Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έγραψα με στιλό στο κενό πεδίο του τιμολογίου τις λέξεις "My home online" και μετά τα έστειλα υπογεγραμμένα.

Ακόμα περιμένω mail να μου πουν αν τα έλαβαν🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Και τηλέφωνο πήρα και ηχογραφημένη την έχω την κλήση που μου είπε η υπάλληλος ότι αυτά τα χαρτιά στέλνουμε σε οποιαδήποτε σύνδεση. Δηλαδή πρέπει εμείς να ξεκλειδώσουμε καμία 7η αίσθηση για να κάνουμε μία αίτηση για αλλαγή παρόχου στην ΔΕΗ , πρώτη φορά μου συμβαίνει... 

Αναρωτιέμαι σε πιο δύσκολα ζητήματα τι πρέπει να κάνουμε...

 

Ας κουνήσουμε και μεις λίγο το δάχτυλό μας βάση λογικής.

Σου στέλνουν χαρτιά συμβολαίου. Εκεί ψηλά αντί να γράφει My Home Online για το οποίο αιτήθηκες έχει κενό ή γράφει Γ1-Γ1Ν....

ΠΟΣΗ λογική θέλει να τους στείλεις ένα απαντητικό οτι παιδιά...εγώ έκανα αίτηση My Home Online και ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ.

Ορίστε!

 

και ξεχωριστά επισυναπτόμενο άμα βαριέστε να πατήσετε το λινκ

 

deiproxeirosymb3.JPG.62d261c74630a6ee1e4cfcd2ec2d68fa.jpg

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Τα χαρτιά που στέλνουν δεν γράφουν πουθενά myHomeOnline οπότε και να τα υπογράψαμε , μαντέψτε...

σε κάποιους δε γράφανε και ήτανε λάθος , τουλάχιστον το econtract έγραφε αίτηση για online

 

8 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ΟΣΟΙ ΒΑΛΕΤΕ ΤΖΙΦΡΑ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΕΩΣ 2/12 ΕΙΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΙ.

 

Πάμε παρακάτω...

δες πιο πάνω , ξέθαψα ενδιαφέροντα απο τον κώδικα προμήθειας ρεύματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, tomtsir said:

Τα χαρτιά που στέλνουν δεν γράφουν πουθενά myHomeOnline οπότε και να τα υπογράψαμε , μαντέψτε...

 

Γράφουν κανονικά πάνω δεξιά στην πρώτη σελίδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να πεις ότι έστειλαν τα λάθος χαρτιά σε δεκάδες ή καλύτερα , χιλιάδες άτομα από κεκτημένη ταχύτητα;

Και τυχαία όταν θα τους ζητούσα να μου στείλουν ξανά τα σωστά χαρτιά , θα μου τα έστελναν 1/12... Πόσα λεπτά θα δώσει ο διαιτητής να βάλουμε γκολ δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, tomtsir είπε

Δηλαδή θες να πεις ότι έστειλαν τα λάθος χαρτιά σε δεκάδες ή καλύτερα , χιλιάδες άτομα από κεκτημένη ταχύτητα;

Και τυχαία όταν θα τους ζητούσα να μου στείλουν ξανά τα σωστά χαρτιά , θα μου τα έστελναν 1/12... Πόσα λεπτά θα δώσει ο διαιτητής να βάλουμε γκολ δηλαδή

 

λες και κάνεις 1η φορά επικοινωνία διευθέτηση διαδικασίας με μια εταιρία τύπου ΔΕΗ........

δηλαδή σοβαρά τώρα....τα θέλετε και τα γράφετε; 

ενημερωθείτε εγκαίρως για να μην τρέχετε τελευταία στιγμή. όλα τα άλλα είναι σάλτσες.

4 λεπτά πριν, korakios είπε

σε κάποιους δε γράφανε και ήτανε λάθος , τουλάχιστον το econtract έγραφε αίτηση για online

 

δες πιο πάνω , ξέθαψα ενδιαφέροντα απο τον κώδικα προμήθειας ρεύματος

 

Φυσικά αυτό που παρέθεσες προστασία είναι για τους καταναλωτές. Σου λέει οτι από τη μέρα που σου στέλνουν τη σύμβαση ΔΕΣΜΕΥΟΝΤΑΙ για τις τιμές ΑΚΟΜΑ και 9μέρες ΜΕΤΑ. Τη 10η μέρα ΜΠΟΡΟΥΝ να αλλάξουν τη προσφορά.

