Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, madwalker είπε

Επίσης σημαντικό είναι να έχεις υπομονή,χρόνο κ τύχη με τον υπάλληλο.Εγώ πχ ήμουν πολύ τυχερός αφού η μία 😯 υπάλληλος που είχαν ήταν απίστευτα ευγενική κ εξυπηρετική. Καμία σχέση με δημόσιο..

Διπροσωπη.....μην πεφτεις στην παγιδα.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, denis1961 είπε

*To ekkαθαριστικό , το κοιτάνε , για να δουν το Ύψος του Φορολογικού Εισοδήματος , εάν είσαι (δυνητικά) Δικαιούχος Κ.Ο.Τ. .. Ώστε να χρεώσουν την Εγγύηση για 20,€ (αν είσαι για ΚΟΤ)  ή να χρεώσουν 100,0€ εγγύηση (αν δεν δικαιούσαι ΚΟΤ). 

(Εγγύηση= 130,0€ , χρεώνουν σε όσες παροχές είχαν καθυστερούμενους λογ/σμους στο παρελθόν.. χωρίς ΚΟΤ)

Οχι το θελουν για την γνωστοποιηση του ΑΦΜ.Το ρωτησα δεν το λεω ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αν δεν προλαβαινεις να κανεις τωρα την αλλαγη με τις υπαρχουσες τιμες τοτε στην θεση σου θα καθομουνα στην NRG και μετα μολις θα τελειωνε η περιοδος μεχρι να καταργηθει το fix θα εβλεπα τι θα εκανα.

Αν προλαβαινεις ομως να κλεισεις με τις υπαρχουσες τοτε να το κανεις.

Τωρα πηγα σε καταστημα Δεη. Τους ειπα απο ποτε μετράει η αλλαγή? Απαντηση= οταν τελειψσει την διαδικασία ο ΔΕΔΔΗΕ. Αυτό μπορει να κάνει εως 1 μήνα.  Αρα αν ισχύει η πληροφορια για αυξηση απο 1.12 δεν προλαβαίνουμε με τίποτα. Ισως καλύτερα η παραμονή στο nrg save με 0.67 και fixed εως 28 2.2021.

Korakios , τι λές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

αν δε τσίμπησε τηλεφωνάκι ήταν σίγουρα παγίδα 😁

Αν εννοεις συσκευη τοτε ειναι μαγκας......αν εννοεις αριθμο τοτε κριμα το παιδι.:lol:

2 λεπτά πριν, korakios είπε

το ίδιο και στο αέρο που είχα κάνει

Ναι ρωτησα απο περιεργεια πριν το δωσω.

Για το αν εισαι σε ΚΟΤ το βλεπουν στο συστημα λογικα αλλα και απο τον λογαριασμου που τους δινεις.

Εμενα με πηρε τηλεφωνο κιολας μια κοπελιτσα με τα απο 4 μερες νομιζω και μου ειπε να κανω την αιτηση για το ΚΟΤ.Τρεις φορες με πηρε.Διπροσωπη κι αυτην.

3 λεπτά πριν, xraxra είπε

Τωρα πηγα σε καταστημα Δεη. Τους ειπα απο ποτε μετράει η αλλαγή? Απαντηση= οταν τελειψσει την διαδικασία ο ΔΕΔΔΗΕ. Αυτό μπορει να κάνει εως 1 μήνα.  Αρα αν ισχύει η πληροφορια για αυξηση απο 1.12 δεν προλαβαίνουμε με τίποτα. Ισως καλύτερα η παραμονή στο nrg save με 0.67 και fixed εως 28 2.2021.

Korakios , τι λές?

Εχεις ΚΟΤ?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xraxra είπε

Τωρα πηγα σε καταστημα Δεη. Τους ειπα απο ποτε μετράει η αλλαγή? Απαντηση= οταν τελειψσει την διαδικασία ο ΔΕΔΔΗΕ. Αυτό μπορει να κάνει εως 1 μήνα.  Αρα αν ισχύει η πληροφορια για αυξηση απο 1.12 δεν προλαβαίνουμε με τίποτα. Ισως καλύτερα η παραμονή στο nrg save με 0.67 και fixed εως 28 2.2021.

