Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια μικρη λεπτομερεια για οσους εκαναν αιτηση για home online και ηταν σε αλλο παροχο πρωτα.

Παρολο που καθηστερησα  να παρω κωδικο εταιρου (ειχα ενεργοποιηθει κανα 20ημερο, το πηρα χαμπαρι απο τη σελιδα της δεδδηε) και αφου τον πηρα και ενεργοποιησα το home online, σημερα εκδοθηκε λογαριασμος.

Περιμενα για το διαστημα πχ των 20 ημερων να ειμαι σε Γ1Ν ταριφα και για το διαστημα που πηρα χαμπαρι οτι εχω ενεργοποιηθει να χρεωθω ως home online. Και ομως, χρεωθηκα ολη τη χρονικη διαρκεια ως home online (30 μερες)

Οποτε υποψιαζομαι οτι παρολο που οταν μπαινουμε στο ebill  και μας δινει την επιλογη να επιλεξουμε home online, ημασταν ηδη στο home online αλλα δεν φαινοταν συστημικα.

Αναφερομαι σε οσους εκαναν αιτηση μεσω της σελιδας της δεη, για μεταβαση απο αλλο παροχο να πανε κατευθειαν σε home online.

Επεξ/σία από CptBill
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CptBill είπε

Οποτε υποψιαζομαι οτι παρολο που οταν μπαινουμε στο ebill  και μας δινει την επιλογη να επιλεξουμε home online, ημασταν ηδη στο home online αλλα δεν φαινοταν συστημικα.

σε 2-3 δεν έγινε έτσι και κάποιες μέρες τιμολογήθηκαν με Γ1

φαντάζομαι οτι αναβάθμισαν το σύστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, CptBill είπε

μια μικρη λεπτομερεια για οσους εκαναν αιτηση για home online.

Παρολο που καθηστερησα  να παρω κωδικο εταιρου (ειχα ενεργοποιηθει κανα 20ημερο, το πηρα χαμπαρι απο τη σελιδα της δεδδηε) και αφου τον πηρα και ενεργοποιησα το home online, σημερα εκδοθηκε λογαριασμος.

Περιμενα για το διαστημα πχ των 20 ημερων να ειμαι σε Γ1Ν ταριφα και για το διαστημα που πηρα χαμπαρι οτι εχω ενεργοποιηθει να χρεωθω ως home online. Και ομως, χρεωθηκα ολη τη χρονικη διαρκεια ως home online (30 μερες)

Οποτε υποψιαζομαι οτι παρολο που οταν μπαινουμε στο ebill  και μας δινει την επιλογη να επιλεξουμε home online, ημασταν ηδη στο home online αλλα δεν φαινοταν συστημικα.

Αναφερομαι σε οσους εκαναν αιτηση μεσω της σελιδας της δεη, για μεταβαση απο αλλο παροχο να πανε κατευθειαν σε home online.

Πως το πήρες χαμπάρι από τη σελίδα της δεδηε , μπορείςε κάποιο τρόπο να δεις εάν είσαι συνδεμένος.στη ΔΕΗ;

Επεξ/σία από archiezulu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Πως το πήρες χαμπάρι από τη σελίδα της δεδηε

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/#

βλέπεις στο αποτέλεσμα αν άλλαξε το τελευταίο ψηφίο (αφορά για αλλαγή πάροχου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Με την κάρτα τι παίχτηκε και εξαφάνισαν την επιλογή? 

Είχα βάλει την δικιά μου που την χρησιμοποιώ μόνο για αγορές ίντερνετ αλλά ήθελα να την αλλάξω με της γυναίκας μου...

Είπαμε μέχρι πόσες μέρες πριν την πάγια εντολή μπορούμε να πληρώσουμε?

6 Δεκεμβρίου λήγει ο λογαριασμός. 

Συστεμικό είπανε στον άλλον... η πάγια εντολή είναι καταχωρημένη κι ας μη φαίνεται στο ebill.

Aν θες να πληρώσεις νωρίτερα με κάρτα ή μετρητά... τουλάχιστον 3-4 εργάσιμες νωρίτερα για να βεβαιωθείς ότι θα λογιστικοποίηθεί η συναλλαγή εγκαίρως... δηλαδή μέχρι  29/11 - 30/11 για να είσαι σίγουρος.

Ανάλογα το κανάλι πληρωμής, μερικές φορές αργεί πολύ η λογιστικοποίηση... μια φορά που πλήρωσα Ελίν με livepay έκανε 6 εργάσιμες η λογιστικοποίηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Συστεμικό είπανε στον άλλον... η πάγια εντολή είναι καταχωρημένη κι ας μη φαίνεται στο ebill.

Aν θες να πληρώσεις νωρίτερα με κάρτα ή μετρητά... τουλάχιστον 3-4 εργάσιμες νωρίτερα για να βεβαιωθείς ότι θα λογιστικοποίηθεί η συναλλαγή εγκαίρως... δηλαδή μέχρι  29/11 - 30/11 για να είσαι σίγουρος.

Ανάλογα το κανάλι πληρωμής, μερικές φορές αργεί πολύ η λογιστικοποίηση... μια φορά που πλήρωσα Ελίν με livepay έκανε 6 εργάσιμες η λογιστικοποίηση.

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Οπότε δεν θα έχω θέμα για νωρίτερα με χειροκίνητη πληρωμή.

