Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

57 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Απο περιέργεια, εχει χρησιμοποιήσει κανεις το 100ρι της τεχνικης βοήθειας που δινει το my home enter plus να μας πει την εμπειρια του? 

Ασφαλιστήριο συμβόλαιο είναι... το ζουμί είναι οι εξαιρέσεις. Μη περιμένεις να καλύψουν τίποτα απο ηλεκτρολογικά / υδραυλικά, τζαμαρίες. Για κλειδαρά η ταρίφα είναι 50-60ευρώ + ΦΠΑ για απλή πόρτα (καλύπτει το 100άρικο). Αν τον φωνάξεις για πόρτα ασφαλείας θα βάλεις σίγουρα κι απ'τη τσέπη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spocky είπε

4η μερα (και Παρασκευη ακομα χειροτερα) και ακομα με καλουν απο ΔΕΗ για την αλλαγη παροχου. Καταντια! Τουλαχιστον οι εναλλακτικοι σε πρηζουν στα τηλεφωνα οταν ειναι να παρουν νεο πελατη

 

4 ώρες πριν, Tommygre είπε

Και γω ειναι η τεταρτη φορα που ειμαι στην ανανονη στο 8009001000 για να μου πουν τι γινεται. 5η μερα χωρις κανενα νεο. 

Και στη τουαλέτα να πάτε, το κινητό θα το έχετε πάντα μαζί σας. Έχω πάρει το μάθημα απ'τον ΗΡΩΝ... αν χάσετε τη κλήση, άντε μετά να βρείτε τον εκπρόσωπο που σας κάλεσε. Ακόμα κι όταν σας παίρνει τηλέφωνο το αμόρε σας, θα της το κλείνετε στα μούτρα.   😄 Η γραμμή δε πρέπει να είναι κατειλημμένη ούτε δευτερόλεπτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ασφαλιστήριο συμβόλαιο είναι... το ζουμί είναι οι εξαιρέσεις. Μη περιμένεις να καλύψουν τίποτα απο ηλεκτρολογικά / υδραυλικά, τζαμαρίες. Για κλειδαρά η ταρίφα είναι 50-60ευρώ + ΦΠΑ για απλή πόρτα (καλύπτει το 100άρικο). Αν τον φωνάξεις για πόρτα ασφαλείας θα βάλεις σίγουρα κι απ'τη τσέπη σου.

Ναι κλειδαρια ασφαλειας ειχα στο μυαλο μου, εννοείται πρεπει να βαλω και απο την τσεπη αλλα αν μπορω να γλιτωσω έστω τα 50-60 καλα ειναι απο το τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

Και στη τουαλέτα να πάτε, το κινητό θα το έχετε πάντα μαζί σας. Έχω πάρει το μάθημα απ'τον ΗΡΩΝ... αν χάσετε τη κλήση, άντε μετά να βρείτε τον εκπρόσωπο που σας κάλεσε. Ακόμα κι όταν σας παίρνει τηλέφωνο το αμόρε σας, θα της το κλείνετε στα μούτρα.   😄 Η γραμμή δε πρέπει να είναι κατειλημμένη ούτε δευτερόλεπτο.

Επιβεβαιωνω!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Αν λειτουργει σωστα με την προπληρωμενη εννοειται οτι θα το κανω με αυτον τον τροπο.

Αν οχι θα ψαξω να βρω αλλη λυση με χρεωστικη σε αλλο ονομα.

Απορω ομως για ποιον λογο να μην δινεται η δυνατοτητα να το κανεις με λογαριασμο και θελει ειδικα με την καρτα.

