Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας

Έχω μια απορία (σίγουρα κάπου θα εχει απαντηθεί...αλλά χάθηκα). Η γιαγιά μου που έχει Myhome enter μπορεί να το συνδυάσει με ΚΟΤ-Β? χάνει κάτι από το πρόγραμμα?(πχ την πάνε Γ1?κάποιο άλλο μείον?)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Καλησπέρα σας

Έχω μια απορία (σίγουρα κάπου θα εχει απαντηθεί...αλλά χάθηκα). Η γιαγιά μου που έχει Myhome enter μπορεί να το συνδυάσει με ΚΟΤ-Β? χάνει κάτι από το πρόγραμμα?(πχ την πάνε Γ1?κάποιο άλλο μείον?)

Ευχαριστώ

όχι , θα ζητήσει (μάλλον εσύ) να γυρίσει στο online ,θέλει όμως κάρτα επομένως αν βάλεις δικιά σου ,θα κάνεις είσπραξη κάθε φορά που τη βλέπεις 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , θα ζητήσει (μάλλον εσύ) να γυρίσει στο online ,θέλει όμως κάρτα επομένως αν βάλεις δικιά σου ,θα κάνεις είσπραξη κάθε φορά που τη βλέπεις 😁

Σε ευχαριστώ για το ξεκαθάρισμα!

Για να γυρίσει το enter σε online γίνεται και ηλεκτρονικά ή μονο με επικοινωνία και βλέπουμε? Μέσα από το ebill δεν βλέπω κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Σε ευχαριστώ για το ξεκαθάρισμα!

Για να γυρίσει το enter σε online γίνεται και ηλεκτρονικά ή μονο με επικοινωνία και βλέπουμε? Μέσα από το ebill δεν βλέπω κάτι...

καλύτερα επικοινωνία πρώτα για τυχών ρήτρα αποχώρησης κτλ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aπ'το ebill δε γίνεται σίγουρα η αλλαγή. Τηλεφωνικά ή σε κατάστημα πάλι θα σας βγάλουνε το λάδι.

Υπάρχει κι άλλος ένας πιθανός τρόπος...

Ξέρει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που κάποιος έχει enter και ενεργοποιήσει το ΚΟΤ;

111.jpg.ac52d8a112f065c7db850f681200fd8e.jpg

- Πάει ο πελάτης στο Γ1 και το Enter παραμένει ενεργό στο ebill (σε περίπτωση που μελλοντικά απενεργοποιηθεί το ΚΟΤ);

- Ή πάει ο πελάτης στο Γ1 και η σύμβαση με το Enter τερματίζεται (οπότε μετά θα μπορεί να κάνει αίτηση για το online στο ebill);

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

και εγω στο Γ1Ν είμαι με 2000ημερησιο και 2000νυχτερινο το χρονο. Να μπω online? αξιζει απο γ1ν?

εντωμεταξυ οταν ληξει αυτο αν πλέον ειναι ασύμφορο πέφτεις σε γ1ν ή έχεις πρόβλημα?

Θα εξοικονομήσεις αρκετά χρήματα σε σχέση με το Γ1. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το φύλλο εργασίας του κοράκιου για να το διαπιστώσεις.

Για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος για να σου απαντήσω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doll είπε

Ξέρει κανείς τα όρια για ΚΟΤ;

Μπορουμε να ρωτήσουμε και στην ΔΕΗ ή να κάνουμε αίτηση;

με ενα google search τα βρίσκεις 1 άτομο είναι 1400kwh τετράμηνο.

Για την ποινή αποχώρησης στα 3 πρόγραμματα της ΔΕΥ ξέρει κανείς που ρωτήσα στην προηγούμενη σελίδα. 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, valantis123 είπε

με ενα google search τα βρίσκεις 1 άτομο είναι 1400kwh τετράμηνο.

