Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ebill γράφει

Οι ημερομηνίες που μπορείτε να καταχωρήσετε την επόμενη ένδειξή σας είναι από 13/12/2021 11:00 εως 16/12/2021

Ο λογαριασμός θα έρχεται κάθε μήνα και τον τέταρτο εκκαθαριστικός;

Ρωτάω γιατί έχει επιλογή για έκδοση λογαριασμού ανά μήνα, αλλά νόμιζα ότι ούτως ή άλλως έρχεται κάθε μήνα. Γιατί να έχει αυτήν την επιλογή, ενώ γράφει ήδη ότι μπορείτε να καταχωρήσετε ενδείξεις σαν να εκδίδεται κάθε μήνα;

ENTER

Επεξ/σία από Ionas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδω δεν ηρθε ακομα ο λογαριασμος Νοεμβριου και τωρα εβγαλαν ενδειξεις για λογαριασμο Δεκεμβριου. Τι κανουν εκει στη ΔΕΗ? Εναντι ειναι να ερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Ionas1 είπε

Κάθε δίμηνο έρχεται το ENTER με εκκαθαριστικο κλασσικά στο τετράμηνο; 2 λογαριασμοί το 4μηνο?

Τους κανεις καθε μηνα με παγια εντολη εχεις 2% εκπτωση. Και ερχονται 3 εναντι ενας εκκαθαριστικος. Εκτος αν βαζεις το μετρητη καθε μηνα και θα ερχεται καθε μηνα εκκαθαριστικος. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τους κανεις καθε μηνα με παγια εντολη εχεις 2% εκπτωση. Και ερχονται 3 εναντι ενας εκκαθαριστικος. Εκτος αν βαζεις το μετρητη καθε μηνα και θα ερχεται καθε μηνα εκκαθαριστικος. 

Δεν θα τους κάνω με κάρτα, οπότε χωρίς να αλλάξω κάτι στο ebill ποιο είναι το αρχικό σχέδιο; Μηνιαίος ή διμηνιαίος;

 

Δηλαδή ενεργοποιήθηκε 29/11. Πότε θεωρητικά έρχεται ο πρώτος λογαριασμός;

Χωρίς να έχω επιλέξει κάρτα ή μηνιαίο στο ebill.

Επεξ/σία από Ionas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ionas1 είπε

Δεν θα τους κάνω με κάρτα, οπότε χωρίς να αλλάξω κάτι στο ebill ποιο είναι το αρχικό σχέδιο; Μηνιαίος ή διμηνιαίος;

Διμηνο ειναι μπορεις να το κανεις και με τραπεζα την παγια εντολη αν δεν θες να βαλεις καρτα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τα ίδια μου είπε κι ο ΗΕRTHAN που πήγε για το αέριο. Πρέπει κάποια στιγμή να μας κάνει Τop-100 απ'τις κοτσάνες που άκουσε όσο περίμενε στην ουρά.😄

fixed:P

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ αν ξέρει κανείς, με ποιά λογική εξήγηση,  μεταφορά από άλλο πάροχο με υπογραφή σύμβασης για home online, πρέπει ένα διάστημα να μπεις στο Γ1 καί να χρεώνεσαι με ρήτρες,  μέχρι να ενεργοποιηθεί το home online, με ποια?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα...Ολο αυτό έγινε για ένα 6μηνο σωστά;

Όσοι μπήκαμε στο online,γλιτώνουμε τη ρήτρα αναπροσαρμογής;Εγω ειχα μέχρι πρότινος Γ1+κοτβ και 29/11 ενεργοποίησα το online...Τι θα γλιτώσω σε σχέση αν συνέχιζα έτσι όπως ήμουνα κ δεν έμπαινα στο online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την βοήθεια. Πρόλαβα το Enter για 2 χρόνια. 

Το καλό που έχω δει είναι ότι αν θες να ρωτήσεις κάτι για τη σύνδεση σου.. (εφόσον είσαι πελάτης τους) απαντάνε αμέσως τα τηλέφωνα!! Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση! 

