Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, kostakiss είπε

πρακτικα και οταν τελειωσει η εξεταση της αιτησης ,ετσι?

πρακτικά στο λογαριασμό που θα σου έρθει , εκτός (θα μας πούνε άλλοι) , αν δείχνει και τη χρέωση κιλοβατώρας όταν ενεργοποιείς το online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

πρακτικά στο λογαριασμό που θα σου έρθει , εκτός (θα μας πούνε άλλοι) , αν δείχνει και τη χρέωση κιλοβατώρας όταν ενεργοποιείς το online

πάντως ολα τα ειχα δηλωσει και στην αρχικη αιτηση του myonline , μαζι και την παγια εντολη, δηλαδη ολα εγιναν κατα γραμμα, μου φαίνεται πολυ αλλόκοτο να ερθει αλλη χρεωση απο αυτη που εχω υπογραψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος μπορεί ας μου απαντήσει. Είμαι στο Γ1. Έχω κατανάλωση λίγο πάνω από 3000 το χειμώνα (4μηνο) και περίπου 1400 το καλοκαίρι (4 μηνο). Μόλις άκουσα για το πρόγραμμα home enter. Αξίζει να το βάλω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση πριν δύο μέρες τηλεφωνικά για το HomeOnline, μου ήρθε η σύμβαση που αναφέρει Γ1Ν και ρωτώντας τον υπάλληλο που με εξυπηρετούσε μου ανέφερε ότι όταν ολοκληρωθεί θα μου έρθει κωδικός εταίρου και τότε μέσω ebill θα διαλέξω το online. Τον ρώτησα αν έχω προλάβει την τρέχουσα τιμή και μου είπε ναι.

Εχθες έστειλα τα δικαιολογητικά και μου ήρθε email επιβεβαίωσης παραλάβεις.

Γνωρίζετε αν όντως θα καταφέρω να πάρω το online και σε πόσες μέρες ολοκληρώνεται η διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostakiss είπε

πάντως ολα τα ειχα δηλωσει και στην αρχικη αιτηση του myonline , μαζι και την παγια εντολη, δηλαδη ολα εγιναν κατα γραμμα, μου φαίνεται πολυ αλλόκοτο να ερθει αλλη χρεωση απο αυτη που εχω υπογραψει.

είχε τιμοκατάλογο η σύμβαση που υπέγραψες ? δε νομίζω να γίνει στραβή ,απλά λέω τα κενά που έχει το online (πατά σα προώθηση στο Γ1)

Μόλις τώρα, IoannisSM είπε

Παιδιά όποιος μπορεί ας μου απαντήσει. Είμαι στο Γ1. Έχω κατανάλωση λίγο πάνω από 3000 το χειμώνα (4μηνο) και περίπου 1400 το καλοκαίρι (4 μηνο). Μόλις άκουσα για το πρόγραμμα home enter. Αξίζει να το βάλω; 

ναι , κλείσε σήμερα ραντεβού

όσο προλαβαίνεις

1 λεπτό πριν, TiMoRiS είπε

Γνωρίζετε αν όντως θα καταφέρω να πάρω το online και σε πόσες μέρες ολοκληρώνεται η διαδικασία?

άγνωστο , άγνωστο

1 λεπτό πριν, TiMoRiS είπε

ρωτώντας τον υπάλληλο που με εξυπηρετούσε

ο καθένας λέει τα δικά του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TiMoRiS είπε

Εχθες έστειλα τα δικαιολογητικά και μου ήρθε email επιβεβαίωσης παραλάβεις.

3 μερες τα εχω στειλει και δεν εχω λαβει μαιλ, μονο τηλεφωνικα μου ειπαν οτι τα παρελαβαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, korakios said:

είχε τιμοκατάλογο η σύμβαση που υπέγραψες ? δε νομίζω να γίνει στραβή ,απλά λέω τα κενά που έχει το online (πατά σα προώθηση στο Γ1)

 

συμφωνοι , δεν εχει τιμοκαταλογο ,υποπτο, αλλα ολα τα email τους εχουν επικεφαλιδα για το online και επισης το αντιγραφο της αιτησης μου λεει επισης οτι εκανα αιτηση για το online .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostakiss είπε

συμφωνοι , δεν εχει τιμοκαταλογο ,υποπτο, αλλα ολα τα email τους εχουν επικεφαλιδα για το online και επισης το αντιγραφο της αιτησης μου λεει επισης οτι εκανα αιτηση για το online .

online είναι και 0,80€/kw , αλλά δεν νόημα να το συνεχίσουμε , θα δείξει

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες επειδη εχω μπερδευτει, καποιος που ειναι τωρα στη ΔΕΗ και εχει ebill, για να προλαβει, αν προλαβαινει, να κλειδωσει τις υπαρχουσες τιμες στο enter πρεπει να παει σε καταστημα να υπογραψει, ή μπορει να το κανει αμεσα ηλεκτρονικα?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Log@n είπε

Παιδες επειδη εχω μπερδευτει, καποιος που ειναι τωρα στη ΔΕΗ και εχει ebill, για να προλαβει, αν προλαβαινει, να κλειδωσει τις υπαρχουσες τιμες στο enter πρεπει να παει σε καταστημα να υπογραψει, ή μπορει να το κανει αμεσα ηλεκτρονικα?

Ευχαριστώ!

Άμεσα ηλεκτρονικά. Μπαίνεις ebill, ενεργοποιείς παγια εντολή με κάρτα αν δεν έχεις ήδη ενεργή, και επιλέγεις το online ( ή το enter αν δεν θελεις πάγια εντολή), ότι θέλεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

10 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Μαλλον θες λιγο υπνο τωρα και τα υπολοιπα με τον καφε το πρωι.

 

10 ώρες πριν, korakios είπε

μην τον τρομάζεις , θα πάει στην ερημιά να μην έχει σήμα 😂

 

Eδώ η κάθε περίπτωση σηκώνει τριπλό ελληνικό. Φχαριστώ δε θα πάρω...

ezgif.com-gif-maker.gif.09312349fbc83094e666cd062eca081c.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, off_d είπε

Σε συνέχεια των παραπάνω, τώρα και στα συμβόλαια ξαφνικά με εμφανίζουν ότι έχω Γ1Ν. Κοινώς διέγραψαν εντελώς το ότι αρχικά όλα έγιναν μέσω econtract με επιλογή myHome Online. Παρεμπιπτόντως δεν εστάλει ποτέ σύμβαση που να αναφέρει το πρόγραμμα. Η σύμβαση ήρθε και υπεγράφει χωρίς αναφορά προγράμματος μέσα, παρότι έχω αρχείο με το αίτημα του econtract που αναφέρει την αίτηση αλλαγής ονόματος και επιλογή για myHome Online.

 

στο ebill δεν εμφανίζεται το online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...