Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

όχι.

λάθος το χεις καταλάβει.

από τη μέρα που σου παραδίδει κάποιος ένα συμβόλαιο με συγκεκριμένο τιμοκατάλογο οι όροι του συμβολαίου ισχύουν για τις επόμενεσ Χ μέρες.

Στην περίπτωση που δεν υπάρχει τιμοκατάλογος μαζί με το συμβόλαιο, όπως έγινε με πολλούς από εμάς εδώ, τι ισχύει; Η πονηρή ΔΕΗ κρατά σταθερούς τους όρους του συμβολαίου και αλλάζει τον τιμοκατάλογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, sakis61462 είπε

Έχω ΔΕΗ στο σπίτι των γωνιών μου πως κάνω εγγραφή στο σαητ της ΔΕΗ ώστε να τους βάλω στο πρόγραμμα Έντερ.

Έχουν 3φασικο ρεύμα γίνετε?

Κάνεις εγγραφή και μπαίνεις, απλό. https://ebill.dei.gr/Register.aspx?LegalEntityTypeID=1&UserType=2&PromptUserType=2

Ο κωδικός εταίρου αναγράφεται πάνω στο λογαριασμό.

Όμως αν έχει αλλάξει ταυτότητα από τότε που έκανε τη παροχή της ΔΕΗ, ή αν δεν είχε δηλώσει πλήρη ημερομηνία γέννησης... θα αποτύχει η διασταύρωση. Σ'αυτή τη περίπτωση τους πας στο κατάστημα άμεσα να βάλουν το enter.

2 λεπτά πριν, Geoponer είπε

Στην περίπτωση που δεν υπάρχει τιμοκατάλογος μαζί με το συμβόλαιο, όπως έγινε με πολλούς από εμάς εδώ, τι ισχύει; Η πονηρή ΔΕΗ κρατά σταθερούς τους όρους του συμβολαίου και αλλάζει τον τιμοκατάλογο...

Το Online διέπεται από ειδικούς όρους όπου γίνεται αναφορά στον τιμοκατάλογο. Ισχύει 6μηνο προστασίας απ'τον κώδικα προμήθειας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Geoponer είπε

Στην περίπτωση που δεν υπάρχει τιμοκατάλογος μαζί με το συμβόλαιο, όπως έγινε με πολλούς από εμάς εδώ, τι ισχύει; Η πονηρή ΔΕΗ κρατά σταθερούς τους όρους του συμβολαίου και αλλάζει τον τιμοκατάλογο...

Με μια απλή καταγγελία μέσω ΡΑΕ είναι καταχωρημένα ξεκάθαρα οι τιμοκατάλογοι όλων των παρόχων με ημερομηνία ισχύος και ημερομηνία τροποποίησης.

Προφανώς ήσυχο κεφάλι θα είχες αν επέμενες να σου επισυνάψουν και τον ισχύοντα τιμοκατάλογο στα email της αλληλογραφίας του συμβολαίου.

Σε περίπτωση που γίνει η φ#στιά εκ μέρους ΔΕΗ, ανοίγεις αίτημα-καταγγελία στη ΡΑΕ μαζί με όσους συνέβη το ίδιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κάνεις εγγραφή και μπαίνεις, απλό. https://ebill.dei.gr/Register.aspx?LegalEntityTypeID=1&UserType=2&PromptUserType=2

Ο κωδικός εταίρου αναγράφεται πάνω στο λογαριασμό.

Όμως αν έχει αλλάξει ταυτότητα από τότε που έκανε τη παροχή της ΔΕΗ, ή αν δεν είχε δηλώσει πλήρη ημερομηνία γέννησης... θα αποτύχει η διασταύρωση. Σ'αυτή τη περίπτωση τους πας στο κατάστημα άμεσα να βάλουν το enter.

Το Online διέπεται από ειδικούς όρους όπου γίνεται αναφορά στον τιμοκατάλογο. Ισχύει 6μηνο προστασίας απ'τον κώδικα προμήθει

Από ότι είδα στο λογαριασμό έχουν Γ21 επαγγελματικό οπότε φαντάζομαι δεν γίνεται...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Στο νέο myhomeonline δε γράφει ότι υποστηρίζει ΚΟΤ.

Έχει γούστο να καταργήσουν το ΚΟΤ και απ'το παλιό online.

στον αναλυτικο καταλογο στις ρυθμιζομενες δειχνει για τους κοτ. και στον νεο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, greekfragma είπε

@korakios με μπέρδεψες όπως το γραψες. παίζει να λέμε το ίδιο.

το ίδιο λέμε , απλά έβαλα το κείμενο απο τον κώδικα προμήθειας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Toν @HERTHAN σκέφτομαι αν γίνει κάτι τέτοιο.

Θα παραδώσει τη καταγγελία αυτοπροσώπως.

Εννοειται.

