Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, korakios είπε

θα το γράφω σε κάθε σελίδα μου φαίνεται

απο τη στιγμή που η υπογραφή του συμβολαίου έχει γίνει με τις παλιές τιμές ,ισχύουν οι παλιές

για το online να συμπληρώσω , αν θεωρείται  "έξτρα υπηρεσία" απο ΔΕΗ (σας θυμίζει κάτι??!!) , δεν ξέρω αν η ημερομηνία του συμβολαίου καλύπτει ή παίζει ρόλο η ημερομηνία ενεργοποίησης 😁

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

λέω οτι το παρακάτω θα το γράφω σε κάθε σελίδα μου φαίνεται

απο τη στιγμή που η υπογραφή του συμβολαίου έχει γίνει με τις παλιές τιμές ,ισχύουν οι παλιές

Συγνώμη που επανέρχομαι. Τότε μου ειπε λάθος η υπάλληλος. Υπογραφή συμβολαίου εννοέις πχ. σήμερα που θα παω να ζητήσω να μεταφερθώ στην ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xraxra είπε

Συγνώμη που επανέρχομαι. Τότε μου ειπε λάθος η υπάλληλος. Υπογραφή συμβολαίου εννοέις πχ. σήμερα που θα παω να ζητήσω να μεταφερθώ στην ΔΕΗ?

αν εννοείς αίτηση , δεν ξέρω αν καλύπτει , μόνο γραπτή απάντηση να πάρεις

αν εννοείς να πας να υπογράψεις επιτόπου το enter ,είσαι οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

για το online να συμπληρώσω , αν θεωρείται  "έξτρα υπηρεσία" απο ΔΕΗ (σας θυμίζει κάτι??!!) , δεν ξέρω αν η ημερομηνία του συμβολαίου καλύπτει ή παίζει ρόλο η ημερομηνία ενεργοποίησης 😁

Χμμμμ θεωρητικα το fix στην nrg ηταν σαν "add-on" στο εκαστοτε προγραμμα, μην μας βαζεις εξτρα ανησυχιες στο μυαλο. Τεσπα αφου εκλεισα ραντεβου αυριο αν δεν δω το Online στο ebill μεχρι μια ωρα πριν το ραντεβου, θα υπογραψω και το Enter στο καταστημα. τρομακτικη διαφορα δεν εχουν σαν χρεωση, και αφου ΚΟΤ δεν δικαιουμαι, μικρο το κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το μεσημέρι πήγα στο κατάστημα στη Κηφισίας και σε 10' υπέγραψα τη σύμβαση Γ1Ν Οικιακό. Μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω να περάσουν κάποιες ώρες και μετά θα μπορώ να μπω στο e-bill για να το αλλάξω σε Enter ή Online. Η αλλαγή πρέπει να γίνει μέχρι 01/12 γιατί μετά αλλάζουν οι χρεώσεις (όπως έχει αναφερθεί και παραπάνω). Επειδή είμαι ανυπόμονος, μπήκα πριν λίγο να κάνω εγγραφή στο e-bill και όντως δεν γίνεται ακόμα γιατί δεν γίνει ταυτοποίηση του κωδικού εταίρου με το ΑΦΜ/ΑΔΤ. Ξέρετε αν ισχύει αυτή η αναμονή πριν την εγγραφή στο ebill ή πάει κάτι λάθος και πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα!?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pantpa είπε

Σήμερα το μεσημέρι πήγα στο κατάστημα στη Κηφισίας και σε 10' υπέγραψα τη σύμβαση Γ1Ν Οικιακό. Μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω να περάσουν κάποιες ώρες και μετά θα μπορώ να μπω στο e-bill για να το αλλάξω σε Enter ή Online. Η αλλαγή πρέπει να γίνει μέχρι 01/12 γιατί μετά αλλάζουν οι χρεώσεις (όπως έχει αναφερθεί και παραπάνω). Επειδή είμαι ανυπόμονος, μπήκα πριν λίγο να κάνω εγγραφή στο e-bill και όντως δεν γίνεται ακόμα γιατί δεν γίνει ταυτοποίηση του κωδικού εταίρου με το ΑΦΜ/ΑΔΤ. Ξέρετε αν ισχύει αυτή η αναμονή πριν την εγγραφή στο ebill ή πάει κάτι λάθος και πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα!?

