Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα αίτηση για αλλαγή παρόχου μαζι με αίτηση για νυχτερινό . Η αλλαγή παρόχου έγινε άλλαξε το τελταυτιο ψηφίο μπήκα στην ΔΕΗ και περιμένω από 15 του Μήνος υπό έξαρση να μπω ονλαιν.Με λένε εχει μπλοκάρει επειδή επρεπε να ακυρωθεί τ νυχτερινό .Το ακύρωσα την αίτηση του νυχτερινού και αναμένω σμρ που πήγα δεδδυε με λένε θα ναι χρονοβόρο .Τέτοια @@@ δν έχω ξξανά γνωρίσει .Τι μπορώ να κάνω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 minutes ago, tzagaritos said:

Παιδιά μια ερώτηση

Στην πάγια εντολή θα έρχεται κάποιο push notification? Θα πρέπει να έχουμε το νου μας και σε αυτό ή απλά τα τραβάει?

 

Από την στιγμή που κάνεις την πάγια εξοφλείται την ημέρα λήξης της προθεσμίας πληρωμής και τα τραβάει τα χρήματα αυτόματα από την στιγμή που έχει μέσα χρήματα ο λογαριασμός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ozzo είπε

Online ΤΕΛΟΣ 

ΜΟΝΟ ΕΝΤΕR 

Μόνο οι υφιστάμενοι  συνδρομητές μπορούν μέχρι 31/11 να πάνε στο online.

Από 1/12 αυξάνεται 60%.

 

Πηγές;

Αν ισχύει τότε όποιος θέλει να βάλει Online έχει 4 μέρες να κάνει αίτηση Γ1, να ολοκληρωθεί η εκπροσώπηση από ΔΕΔΔΗΕ και να κάνει αίτηση στο ebill. Αδύνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Πηγές;

Αν ισχύει τότε όποιος θέλει να βάλει Online έχει 4 μέρες να κάνει αίτηση Γ1, να ολοκληρωθεί η εκπροσώπηση από ΔΕΔΔΗΕ και να κάνει αίτηση στο ebill. Αδύνατον.

Δεν θα είχαν αφαιρέσει από τη σελίδα τους το πρόγραμμα που διαφημίζεται μέχρι τις 30/12 και -30€. Το πρώτο πράγμα που έπρεπε να γίνει είναι να αφαιρεθεί από εκεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πηγές;

υπάλληλοι της ΔΕΗ 🤣

1 λεπτό πριν, ppmarkos είπε

Δεν θα είχαν αφαιρέσει από τη σελίδα τους το πρόγραμμα που διαφημίζεται μέχρι τις 30/12 και -30€. Το πρώτο πράγμα που έπρεπε να γίνει είναι να αφαιρεθεί από εκεί..

εδώ είχαν παρατημένο στο FAQ ,μήνες τη ρήτρα CO2 που είχε καταργηθεί 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2021 στις 9:15 ΜΜ, ekrepali είπε

Αίτηση ενδιαφέροντος έκανες, δεν υπέγραψες τίποτα.

Αν δεν επιβαιώσεις τηλεφωνικά τα στοιχεία, είναι σαν να μην έχει γίνει η αίτηση.

Λοιπόν τελικά οι γονείς μου πήγαν σε κατάστημα της ΔΕΗ και ενεργοποίησαν το Γ1Ν.

Πήραν κωδικό εταίρου κ.λπ..

Μπαίνοντας στο ebill όμως δε με αφήνει να επιλέξω κάποιο πρόγραμμα (π.χ. το Online), γιατί το σύστημα βλέπει ότι έχει γίνει ήδη αίτηση, η οποία είναι υπό εξέταση.

Εν τω μεταξύ έστειλαν email με τα δικαιολογητικά προς συμπλήρωση που χρειάζονται.

Το θέμα είναι πώς κινούμαστε από εδώ και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Πηγές;

Αν ισχύει τότε όποιος θέλει να βάλει Online έχει 4 μέρες να κάνει αίτηση Γ1, να ολοκληρωθεί η εκπροσώπηση από ΔΕΔΔΗΕ και να κάνει αίτηση στο ebill. Αδύνατον.

