Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα! Μόλις έκανα και γω την αίτηση ηλεκτρονικά. Αναφέρει ότι το αίτημα για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση. Περιμένω λοιπόν και βλέπουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, etien4 είπε

Ειμαι στην ΔΕΗ για την αλλαγή και μου είπανε οτι προλαβαίνω το παλιό τιμολόγιο.Κανω για home enter

Ενημέρωσε αν θέλεις μόλις τελειώσεις. Ήσουν σε άλλο πάροχο? Σου δίνουν κατευθείαν κωδικό εταίρου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, etien4 είπε

Ειμαι στην ΔΕΗ για την αλλαγή και μου είπανε οτι προλαβαίνω το παλιό τιμολόγιο.Κανω για home enter

Εισαι απο μεταφορά άλλου παρόχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ekrepali είπε

Kαι την ημερομηνία γέννησης να επικαιροποιήσει... μπορεί να μην είναι καθόλου περασμένη στο σύστημα

Μίλησα με ΔΕΗ,δεν ήταν καν περασμένη η ταυτότητα του πατέρα!! Και τώρα που φαίνεται σ αυτούς οτι έχει γίνει αλλαγή ονόματος και το έχουν στείλει στη ΔΕΔΔΗΕ,δεν μπορεί το ακίνητο εαν δεν κάνει την ενεργοποίηση ο ΔΕΔΔΗΕ να ενεργοποιήθεί σε κανενός το ebill!!! Οπότε περιμένουμε ΔΕΔΔΗΕ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα κάνει αίτηση ηλεκτρονικά στις 20 του μήνα για online, 24 μου έστειλαν τα δικαιολογητικά τα οποία τα έστειλα αυθημερόν και είναι στον έλεγχο, θα τις χάσω τις παλιές τιμές; 

Υπόψιν είναι μεταφορά από ΗΡΩΝ σε ΔΕΗ και έχω e Bill λόγω ότι έχω το enter στο χωριό. 

ΥΓ. Η εξυπηρέτηση δεν απαντά από τις 7 το πρωί, λέει είναι κατειλειμμένες όλες οι γραμμές.

Το κίνημα korakios χτύπησε την ΔΕΗ. ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Έκανα συμβόλαιο για Enter, εχω κωδικό εταίρου.

Προσπάθησα σήμερα 1η φορά να γραφτώ στo ebill, αρχικά όλα καλά, μου ήρθε το email "Ενεργοποίηση χρήστη e-bill" με το link, μου ήρθε και το sms με τον κωδικο ενεργοποίησης στο κινητό, αλλα στο τελευταίο βήμα αφού έβαλα τον κωδικο ενεργοποίησης, μου βγάζει το παρακάτω error:

image.png.83fbbbb1cc7bef2dc3e60d7f3fe5678f.png

 

Προφανώς το link ειναι σωστό , είναι από το email. Δοκίμασα και έστειλα και νέο sms με νέο κωδικό ενεργοποίησης αλλά τα ίδια.

Καμία ιδέα; Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, etien4 είπε

Να ξερετε στο συμβόλαιο δεν λέει την τιμή της kwh απλά οτι σύμφωνα με την προσφορά της στο www.dei.gr ισχυει.

Ουσιαστικά προωθήθηκε στον ΔΕΔΔηΕ απευθείας το αίτημα σου? Επειδή πήγες στο κατάστημα; Σου είπε ο υπάλληλος κατι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ionas1 είπε

Ουσιαστικά προωθήθηκε στον ΔΕΔΔηΕ απευθείας το αίτημα σου? Επειδή πήγες στο κατάστημα; Σου είπε ο υπάλληλος κατι τέτοιο;

Δεν μου είπε κατι για τον ΔΕΔΔΗΕ,ήταν και νέος οπότε ίσως δεν είχε ιδέα.Μου ειπανε παντως οτι με την παλιά kwh θα είναι,αμα μου λεγανε μαλακίες δεν ξέρω.

Μόλις τώρα, etien4 είπε

Δεν μου είπε κατι για τον ΔΕΔΔΗΕ,ήταν και νέος οπότε ίσως δεν είχε ιδέα.Μου ειπανε παντως οτι με την παλιά kwh θα είναι,αμα μου λεγανε μαλακίες δεν ξέρω.

Την τελευταία μέτρηση την πήρανε παντως!Τι πρέπει να κάνει ο ΔΕΔΔΗΕ δςν καταλαβαινω ομως?Το ρολοι της ΔΕΗ ηταν είναι και θα είναι και μόνο αυτοί ερχόταν για να παρουν μετρησεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επαληθευση, εφωσον βλεπω κανονικα στο ebill απο το Σάββατο την κατοικια μου με το Home Enter, δεν θα εχω κανενα θεμα που στον ΔΕΔΔΗΕ βλέπω τον ίδιο αριθμο παροχης με της nrg?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, etien4 είπε

Δεν μου είπε κατι για τον ΔΕΔΔΗΕ,ήταν και νέος οπότε ίσως δεν είχε ιδέα.Μου ειπανε παντως οτι με την παλιά kwh θα είναι,αμα μου λεγανε μαλακίες δεν ξέρω.

 

 

Νέος? Ωχ ,μην μας λές τέτοια. Ελπίζω να ήταν σωστά ενημερωμένος(οτι ισχύει η παλιά τιμή,ασχετως ποτε θα αλλάξει πάροχο ο ΔΕΔΔΗΕ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...