Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δάκρυσα κορ. 😀😀

Ο φίλος washcloud νομίζω ήταν άξιος μεταφραστής πάντως. Να γίνει άμεση πρόσληψη .

 

Πάω στοίχημα ότι από αύριο θα έχει 10 τετράγωνα ουρά σε όλες της δεη 😁

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαίρετε!

Διάβασα με ενδιαφέρον όσα γράφονται, έχω όμως μια απορία ως προς το εξής: Αναφέρθηκε κάποιες φορές πως για τον Online μπορείς να κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά, ενώ για το Enter πρέπει να πας από το κατάστημα. Όσο είδα, στο ebill έχει επιλογή να αιτηθείς και τα δύο προγράμματα, υπάρχει από εκεί και πέρα κάποια διαφορά στη διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Ο φίλος washcloud νομίζω ήταν άξιος μεταφραστής πάντως. Να γίνει άμεση πρόσληψη .

...αμεσότατη, γιατί μετά τις 3/12 πάλι στη ζητιανιά θα βγούμε 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, washcloud είπε

..βασικά κανείς δεν σου είπε ότι "θα σ' αρχίσει στα καντήλια" - ένα "παράδειγμα" του korakios ήταν.

Ο δε ekrepali, ένα,,,"ήμαρτον" είπε απλά βρε συ. Ντάξει, σε καταλαβαίνω, και το ότι δεν θα το έλεγες εσύ σεβαστό (και ακόμη σεβαστότερο που ευχαριστείς αυτούς που βοηθάνε), αλλά και πάλι "πολύ σημασία έδωσες"...Δεν χρειάζεται ;)

(btw, ήμαρτον = "αμάρτησα". Άσε λοιπόν τον,,,αμαρτωλό στην,,,αμαρτία του :D )

Δίκιο έχεις είναι η φόρτιση των ημερών.....😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, candian είπε

Χαίρετε!

Διάβασα με ενδιαφέρον όσα γράφονται, έχω όμως μια απορία ως προς το εξής: Αναφέρθηκε κάποιες φορές πως για τον Online μπορείς να κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά, ενώ για το Enter πρέπει να πας από το κατάστημα. Όσο είδα, στο ebill έχει επιλογή να αιτηθείς και τα δύο προγράμματα, υπάρχει από εκεί και πέρα κάποια διαφορά στη διαδικασία;

...επειδή "έχει πάρει φωτιά το κάστρο και κινδυνεύει η Λόλα", ΑΝ θες οπωσδήποτε να πας σε πρόγραμμα χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής της ΔΕΗ, κάνε log-out από το Insomnia και πλακώσου στο E-bill να προλάβεις το Online (...που είναι πιο,,,,συφερτικό από το Enter. Με την προϋπόθεση ότι θα ενργοποιήσεις "πάγια εντολή πληρωμής" για τους λογαριασμούς που θα έρχονται) καθώς όσα ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ μέχρι ΚΑΙ 2/12 θα έχουν τις "παλιές" τιμές (από 3/12, οι τιμές τους σχεδόν διπλασιάζονται).

Το Enter είναι ΜΟΝΟ για όσους ΔΕΝ έχουν Κοινωνικό Τιμολόγιο (ΚΟΤ-Α ή ΚΟΤ-Β) και βγαίνει λίγο πιο τσιμπημένο στις τελικές τιμές (και μπορείς εναλλακτικά να πας σε κατάστημα ΔΕΗ για να το αιτηθείς).

To δε Οnline είναι ΜΟΝΟ για ενεργοποήση μέσω του E-bill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, candian είπε

Αναφέρθηκε κάποιες φορές πως για τον Online μπορείς να κάνεις την αίτηση ηλεκτρονικά, ενώ για το Enter πρέπει να πας από το κατάστημα.

λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, arcadian27 είπε

Δίκιο έχεις είναι η φόρτιση των ημερών.....😕

...ε ναι ρε συ. Και η "φόρτιση" παίζει και από την άλλη μεριά. Έλα στην θέση και αυτών που προσπαθούν να βοηθήσουν, γράφουν ΟΛΗ την ώρα, και μερικοί "φρέσκοι" σαν εμάς έρχονται και είτε ρωτάνε τα ίδια, είτε δεν καταλαβαίνουν τις απαντήσεις (που οκ, ΕΙΝΑΙ ενίοτε συββιλικές) και γενικώς ένας,,,μύλος...

Από 3/12 θα χαλαρώσουμε όλοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

44 λεπτά πριν, korakios είπε

 

είναι νιάτο ο @ekrepali και στην αργκό το πετάνε σαν "έλεος" εκ συντομίας απο το "Ήμαρτον Παναγία μου θα αρχίσω τα καντήλια"

Μόνο εσύ με καταλαβαίνεις... 😄

Κάτσε να δω έχουμε κάνα καινούργιο ερώτημα;

9 λεπτά πριν, candian είπε

 

Φεύγω πάω να δω Dexter, γιατί στο τέλος θα γίνω εγώ δολοφόνος...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, washcloud είπε

Από 3/12 θα χαλαρώσουμε όλοι

ή θα γίνει Ο πανικός και θα ψάχνονται για καταγγελίες γιατί είναι με άλλες τιμές απο αυτές που αιτηθήκανε

και φυσικά θα σκάσουν και οι ξεχασμένοι ρωτώντας αν το προλαβαίνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, washcloud είπε

Και η "φόρτιση" παίζει και από την άλλη μεριά. Έλα στην θέση και αυτών που προσπαθούν να βοηθήσουν, γράφουν ΟΛΗ την ώρα, και μερικοί "φρέσκοι" σαν εμάς έρχονται και είτε ρωτάνε τα ίδια, είτε δεν καταλαβαίνουν τις απαντήσεις

Εννοείται πως το καταλαβαίνω και το σέβομαι. Ούτε λόγος!

9 λεπτά πριν, washcloud είπε

Από 3/12 θα χαλαρώσουμε όλοι

ΑΜΗΝ 🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 ώρες πριν, washcloud είπε

 

Εναλλακτικά υπάρχει το "Enter", το οποίο για να το αιτηθείς πρέπει να πας σε κατάστημα ΔΕΗ (ο ίδιος αν είναι η σύνδεση στο όνομά σου, ή με εξουσιοδότηση αν είναι σε άλλου,,,,ή να πάει ο άλλος). Επίσης "λήγει" μετά τις 2/12, ή μάλλον - όπως και το online - από 3/12 διπλασιάζονται οι τιμές τους. Όποιος προλάβει δηλαδή.

 

Δεν είμαι βέβαιος πώς να δώσω το link, αυτό ήταν το σχετικό χωρίο πάντως. 

Επεξ/σία από candian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τι θες να φαω ban?

άσε, παίρνεις ρεπό για σήμερα ,μάματα , ακόμα δεν το πιστεύω

10 λεπτά πριν, candian είπε

 

Δεν είμαι βέβαιος πώς να δώσω το link, αυτό ήταν το σχετικό χωρίο πάντως. 

πατάς τις 3 τελίτσες ,επιλέγεις share και βγάζει λινκ , ωραίος πάντως

μπορείς μέσω ebill όποιο θες

(το enter δεν παίρνει ΚΟΤ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...