Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Εγώ απο Ηρων up εκανα αίτηση στο my home online( e-contract).  Ειχα απο παλιά ebill. Σε 2 ημερες με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση ,μου εστειλαν στο email τα εγγραφα-συμβολαια, τα υπεγραψα και τα εστειλα συνημμενα. Απο τοτε(25/9) περιμένω.  Δεν εχω λαβει κατι σε ειδοποιηση πως η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε και στο ebill  εχει σαν τελευταια κινηση 15/4/19. 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, tsigpan είπε

Καλησπέρα. Εγώ απο Ηρων up εκανα αίτηση στο my home online( e-contract).  Ειχα απο παλιά ebill. Σε 2 ημερες με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση ,μου εστειλαν στο email τα εγγραφα-συμβολαια, τα υπεγραψα και τα εστειλα συνημμενα. Απο τοτε(25/9) περιμένω.  Δεν εχω λαβει κατι σε ειδοποιηση πως η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε και στο ebill  εχει σαν τελευταια κινηση 15/4/19. 

Screenshot_2.png

Καλησπέρα.. Αυτό θα το μάθεις αν εγκρίθηκε από τον Δεδδηε και εχει γίνει η αλλαγή.. Αν περασαν και να μετρήσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

pan τελικα τι εγινε με την ενδειξη που εδωσες μεσα απο το ebill ολα οκ?

Μπορεις να δωσεις ενδειξη καθε μηνα να σου ερχεται εκκαθαριστικος η μια φορα το 4μηνο?

Ναι όλα μια χαρά! Έδωσα αρχές Σεπτεμβρίου, βγήκε ο λογαριασμός προς τα τέλη Σεπτεμβρίου κανονικά με την ενδειξη που έδωσα και γράφει επανω ότι μπορω και πάλι να δώσω τον Οκτώβριο.

Οπότε θεωρώ ότι κάθε μήνα μπορω να δίνω ενδειξη. Όταν δώσει και ο ΔΕΔΔΗΕ, προφανώς θα ισχύσει η δική του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειχα καποια ειδοποιηση για μετρηση, αλλα στο e-contract τους ειχα στειλει ενδειξεις μετρητη και φωτογραφιες αν θυμαμαι καλά. Αντιθετως στο my gas control που επισης εκανα αιτηση μου ηρθε μυνημα πως προγραμματιστηκε καταγραφη ενδειξης για αλλαγη προμηθευτή.

Επεξ/σία από tsigpan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, pan05 είπε

Ναι όλα μια χαρά! Έδωσα αρχές Σεπτεμβρίου, βγήκε ο λογαριασμός προς τα τέλη Σεπτεμβρίου κανονικά με την ενδειξη που έδωσα και γράφει επανω ότι μπορω και πάλι να δώσω τον Οκτώβριο.

Οπότε θεωρώ ότι κάθε μήνα μπορω να δίνω ενδειξη. Όταν δώσει και ο ΔΕΔΔΗΕ, προφανώς θα ισχύσει η δική του.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου να'σαι καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

Να ρωτήσω και εγω.Χρονια πελάτης στην δεη στο Γ1Ν ,μου ηρθε ο τελευταίος λογαριασμος  εκκαθαριστικος +100 ευρώ παραπάνω λογο ρήτρας αναπροσαρμογής.Η κοπελα στην εξηπηρετιση που μίλησα  μου πρότεινε το πρόγραμμα  myhomeonline χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής και γενικά με φθηνότερες χρεώσεις.

Εχω μεση κατανάλωση τετραμινου  2300-2600 kwh(κανονικη χρεωση+νυχτας).Συμφερει να παω σε ενα απο τα προγράμματα της δεη η σε καποιο  ενναλακτικο ? Η πάγια εντολή στο οnline είναι υποχρεωτική ?

ευχαριστώ πολυ για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostaslolis24 είπε

1) Συμφερει να παω σε ενα απο τα προγράμματα της δεη

2) η σε καποιο  ενναλακτικο ?

3) Η πάγια εντολή στο οnline είναι υποχρεωτική ?

 

1) Ναι, το online συμφέρει. Παίρνει και ΚΟΤ αν δικαιούσαι.

2) Άργησες, δεν έμεινε τίποτα της προκοπής.

3) Ναι.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsigpan είπε

Καλησπέρα. Εγώ απο Ηρων up εκανα αίτηση στο my home online( e-contract).  Ειχα απο παλιά ebill. Σε 2 ημερες με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση ,μου εστειλαν στο email τα εγγραφα-συμβολαια, τα υπεγραψα και τα εστειλα συνημμενα. Απο τοτε(25/9) περιμένω.  Δεν εχω λαβει κατι σε ειδοποιηση πως η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε και στο ebill  εχει σαν τελευταια κινηση 15/4/19. 

