Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς ενημέρωση. Πήγα να βάλω και την μάνα στο πατρικό στο Online, είχε ήδη το Γ1 αλλά χωρίς e-bill.

Ο λογαριασμός έβγαινε σε ΑΦΜ και Επώνυμο από όταν ήταν παντρεμένη, οπότε e-bill δεν άνοιγε με αυτά. Προβήκαμε σε αλλαγή στοιχείων (Αφμ, επώνυμο) η οποία έγινε online και μας ζητήθηκε σε e-mail σε δεύτερο χρόνο να στείλουμε και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης.

Όπερ και εγένετο. Χθες μας ενημέρωσαν με e-mail πως έγιναν οι αλλαγές και να μπούμε την επόμενη εργάσιμη να φτιάξουμε e-bill. Έγινε, επιλέχθηκαν οι κλασσικές 4 επιλογές (ήταν ανοιχτή η αίτηση για HomeOnline αν πας μέσω e-bill) και τώρα περιμένουμε ενεργοποίηση. Με διαφορά ευκολότερη διαδικασία.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, pkalaits είπε

η υπάλληλος επιβεβαίωσε ότι το Home Online δεν θα είναι διαθέσιμο στο econtract παρά μόνο μέσα από το ebill

με αυτόν τον τρόπο μάλλον βρήκαν παράθυρο να μείνει ως προσφορά για ήδη πελάτες της ΔΕΗ

περίεργος να δω για enter/enter+ αν θα συνεχίσουν απο εβδομάδα σαν ξεχωριστά προγράμματα

1 λεπτό πριν, Dante80 είπε

(ήταν ανοιχτή η αίτηση για HomeOnline αν πας μέσω e-bill) και τώρα περιμένουμε ενεργοποίηση. Με διαφορά ευκολότερη διαδικασία.

και πάλι να το παρακολουθείς καθημερινά μιας και κάποιοι τα είχαν ενεργοποιημένα και θέλαν ξανά

(ίσως θέμα με αρχική επιβεβαίωση κάρτας, δεν ξέρω)

για όσους δεν ήτανε στο Γ1 παραμένει Γολγοθάς)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

και πάλι να το παρακολουθείς καθημερινά μιας και κάποιοι τα είχαν ενεργοποιημένα και θέλαν ξανά

(ίσως θέμα με αρχική επιβεβαίωση κάρτας, δεν ξέρω)

για όσους δεν ήτανε στο Γ1 παραμένει Γολγοθάς)

Ορθώς, θα έχω στήσει καραούλι έτσι και αλλιώς για να ενεργοποιηθεί το online. Αν μου βγάλει κάποια επιλογή θα την ξαναβάλω. 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, korakios said:

για το συγγενή έλεγα , να πήγαινες απο εκεί :)

Ναι για αυτήν λέω ότι παρέλαβαν δικαιολογητικά πριν 2 μέρες. Εμένα ήδη εκδόθηκε λογάριασμος στο my home online. Αν δω ότι περνάει και αύριο η μέρα και δεν προχωράνε με την ΔΕΔΔΗΕ θα της πω να μου κάνει μια εξουσιοδότηση για το enter από κατάστημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω στο email που μου έστειλαν ότι όταν στέλνεις τα δικαιολογητικά, συμβάσεις κλπ υπογεγραμμένα, σου έρχεται αυτόματη απάντηση ότι το έλαβαν. 

Δεν μου έρχεται auto reply και δεν είναι ούτε στα spam. Τι κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε

Ναι για αυτήν λέω ότι παρέλαβαν δικαιολογητικά πριν 2 μέρες. Εμένα ήδη εκδόθηκε λογάριασμος στο my home online. Αν δω ότι περνάει και αύριο η μέρα και δεν προχωράνε με την ΔΕΔΔΗΕ θα της πω να μου κάνει μια εξουσιοδότηση για το enter από κατάστημα 

α, οκ :)
αν τα παρέλαβαν τότε ακόμα και σήμερα να καταργηθεί , η αίτηση παραμένει και ισχύει (μετρά η ημερομηνία αίτησης)

1 λεπτό πριν, telis είπε

Δεν μου έρχεται auto reply και δεν είναι ούτε στα spam. Τι κάνουμε?

τηλέφωνο ανοιχτή ακρόαση , φαγητό , καφέ , μπάνιο , αναμονή και κάποιος θα το σηκώσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, telis είπε

Διαβάζω στο email που μου έστειλαν ότι όταν στέλνεις τα δικαιολογητικά, συμβάσεις κλπ υπογεγραμμένα, σου έρχεται αυτόματη απάντηση ότι το έλαβαν. 

Δεν μου έρχεται auto reply και δεν είναι ούτε στα spam. Τι κάνουμε?

αυτη την απορια εχω και εγω. δυο φορες εστειλα σημερα, αλλα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

αυτη την απορια εχω και εγω. δυο φορες εστειλα σημερα, αλλα τιποτα

εμενα σημερα μου απαντησαν οτι προωθησαν τα εγγραφα ενω δεν ειχα παρει reply

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά ο καθένας λεει τα δικα του στην εξυπηρέτηση πελατών. πείρα 2 φορες τηλέφωνο , να δω αν εχουν λαβει τα δικαιολογητικά και αν μπορούμε να το προχωρήσουμε πιο γρηγορα, την πρώτη φορα, έχουμε μεγάλο ογκο.... την δευτερη ναι μισο λεπτο να στειλω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, lazarnik said:

τελικά ο καθένας λεει τα δικα του στην εξυπηρέτηση πελατών. πείρα 2 φορες τηλέφωνο , να δω αν εχουν λαβει τα δικαιολογητικά και αν μπορούμε να το προχωρήσουμε πιο γρηγορα, την πρώτη φορα, έχουμε μεγάλο ογκο.... την δευτερη ναι μισο λεπτο να στειλω....

Τηλεφώνησε στο 8009001000 και μετά που θα πατήσεις την επιλογή 1 θα σου πει αν θες να ενημερωθείς για την πορεία της αίτησης σου. Βάζεις το ΑΦΜ και σου λέει αν έχουν παραλάβει δικαιολογητικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Τηλεφώνησε στο 8009001000 και μετά που θα πατήσεις την επιλογή 1 θα σου πει αν θες να ενημερωθείς για την πορεία της αίτησης σου. Βάζεις το ΑΦΜ και σου λέει αν έχουν παραλάβει δικαιολογητικά 

αυτο εκανα. 

επιλογη 1 και μετα 2 (πιο σωστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, marmagia είπε

Τηλεφώνησε στο 8009001000 και μετά που θα πατήσεις την επιλογή 1 θα σου πει αν θες να ενημερωθείς για την πορεία της αίτησης σου. Βάζεις το ΑΦΜ και σου λέει αν έχουν παραλάβει δικαιολογητικά 

εκει πηρα και εγω, και μου λεει συνεχως ο ΑΦΜ δεν επιβεβαιωθηκε, και μετα με παει στην αναμονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ στο  call center που εχουν δωσει για να προωθησουν τα προγραμματα ειναι παντελως ασχετοι,ουτε για τις ρητρες ξερουν ουτε πανω που μπαινουν οι εκπτωσεις τπτ, εριξα πολυ γελιομε οσα μου ελεγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

ναι, τώρα παρουσιάστηκε το πρόβλημα , λόγω κινητικότητας , πριν δούλευαν ρολόι 😁

Ναι αμέ μια χαρά δούλευαν, εσείς λείπατε και δεν το βλέπατε 😁

Να (ξανά)φύγετε κύριος, να πάτε αλλού :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...