Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τις υπεύθυνες δηλώσεις τις εκτυπώνω και τις συμπληρώνω ή μέσω gov που στέλνουν και τις οδηγίες δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλουν;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 minutes ago, koystado said:

τις υπεύθυνες δηλώσεις τις εκτυπώνω και τις συμπληρώνω ή μέσω gov που στέλνουν και τις οδηγίες δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλουν;;;

Και τα δυο.  Την υπεύθυνη δήλωση μέσω gov την κανείς κανονικά και τις άλλες τις υπογράφεις με το acrobat reader 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Καλησπέρα.

Με Γ1 ΚΟΤ Α συμφέρει/έχω κάποιο κέρδος να κάνω το myenter η home?

Αν προλαβαίνω φυσικά γιατί χθες είδα το θέμα.... e-bill έχω .

Ευχαριστώ.

Online ενεργοποιείς άμεσα

10 λεπτά πριν, koystado είπε

τις υπεύθυνες δηλώσεις τις εκτυπώνω και τις συμπληρώνω ή μέσω gov που στέλνουν και τις οδηγίες δεν κατάλαβα ακριβώς τι θέλουν;;;

Η υπεύθυνη δήλωση έχει ψηφιακή υπογραφή, δεν τη πειράζεις καθόλου

18 λεπτά πριν, Sta είπε

Καλησπέρα,

έκανα αίτηση ΚΟΤ, δεν είμαι δικαιούχος διότι έχω εισόδημα κάπως πιο πάνω από 9,000Ε. Στην προτέργια έχω το οικιακό MVP το οποίο υπέγραψα πριν 8 μήνες και μόλις είδα στον εκκαθαριστικό λογαριασμό το εξής:

Capture.PNG.e96bda7a06cf5454e486f356543e3746.PNG

και έπαθα ένα μικρό σοκ...

Ραντεβου σε ΔΕΗ άμεσα, υπογράφεις το Enter με τις παλιές τιμές που ισχύει ως 2/12. Για να κάνεις αμφισβήτηση τη ρήτρα αναπροσαρμογής, κοίτα τα βήματα στην υπογραφή του korakios

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Online ενεργοποιείς άμεσα

Η υπεύθυνη δήλωση έχει ψηφιακή υπογραφή, δεν τη πειράζεις καθόλου

δεν βλέπω πουθενα να έχει καμία ψηφιακή υπογραφή ούτε η σύμβαση ούτε οι τρείς ΥΔ που θέλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantin79 είπε

και με όλες τις εκπτώσεις βγαίνει πιο ακριβό το Γ1 λόγω ρήτρας. Η έκπτωση που δίνουν αφορά τις πρώτες 300 κιλοβατώρες (αν εννοείς αυτή που εχουν ανακοινώσει για τη ρητρα αναπροσαρμογης)

Oχι εννοει την εκπτωση τους 30% που εχει βαλει η ΔΕΗ σε Γ1 και Γ1Ν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@arcadian27 @washcloud

Aν έχετε από παλιά κωδικούς στο ebill της ΔΕΗ, δοκιμάστε να δείτε αν έχετε πρόσβαση. Αν ναι τότε:

Άμεσα ραντεβού στη ΔΕΗ για Γ1

Μόλις εμφανιστεί η παροχή στο ebill, ενεργοποίηση το MyhomeOnline.

Αν δεν έχετε ebill από παλιά, δε ξέρω κατά πόσο προλαβαίνετε να ολοκληρωθεί η μεταφορά απ'τον ΔΕΔΔΗΕ, να πάρετε κωδικούς ebill και μετά να ενεργοποιήσετε το Online. Μέχρι 2/12 πρέπει να έχει γίνει ενεργοποίηση αλλιώς τέλος αυτό το πανηγύρι.

-----------

Eναλλακτικά ξυλώνετε το ΚΟΤ, και υπογράφετε σε κατάστημα ΔΕΗ Enter μέχρι 2/12. Θα πληρώνετε αρχική 0.097 χωρίς ΚΟΤ.

Ή πάτε ΗΡΩΝ Οnly Plus που συνδιάζεται με ΚΟΤ... εκεί θα πληρώνετε λίγο παραπάνω γιατί τσούζει το πάγιο. Κάντε σύγκριση στο excel του korakios.

Για αμφισβήτηση ρήτρας αναπροσαρμογής και του τέλους αποδέσμευσης, οδηγίες στην υπογραφή του korakios.

------

ΥΓ: Βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια.... όποιος απο δω και πέρα ρωτάει πράγματα που έχουμε γράψει 500 φορές, προσπερνάω και πάω παρακάτω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ραντεβου σε ΔΕΗ άμεσα, υπογράφεις το Enter με τις παλιές τιμές που ισχύει ως 2/12

Και την Δευτέρα κάποιος να βγάλει ρεντεβού το βλέπω εξαιρετικά απίθανο να γυρίσει μεχρι 2/12 απο άλλο πάροχο.

Spoiler

Capture.JPG.3f4a2abb7e0cc8d48e6bbdbf0e588c81.JPG

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω κάνει ακόμα διότι με προβληματίζει η μετακόμιση που έχω στους επόμενους 5 μήνες πάντως είδα τώρα τον τελευταίο λογαριασμό και η τιμή της κιλοβατόρας είναι 0,11 κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κλείσει ραντεβού με δεη για εντερ, στην ελπέδισον πρέπει να συμπληρώσω έντυπο καταγγελίας ή όχι και αν ναι σε ποια φάση, μετά την σύμβαση με δεη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, koystado είπε

δεν βλέπω πουθενα να έχει καμία ψηφιακή υπογραφή ούτε η σύμβαση ούτε οι τρείς ΥΔ που θέλουν

Σου έχουν στείλειοδηγίες για να φτιάξεις υπεύθυνη δήλωση στο GOV. Αυτό το έγγραφο θα το κατεβάσεις και θα το στείλεις ατόφιο, χωρίς να το πειράξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, franky10 είπε

Και την Δευτέρα κάποιος να βγάλει ρεντεβού το βλέπω εξαιρετικά απίθανο να γυρίσει μεχρι 2/12 απο άλλο πάροχο.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Capture.JPG.3f4a2abb7e0cc8d48e6bbdbf0e588c81.JPG

 

Νομίζω ότι ισχύει με την ημερομηνία υπογραφής της σύμβασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, toni31 είπε

Έχω κλείσει ραντεβού με δεη για εντερ, στην ελπέδισον πρέπει να συμπληρώσω έντυπο καταγγελίας ή όχι και αν ναι σε ποια φάση, μετά την σύμβαση με δεη?

Αλλαγή παρόχου = αυτόματη καταγγελίας, δε κάνεις τπτ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, toni31 είπε

Έχω κλείσει ραντεβού με δεη για εντερ, στην ελπέδισον πρέπει να συμπληρώσω έντυπο καταγγελίας ή όχι και αν ναι σε ποια φάση, μετά την σύμβαση με δεη?

Oχι να μην στειλεις κανενα εντυπο καταγγελιας γιατι θα σου κοψουν το ρευμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...