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, totomis είπε

1 ώρα μετά παίρνω email πως εκρεμμεί η αποστολή των συμπληρωμένων εγγράγων από μέρους μου και να τα στείλω μέχρι 29/11. 

το προλαβαίνουμε;

3 φίλοι μου μου έστειλαν ακριβώς το ίδιο μήνυμα την τελευταία ώρα! 

Τους είπα να ξαναστείλουν τα έγγραφα και να πάρουν τηλ το support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Δεν έβαλαν τυχαία 03/12.

Αν ήταν θα έβαζαν πχ 01/12.

Ούτε καν κατανοείς τι γράφεις.

Το 3/12 μπήκε γιατί είναι Παρασκευή και τελευταία εργάσιμη της 1ης εβδομάδας του μήνα Δεκεμβρίου. Γι αυτό και μπήκε η 3η του μήνα ως τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πιστευω ότι τις τιμές τις αλλάζει λογο του ότι εφαγε καταγγελίες απο τους αλλους παροχους για αθέμητο ανταγωνισμό και αναγκάστηκε να τα αλλάξει αλλιώς ακομα τις ίδιες θα έδινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Σου λέει οτι από τη μέρα που σου στέλνουν τη σύμβαση ΔΕΣΜΕΥΟΝΤΑΙ για τις τιμές ΑΚΟΜΑ και 9μέρες ΜΕΤΑ. Τη 10η μέρα ΜΠΟΡΟΥΝ να αλλάξουν τη προσφορά.

για μικρούς πελάτες (εμείς) είναι 30 μέρες. άρα θεωρητικά 30 μέρες ,πχ 2/12 κάνεις αίτηση και η προσφορά ισχύει για 30 μέρες (έτσι το κατανοώ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Ούτε καν κατανοείς τι γράφεις.

Το 3/12 μπήκε γιατί είναι Παρασκευή και τελευταία εργάσιμη της 1ης εβδομάδας του μήνα Δεκεμβρίου. Γι αυτό και μπήκε η 3η του μήνα ως τελική.

Ενδιαφέρουσα επιχειρηματολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, korakios είπε

για μικρούς πελάτες (εμείς) είναι 30 μέρες. άρα θεωρητικά 30 μέρες ,πχ 2/12 κάνεις αίτηση και η προσφορά ισχύει για 30 μέρες (έτσι το κατανοώ)

όχι.

λάθος το χεις καταλάβει.

από τη μέρα που σου παραδίδει κάποιος ένα συμβόλαιο με συγκεκριμένο τιμοκατάλογο οι όροι του συμβολαίου ισχύουν για τις επόμενεσ Χ μέρες. Αντίστοιχα γίνεται και στα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας με Κοσμοτε Βοντα κλπ.

Βγάζουν ένα πρόγραμμα Α. Σου στέλνουν τα χαρτιά. ΈΧΕΙΣ τις Χ μέρες να το υπογράψεις και να αποδεχθείς τους όρους. Γι αυτό και υπάρχει ΠΑΝΤΑ ημερομηνία στη 1η σελίδα τους.

Είτε το υπογράψεις αμέσως είτε ΕΝΤΟΣ αυτών των Χ ημερών ισχύει αυτό το συμβόλαιο που έχεις στα χέρια σου ΑΣΧΕΤΩΣ αν ενδιάμεσα μπορεί να μετάνιωσε η εταιρία και να το ακυρώσει.

 

@korakios με μπέρδεψες όπως το γραψες. παίζει να λέμε το ίδιο.

24 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Ενδιαφέρουσα επιχειρηματολογία.

Για πες μας τι δική σου επιχειρηματολογία; Που σου είχαν κόψει το ρεύμα και αναρωτιόσουν γιατί δεν έχεις ρεύμα ενώ είχες αφήσει πόσους μήνες απλήρωτους......

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...