Προς το περιεχόμενο

HISENSE 4K Smart TV H55B7100 55'' 319 Ευρω Η 271,15 Ευρω Με καρτα Eurobank Επιστροφη - @Γερμανος


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Doubt είπε

Συνέχεια τα ίδια γράφουμε, τέλος πάντων..

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

funai-7cecf213-8606-4c66-b832-c2ac2b4198

Αυτό είναι το σήμα τους και αυτή η έδρα τους

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Funai.jpg

Οσάκα, Ιαπωνία.

Ορίστε κι ένα σχετικό προϊόν.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

71uhH4qDigL._AC_SL1500_.jpg

Ουδεμία σχέση έχουν με εγχώριες φίρμες φασόν.

F&U ηθελα να γραψω αλλα οκ. Πριν πολλα πολλα χρονια, γιατι ειμαι και καποιας ηλικιας, η Αμοιρίδης Σαββίδης πουλαγε Funai, ειχα προιοντα,  και ειχα αγορασει και εγω ανεμιστηρα, mp3, ηχεια,  μετα βεβαια το αλλαξε σε F&U, οταν κοπηκε η συνεργασια τους, και γι αυτο εγραψα Funai. Ισως εισαι μικρος και γι αυτο δεν θυμασαι την Funai. Μιλαω πριν 20 περιπου χρονια

(Και ειδικα το mp3 που καπου εχω και το κουτι του ακομη, αλλα και τα ηχεια που ειχα παρει τοτε απο το εδω carrefour στην λεωφορο αθηνων τα Funai , ηταν φοβερα, ειδικα το mp3 σε σχεση με κατι sony που ειχα τσεκαρει με φιλους, μιλαω οταν ειχαν προτοβγει αυτα, εριχνε στα αυτια στο sony σε θεμα ποιοτητας ηχου)

Επεξ/σία από makhs5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, makhs5 είπε

F&U ηθελα να γραψω αλλα οκ. Πριν πολλα πολλα χρονια, γιατι ειμαι και καποιας ηλικιας, η Αμοιρίδης Σαββίδης πουλαγε Funai, ειχα προιοντα,  και ειχα αγορασει και εγω ανεμιστηρα, mp3, ηχεια,  μετα βεβαια το αλλαξε σε F&U, οταν κοπηκε η συνεργασια τους, και γι αυτο εγραψα Funai. Ισως εισαι μικρος και γι αυτο δεν θυμασαι την Funai. Μιλαω πριν 20 περιπου χρονια

Θυμάμαι..

και μάλιστα θυμάμαι και τη διαφήμιση στην τηλεόραση που ευθύνεται για όλο αυτό το μπέρδεμα, τάχα πως F&U σημαίνει FUNAI&UNITED, ενώ δε σημαίνει τίποτα απολύτως.

www.fandu.gr είναι η σελίδα του κατασκευαστή και από ότι γράφουν, τα προϊόντα διατίθενται σε Ελλάδα, Κύπρο και βαλκανικές χώρες.

Στα της Hisense τώρα, επιλέξτε άφοβα. Έχω την 65αρα τους και είναι όντως πάρα πολύ καλή. Και για να μη νομίζετε πως το λέω επειδή είχα πριν καμιά φτηνομάρκα, οι δυο προηγούμενες συσκευές μου (40 και 55) ήταν Samsung.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βεβαια τα F&U ειναι σκουπιδια, οπως ειναι σκουπιδια και τα Akai οι κινεζιες, και πολλα αλλα μη γραφω και βγω τελειως απ το θεμα και με κυνηγαει ο Matrixxx, αλλα ενα τελευταιο θα πω, ενα ραδιοκασετοφωνο της πραγματικης Akai - Japan που ειχα, ηταν εργο τεχνης, και σε ποιοτητα κατασκευης, και σε ηχο, τα  φθηνα Akai οι κινεζιες που κυκλοφορουν σημερα το λιγοτερο που μπορω να πω δυστηχως ειναι για γελια. Αυτη η εταιρια οπως και πολλες αλλες ιαπωνικες που δυστηχως πουληθηκανε σε προιοντα τους, δεν θα ξαναυπαρξουν ποτε πια. Μονο ενα ψευτικο ονομα για οσους τις θυμουνται

Επεξ/σία από makhs5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε επιστροφή αν πληρώσεις με κάρτα, εννοούμε και με πιστωτική και με χρεωστική; Δηλαδή σου επιστρέφουν χρήματα η πόντους και τους χρησιμοποιεις σε άλλες αγορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου επιστρεφουν ποντους οι οποιοι ειναι στην ουσια χρηματα για αγορες σε συμβεβλημενα καταστηματα, δες τους ορους του προγραμματος "επιστροφη" γι αυτο.

Κανουν ολες οι καρτες της Eurobank που ειναι στο προγραμμα "Επιστροφη" και οι χρεωστικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, El Jimador said:

Το πανελ να φανταστω 60αρι;

Ε ναι. Ούτε η καλή (διπλάσια τιμή) Hisense H8G που έχει FALD δεν νομίζω ότι έχει 120hz Panel.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h8g

Μόνο η σειρά H9 τα έχει "όλα.

Δεν έρχονται όμως Ελλάδα (ή Ευρώπη), ούτε η Η8 ούτε η Η9. :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Για δύο μέτρα απόσταση λέτε είναι εντάξει η θα πάθω ίλιγγο;

Μια χαρα ειναι, με την samsung την 55αρα που εχω εκει βλεπω κι εγω, στα 2 - 2.5 μετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, SwAToNeR είπε

Αργεί να αλλάξει κανάλια ή όχι. 

Στο μενού πως συμπεριφέρεται γενικά;

Σε σχεση με την 6100 που εχω, η 7100 ειναι τουλαχιστον 2-3 φορες πιο γρηγορη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το Netflix και το YouTube app παίζουν απροβλημάτιστα ή έχουν τίποτα κολλήματα και γενικά θέματα; Η τηλεόραση προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για Netflix, YouTube και Switch. Δεν θα μπει καν καλώδιο κεραίας πάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katsikoula είπε

Παιδιά το Netflix και το YouTube app παίζουν απροβλημάτιστα ή έχουν τίποτα κολλήματα και γενικά θέματα; Η τηλεόραση προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για Netflix, YouTube και Switch. Δεν θα μπει καν καλώδιο κεραίας πάνω

Εγώ δεν έχω κάποιο προβλήμα την έχω εδώ και 4-5 μήνες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, katsikoula είπε

Παιδιά το Netflix και το YouTube app παίζουν απροβλημάτιστα ή έχουν τίποτα κολλήματα και γενικά θέματα; Η τηλεόραση προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για Netflix, YouTube και Switch. Δεν θα μπει καν καλώδιο κεραίας πάνω!

Εγώ έχω την 65αρα κάποια φάση πριν 2-3 μήνες μου έκανε κάτι θέματα όταν έβλεπα νετφλιξ (όσο έβλεπα δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε στο youtube) και το γύριζα στα κανάλια δεν τα έδειχνε ποτέ μαύρη οθόνη για να φτιάξει έπρεπε να την βγάλεις από την πρίζα.Έκανε ένα update firmware από μόνη της και έφτιαξε κατά τα άλλα κομπλέ η τηλεόραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...