στο μέηλ έχουν την ένδειξη "προς συμπλήρωση", τελικά όλα χρειάζονται σχετική συμπλήρωση ή/και υπογραφή...

 

  • Tο έντυπο συγκατάθεσης, το οποίο βασίζεται στον γενικό κανονισμό για την προστασία των προσωπικών σας δεδομένων (GDPR) [ΠΡΟΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ]
  • Την Υπεύθυνη Δήλωση αποδοχής οφειλών, η αποία αφορά στη μεταφορά ποσού από παροχές στις οποίες έχετε συμβληθεί ήδη με τη ΔΕΗ ΑΕ
  • Την Υπεύθυνη Δήλωση αναναγνώρισης οφειλής,  η αποία αφορά στην αποδοχή όλων των οφειλών της παροχής που ενδιαφέρεστε
  • Το έντυπο ενδείξεων μετρητή [ΠΡΟΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ]
  • Τη Σύμβασης Προμήθειας Ηλεκτρικής Ενέργειας με τη ΔΕΗ, η οποία αποτελείται από δύο (2) σελίδες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liverpool89 είπε

Μου εστειλε η δεη σημερα μαιλ για να καταχωρησω την μέτρηση. Εχω ψηφιακο μετρητη. Αλλα μου βγαζει δυο ενδειξεις, ποια καταχωρω απο τον μετρητη. 

Πρεπει να το καταχωρω αυτο ή αν δεν το κανω θα βγει ενα πλασματικο και στον εκκαθαριστικό θα βγει η διαφορα;

Νομιζω οτι πρέπει να βάλω την ενδειξη 1.8.0 και αυτη καταχωρησα τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Νομιζω οτι πρέπει να βάλω την ενδειξη 1.8.0 και αυτη καταχωρησα τωρα. 

Σωστός ο "Joe22"  *H Ένδειξη "1.8.0" είναι η συνολική κατανάλωση KWH . Αμέσως μετά , βλέπεις "1.8.1" την Ημερήσια Κατανάλωση , & στην συνέχεια "1.8.2" την Νυχτερινή (εάν έχεις "Ν") .. Η Ημερήσια + Νυχτερινή = είναι το Σύνολο ("1.8.0") . 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...