Μην ακυρωθεί κανένα home online και μας γυρίσει πίσω 😆 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lazarnik είπε

Μόλις γύρισα από κατάστημα,  έκανα εκεί τα χαρτιά. Μου άνοιξαν το email όπου αναγράφονται οι αυξήσεις. Εντερ 0,18 και  online 0,17

Και πάλι "φτηνά" είναι για τα τωρινά δεδομένα.

Ίδιο κόστος θα έχουν με ένα ρητροπρόγραμμα αν η ΟΤΣ πέσει στο 100 (τώρα είναι 300).

Αυτό για να αναλογιστείτε τις επόμενες κινήσεις σας.... γιατί έχω ακούσει από πολλούς να λένε (και για οικιακά και για επαγγελματικα) πως αν χάσουν τις ευνοϊκές σταθερές τιμές δε θα υπογράψουν σταθερό πρόγραμμα με 0.20€/kwh αλλά θα πάνε καλύτερα σε ρητροπρόγραμμα. Στις περισσότερες των περιπτώσεων αυτό θα είναι μέγα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Και πάλι "φτηνά" είναι για τα τωρινά δεδομένα.

Ίδιο κόστος θα έχουν με ένα ρητροπρόγραμμα αν η ΟΤΣ πέσει στο 100 (τώρα είναι 300).

Αυτό για να αναλογιστείτε τις επόμενες κινήσεις σας.... γιατί έχω ακούσει από πολλούς να λένε (και για οικιακά και για επαγγελματικα) πως αν χάσουν τις ευνοϊκές σταθερές τιμές δε θα υπογράψουν σταθερό πρόγραμμα με 0.20€/kwh αλλά θα πάνε καλύτερα σε ρητροπρόγραμμα. Στις περισσότερες των περιπτώσεων αυτό θα είναι μέγα λάθος.

Πιστεύεις δηλαδή ότι συμφέρει η αλλαγή τώρα με τις νέες σταθερές τιμές αν είναι αυτές που αναφέρθηκαν παραπάνω; Εγώ πχ είναι nrg από 30/8. Στο λογαριασμό που θα εκδοθεί σήμερα αύριο περιμενω και ειδοποίηση κατάργησης του fixed λογικά στο 6μηνο λογικά τέλος Φλεβάρη. Με 9,90 τιμή fixed και 0.0619 kWh. 
Προσωπικά το βλέπω «χαοτική» διαφορά. Νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι να το πάω μέχρι το 6μηνο σταθερά και μετά να αιτηθώ για  ότι υπάρχει τότε και ας πληρώσω 18μηνες πάγια. Προσωπικά πιστεύω πιο φθηνά θα μου βγει. Προσωπικά και πάλι λέω. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε δίλημμα..

Εκλεισα ραντεβού για την προσεχή Δευτέρα σε υποκατάστημα της ΔΕΗ προκειμένου να κάνω αίτημα μετάβασης σε κάποιο απο τα 2 προγράμματα Myhome εφόσον ειναι ακόμα διαθέσιμα & τα προωθούν... 

Να περιμένω μέχρι τότε ή να κάνω άμεσα αίτηση online για το Γ1Ν & μετά να το γυρίσω σε κάποιο πρόγραμμα Myhome απο την στιγμή που αναφέρατε ότι γίνεται άμεσα με την ενεργοποιηση ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε ολους. Μολις μου στείλανε τα εντυπα .Απλώς υπογραφή σε όλα και πισω ή χρειάζεται κάποιο απο αυτά γνήσιο υπογραφής...?

Επεξ/σία από haralabosg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, korakios είπε

απο Γ1 μέσω ebill , τα ξέρεις

εντάξει αναστήθηκε το ebill και την δέχτηκε την κάρτα. Αφού είναι ήδη ΔΕΗ πιστεύω αύριο ή από Δευτέρα να είναι έτοιμος. Επίσης θέλω να πιστεύω ότι αφού στο ebill υπάρχει ακόμα ο τιμοκατάλογος με το 0.096 να τον βάλουν με αυτές τις τιμές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Είμαι σε δίλημμα..

Εκλεισα ραντεβού για την προσεχή Δευτέρα σε υποκατάστημα της ΔΕΗ προκειμένου να κάνω αίτημα μετάβασης σε κάποιο απο τα 2 προγράμματα Myhome εφόσον ειναι ακόμα διαθέσιμα & τα προωθούν... 

Να περιμένω μέχρι τότε ή να κάνω άμεσα αίτηση online για το Γ1Ν & μετά να το γυρίσω σε κάποιο πρόγραμμα Myhome απο την στιγμή που αναφέρατε ότι γίνεται άμεσα με την ενεργοποιηση ???

 

Είναι τσίμα τσίμα.  Έπρεπε να το κάνεις σήμερα αυτό για να έχεις ελπίδες.  Εγώ δεν άντεξα να περιμένω τα κεντρικά και πήγα σήμερα έκανα γ1ν , πείρα κωδικο εταίρου, αν όχι σήμερα,  Δευτέρα θα κάνω ebill. Τώρα αν είμαι τόσο καντεμης , που είμαι γιατί αν δεν είχα πρόβλημα με το gov της συζύγου τώρα θα ήμουν είδη στην δεη (home online)

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Να περιμένω μέχρι τότε ή να κάνω άμεσα αίτηση online για το Γ1Ν & μετά να το γυρίσω σε κάποιο πρόγραμμα Myhome απο την στιγμή που αναφέρατε ότι γίνεται άμεσα με την ενεργοποιηση ???

σε κατάστημα δεν μπορείς να κάνεις αίτηση του online , υπογράφεις για ΓΝ1 υπόψιν

εκτός αν βάλεις επιτόπου το enter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...