Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

οπωσδήποτε ηλεκτρονικός ,φίλος φίλος αλλά καλό είναι να έρχεται σε σένα ηλεκτρονικά και να του τον στέλνεις εσύ , και κάρτα θα βάλει τη δικιά του

ηλεκτρονικός για να μπορώ να βλέπω αν έχει πληρώσει ως τότε και τι ακριβώς γίνεται;

Δεν μπορεί να έρχεται σε χαρτί και ηλεκτρονικός ταυτόχρονα;

Αν δεν θέλει να βάλει κάρτα (διότι ο λογαριασμός θα είναι στο όνομά μου και το σπίτι δικό μου και αυτός σε λίγο μπορεί να φύγει) θα πρέπει να πάω στο πρόγραμμα Enter οπότε και θα πρέπει τώρα να καταβάλω την εγγύηση κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, fonzi είπε

Αν δεν θέλει να βάλει κάρτα (διότι ο λογαριασμός θα είναι στο όνομά μου και το σπίτι δικό μου και αυτός σε λίγο μπορεί να φύγει) θα πρέπει να πάω στο πρόγραμμα Enter οπότε και θα πρέπει τώρα να καταβάλω την εγγύηση κανονικά;

αν θες έγγραφο μόνο enter / enter plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fonzi είπε

οπότε την εγγύηση δεν τη γλυτώνω...

δε νομίζω να ζητάνε απο Γ1/ΓΝ1 όπως το online , θα σου πούνε καλύτερα άλλα παιδιά που μπήκανε στο enter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikos1980 είπε

 

 

8 ώρες πριν, nikos1980 είπε

Καλησπέρα, γνωρίζεται μεσα σε ποσες ημερες περιπουαπο την ημερομηνια της αιτησης ενεργοποιειται  το my home online? Εστειλα το αιτημα 17/9 και ακομα είναι υπο εξέταση.. Ευχαριστώ 

Περίεργο.

Εμένα εγκρίθηκε σε λίγες ώρες.

Έχεις δηλώσει κάρτα για την πάγια εντολή ?

43 λεπτά πριν, fonzi είπε

οπότε την εγγύηση δεν τη γλυτώνω...

Δεν την γλιτώνεις αφού θα κάνεις αλλαγή ονόματος !!!!!

Είσαι νέος πελάτης της παροχής !!!

Επίσης, αν έχει λήξει θα πρέπει να πληρώσεις και για ΥΔΕ.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fonzi είπε

Όμως στο online παρά την αλλαγή ονόματος την εγγύηση τη γλιτώνω...

Στο enter και στο Γ1 την πληρώνω.

Ευτυχώς δεν έχει λήξει ΥΔΕ.

 

ΝΑΙ.

Γιατί δεν αφήνετε την ΔΕΗ στο όνομα που είναι ΤΏΡΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fonzi είπε

Οπότε θα μπω άμεσα στη διαδικασία αλλαγής ονόματος

δεν το είχα προσέξει

επίσης αν δεν κάνω λάθος ,δε γράφει κάπου το online μηδενική εγγύηση , απλά τραβάνε του Γ1

αν είναι ας με διορθώσει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

ΝΑΙ.

Γιατί δεν αφήνετε την ΔΕΗ στο όνομα που είναι ΤΏΡΑ ?

Ο λογαριασμός έρχεται στο όνομα της θείας μου που δεν βρίσκεται πλέον εν ζωή και είχε πάγια εντολή χρέωσης σε λογαριασμό Τράπεζας που ήταν στο όνομά της και έχει ουσιαστικά μηδενιστεί. Δεν ξέρω τον τρόπο να διακόψω την εντολή αυτή. Στο βιβλιάριο αυτό δεν υπάρχει πρόσβαση και έχει και μηδενιστεί όπως είπα (ήταν στο όνομά της).

Τώρα τον τελευταίο απλώς τον πλήρωσα εγώ πριν τη λήξη του με βάση τον ηλεκτρονικό αριθμό πληρωμής. Αλλά καλό θα ήταν να σταμτήσει αυτό το μπέρδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fonzi είπε

Ο λογαριασμός έρχεται στο όνομα της θείας μου που δεν βρίσκεται πλέον εν ζωή και είχε πάγια εντολή χρέωσης σε λογαριασμό Τράπεζας που ήταν στο όνομά της και έχει ουσιαστικά μηδενιστεί. Δεν ξέρω τον τρόπο να διακόψω την εντολή αυτή. Στο βιβλιάριο αυτό δεν υπάρχει πρόσβαση και έχει και μηδενιστεί όπως είπα (ήταν στο όνομά της).

