Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, phanispal είπε

 

Μπαίνοντας στο ebill όμως δε με αφήνει να επιλέξω κάποιο πρόγραμμα (π.χ. το Online), γιατί το σύστημα βλέπει ότι έχει γίνει ήδη αίτηση, η οποία είναι υπό εξέταση.

  

6 λεπτά πριν, phanispal είπε

 

Εξάλλου στο e-bill αναγράφεται ότι το αίτημα συγκεκριμένα για το Online είναι υπό εξέταση.

Μόνη της έγινε η αίτηση για το Online; Δεν καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, sinistargr είπε

παιδιά θα πω μόνο αυτό όλες οι εταιρείες που υποτίθεται πουλάνε φτηνό ρεύμα είναι μεγαλύτερη απάτη από τη ΔΕΗ σας το εγγυώμαι Εγώ είμαι στην Ηρώ και μέσα σε αυτές τις μέρες θα φύγω και θα ξαναγυρίσω στη ΔΕΗ τόσο απλό Εγώ είμαι στην ΗΡΩΝ και Μέσα σε τέσσερις μήνες έχω πληρώσει παρά κάτι ψιλά 400 ευρώ για 50 τετραγωνικά σπίτι και 1.400 κιλοβατώρες είπατε κάτι το ίδιο μου έκανε και η βατ και βολτ Οπότε να προσέχετε θα πάτε για μαλλί και θα βγείτε κουρεμένοι όπως και εγώ

ναι , αλλά μόνο στο ορθόδοξο Γ1 όχι τα αιρετικά που βγάλανε τώρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα προσπαθησω να το τρεξω....

ας παρουμε το σεναριο οτι ισχυει το παραπανω. Αν δεν προλαβω, υπαναχωρηση πως ζηταμε? αν ξερει κανεις τα βηματα να ενημερωσει για να δω πως θα κινηθω.

@korakiosσαν ειδικος που εισαι?

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, liakjim είπε

Τι γίνεται με τις αιτήσεις σε εκκρεμότητα;

εξαρτάται

αν είναι αίτηση και περιμένεις να σου στείλουν χαρτιά να υπογράψεις , άγνωστο

αν με αίτηση εννοείς οτι τους έχεις στείλει όλα τα δικαιολογητικά υπογεγραμμένα και περιμένεις , τότε ισχύει ανεξάρτητα αν καταργήθηκε ή όχι το πρόγραμμα (φυσικά η αίτηση να αφορά online ή enter, όχι τη Γ1 που στέλνανε κατα λάθος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι τελευταίο που δεν ανέφερα όσοι κάνετε σύνδεση να προσπαθήσετε να μη σας βάλει η εταιρία στο βρακί της τι εννοώ με αυτό να έχετε ανοιχτό συμβόλαιο για να μπορείτε να φύγετε Όποτε θέλετε εσείς και αυτό το φοβούνται πιο πολύ να το θυμάστε εκεί δεν πληρώνεις τίποτα εάν όμως έχεις συμβόλαιο από ότι θυμάμαι και το σπάσεις θα πρέπει να πληρώσεις όλα Τα πάγια που έχουν μείνει Ανάλογα τα χρόνια που θες μέχρι να τελειώσεις δηλαδή δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει κάποιους πάντως θα το ξαναπώ μακριά από αυτές τις εταιρείες είναι σκέτη απάτη την έχω πατήσει μέχρι τώρα τρεις φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, sinistargr said:

κάτι τελευταίο που δεν ανέφερα όσοι κάνετε σύνδεση να προσπαθήσετε να μη σας βάλει η εταιρία στο βρακί της τι εννοώ με αυτό να έχετε ανοιχτό συμβόλαιο για να μπορείτε να φύγετε Όποτε θέλετε εσείς και αυτό το φοβούνται πιο πολύ να το θυμάστε εκεί δεν πληρώνεις τίποτα εάν όμως έχεις συμβόλαιο από ότι θυμάμαι και το σπάσεις θα πρέπει να πληρώσεις όλα Τα πάγια που έχουν μείνει Ανάλογα τα χρόνια που θες μέχρι να τελειώσεις δηλαδή δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει κάποιους πάντως θα το ξαναπώ μακριά από αυτές τις εταιρείες είναι σκέτη απάτη την έχω πατήσει μέχρι τώρα τρεις φορές

Πως ακριβώς θα γίνει αυτό στο online η το enter; Η διάρκεια σύμβασης είναι γνωστή και δεδομένη.. για ανοιχτό συμβόλαιο, το ορθόδοξο Γ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, marmagia είπε

