Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει να μου πει καποιος αν ο παρακατω λογαριασμος ειναι Εναντι η Εκκαθαριστικος? Δεν θα πρεπε να το γραφει καπου? Επισης αν ειναι εκκαθαριστικος εκει που λεει για τις ενδεικεις μετρητη δεν θα πρεπε να ειχε τις KWH πριν και μετα?

image.png.d9b86765815c0d19413e9fa255e3eee7.png

image.png.0e61b3ec1ee6453e3a31ea4e6dea3871.png

 

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, spocky είπε

Μπορει να μου πει καποιος αν ο παρακατω λογαριασμος ειναι Εναντι η Εκκαθαριστικος? Δεν θα πρεπε να το γραφει καπου? Επισης αν ειναι εκκαθαριστικος εκει που λεει για τις ενδεικεις μετρητη δεν θα πρεπε να ειχε τις KWH πριν και μετα?

image.png.d9b86765815c0d19413e9fa255e3eee7.png

image.png.0e61b3ec1ee6453e3a31ea4e6dea3871.png

 

Εναντι ειναι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Εναντι ειναι...

 

Δεν θα επρεπε να το λεει καπου οπως σε αλλες εταιρειες? Επισης οι KWH που εδωσα στο self metering συμφωνουν με αυτα που λεει ο λογαριασμος. Οταν εκδιδουν λογαριασμο μηνιαιο συμφωνα με το self metering σαν τι μετραει σαν εκκαθαριστικος η σαν εναντι?

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν στα προγράμματα της ΔΕΗ εξακολουθεί να υφίσταται δυνατότητα αποστολής και έντυπου λογαριασμού, ακόμη κι αν έχει ενεργοποιηθεί ηλεκτρονικός και ενημέρωση μέσω email;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άργησε και σε εμενα να βγει καποιος εναντι και τους πειρα τηλεφωνω και μου λεγανε αν το ενεργοποιησα τον μηνιαιο κτλ κτλ μα λεω σαφως και το ενργοποιησα αλλωστε ηταν προαπαιτουμενο του προγραμματος, αρα ειναι δικο σας το θεμα, επισης ανεφερα οτι ειναι γκριζαρισμενος ο μηνιαιος και δεν μπορω να επεμβω. 

Με εβαλε αναμονη 5 λεπτα.....

και μου το ενεργοποίησε η ιδια.αν δειτε λεει μεταβολη απο τεχνική υποστηριξη ebill

Spoiler

insomnia.png.9fdfbaf54aa445703c290255f5158675.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σ όλους μια ερώτηση . Με έβαλα σήμερα νυχτερινό μετρητή . Για να δώσω ένδειξη με τις κιλοβατώρες της νύχτας πρέπει να μιλήσω τηλεφωνικά; Γτ μόνο ημέρας βγάζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, lazarnik είπε

άργησε και σε εμενα να βγει καποιος εναντι και τους πειρα τηλεφωνω και μου λεγανε αν το ενεργοποιησα τον μηνιαιο κτλ κτλ μα λεω σαφως και το ενργοποιησα αλλωστε ηταν προαπαιτουμενο του προγραμματος, αρα ειναι δικο σας το θεμα, επισης ανεφερα οτι ειναι γκριζαρισμενος ο μηνιαιος και δεν μπορω να επεμβω. 

Με εβαλε αναμονη 5 λεπτα.....

και μου το ενεργοποίησε η ιδια.αν δειτε λεει μεταβολη απο τεχνική υποστηριξη ebill

  Απόκρυψη περιεχομένων

Και εγώ μόλις μίλησα μαζί τους γιατί δεν έχει βγει ο 2ος λογαριασμός και μου είπανε ότι ειναι προυποθεση ο μηνιαιος λογαριασμός  για το  my home  online και οτι δεν πρεπει να κανω κατι αλλα δεν μου το αλλαξαν οπως εσένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στην αρχική σελιδα ειναι ενεργοποιημενος? ειναι γκριζαρισμενος? .... ο μηνιαιος

αν ναι. 

τοτε παρε τους και πες οτι ειπα πιο πανω και αν τυχεις σε καποιον ασχετο πες οτι μπορουν να στο αλλαξουν το κανανε σε καποιον.....

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ρωτήσω. Στις 17 Ιαν 22 καταχώρισα την ένδειξη  και ενώ εώς εχθές φαινόταν σήμερα φαίνεται η προηγούμενη καταχώρηση του Νοε. 21 . Εχει τύχει και σε άλλον ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lazarnik είπε

στην αρχική σελιδα ειναι ενεργοποιημενος? ειναι γκριζαρισμενος? .... ο μηνιαιος

αν ναι. 

τοτε παρε τους και πες οτι ειπα πιο πανω και αν τυχεις σε καποιον ασχετο πες οτι μπορουν να στο αλλαξουν το κανανε σε καποιον.....

Ναι ειναι γκριζαρισμενο κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stelios120 είπε

Να σας ρωτήσω. Στις 17 Ιαν 22 καταχώρισα την ένδειξη  και ενώ εώς εχθές φαινόταν σήμερα φαίνεται η προηγούμενη καταχώρηση του Νοε. 21 . Εχει τύχει και σε άλλον ;;;

Ναι έτσι γίνεται… Όταν σου ανοίξει για την επόμενη καταμέτρηση θα έχει την τελευταία που εκδόθηκε ο λογαριασμός. Αυτή που έδωσες στις 17/1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billyst είπε

Καλησπέρα σ όλους μια ερώτηση . Με έβαλα σήμερα νυχτερινό μετρητή . Για να δώσω ένδειξη με τις κιλοβατώρες της νύχτας πρέπει να μιλήσω τηλεφωνικά; Γτ μόνο ημέρας βγάζει 

Έχω βάλει από 19/11 νυχτερινό και ακόμη μόνο ημέρας βγάζει.

Υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάνει αίτηση πριν 5 ημέρες κι έχω τελειώσει με τα διαδικαστικά .

Ενώ είχα καταχωρήσει πιστωτική κάρτα στην διαδικασία της αίτησης, η κάρτα στο  ιστορικό επιλογών που κοίταξα σήμερα, δεν υπήρχε.

Την καταχώρησα ώστε να φαίνεται κι αυτή με τον μηνιαίο λογαριασμό που υπάρχει κανονικά.

Έχεις δίκιο φίλε korakios , ότι νάναι γίνεται με το ηλεκτρονικό τους σύστημα !!

Αφ' ης στιγμής που εγώ τουλάχιστον είχα κωδικούς e-bill και μου ζήτησε το σύστημα να εισέλθω πρώτα στην υπηρεσία αυτή για να προχωρήσω στην αίτηση, και δήλωσα εξαρχής το πρόγραμμα myHomeOnline, με όλα τα προαπαιτούμενα βήματα σωστά (καταχώρηση κάρτας, επιλογή μηνιαίου λογαριασμού κλπ) γιατί να χρειάζεται πάλι να τα επιλέξω στο e-bill ;

 

 

 

Ιστορικό επιλογών χρήστη 21 Ιαν 22.png

Επεξ/σία από rafm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...