Για την ποινή αποχώρησης στα 3 πρόγραμματα της ΔΕΥ ξέρει κανείς που ρωτήσα στην προηγούμενη σελίδα. 

Ευχαριστώ.

να γκουγκλαρεις ξερεις, να πατησεις το κουμπακι ειδικοι οροι συμβασης στη σελιδα καθε προγραμματος δε ξερεις?

 

rtr.jpg.9096b4ced993a02bf6b111556747a59e.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, fredd0 είπε

να γκουγκλαρεις ξερεις, να πατησεις το κουμπακι ειδικοι οροι συμβασης στη σελιδα καθε προγραμματος δε ξερεις?

 

rtr.jpg.9096b4ced993a02bf6b111556747a59e.jpg

Οχι δυστυχώς λόγω μετακόμισης δεν έχω PC και ότι πατάω για όρους κτλ στης εταιρείες μου βγαζει να κατεβάζω PDF στο κινητό και έχω χάσει την μπάλα.

Άρα μαξ όσο και να είσαι είναι 40€ τέλεια Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα για να μην έχω ΟΤΣ στην ΔΕΗ το καλύτερο είναι το online. 
Αν έχω ήδη Ebill το αλλάζω ηλεκτρονικά και δίνω κάρτα ή τραπεζικό ανά μήνα. 
Αν δεν έχω ebill κάνω αίτηση ή ζητάω ebill και πάω ως πάνω. 
το online δέχεται και ΚΟΤ αν το δικαιούμαστε (το τετράμηνο 1400 που έγραψε κάποιος θα υπολογιστεί για όλο το χρόνο δηλ 1400χ4; Είναι μαζί με το νυκτερινό; )

Το έγραψα και πάνω. Αν παρήσουμε την ΔΕΗ αν δικαιούμαστε ΚΟΤ δεν θα μας απαντήσουν;

Ευχαριστώ. . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Lazostat είπε

Στο εντυπο <<

ΕΝΤΥΠΟ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΑΔΕΙΑΣ

ΤΗΡΗΣΗΣ & ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΤΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΗ Α.Ε.>>

Πρεπει αναγκαστικα να σημειωσουμε το <ΣΥΝΑΙΝΩ> ;;

Εδω τι βαλατε; Συναινω ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Συναινώ έβαλα. Σιγά μη κάτσω να ασχοληθώ και μ'αυτά, να κολλήσει καμιά αίτηση για χαζό λόγο.

28 λεπτά πριν, itmaster99 είπε

Ο λογαριασμός ήρθε στο mail 29/9 .... δεν χάνουν μέρα.....😀

Για την αίτηση Γ1 ξέρει κάποιος τι γίνεται με ποσό εγγύησης? Πόσο πάνω κάτω είναι ?

  130 είναι η εγγύηση... ξέρει κανείς αν θα τα πάρει πίσω μετά την ενεργοποίηση του Online;

Δε γίνεται να κάνει την αίτηση μέσω internet γιατί έχει λιγότερες από 20 μέρες περιθώριο να φύγει απ'τον προηγούμενο πάροχο αζημίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 

  130 είναι η εγγύηση... ξέρει κανείς αν θα τα πάρει πίσω μετά την ενεργοποίηση του Online;

Δε γίνεται να κάνει την αίτηση μέσω internet γιατί έχει λιγότερες από 20 μέρες περιθώριο να φύγει απ'τον προηγούμενο πάροχο αζημίως.

Αν κάνει την αίτηση στο κατάστημα μπορεί να τους πει ότι θέλει να πάει στο online και θα του " ταχτοποιήσουν " την εγγύηση , δεν θα πληρώσει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που ήταν πελάτης της ΔΕΗ και έφυγε και θέλει να ξαναγυρίσει μέχρι τα τέλη Δεκεμβρίου, η διαδικασία είναι γρήγορη μέσω internet; Υπήρχε εγγραφή e-bill και ακόμα υπάρχει για άλλον λογαριασμό στο όνομα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...