Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν καμια 20αρια μερες είχα κάνει αίτημα για myhome enter από ελιν που είμαι τώρα. Ωστόσο, εφόσος υπέγραψα τα χαρτιά και τα έστειλα ηλεκτρονικά, έκανα αίτηση για ΚΟΤ Β και έγινε δεκτός. Το έστειλα στην δεη και με πήρανε σήμερα και μου είπαν ότι θα με πάνε Κοινωνικό τιμολόγιο δεη και ότι ειναι το πιο συμφέρον και πως το myhome online καταργήθηκε. Μου ήρθε μύνημα πως το αιτημα μου για την παροχή μου προωθήθηκε προς εκτέλεση. Τι κάνω τώρα ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, iznodur είπε

Πριν καμια 20αρια μερες είχα κάνει αίτημα για myhome enter από ελιν που είμαι τώρα. Ωστόσο, εφόσος υπέγραψα τα χαρτιά και τα έστειλα ηλεκτρονικά, έκανα αίτηση για ΚΟΤ Β και έγινε δεκτός. Το έστειλα στην δεη και με πήρανε σήμερα και μου είπαν ότι θα με πάνε Κοινωνικό τιμολόγιο δεη και ότι ειναι το πιο συμφέρον και πως το myhome online καταργήθηκε. Μου ήρθε μύνημα πως το αιτημα μου για την παροχή μου προωθήθηκε προς εκτέλεση. Τι κάνω τώρα ;;

Δεν υπαρχει το να σε πανε Κοινωνικο Τιμολογιο.

Το κοινωνικο τιμολογιο ειναι εκπτωση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΕ ΚΑΠΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ.

Τωρα σε ποιο προγραμμα εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Δεν υπαρχει το να σε πανε Κοινωνικο Τιμολογιο.

Το κοινωνικο τιμολογιο ειναι εκπτωση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΕ ΚΑΠΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ.

Τωρα σε ποιο προγραμμα εισαι?

Ημουνα ελιν και έκανα αίτημα για myhome enter. Απλά δεν συνδιάζεται το Myhome enter με ΚΟΤ από όσο είχα δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

βλέπω το δεηonline έχει χαμηλότερη kwa γιατί να μην επιλέξει κάποιος αυτό; επίσης έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει με την μετακόμιση ;;;

Αφού έχεις ebill ενεργοποίησε το, τι κάθεσαι. Για τη μετακόμιση θα δεις όταν έρθει ώρα΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ. Μήπως όμως αν έχει κάποιος πρόγραμμα στην προτέργια συμφέρει να πάει σε κάποιο σταθερό πρόγραμμα, π.χ. 

Protergia Οικιακό ΣΤΑΘΕΡΟ;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

 

Και το online και το enter είναι σταθερά χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Απ'τη ΔΕΗ δεν πρόκειται να ασχοληθούν σε πιανού το όνομα είναι η παροχή, αλλά θα έχεις θέμα με τον Δήμο. Τα δημοτικά τέλη πρέπει να πληρώνονται από αυτόν που έχει το σπίτι, όχι απ'τον αποθανόντα.

Αν δεν έχεις ΚΟΤ, κλείσε ραντεβού σε κατάστημα και κάνε αίτημα για το Enter (με τις παλιές τιμές) στο δικό σου όνομα. Eκτύπωσε κι αυτά τα 2 έγγραφα, μη τυχόν και σου πούνε ότι έληξε το παλιό Enter.

1.jpg.1e7bb3887276dec73f47dfee8358da7f.jpgTIMOK-XT-AUG2021-ENTER_fl4_ND_Page_1.jpg.aa8523f83527157fb33161b87c80a1a2.jpg

 

Θέλει έγγραφο από το δήμο για βεβαίωση τετραγωνικών. Αποκλείεται να το έχω μέχρι Τρίτη. 

Παρόλο που βρίσκω ραντεβού στη ΔΕΗ. Οπότε τι θα πρότεινες σαν ενέργεια; ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αφού έχεις ebill ενεργοποίησε το, τι κάθεσαι. Για τη μετακόμιση θα δεις όταν έρθει ώρα΄

το θέμα είναι πως όταν έρθει η ώρα και η μόνη λύση για την μετακόμιση είναι η διακοπή του συμβολαίου , όσα χρήματα γλυτώσω μην τα πληρώσω σαν ρήτρα 

Επεξ/σία από NobodyRankXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ekrepali sorry αν έχει ειπωθεί ξανά απλά πάω να κάνω το καλό στο πεθερό μην βγω και εκτεθειμένος.

Οπότε κρατάει κανονικά το κοινωνικό και με τη σύμβαση στο myhome θα έχει ακόμη χαμηλότερη χρέωση έτσι;

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, iznodur είπε

Ημουνα ελιν και έκανα αίτημα για myhome enter. Απλά δεν συνδιάζεται το Myhome enter με ΚΟΤ από όσο είχα δει

Τωρα αυτη τη στιγμη εισαι με ΚΟΤ στο enter η σ'εχουν παει σε Γ1/Γ1Ν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

@ekrepali sorry αν έχει ειπωθεί ξανά απλά πάω να κάνω το καλό στο πεθερό μην βγω και εκτεθειμένος.

Οπότε κρατάει κανονικά το κοινωνικό και με τη σύμβαση στο myhome θα έχει ακόμη χαμηλότερη χρέωση έτσι;

Ευχαριστώ.

 

Online+KOT εισαι αψογα. To Enter δεν συνδιαζεται με KOT. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Sta είπε

Ευχαριστώ πολύ. Μήπως όμως αν έχει κάποιος πρόγραμμα στην προτέργια συμφέρει να πάει σε κάποιο σταθερό πρόγραμμα, π.χ. 

Protergia Οικιακό ΣΤΑΘΕΡΟ;

Το εχεις δει της Protergia το Οικιακο σταθερο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Τωρα αυτη τη στιγμη εισαι με ΚΟΤ στο enter η σ'εχουν παει σε Γ1/Γ1Ν?

αφου υπεγραψα σε home enter και εστειλα τα διακιολογιτικά ολα οκ μετα έκανα αίτηση σε ΚΟΤ και με έκαναν δεκτό, ενημέρωσα με email την ΔΕΗ και με πήραν σήμερα κου μου είπαν πως θα με πάνε σε Γ1 λογικά γιατί ειναι πιο συμφέρον. Ωστόσο, τους ειπα να με πάνε στο Online και μου είπαν καταργήθηκε. Πριν λίγο μιλήσαμε. Μετά μου ήθρε μύνημα ότι σε 2 μερες ο Δεδδηε θα ολοκληρώσει την διαδικάσια μετάβασης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...