Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, korakios είπε

να μην ανάψω καμια φυτιλιά να περάσει η ώρα ???😂

ουσιαστικά το online είναι promo addon του Γ1, η πορεία θα δείξει 😁

πείτε τα τώρα , την κάνω σφυρίζοντας αδιάφορα ....

Θα σε κανω αναφοραααα.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, Arkin είπε

Υπαρχει κανονικα η παγια εντολη σε μενα. Την εχω αρκετο καιρο με τραπεζα αλλα εχει προμηθεια 40 λεπτα το μηνα. Αν με καρτα ειναι δωρεαν και περνω κανονικα το 2% της εκπτωσης καθε μηνα να την αλλαξω. 

 

Screenshot_1.png

Έχει εξαφανιστεί σε όσους την έχουν ενεργοποιημένη στο ebill, εσύ εισαι άλλη περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από κατάστημα ΔΕΗ που υπέγραψα για enter.

Εντάξει το online είναι ελκυστικότερο αλλά δεν προλαβαίνει να γίνει η μετάβαση οπότε πήγα εκ του ασφαλούς.

Περίμενα να μου έρθει λογαριασμός NRG με την ένδειξη περί κατάργησης του fixed γι'αυτό καθυστέρησα.

Όπως και να έχει μην περιμένετε , καλό είναι και το enter. Έρχεται ενεργειακός Αρμαγεδδών στα κυμαινόμενα με ΟΤΣ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Έχει εξαφανιστεί σε όσους την έχουν ενεργοποιημένη στο ebill, εσύ εισαι άλλη περίπτωση.

Αρα και εγω αν την ενεργοποιησω στο ebill μεσω καρτας και κοψω απο την τραπεζα λες να εξαφανιστει? Γιατι μου εχει ενεργοποιηση με καρτα αλλα φοβαμαι μην γινει το ιδιο με τα παιδια πιο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xraxra είπε

Εγώ πάλι που θελω να κάνω το enter απο το κατάστημα δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Η υπάλληλος στο καταστημα μου λέει ουσιαστικά,οτι δεν ξερουμε πότε θα τελειώσει ο ΔΕΔΔΗΕ,αρα ειμαι σε κινδυνο να φαω την νέα τιμή της 1.12

Η υπάλληλος στο κέντρο της ΔΕΗ μου ειπε=Αν μπορούν να σας ενεργοποιήσουν απο το κατάστημα καλώς. Αν δεν μπορούν,τοτε πρεπει να πιέσετε τον ΔΕΔΔΗΕ να τελειώσει εως τις 30/11.

 

Και τι ισχυει τελικά? Που να ξερω αν θα το ενεργοποιήσουν ή όχι,απο το κατάστημα? 

 

Tι μαλακίες σου λένε, ισχύει η τιμή που υπογράφεις. (Κώδικας Προμήθειας, Άρθρο 17)

Εκτός κι αν η σύμβαση λέει Εnter και υπάρχουν κενά στα πεδία των τιμών... εκεί υπάρχει θέμα. Σ'αυτή τη περίπτωση θα τους πιέσεις να γράψουν τις τιμές χειρόγραφα, θα υπογράψεις και θα ζητήσεις επί τόπου να σου δώσουν αντίγραφο αίτησης.

 

Κώδικας προμήθειας.pdf

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είμαι κανά 3άρι μήνες στο myhome online κι ενώ οι πρώτοι 2 μηνιαίοι λογαριασμοί ήρθαν κανονικά τώρα έχω να λάβω λογαριασμό από 8/10. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?

Μίλησα και με το τηλεφωνικό κέντρο και μου είπαν ότι δε βλέπουν κάποιο πρόβλημα και λογικά θα εκδοθεί σύντομα λογαριασμός. Από τότε βέβαια έχει περάσει μια βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Eleni_AEKT είπε

Ρε παιδιά είμαι κανά 3άρι μήνες στο myhome online κι ενώ οι πρώτοι 2 μηνιαίοι λογαριασμοί ήρθαν κανονικά τώρα έχω να λάβω λογαριασμό από 8/10. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο?