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο. Εφόφον έχω ενεργοποιήσει και τον μηνιαίο λογαριασμό.. καταχώρηση ένδειξης μέσω ebill μπορείς να κάνεις κάθε μήνα ή είναι σα τη ΔΕΔΔΗΕ κάθε 4μηνο;  

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, μια ερώτηση γιατί θα αρχίσω να αμφισβητώ και τον τρόπο σκέψης μου...κάνω αίτηση για αλλαγή παρόχου ηλεκτρονικά δηλ επιλέγω από το site της ΔΕΗ ότι ενδιαφέρομαι για το home online και κάνω την αίτηση ηλεκτρονικά econtract από το home online(όλα τα προσωπικά μου στοιχεία και αριθμό τραπέζης που ζητάει). Με αυτή μου την κίνηση επιλέγω ξεκάθαρα ότι θέλω το home online και όχι ας πούμε το οικιακό τιμολόγιο Γ1. Με την ολοκλήρωση αποθηκεύω το παρακάτω. Και ρωτάω γιατί όταν μου στέλνουν τη σύμβαση προμήθειας προς υπογραφή δεν αναφέρεται κάπου το όνομα προγράμματος στο οποίο θα ανήκω? Παρεμπιπτόντως η σύμβαση προμήθειας έχει ημερομηνία 24/11 και την αίτηση ηλεκτρονικά την έκανα όπως βλέπετε 18/11. Την υπέγραψα και την έστειλα στις 3/12, από αυτά που διάβασα εδώ δεν παίζει να μπαίνω με τις παλιές τιμές. Αναφέρει κάπου ότι πρώτα μπαίνω στο Γ1 και μετά κάνω μέσω ebill το Home Online στο site της ΔΕΗ?  Η αίτηση μου που έγινε 18/11 δεν μετράει για να δεσμεύσω παλιές τιμές?  Είναι δικό μου πρόβλημα που έχουν τόση δουλειά που καθυστερούν να επεξεργαστούν τα έγγραφα που στέλνουμε ώστε να πετάν έξω πελάτες?

for insomnia.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, patera1 είπε

Καλημέρα σε όλους, μια ερώτηση γιατί θα αρχίσω να αμφισβητώ και τον τρόπο σκέψης μου...κάνω αίτηση για αλλαγή παρόχου ηλεκτρονικά δηλ επιλέγω από το site της ΔΕΗ ότι ενδιαφέρομαι για το home online και κάνω την αίτηση ηλεκτρονικά econtract από το home online(όλα τα προσωπικά μου στοιχεία και αριθμό τραπέζης που ζητάει). Με αυτή μου την κίνηση επιλέγω ξεκάθαρα ότι θέλω το home online και όχι ας πούμε το οικιακό τιμολόγιο Γ1. Με την ολοκλήρωση αποθηκεύω το παρακάτω. Και ρωτάω γιατί όταν μου στέλνουν τη σύμβαση προμήθειας προς υπογραφή δεν αναφέρεται κάπου το όνομα προγράμματος στο οποίο θα ανήκω? Παρεμπιπτόντως η σύμβαση προμήθειας έχει ημερομηνία 24/11 και την αίτηση ηλεκτρονικά την έκανα όπως βλέπετε 18/11. Την υπέγραψα και την έστειλα στις 3/12, από αυτά που διάβασα εδώ δεν παίζει να μπαίνω με τις παλιές τιμές. Αναφέρει κάπου ότι πρώτα μπαίνω στο Γ1 και μετά κάνω μέσω ebill το Home Online στο site της ΔΕΗ?  Η αίτηση μου που έγινε 18/11 δεν μετράει για να δεσμεύσω παλιές τιμές?  Είναι δικό μου πρόβλημα που έχουν τόση δουλειά που καθυστερούν να επεξεργαστούν τα έγγραφα που στέλνουμε ώστε να πετάν έξω πελάτες?

for insomnia.pdf 947 kB · 15 downloads

στην ιδια περίπτωση ειμαστε. πιέζουμε για τιμολόγηση βάση της ημερομηνίας αίτησης.

στην μια παροχη που εχει ηδη ενεργοποιηθει στο ebill εχω επιλογη και στα 3 προγραμματα. δεν εχουν περάσει μαλλον κανένα πρόγραμμα. φυσάει η ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...