2 ώρες πριν, jimakos234 είπε

ΥΓ στα νεα Enter/ Εnter+ λεει υποστηριζεται ΚΟΤ

Στα καινουρια που θα ισχυουν απο 3/12 θα ισχυει ΚΟΤ?

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Έχει γούστο να καταργήσουν το ΚΟΤ και απ'το παλιό online.

Δεν χρειαζεται να γραφεις οτι σκεφτεσαι.....στειλε μου ενα p.m. πρωτα να το συζητησουμε και μετα αποφασιζουμε αν το γραψεις.:P

1 ώρα πριν, efkola είπε

Εγώ έγραψα με στιλό στο κενό πεδίο του τιμολογίου τις λέξεις "My home online" και μετά τα έστειλα υπογεγραμμένα.

Ακόμα περιμένω mail να μου πουν αν τα έλαβαν🤪

Τελειος.:lol:

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

Ούτε καν κατανοείς τι γράφεις.

 

Γιατι ποτε κατανοουσε?:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Ενδιαφέρουσα επιχειρηματολογία.

Ομολογω οτι συμφωνω μαζι σας.

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

Για πες μας τι δική σου επιχειρηματολογία; Που σου είχαν κόψει το ρεύμα και αναρωτιόσουν γιατί δεν έχεις ρεύμα ενώ είχες αφήσει πόσους μήνες απλήρωτους......

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol::lol::lol::lol:

Πες μου οτι κανεις πλακα και δεν ισχυει αυτο.:lol:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αίτηση αλλαγής παρόχου η οποία είναι στο όνομα της μητέρας μου, έχω στείλει υπογεγραμμένα τα έγγραφα και περιμένω απάντηση, έχοντας δηλώσει το δικό μου mail.

Έχω ενεργοποιήσει όμως το ebill και στο δικό μου διαμέρισμα(στην ίδια πολυκατοικία) όπου έχω καταχωρήσει ως mail επικοινωνίας το ίδιο(με όλα τα υπόλοιπα στοιχεία διαφορετικά, εννοείται).

Αν τελικά δεχτούν τα έγγραφα και αλλάξουμε πάροχο στο πρώτο σπίτι, υπάρχει περίπτωση να με μπλοκάρει το ebill αν ανιχνεύσει ίδιο mail σε δύο διαφορετικές παροχές;Και αν ναι, μπορώ να δηλώσω ένα άλλο mail παρόλο που στα συμβόλαια θα έχω δηλωμένο κάποιο άλλο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, efkola said:

Στην αίτηση αλλαγής παρόχου η οποία είναι στο όνομα της μητέρας μου, έχω στείλει υπογεγραμμένα τα έγγραφα και περιμένω απάντηση, έχοντας δηλώσει το δικό μου mail.

Έχω ενεργοποιήσει όμως το ebill και στο δικό μου διαμέρισμα(στην ίδια πολυκατοικία) όπου έχω καταχωρήσει ως mail επικοινωνίας το ίδιο(με όλα τα υπόλοιπα στοιχεία διαφορετικά, εννοείται).

Αν τελικά δεχτούν τα έγγραφα και αλλάξουμε πάροχο στο πρώτο σπίτι, υπάρχει περίπτωση να με μπλοκάρει το ebill αν ανιχνεύσει ίδιο mail σε δύο διαφορετικές παροχές;Και αν ναι, μπορώ να δηλώσω ένα άλλο mail παρόλο που στα συμβόλαια θα έχω δηλωμένο κάποιο άλλο;

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα 

87EE71D8-1A80-4742-A136-3A5171885D10.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Geoponer είπε

Στην περίπτωση που δεν υπάρχει τιμοκατάλογος μαζί με το συμβόλαιο, όπως έγινε με πολλούς από εμάς εδώ, τι ισχύει; Η πονηρή ΔΕΗ κρατά σταθερούς τους όρους του συμβολαίου και αλλάζει τον τιμοκατάλογο...

Τον τιμοκατάλογο που ισχύει για το συμβόλαιο που υπέγραψες μπορείς να τον βρεις στο ebill:

image.png.677d555e5751539df5e004f2298ad564.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πρόσεχε μη χάσεις τους κωδικούς, γιατί η ανάκτηση στέλνει τα στοιχεία της 1ης παροχής

Δεν ξέρω αν απαντάς σ'εμένα :) 

Ποιος κωδικούς εννοείς;; Έκανα εγγραφή στο ebill όπου απλώς μου ζητήθηκε να επιλέξω password και username.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, vsk είπε

Τον τιμοκατάλογο που ισχύει για το συμβόλαιο που υπέγραψες μπορείς να τον βρεις στο ebill:

Kατσε να μπω να δω και τον δικο μου γιατι μας εχεις καψει σημερα.:P

edit: Koμπλε ειμαι.:cool:

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...