Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκα σήμερα στο e-bill της ΔΕΗ και είδα ότι κάτω κάτω σου δίνει την επιλογή για καταχώριση ένδειξης.

Από πότε υπάρχει αυτή η επιλογή ; Εγώ τώρα το είδα, καθώς σπάνια πήγαινα κάτω κάτω στην αρχική σελίδα μετά το login. Αν δίνει την επιλογή για κάθε μήνα, θα μπορούμε να δίνουμε ένδειξη και να έχουμε ουσιαστικά κάθε μήνα εκκαθαριστικό λογαριασμό.( 2 ενδείξεις θα βάζουμε εκεί - 1 στη σελίδα του δεδδηε - 1 θα παίρνει μέτρηση ο ίδιος ο δεδδηε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, volleyball είπε

Μπήκα σήμερα στο e-bill της ΔΕΗ και είδα ότι κάτω κάτω σου δίνει την επιλογή για καταχώριση ένδειξης.

Από πότε υπάρχει αυτή η επιλογή ; Εγώ τώρα το είδα, καθώς σπάνια πήγαινα κάτω κάτω στην αρχική σελίδα μετά το login. Αν δίνει την επιλογή για κάθε μήνα, θα μπορούμε να δίνουμε ένδειξη και να έχουμε ουσιαστικά κάθε μήνα εκκαθαριστικό λογαριασμό.( 2 ενδείξεις θα βάζουμε εκεί - 1 στη σελίδα του δεδδηε - 1 θα παίρνει μέτρηση ο ίδιος ο δεδδηε)

Που το βλέπεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/9/2021 στις 6:45 ΜΜ, volleyball είπε

Μπήκα σήμερα στο e-bill της ΔΕΗ και είδα ότι κάτω κάτω σου δίνει την επιλογή για καταχώριση ένδειξης.

νομίζω υπήρχε πάντα (περάσαν κάποια χρόνια βέβαια, δεν είμαι 100% σίγουρος). Αλλά αν βάλεις εκτός ημερομηνιών τρως άκυρο ,αν θυμάμαι καλά

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, pan05 είπε

Έφτασε η μέρα λήξης του λογαριασμού και δεν βλέπω να τα έχουν τραβήξει ακόμα..

 

Τι ώρα περίπου τα τράβηξαν από όσους έχουν πάγια εντολή; Έρχεται κάποιο μήνυμα από ΔΕΗ ή μόνο από την τράπεζα;

Τελικά είδα στο e-banking ότι τα δέσμευσαν αλλά δεν τα έχουν τραβήξει ακόμα.

29 λεπτά πριν, korakios είπε

νομίζω υπήρχε πάντα (περάσαν κάποια χρόνια βέβαια, δεν είμαι 100% σίγουρος). Αλλά αν βάλεις εκτός ημερομηνιών τρως άκυρο ,αν θυμάμαι καλά

Τώρα το έβαλαν αυτό, έχει περίπου 1 μήνα. Έχει και επιλογή να σου στέλνει και reminder με sms/email τις ημέρες που μπορείς να καταχωρήσεις ένδειξη.

Επεξ/σία από pan05
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/9/2021 στις 9:27 ΜΜ, pan05 είπε

Τώρα το έβαλαν αυτό, έχει περίπου 1 μήνα. Έχει και επιλογή να σου στέλνει και reminder με sms/email τις ημέρες που μπορείς να καταχωρήσεις ένδειξη.

οκ , λάθος θυμόμουν τότες :)

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, pan05 είπε

Τελικά είδα στο e-banking ότι τα δέσμευσαν αλλά δεν τα έχουν τραβήξει ακόμα.

Τώρα το έβαλαν αυτό, έχει περίπου 1 μήνα. Έχει και επιλογή να σου στέλνει και reminder με sms/email τις ημέρες που μπορείς να καταχωρήσεις ένδειξη.

Το έχεις κάνει ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pan05 είπε

Τελικά είδα στο e-banking ότι τα δέσμευσαν αλλά δεν τα έχουν τραβήξει ακόμα.

Τώρα το έβαλαν αυτό, έχει περίπου 1 μήνα. Έχει και επιλογή να σου στέλνει και reminder με sms/email τις ημέρες που μπορείς να καταχωρήσεις ένδειξη.

Κάτι δεν πάει καλά !!!

Στην ένδειξη μέτρηση δεδδηε μου έχει ημερομηνία 10 έως 16/09

Και σε αυτό 15 έως 20/09 !!!!!!

Τι να πιστέψω !!!!

Μάλλον, είναι πιλοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εκανα αιτηση στην ΔΕΗ για το home online και μου στειλανε συμβαση που γραφει τιμολογιο το ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ: Γ1Ν - Οικιακό Νυχτερινό Τιμολόγιο. 

Ειναι σωστο? Η πρεπει να γραφει home online?

Ηταν σε αλλο ονομα πριν. αρα μηπως μου στελνουν πρωτα αυτο για την αλλαγη και μετα θα στειλουν και το online?

Επεξ/σία από Andy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Andy είπε

εκανα αιτηση στην ΔΕΗ για το home online και μου στειλανε συμβαση που γραφει τιμολογιο το ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ: Γ1Ν - Οικιακό Νυχτερινό Τιμολόγιο. 

Ειναι σωστο? Η πρεπει να γραφει home online?

Ηταν σε αλλο ονομα πριν. αρα μηπως μου στελνουν πρωτα αυτο για την αλλαγη και μετα θα στειλουν και το online?

Τι πάει να πει, ήταν σε άλλο όνομα πριν ?

Ποιος έκανε την αίτηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...