Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, etien4 είπε

Την τελευταία μέτρηση την πήρανε παντως!Τι πρέπει να κάνει ο ΔΕΔΔΗΕ δςν καταλαβαινω ομως?Το ρολοι της ΔΕΗ ηταν είναι και θα είναι και μόνο αυτοί ερχόταν για να παρουν μετρησεις!

Η δεη με το ρολοι σου δεν εχει καμια σχεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια διευκρίνηση. Εστω οτι παμε σε κατάστημα και κάνουμε το ΔΕΗ ENTER. Πρέπει αμεσα μετά την υπογραφή της σύμβασης να κάνουμε e-bill? (δεν ειχα παλιά που ημουν ΔΕΗ).  Η πρέπει να περιμένουμε λίγο?(πχ κάποιες ώρες ή μία μέρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xraxra είπε

Μια διευκρίνηση. Εστω οτι παμε σε κατάστημα και κάνουμε το ΔΕΗ ENTER. Πρέπει αμεσα μετά την υπογραφή της σύμβασης να κάνουμε e-bill? (δεν ειχα παλιά που ημουν ΔΕΗ).  Η πρέπει να περιμένουμε λίγο?(πχ κάποιες ώρες ή μία μέρα)

δεν χρειαζεται αμεσα να κανεις ebill οταν επιλεγεις εντερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και εγώ σήμερα αν και δεν έκανα δουλειά, σύμφωνα με την υπάλληλο παίρνουμε την παλιά τιμή κιλοβατόρας για αιτήσεις μέχρι την Πέμπτη.

Ενώ δεν αναφερόταν στα απαραίτητα δικαιολογητικά ότι χρειάζεται μισθωτήριο από taxis μου το ζήτησε και δεν ήταν δηλωμένο το δικό μου στο taxis από τον εκμισθωτή. Είχα μόνο το αρχικό χειρόγραφο που είχαμε κάνει το 2013 και ήταν θεωρημένο από τη ΔΟΥ αλλά δεν το δέχτηκαν.

Άρα πάω πάλι αύριο, λοιπές πληροφορίες εγγύηση 100 ευρώ μου είπε (αύριο θα ρωτήσω αν επιστρέφονται σε περίπτωση που βάλω πάγια και θα ζητήσω αν μπορεί να βάλει την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό ώστε να κάνω την πάγια πριν πληρώσω την εγγύηση)

Πολύ εξυπηρετική η υπάλληλος και φάνηκε να γνωρίζει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios

ακου κουφο.

κοιταξα σημερα να δω αν αλλαξαν τα τελευταια νουμερα, αλλα δεν αλλαξαν.

περασα απο δεδδηε (ειναι σχετικα κοντα) να ρωτησω αν αλλαξαν ή αν δεν αλαξαν να το τρεξουμε.... ο υπαλληλος αφου ελεγξε μου ειπε, πως αλλαξαν και μαλιστα το ειχαν αλλαξει απο παρασκευη. Μα λέω στο site σας δεν εχουν αλλαξει.... τι να σας πω (μου λεει) και εφυγα. τωρα που γυρισα σπιτι ξανα μπηκα απο υπολογιστη και ακομα δεν εχουν αλλαξει. πως γινεται αυτο? δεν ενημερωνεται αμεσα? θα παρω και μια στα κεντρικα να δω τι θα πουνε και εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JDimi είπε

Πήγα και εγώ σήμερα αν και δεν έκανα δουλειά, σύμφωνα με την υπάλληλο παίρνουμε την παλιά τιμή κιλοβατόρας για αιτήσεις μέχρι την Πέμπτη.

Πολύ εξυπηρετική η υπάλληλος και φάνηκε να γνωρίζει.

 

 

μακάρι. Καλή επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, JDimi είπε

Πήγα και εγώ σήμερα αν και δεν έκανα δουλειά, σύμφωνα με την υπάλληλο παίρνουμε την παλιά τιμή κιλοβατόρας για αιτήσεις μέχρι την Πέμπτη.

Ενώ δεν αναφερόταν στα απαραίτητα δικαιολογητικά ότι χρειάζεται μισθωτήριο από taxis μου το ζήτησε και δεν ήταν δηλωμένο το δικό μου στο taxis από τον εκμισθωτή. Είχα μόνο το αρχικό χειρόγραφο που είχαμε κάνει το 2013 και ήταν θεωρημένο από τη ΔΟΥ αλλά δεν το δέχτηκαν.

Άρα πάω πάλι αύριο, λοιπές πληροφορίες εγγύηση 100 ευρώ μου είπε (αύριο θα ρωτήσω αν επιστρέφονται σε περίπτωση που βάλω πάγια και θα ζητήσω αν μπορεί να βάλει την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό ώστε να κάνω την πάγια πριν πληρώσω την εγγύηση)

Πολύ εξυπηρετική η υπάλληλος και φάνηκε να γνωρίζει.

 

 

ναι θελει και μισθωτηριο ή αν ειναι δωρεαν παραχωρημενο ,θελει αντιστοιχα την παραχωρηση και πρεπει να παει αυτος που φενεται στην παραχωρηση/μισθωτηριο ή με εξουσιοδοτηση

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που δεν έχει κοτ σήμερα αλλά πιθανότατα να ενταχθεί μετά, πάει από τώρα online με παλιές τιμές?

Το online θέλει εγγύηση και μετά την επιστρέφουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JDimi είπε

Πήγα και εγώ σήμερα αν και δεν έκανα δουλειά, σύμφωνα με την υπάλληλο παίρνουμε την παλιά τιμή κιλοβατόρας για αιτήσεις μέχρι την Πέμπτη.