 

Γιατί δεν έκανες κατευθείαν αίτηση για το Enter ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pantpa είπε

Σήμερα το μεσημέρι πήγα στο κατάστημα στη Κηφισίας και σε 10' υπέγραψα τη σύμβαση Γ1Ν Οικιακό. Μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω να περάσουν κάποιες ώρες και μετά θα μπορώ να μπω στο e-bill για να το αλλάξω σε Enter ή Online. Η αλλαγή πρέπει να γίνει μέχρι 01/12 γιατί μετά αλλάζουν οι χρεώσεις (όπως έχει αναφερθεί και παραπάνω). Επειδή είμαι ανυπόμονος, μπήκα πριν λίγο να κάνω εγγραφή στο e-bill και όντως δεν γίνεται ακόμα γιατί δεν γίνει ταυτοποίηση του κωδικού εταίρου με το ΑΦΜ/ΑΔΤ. Ξέρετε αν ισχύει αυτή η αναμονή πριν την εγγραφή στο ebill ή πάει κάτι λάθος και πρέπει να αρχίσω τα τηλέφωνα!?

 

Οχι γινεται αναμονή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Αν δεν προλαβαινεις να κανεις τωρα την αλλαγη με τις υπαρχουσες τιμες τοτε στην θεση σου θα καθομουνα στην NRG και μετα μολις θα τελειωνε η περιοδος μεχρι να καταργηθει το fix θα εβλεπα τι θα εκανα.

Αν προλαβαινεις ομως να κλεισεις με τις υπαρχουσες τοτε να το κανεις.

Δεν προλαβαίνω @HERTHAN Ακόμα δεν έχει εκδοθεί ο εκκαθαριστικός. Μέχρι τις 30/11 αδύνατον να προλάβω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

αν εννοείς αίτηση , δεν ξέρω αν καλύπτει , μόνο γραπτή απάντηση να πάρεις

αν εννοείς να πας να υπογράψεις επιτόπου το enter ,είσαι οκ

Ενοείται να πάω να το υπογράψω επι τόπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Χμμμμ θεωρητικα το fix στην nrg ηταν σαν "add-on" στο εκαστοτε προγραμμα, μην μας βαζεις εξτρα ανησυχιες στο μυαλο.

να μην ανάψω καμια φυτιλιά να περάσει η ώρα ???😂

ουσιαστικά το online είναι promo addon του Γ1, η πορεία θα δείξει 😁

πείτε τα τώρα , την κάνω σφυρίζοντας αδιάφορα ....

1 λεπτό πριν, xraxra είπε

Ενοείται να πάω να το υπογράψω επι τόπου. 

το enter λες ,μιας και το online δεν γίνεται επιτόπου , τότε ναι καλυμμένος θα είσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xraxra είπε

Ενοείται να πάω να το υπογράψω επι τόπου. 

 

1 λεπτό πριν, korakios είπε

να μην ανάψω καμια φυτιλιά να περάσει η ώρα ???😂

ουσιαστικά το online είναι promo addon του Γ1, η πορεία θα δείξει 😁

πείτε τα τώρα , την κάνω σφυρίζοντας αδιάφορα ....

το enter λες ,μιας και το online δεν γίνεται επιτόπου , τότε ναι καλυμμένος θα είσαι

Ναι για το enter λεω.

Εν τω μεταξύ πήρα στο κέντρο τώρα και τους ρωτησα και μου απάντησαν. Αν μπορεί να στο ενεργοποιήσει το κατάστημα εχει καλώς. Αν δεν μπορεί ,πρέπει να πιέσεις τον ΔΕΔΔΗΕ να το ολοκληρώσει έως την Τρίτη.

Αντε τωρα να βγάλω άκρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Γιατί δεν έκανες κατευθείαν αίτηση για το Enter ??