Δεν γνωρίζω τα χρηματοπιστωτικά θέματα αλλά ξέρω πως η ΔΕΗ ως ανάλγητη Δημόσια Υπηρεσία είναι ΓΤΠ, οπότε ως ΔΥ συμπεριφέρονται σαν αφροταλιμπάν και άρα κανείς σώφρων και λογικός πολίτης δεν μπορεί να μπεί στο μυαλό τους και να καταλάβει το σκεπτικό τους! 
Έχω την αίσθηση και πιθανολογώ πως δεν θα ισχύει η πάγια εντολή μέσω χρεωστικής λόγω ανικανότητας και αναλγησίας της υπηρεσίας. (πιο καλύτερα, πιστεύω πως θα έχουν πολλές τρύπες και bugs στα συστήματα τους) 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πριν από λίγο με πήραν τηλ για να προχωρήσουμε την αίτηση και Δευτέρα θα μου έρθει στο mail η αίτηση και τα δικαιολογητικά για να τα υπογράψω και να τα ξαναστείλω. Αυτό που με έκανε εντύπωση είναι ότι με είπε για ΥΔΕ ότι έληξε κι ότι πρέπει εντός 6μήνου να προσκομίσω καινούργιο στο ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου. Βέβαια είπε ότι η αίτηση προχωράει κανονικά. Θα πρέπει να το προσκομίσω όντως ή να περιμένω σχετική ειδοποίηση από τον ΔΕΔΔΗΕ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Θα πρέπει να το προσκομίσω όντως ή να περιμένω σχετική ειδοποίηση από τον ΔΕΔΔΗΕ; 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/763296-επανέλεγχος-ηλεκτρικής-εγκατάστασης-και-υποβολή-νέας-υδε/page/8/#comments

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω ξέρουμε τι πληρώνουμε αν πρέπει να σπάσουμε το συμβόλαιο νωρίτερα στα my home online, enter, και enter plus? Δηλαδή και στα 3 της ΔΕΥ γιατί δε ξέρω πόσο καιρώ θα χρειαστεί να το έχω, έλεγα να βάλω με τους 12 μηνες αλλα μου είπαν και το online να εχω με τους 24 μηνες 35€ έχει να το σπάσω κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/10/2021 στις 11:48 ΜΜ, stelakis1914 είπε

Και τα δυο προγράμματα είναι χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Το Online είναι λίγο πιο οικονομικό αλλά προϋποθέτει πληρωμή μέσω πάγιας εντολής.

Προχώρησε άμεσα, μην χάνεις χρόνο. 

και εγω στο Γ1Ν είμαι με 2000ημερησιο και 2000νυχτερινο το χρονο. Να μπω online? αξιζει απο γ1ν?

εντωμεταξυ οταν ληξει αυτο αν πλέον ειναι ασύμφορο πέφτεις σε γ1ν ή έχεις πρόβλημα?

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, prototypegr είπε

Καλησπέρα. Πριν από λίγο με πήραν τηλ για να προχωρήσουμε την αίτηση και Δευτέρα θα μου έρθει στο mail η αίτηση και τα δικαιολογητικά για να τα υπογράψω και να τα ξαναστείλω. Αυτό που με έκανε εντύπωση είναι ότι με είπε για ΥΔΕ ότι έληξε κι ότι πρέπει εντός 6μήνου να προσκομίσω καινούργιο στο ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου. Βέβαια είπε ότι η αίτηση προχωράει κανονικά. Θα πρέπει να το προσκομίσω όντως ή να περιμένω σχετική ειδοποίηση από τον ΔΕΔΔΗΕ; 

Εγω υπέβαλλα το ΥΔΕ πέρυσι τέτοια εποχή (Οκτώβριος) όταν άλλαξα πάροχο. Στην εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ ακόμα μου το δείχνει ληγμένο που σημαίνει ότι κανείς δεν ασχολήθηκε σοβαρά με το θέμα/το χάσανε/παράπεσε; Σε mail δε που τους έστειλα για να δω τι γίνεται (μέσω φόρμας επικοινωνίας φυσικά) ακόμα να μου απαντήσουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εντυπο <<

ΕΝΤΥΠΟ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΑΔΕΙΑΣ

ΤΗΡΗΣΗΣ & ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΤΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΗ Α.Ε.>>

Πρεπει αναγκαστικα να σημειωσουμε το <ΣΥΝΑΙΝΩ> ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...