Korakios , τι λές?

λέω οτι το παρακάτω θα το γράφω σε κάθε σελίδα μου φαίνεται

απο τη στιγμή που η υπογραφή του συμβολαίου έχει γίνει με τις παλιές τιμές ,ισχύουν οι παλιές

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/#

άλλαξε το τελευταίο ψηφίο?

καλυμμένος

Αν έχει λήξει η ΥΔΕ της παροχής υπάρχει περίπτωση να μην προχωρήσει η διαδικασία αλλαγής παρόχου ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, g_kor06 είπε

Αν έχει λήξει η ΥΔΕ της παροχής υπάρχει περίπτωση να μην προχωρήσει η διαδικασία αλλαγής παρόχου ;;

όχι , μόνο σε επαναηλεκτροδότηση , ίσως σου έρθει επιστολόχαρτο απο ΔΕΔΔΗΕ κάποια στιγμή , δεν παίζει ρόλο με την αίτηση

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Αν έχει λήξει η ΥΔΕ της παροχής υπάρχει περίπτωση να μην προχωρήσει η διαδικασία αλλαγής παρόχου ;;

@korakios ώρες ώρες είσαι τρελό πιστόλι!

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αν εννοεις συσκευη τοτε ειναι μαγκας......αν εννοεις αριθμο τοτε κριμα το παιδι.:lol:

Ναι ρωτησα απο περιεργεια πριν το δωσω.

Για το αν εισαι σε ΚΟΤ το βλεπουν στο συστημα λογικα αλλα και απο τον λογαριασμου που τους δινεις.

Εμενα με πηρε τηλεφωνο κιολας μια κοπελιτσα με τα απο 4 μερες νομιζω και μου ειπε να κανω την αιτηση για το ΚΟΤ.Τρεις φορες με πηρε.Διπροσωπη κι αυτην.

Εχεις ΚΟΤ?

oxi. Εχει σχέση αυτό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xraxra είπε

Τωρα πηγα σε καταστημα Δεη. Τους ειπα απο ποτε μετράει η αλλαγή? Απαντηση= οταν τελειψσει την διαδικασία ο ΔΕΔΔΗΕ. Αυτό μπορει να κάνει εως 1 μήνα.  Αρα αν ισχύει η πληροφορια για αυξηση απο 1.12 δεν προλαβαίνουμε με τίποτα. Ισως καλύτερα η παραμονή στο nrg save με 0.67 και fixed εως 28 2.2021.

Korakios , τι λές?

Δεν μου ακούγεται σωστό, η λογική λέει ότι κλειδώνεις την τιμή με βάση το πότε υπέγραψες το συμβόλαιο (και όχι με βάση το πότε πραγματικά ενεργοποιείται η παροχή στην ΔΕΗ).

Επίσης αυτό κατάλαβα και στο κατάστημα σήμερα που έκανα την αίτηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rulenstein1 είπε

Δεν μου ακούγεται σωστό, η λογική λέει ότι κλειδώνεις την τιμή με βάση το πότε υπέγραψες το συμβόλαιο (και όχι με βάση το πότε πραγματικά ενεργοποιείται η παροχή στην ΔΕΗ).

Επίσης αυτό κατάλαβα και στο κατάστημα σήμερα που έκανα την αίτηση.

 

Εμενα αυτό μου ειπαν. και κόλωσα να προχωρήσω στην αλλαγή. Αν ειναι να παω στο καινουργιο με 0,16 δεν συμφέρει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xraxra είπε

Εμενα αυτό μου ειπαν. και κόλωσα να προχωρήσω στην αλλαγή. Αν ειναι να παω στο καινουργιο με 0,16 δεν συμφέρει

 

Και συμφέρει πχ να κάτσεις , λέω για εμένα που είχα nrg save 40 με ΚοΤ , που δ ξέρεις τι σε ξημερώνει , που περίμενα 4 μήνες για να βάλω fixed και μετά έβαλα με 9.90 και τώρα μου λένε ότι θα βγει ; Που ξέρω τι θα βγουν να πουν αύριο 

Ασε μας κουκλίτσα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...