Μίλησα και με το τηλεφωνικό κέντρο και μου είπαν ότι δε βλέπουν κάποιο πρόβλημα και λογικά θα εκδοθεί σύντομα λογαριασμός. Από τότε βέβαια έχει περάσει μια βδομάδα.

Όλοι οι καινούργιοι πελάτες πήραμε λογαριασμό 1/11, ίσως σε βάλανε κι εσένα στην ίδια περίοδο τιμολόγησης αλλά δεν εκδώσανε γιατί δεν είχες κλείσει μήνα. Αν ξαναπάρουμε εμείς λογαριασμό αρχές Δεκέμβρη κι εσύ δε πάρεις, τότε μόνο να ανυσηχήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς πολλά πολλά όσοι δεν είστε τώρα στο online είναι σαν να μην υπάρχει. Βρείτε χρόνο αύριο ή την Δευτέρα να πάτε με τα απαραίτητα δικαιολογητικά από κατάστημα.

Από την στιγμή που θα υπογράψετε enter (ή enter N υχτερινό για όσους έχουν ανάλογο μετρητή) είστε μια χαρά κατά 95% ανεξάρτητα από πότε θα περάσει η Δεδδηε! Αφήνω ένα 5% επειδή δεν είσαι ποτέ σίγουρος με την ΔΕΗ κ ας μην είναι πλέον τόσο δημόσια. ΚΑΛΉ ΤΎΧΗ. Ο θεός της ενέργειας μαζί μας..😁😜  

Ps. Από τον 10ο μήνα μπορείς να φύγεις με 23€ ή το 13ο με 17€.Μια χαρά συμβόλαιο 2 χρόνων..😃

Επεξ/σία από madwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αρα και εγω αν την ενεργοποιησω στο ebill μεσω καρτας και κοψω απο την τραπεζα λες να εξαφανιστει? Γιατι μου εχει ενεργοποιηση με καρτα αλλα φοβαμαι μην γινει το ιδιο με τα παιδια πιο πριν.

Mόλις ξαναεμφανίστηκε, μην αγχώνεσαι... προβληματάκι της ημέρας ήταν.

1.jpg.04410cca944ee0a4c53fe1581995611f.jpg

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, ekrepali said:

Tι μαλακίες σου λένε, ισχύει η τιμή που υπογράφεις. (Κώδικας Προμήθειας, Άρθρο 17)

Εκτός κι αν η σύμβαση λέει Εnter και υπάρχουν κενά στα πεδία των τιμών... εκεί υπάρχει θέμα. Σ'αυτή τη περίπτωση θα τους πιέσεις να γράψουν τις τιμές χειρόγραφα, θα υπογράψεις και θα ζητήσεις επί τόπου να σου δώσουν αντίγραφο αίτησης.

 

Κώδικας προμήθειας.pdf 203.7 kB · 5 downloads

Στη σύμβαση του online το πεδίο της τιμής είναι πάντα κενό απ όσο έχω ακούσει αλλά και πάλι πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε και στο φυσικό αεριο της ΔΕΗ που είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο η πελάτες που είχαν υπογράψει με την τιμή 0,02 πήραν την προσφορά ασχετως των καθυστερήσεων που υπήρχαν σε κάποιους για την αλλαγή προμηθευτή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παιδιά εμένα μου ήρθε σήμερα μια βδομάδα αφού έστειλα τα δικαιολογητικά SMS ότι το αίτημά μου είναι προς διεκπεραίωση.

Πώς θα καταλάβω ότι είμαι στη ΔΕΗ πλέον και πόσες μέρες λέτε να πάρει; Στο site του ΔΕΔΔΗΕ που λέτε να δω αν άλλαξε το τελευταίο νούμερο της παροχής δεν έχω καταλάβει ακριβώς πώς το εννοείτε ότι και να βάλω τελευταίο νούμερο μου βγάζει κανονικά τα στοιχεία. *3 είχα και *4 να βάλω πάλι το δέχεται κλπ. κλπ.

Επίσης είχα ebill και λογαριασμό από παλιά, θα υπάρχει κάποια εξέλιξη εκεί; Γιατί για την ώρα δεν αναφέρεται το ακίνητο και όταν πάω να αλλάξω πχ το email μου λέει δεν υπάρχει ο κωδικός εταίρου...

Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις και εννοείται όλα τα παιδιά που βοηθούν εδώ και αφιερώνουν το χρόνο τους να γλυτώσουμε χρήματα :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marmagia είπε

Στη σύμβαση του online το πεδίο της τιμής είναι πάντα κενό απ όσο έχω ακούσει αλλά και πάλι πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε και στο φυσικό αεριο της ΔΕΗ που είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο η πελάτες που είχαν υπογράψει με την τιμή 0,02 πήραν την προσφορά ασχετως των καθυστερήσεων που υπήρχαν σε κάποιους για την αλλαγή προμηθευτή 

Στο αέριο αναγραφόταν στην αίτηση η τιμή προμήθειας, η έκπτωση... και κάτω είχε συμπληρώσει ο πάροχος ημερομηνία και βάλαμε υπογραφή.

 

Σ113.jpg.c73581b714723689f37ce290a3f40f15.jpg

Στο ρεύμα κανονικά πρέπει να γράφεται το τιμολόγιο στο κενό πεδίο και να σου δώσουν αντίγραφο ειδικών όρων και τιμοτακαλόγου του προγράμματος επίσης με ημερομηνία και υπογραφές. Αυτό που κάνουν στη ΔΕΗ είναι μπανανία.

4.jpg.1aba1e3580c1d6b0ae8aa317b7995423.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, ekrepali said:

Στο αέριο αναγραφόταν στην αίτηση η τιμή προμήθειας, η έκπτωση... και κάτω είχε συμπληρώσει ο πάροχος ημερομηνία και βάλαμε υπογραφή.

 

Σ113.jpg.c73581b714723689f37ce290a3f40f15.jpg

Στο ρεύμα κανονικά πρέπει να γράφεται το τιμολόγιο στο κενό πεδίο και να σου δώσουν αντίγραφο ειδικών όρων και τιμοτακαλόγου του προγράμματος επίσης με ημερομηνία και υπογραφές. Αυτό που κάνουν στη ΔΕΗ είναι μπανανία.

4.jpg.1aba1e3580c1d6b0ae8aa317b7995423.jpg

Τότε έτσι είναι πράγματι διαφορετικό. Και η αλήθεια είναι ότι και εμένα με ενοχλεί ότι το συμβόλαιο δεν έλεγε τιμή. Ευτυχώς για μένα βγήκε ο πρώτος λογαριασμός με χρέωση για 3 ολόκληρες μέρες με τα σωστά ποσά. Ελπίζω να προλάβει και η δευτερη παροχή συγγενούς μου να ολοκληρώσει την αλλαγή ονόματος με την τωρινή τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Tι μαλακίες σου λένε, ισχύει η τιμή που υπογράφεις. (Κώδικας Προμήθειας, Άρθρο 17)

Εκτός κι αν η σύμβαση λέει Εnter και υπάρχουν κενά στα πεδία των τιμών... εκεί υπάρχει θέμα. Σ'αυτή τη περίπτωση θα τους πιέσεις να γράψουν τις τιμές χειρόγραφα, θα υπογράψεις και θα ζητήσεις επί τόπου να σου δώσουν αντίγραφο αίτησης.

 

Κώδικας προμήθειας.pdf 203 kB · 8 downloads

Δεν διαφωνώ ότι το λές σωστά. 

Πριν λίγο ομως 20.02 ξαναμίλησα με τηλεφωνικό κέντρο ΔΕΗ . Η υπάλληλος που μίλησα τώρα ήταν κάθετη οτι η διαδικασία ολοκληρώνεται και ισχύει ΟΤΑΝ Ο ΔΕΔΔΗΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

Σε αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει πιθανότητα να τελειώσει ο ΔΕΔΔΗΕ  έως τις 30/11.

Δεν ξέρω αν αυτό που λέει ειναι παράνομο ή οχι. Πάντως ειναι μεγάλο ρισκο ,να υπογραψει κανείς σημερα και τελικά να βρεθεί με την τιμή την καινούρια,που μπορεί να είναι 0,16 οπως ειπαν κάποιοι.

Και άντε μετά να τους κυνηγάς...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...