Αυτό ζήτησα αρχικά, αλλά μου είπαν ότι έτσι είναι η διαδικασία! Είχα διαβάσει και εδώ ότι είναι ΟΚ , οπότε προχώρησα.

8 λεπτά πριν, archiezulu είπε

Οχι γινεται αναμονή 

Γνωρίζεις πόσο; Να ξαναπροσπαθήσω αύριο το πρωί ας πούμε, ή θέλει μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξυ στη δεη  ειχαν στο κοτ χρεωση μεχρι το οριο και μετα ,τα εχτρα με χρεωση  τιμοκαταλογου και το κανανε αν περασεις το οριο κανονικη για ολοκληρες τις κιλοβατωρες τοθτεστιν αντιο κοτ  αφου πανω κατω πολλοι το περναγαν 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύμφωνα με την ΔΕΗ όσοι έχουν κάνει αίτηση για το ον-λάιν και έχουν υπογράψει σύμβαση και αποστείλει δικαιολογητικά κλειδώνουν την παλιά τιμή ασχετως το ποτέ θα γίνει ο έλεγχος. Εμένα μου είπαν μόλις ότι από την στιγμή που έχουν παραλάβει 22/11 τα πάντα υπογεγραμμένα δεν υπάρχει θέμα. Έχουν λέει πολύ μεγάλο φόρτο εργασίας και για αυτό δεν έχουν ελέγξει τα δικαιολογητικά και δεν έχουν ζητήσει υλοποίηση από ΔΕΔΔΗΕ αλλά με διαβεβαίωσε ότι ασχετως του πότε θα τα ελέγξουν οσοι έχουν στείλει δικαιολογητικά και τα έχει παραλάβει η ΔΕΗ θα είναι καλυμμένοι. Αν δεν έχουν αποσταλεί και παραληφθεί είναι άλλη κουβέντα όμως σύμφωνα με όσα μου είπε

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, marmagia είπε

Σύμφωνα με την ΔΕΗ όσοι έχουν κάνει αίτηση για το ον-λάιν και έχουν υπογράψει σύμβαση και αποστείλει δικαιολογητικά κλειδώνουν την παλιά τιμή ασχετως το ποτέ θα γίνει ο έλεγχος. Εμένα μου είπαν μόλις ότι από την στιγμή που έχουν παραλάβει 22/11 τα πάντα υπογεγραμμένα δεν υπάρχει θέμα. Έχουν λέει πολύ μεγάλο φόρτο εργασίας και για αυτό δεν έχουν ελέγξει τα δικαιολογητικά και δεν έχουν ζητήσει υλοποίηση από ΔΕΔΔΗΕ αλλά με διαβεβαίωσε ότι ασχετως του πότε θα τα ελέγξουν οσοι έχουν στείλει δικαιολογητικά και τα έχουν παραλάβει η της ΔΕΗ θα είναι καλυμμένοι. Αν δεν έχουν αποσταλεί και παραληφθεί είναι άλλη κουβέντα όμως σύμφωνα με όσα μου είπε

Παιδιά... Να διαχωρίσουμε περιπτώσεις για να μην μπερδευτούμε και μπερδέψουμε.

Εσύ λογικά μιλάς για αίτηση online από το ίντερνετ, η οποία πλέον δεν παίζει. Όσοι πάνε τώρα σε φυσικό κατάστημα, μάλλον θα ισχύουν άλλα. Εγώ ξέρω ότι από χθες-προχθές, πας στο κατάστημα, κάνεις αίτηση για το... ορθόδοξο Γ1 (με ΟΤΣ), περιμένεις λίγες μέρες να ενεργοποιηθεί και ΜΕΤΑ πας από το e-bill σου και το αλλάζεις σε online. Στη δεύτερη περίπτωση δε νομίζω ότι είσαι εξασφαλισμένος αν πας π.χ. αύριο σε ένα φυσικό κατάστημα. Δεν έχεις κλειδώσει τις τιμές που τρέχουν σήμερα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...