Πως ακριβώς θα γίνει αυτό στο online η το enter; Η διάρκεια σύμβασης είναι γνωστή και δεδομένη.. για ανοιχτό συμβόλαιο, το ορθόδοξο Γ1

φίλε μου από όσο ξέρω  μιλάμε για το κλασικό δεν μιλάμε για τα καινούργια που σε έχουν δεμένο για 2 χρόνια ακόμα και στη ΔΕΗ Οπότε λογικά διαλέγεις το κλασικό το απλό ένα παιδί πιο πάνω αναλύει τα καινούργια προγράμματα Επίσης μπορείς να μπεις και μέσα στη ΔΕΗ να τα δεις Αλλά τελικά αυτά σου πιάνουν περισσότερο τον κώλο από ότι το απλό

 

Επεξ/σία από sinistargr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mikes prime είπε

Αξίζει να κάνω επαγγελματικο Γ1 ( αν το λέω σωστά ) σε γραφείο 21 τμ; η να κοιτάξω άλλο πάροχο; έχει κάποιος παρόμοιο πακέτο;

Δεν χρειαζεται να ρωτας σε ολα τα θεματα.Ενα φτανει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sinistargr είπε

δεν μιλάμε για τα καινούργια που σε έχουν δεμένο για 2 χρόνια ακόμα και στη ΔΕΗ Οπότε λογικά διαλέγεις το κλασικό το απλό

εντάξει μη το σπαμάρουμε , τα είπαμε , Γ1 ορθόδοξο χωρίς δέσμευση

καλή συνέχεια :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

εντάξει μη το σπαμάρουμε , τα είπαμε , Γ1 ορθόδοξο χωρίς δέσμευση

καλή συνέχεια :)

223 σελίδες και αμφιβάλλουμε για ποια προγράμματα συζητάμε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μόνη της έγινε η αίτηση για το Online; Δεν καταλαβαίνω...

Αφού είχα κάνει το Σάββατο, δε θυμάσαι που μου είπες ότι έμπλεξα επειδή δεν επισύναψα τον τελευταίο λογαριασμό και το αποδεικτικό πληρωμής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αφού είχα κάνει το Σάββατο, δε θυμάσαι που μου είπες ότι έμπλεξα επειδή δεν επισύναψα τον τελευταίο λογαριασμό και το αποδεικτικό πληρωμής;

  

49 λεπτά πριν, phanispal είπε

Λοιπόν τελικά οι γονείς μου πήγαν σε κατάστημα της ΔΕΗ και ενεργοποίησαν το Γ1Ν.

Δεν έχω καταλάβει για ποια παροχή μιλάς... τέσπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, korakios είπε

εξαρτάται

αν είναι αίτηση και περιμένεις να σου στείλουν χαρτιά να υπογράψεις , άγνωστο

αν με αίτηση εννοείς οτι τους έχεις στείλει όλα τα δικαιολογητικά υπογεγραμμένα και περιμένεις , τότε ισχύει ανεξάρτητα αν καταργήθηκε ή όχι το πρόγραμμα (φυσικά η αίτηση να αφορά online ή enter, όχι τη Γ1 που στέλνανε κατα λάθος)

Ναι τα έχω στείλει όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  

Δεν έχω καταλάβει για ποια παροχή μιλάς... τέσπα

Το Σάββατο είχα κάνει αίτηση ηλεκτρονικά για τους γονείς μου, οι οποίοι ήταν (και λογικά είναι ακόμα) στην Protergia.

Είχα επισυνάψει όλα τα δικαιολογητικά, πλην του τελευταίου λογαριασμού/αποδεικτικού πληρωμής και μου είπες ότι έμπλεξα γιατί θα στείλουν έγγραφα προς συμπλήρωση (όπως και έγινε σήμερα), θα πάρουν τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων (δεν έχουν πάρει ακόμα) κ.λπ., και πρότεινες να πάνε σε κατάστημα της ΔΕΗ να μπουν σε Γ1Ν και μετά να κάνουν ηλεκτρονικά την αίτηση για το Online.

Ε πήγαν χθες σε κατάστημα της ΔΕΗ, έκαναν αίτηση για το Γ1Ν, τους έδωσαν κωδικό εταίρου, κωδικό ενεργοποίησης ebill κ.λπ., και μπήκα σήμερα στο ebill και δε με αφήνει να επιλέξω το Online ή κάποιο άλλο, λογικά γιατί από κάτω γράφει ότι το αίτημα για το Online (φαντάζομαι αυτό που έκανα το Σάββατο) είναι υπό εξέταση.

Και αναρωτιέμαι τώρα πώς θα παρακάμψω τη διαδικασία με τα δικαιολογητικά και τα τηλέφωνα για να το ενεργοποιήσω άμεσα στο ebill.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...