 

Απο 25/9 περιμένεις ενεργοποιηση του online?Εγω 17/9 την εκανα μεσω e bill ως παλιός πελάτης δεη και σημερα 30/9 και ακομα δεν μου εχει ενεργοποιηθει το πρόγραμμα 

Μόλις τώρα, nikos1980 είπε

Απο 25/9 περιμένεις ενεργοποιηση του online?Εγω 17/9 την εκανα μεσω e bill ως ηδη πελάτης δεη και σημερα 30/9 και ακομα δεν μου εχει ενεργοποιηθει το πρόγραμμα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Μολις βγηκε ο πρωτος εναντι του Online.

 

δεη1.PNG

δεη2.PNG

τα kW που χρεωθηκαν με 0,11 τι είναι?

αφου 0.095 δεν ειναι η χρεωση ?

οπως και στο νυχτερινο ..,γιατι έχει δυο διαφορετικες χρεωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsigpan είπε

Δεν ειχα καποια ειδοποιηση για μετρηση, αλλα στο e-contract τους ειχα στειλει ενδειξεις μετρητη και φωτογραφιες αν θυμαμαι καλά. Αντιθετως στο my gas control που επισης εκανα αιτηση μου ηρθε μυνημα πως προγραμματιστηκε καταγραφη ενδειξης για αλλαγη προμηθευτή.

Στο ρεύμα μετράει ο ΔΕΔΔΗΕ (μερικές φορές δε μετράνε καθόλου και βάζουν ότι η φωτογραφία... κι ας έχουν περάσει μέρες ή βδομάδες). Στο αέριο μετράει η ΕΔΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, anergos13 είπε

τα kW που χρεωθηκαν με 0,11 τι είναι?

αφου 0.095 δεν ειναι η χρεωση ?

οπως και στο νυχτερινο ..,γιατι έχει δυο διαφορετικες χρεωσεις?

Λογικα ειναι αναλογικα οι ημερες μεχρι να γινει αλλαγη προγραμματος απο Γ1Ν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, nikos1980 είπε

Απο 25/9 περιμένεις ενεργοποιηση του online?Εγω 17/9 την εκανα μεσω e bill ως παλιός πελάτης δεη και σημερα 30/9 και ακομα δεν μου εχει ενεργοποιηθει το πρόγραμμα 

 

Τους ενόχλησες καθόλου να μάθεις τι γίνεται ή απλά περιμένεις;

23 ώρες πριν, tsigpan είπε

Καλησπέρα. Εγώ απο Ηρων up εκανα αίτηση στο my home online( e-contract).  Ειχα απο παλιά ebill. Σε 2 ημερες με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση ,μου εστειλαν στο email τα εγγραφα-συμβολαια, τα υπεγραψα και τα εστειλα συνημμενα. Απο τοτε(25/9) περιμένω.  Δεν εχω λαβει κατι σε ειδοποιηση πως η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε και στο ebill  εχει σαν τελευταια κινηση 15/4/19. 

Screenshot_2.png

Eμένα στο ebill δε φαίνονται τα παλιά της ΔΕΗ..δεν υπάρχει το 'ρεύμα' στη στήλη.

Στο αέριο είμαι ΔΕΗ από 29/9 (τότε μέτρησε η ΕΔΑ), προφανώς σήμερα πήραν την επιβεβαίωση συστεμικά και περάσανε τα στοιχεία στο ebill. 7:20 το πρωί, στον ύπνο τους με έβλεπαν; 😆

Spoiler

1.jpg.93603cd8b3ad5d804f6e5a92c9ed77bb.jpg

Για το ρεύμα σου αυτό που έγινε είναι ότι έδωσες μέτρηση/φωτογραφία πριν τη μέτρηση του εκκαθαριστικού. Μόλις φτάσει η αίτηση σου στο τελικό στάδιο, αναγκαστικά θα πρέπει να ξαναμετρήσουν. Ενώ εμένα ήρθαν 29/9 για μέτρηση εκκαθαριστικού και έκανα την αίτηση 30/9. Όποτε κι αν φτάσει η αίτηση μου στο τελικό στάδιο, θα βάλουν τις δικές μου μετρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν με καταχώρηση στο E-bill, 30/9 έδωσα τιμές, σήμερα πήρα λογαριασμό (κοσμογονία) Στους άλλους παρόχους έδινα τιμές και έπαιρνα λογαριασμό μετά από καμιά εβδομάδα (μέχρι να βρουν πόσα τους λείπουν -λεω εγώ τωρα- )

Έντερ+ το πρόγραμμα.

Λογαριασμός χωρίς εκπλήξεις.

Screenshot_20211001-221653.jpg.bcaf2e8c04ab7b7d4c5041ade2385672.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...