Μονο αν πανε ολοι σε καταστημα και γινει η διαδιακασια μεσα σε 2-3 μερες.Θελει και τυχη βεβαια για να γινει ολο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Λοιπόν τελικά οι γονείς μου πήγαν σε κατάστημα της ΔΕΗ και ενεργοποίησαν το Γ1Ν.

Πήραν κωδικό εταίρου κ.λπ..

Μπαίνοντας στο ebill όμως δε με αφήνει να επιλέξω κάποιο πρόγραμμα (π.χ. το Online), γιατί το σύστημα βλέπει ότι έχει γίνει ήδη αίτηση, η οποία είναι υπό εξέταση.

Εν τω μεταξύ έστειλαν email με τα δικαιολογητικά προς συμπλήρωση που χρειάζονται.

Το θέμα είναι πώς κινούμαστε από εδώ και πέρα.

Αν το σύστημα βλέπει ότι υπάρχει ήδη αίτηση, μήπως τους έδωσαν στο κατάστημα να υπογράψουν το enter ή το enter+ ;

 

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μονο αν πανε ολοι σε καταστημα και γινει η διαδιακασια μεσα σε 2-3 μερες.Θελει και τυχη βεβαια για να γινει ολο αυτο.

Αν ισχύουν αυτά που γράφτηκαν πάνω, εγώ δεν τα πιστεύω αν δε τα δω με τα μάτια μου.

Βέβαια δεν αλλάζει για όσους ενδιαφέρονται για τα προγράμματα. Πρέπει να τρέξουν ούτως ή άλλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ozzo είπε

Online ΤΕΛΟΣ 

ΜΟΝΟ ΕΝΤΕR 

Μόνο οι υφιστάμενοι  συνδρομητές μπορούν μέχρι 31/11 να πάνε στο online.

Από 1/12 αυξάνεται 60%.

 

 

 

 

Τι γίνεται με τις αιτήσεις σε εκκρεμότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν το σύστημα βλέπει ότι υπάρχει ήδη αίτηση, μήπως τους έδωσαν στο κατάστημα να υπογράψουν το enter ή το enter+ ;

Δε νομίζω, δεν κοίταξα ενδελεχώς τη σύμβαση, αλλά πάνω έγραφε Γ1Ν.

Εξάλλου στο e-bill αναγράφεται ότι το αίτημα συγκεκριμένα για το Online είναι υπό εξέταση. Φαντάζομαι ότι αν το είχαν δει δε θα τους έβαζαν σε κάποιο άλλο πρόγραμμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά θα πω μόνο αυτό όλες οι εταιρείες που υποτίθεται πουλάνε φτηνό ρεύμα είναι μεγαλύτερη απάτη από τη ΔΕΗ σας το εγγυώμαι Εγώ είμαι στην ΗΡΩΝ και μέσα σε αυτές τις μέρες θα φύγω και θα ξαναγυρίσω στη ΔΕΗ τόσο απλό μέσα σε τέσσερις μήνες έχω πληρώσει παρά κάτι ψιλά 400 ευρώ για 50 τετραγωνικά σπίτι και 1.400 κιλοβατώρες είπατε κάτι ? το ίδιο μου έκανε και η βατ και βολτ Οπότε να προσέχετε θα πάτε για μαλλί και θα βγείτε κουρεμένοι 

Επεξ/σία από sinistargr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν ισχύουν αυτά που γράφτηκαν πάνω, εγώ δεν τα πιστεύω αν δε τα δω με τα μάτια μου.

Βέβαια δεν αλλάζει για όσους ενδιαφέρονται για τα προγράμματα. Πρέπει να τρέξουν ούτως ή άλλως.

Ναι αν δεν βιαστουν δεν θα προλαβουν.

Αυτοι που ειναι σε διαδιακασια κι εχουν κανει αιτηση ακομη κι αν αλλαξουν τα προγραμματα λογικα θα μπουνε κανονικα στο online με τον παλιο τιμοκαταλογο ακομη κι αν αλλαξουν η καταργηθουν τα προγραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...