Τώρα τον τελευταίο απλώς τον πλήρωσα εγώ πριν τη λήξη του με βάση τον ηλεκτρονικό αριθμό πληρωμής. Αλλά καλό θα ήταν να σταμτήσει αυτό το μπέρδεμα.

Πρόσβαση στο λογαριασμό δεν υπάρχει αλλά αφού είναι μηδενικος δεν σας ενδιαφέρει.

Αφού όμως έρχεται έντυπο και το πληρώνει αυτό όπως έκανες εσύ την προηγούμενη φορά, θεωρώ ότι δεν υπάρχει θέμα.

Έτσι και αλλιώς θα τσεκαρεις αν πλήρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησαν καποιοι νωρίτερα...δεν εχει ερθει εκκαθαριστικός online 

Εχω παραθεσει ολους τους λογαριασμους που εχω λάβει.

Οταν ερθει θα παραθεσω κ τον εκκαθαριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nikos1980 είπε

Καλησπέρα, γνωρίζεται μεσα σε ποσες ημερες περιπουαπο την ημερομηνια της αιτησης ενεργοποιειται  το my home online? Εστειλα το αιτημα 17/9 και ακομα είναι υπο εξέταση.. Ευχαριστώ 

Και σε εμενα δεν ειχε ενεργοποιηθει κανα 5ημερο και πηρα τηλεφωνο και μου το ενεργοποιησαν κατευθειαν απο την ημερα που ειχα κανει την αιτηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Μπορεις να το κανεις και μεσα απο τον λογαριασμο σου στο ebill. ενα κουμπακι απλα.

Εμενα νομιζω εγινε αμεσα η αλλαγη (1-2 μερες).

Απο εκει το εκανα  φιλε, ηλεκτρονικά 17 /9  μεσω του e bill. 24/9 σήμερα και ακομα υπο εξεταση, τους καλω και στο τηλ, εχουν στείλει αιτημα και αυτοι για επανέλεγχο και το τι γινεται, αναμένω οπότε... 

1 ώρα πριν, Konstantinio είπε

Και σε εμενα δεν ειχε ενεργοποιηθει κανα 5ημερο και πηρα τηλεφωνο και μου το ενεργοποιησαν κατευθειαν απο την ημερα που ειχα κανει την αιτηση!

Καθε μερα τους καλω και απλά στέλνουν αιτήματα για επανέλεγχο 

5 λεπτά πριν, nikos1980 είπε

Απο εκει το εκανα  φιλε, ηλεκτρονικά 17 /9  μεσω του e bill. 24/9 σήμερα και ακομα υπο εξεταση, τους καλω και στο τηλ, εχουν στείλει αιτημα και αυτοι για επανέλεγχο και το τι γινεται, αναμένω οπότε... 

Καθε μερα τους καλω και απλά στέλνουν αιτήματα για επανέλεγχο 

Ειμαι στην 5η εργασιμη σημερα απο την ημερομηνια ηλεκτρονικής υποβολής αιτηματος ενταξης στο my home online.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, nikos1980 είπε

Απο εκει το εκανα  φιλε, ηλεκτρονικά 17 /9  μεσω του e bill. 24/9 σήμερα και ακομα υπο εξεταση, τους καλω και στο τηλ, εχουν στείλει αιτημα και αυτοι για επανέλεγχο και το τι γινεται, αναμένω οπότε... 

Καθε μερα τους καλω και απλά στέλνουν αιτήματα για επανέλεγχο 

Ειμαι στην 5η εργασιμη σημερα απο την ημερομηνια ηλεκτρονικής υποβολής αιτηματος ενταξης στο my home online.. 

Εγω τους πηρα τηλ και το ενεργοποιησαν με την μια παντως, μαλλον ημουν τυχερος τι να πω

Επεξ/σία από Konstantinio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εγώ που έκανα τρεις αιτήσεις για εμένα και συγγενικών προσώπων ενεργοποιήθηκαν την άλλη ημέρα. 

Επεξ/σία από vespasianos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...