Ενώ δεν αναφερόταν στα απαραίτητα δικαιολογητικά ότι χρειάζεται μισθωτήριο από taxis μου το ζήτησε και δεν ήταν δηλωμένο το δικό μου στο taxis από τον εκμισθωτή. Είχα μόνο το αρχικό χειρόγραφο που είχαμε κάνει το 2013 και ήταν θεωρημένο από τη ΔΟΥ αλλά δεν το δέχτηκαν.

Άρα πάω πάλι αύριο, λοιπές πληροφορίες εγγύηση 100 ευρώ μου είπε (αύριο θα ρωτήσω αν επιστρέφονται σε περίπτωση που βάλω πάγια και θα ζητήσω αν μπορεί να βάλει την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό ώστε να κάνω την πάγια πριν πληρώσω την εγγύηση)

Πολύ εξυπηρετική η υπάλληλος και φάνηκε να γνωρίζει.

 

 

https://www.gov.gr/arxes/anexartete-arkhe-demosion-esodon-aade/anexartete-arkhe-demosion-esodon-aade/misthoteria-akineton

Αυτό εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, toni31 είπε

Κάποιος που δεν έχει κοτ σήμερα αλλά πιθανότατα να ενταχθεί μετά, πάει από τώρα online με παλιές τιμές?

Το online θέλει εγγύηση και μετά την επιστρέφουν?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/page/292/?tab=comments#comment-58942293

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JDimi είπε

Πήγα και εγώ σήμερα αν και δεν έκανα δουλειά, σύμφωνα με την υπάλληλο παίρνουμε την παλιά τιμή κιλοβατόρας για αιτήσεις μέχρι την Πέμπτη.

Ενώ δεν αναφερόταν στα απαραίτητα δικαιολογητικά ότι χρειάζεται μισθωτήριο από taxis μου το ζήτησε και δεν ήταν δηλωμένο το δικό μου στο taxis από τον εκμισθωτή. Είχα μόνο το αρχικό χειρόγραφο που είχαμε κάνει το 2013 και ήταν θεωρημένο από τη ΔΟΥ αλλά δεν το δέχτηκαν.

Άρα πάω πάλι αύριο, λοιπές πληροφορίες εγγύηση 100 ευρώ μου είπε (αύριο θα ρωτήσω αν επιστρέφονται σε περίπτωση που βάλω πάγια και θα ζητήσω αν μπορεί να βάλει την εγγύηση στον πρώτο λογαριασμό ώστε να κάνω την πάγια πριν πληρώσω την εγγύηση)

Πολύ εξυπηρετική η υπάλληλος και φάνηκε να γνωρίζει.

 

 

Κ με την 3η σελίδα του Ε1 γινόταν η δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Τα έχω διαβάσει σχεδόν όλα, δυστυχώς! :)

3 λεπτά πριν, toni31 είπε

Κ με την 3η σελίδα του Ε1 γινόταν η δουλειά

Στην πέμπτη σελίδα της δήλωσης στον πίνακα 6 φαίνεται ότι πληρώνω ενοίκιο, λες να το δεχόντουσαν και από εκεί;

Εντυπο Κατάσταση Αριθμός /
Ημ/νία υποβολής
Λειτουργίες εντύπου
Υποβολή Εκτύπωση Δήλωσης Εκτύπωση Πράξης Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου
E1 Αρχική, έχει υποβληθεί ηλεκτρονικά E1-193595 / 13/09/2021 14:05

 

Από την εκτύπωση της πράξης προσδιορισμού φόρου δε φαίνεται κάπου. Το εκκαθαριστικό το είχα μαζί μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rulenstein1 είπε

Καλημέρα,

Έκανα συμβόλαιο για Enter, εχω κωδικό εταίρου.

Προσπάθησα σήμερα 1η φορά να γραφτώ στo ebill, αρχικά όλα καλά, μου ήρθε το email "Ενεργοποίηση χρήστη e-bill" με το link, μου ήρθε και το sms με τον κωδικο ενεργοποίησης στο κινητό, αλλα στο τελευταίο βήμα αφού έβαλα τον κωδικο ενεργοποίησης, μου βγάζει το παρακάτω error:

image.png.83fbbbb1cc7bef2dc3e60d7f3fe5678f.png

 

Προφανώς το link ειναι σωστό , είναι από το email. Δοκίμασα και έστειλα και νέο sms με νέο κωδικό ενεργοποίησης αλλά τα ίδια.

Καμία ιδέα; Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Τελικά μετά από αρκετές προσπάθειες, τα κατάφερα. Μάλλον ειναι υπερφορτωμενο το σύστημα της ΔΕΗ.

Βλεπω κανονικά το πρόγραμμα και οταν ανοίγω τον τιμοκατάλογο έχει τις παλιές τιμες:
image.png.02c7d1c4f5b5d700092d779953a9f563.png

Ξέρετε  πόσες μέρες θέλει για να ολοκληρωθεί από αλλαγή παρόχου (είμαι στην Watt n Volts).

Ευχαριστώ.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καλέσατε το τηλεφωνικό κέντρο ΔΕΗ , αυτή τη στιγμή όλες οι γραμμές είναι κατελλημενες , καλέστε αργότερα"

Ουτε πατήστε 1 , ούτε 2 , ούτε τίποτα...

Ξεκίνησαν τα όργανα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...