Προς το περιεχόμενο

HISENSE 4K Smart TV H55B7100 55'' 319 Ευρω Η 271,15 Ευρω Με καρτα Eurobank Επιστροφη - @Γερμανος


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, katsikoula είπε

Παιδιά το Netflix και το YouTube app παίζουν απροβλημάτιστα ή έχουν τίποτα κολλήματα και γενικά θέματα; Η τηλεόραση προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για Netflix, YouTube και Switch. Δεν θα μπει καν καλώδιο κεραίας πάνω!

Netflix δεν έχω δοκιμάσει YouTube αψογα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τα τίναξε μια τηλεόραση που είχαμε και ψάχνω για κάτι οικονομικό σε 55 ίντσες...

Σχόλια στο skroutz με προβλημάτισαν λίγο...(αν και δεν δίνω και ιδιαίτερη βάση στα σχόλια εκεί)

Να προχωρήσω σε αγορά; Η 55 έχει VA panel;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω εαν υπαρχει ακομα σαν προσφορα αλλα για 7 ημερες απο σημερα εχω μια στο καταστημα στο Ελληνικό να περιμενει , δεν βλεπω να πηγαινω να την παρω μια που ειμαι διακοπες για ακομα 10 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, havanapd είπε

Μόλις τα τίναξε μια τηλεόραση που είχαμε και ψάχνω για κάτι οικονομικό σε 55 ίντσες...

Σχόλια στο skroutz με προβλημάτισαν λίγο...(αν και δεν δίνω και ιδιαίτερη βάση στα σχόλια εκεί)

Να προχωρήσω σε αγορά; Η 55 έχει VA panel;

τι λενε τα σχολια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα σχόλιο πχ Η εικόνα είναι χάλια δεν έχει ομοιόμορφο φωτισμό τα χρώματα είναι απαίσια και εμάς μας ζαλίζει και δεν μπορούσαμε να την κοιτάμε για ώρα. Οι γωνίες θέασης είναι πολύ κακές. Εφαρμογές έχει ελάχιστες , πάντως YouTube δοκίμασα και έπαιζε. Ο ήχος είναι οκ. Πρακτικό μου φάνηκε το κουμπί να βάζεις μόνο ήχο χωρίς να βλέπεις την εικόνα. 199 που την πηρα προσφορά δεν αξίζει , θα την επιστρέψω να πάρω μια τηλεόραση που δε θα ζαλίζει.

Αυτό μου φαίνεται υπερβολικό φυσικά.

Βέβαια και εγώ πχ είχα αγοράσει Sony με ips αλλά ενώ η εικόνα της με αναμμένα φώτα ήταν πάρα πολύ καλή, με το που έβλεπα σε σκοτάδι δεν μπορούσα με τίποτα να ανεχθώ το glowing που είχε στο μαύρο και έτσι την επέστρεψα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον ανομοιόμορφο φωτισμό το έχει και η δική μου η hisense 43αρα, την οποία έχω πάρει στους γονείς μ. Ειδικά οταν έχει σκοτεινές σκηνές κάνει μπαμ και είναι εκνευριστικό.Στις φωτεινές σκηνές κανένα θέμα. Ακόμα δεν έχω βρει τι ρυθμίσεις θέλει. Μια Hitachi ίδιας τιμής και ιντσών που έχω πάρει  για μένα  έχει κατά πολύ καλύτερη εικόνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανομοιομορφία έχει και δική μου Samsung H6500. Το βλέπω σε σκοτεινές σκηνές αλλά το έχω αποδεχθεί καθώς έχω δει άλλες που έχουν εντονότερο το φαινόμενο.  Ίσως είναι και λίγο λαχείο το τι panel θα μας τύχει. Σε μεγαλύτερες ίντσες ίσως να είναι περισσότερες οι πιθανότητες να πετύχουμε ικανοποιητικό panel. Το ότι το βλέπεις έντονα σε 43άρα με βάζει σε σκέψεις και επειδή θα την παραγγείλω για αποστολή στο εξοχικό δεν θα μπορώ να μπω στην διαδικασία να την επιστρέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, havanapd είπε

Μόλις τα τίναξε μια τηλεόραση που είχαμε και ψάχνω για κάτι οικονομικό σε 55 ίντσες...

Σχόλια στο skroutz με προβλημάτισαν λίγο...(αν και δεν δίνω και ιδιαίτερη βάση στα σχόλια εκεί)

Να προχωρήσω σε αγορά; Η 55 έχει VA panel;

Για τα λεφτά της ειναι μια χαρά(αυτό βέβαια θα φανεί κ από πόσο καιρό θα αντέξει) η εικόνα δεν είναι η σούπερ (βέβαια δεν έχω πηραξει ρυθμίσεις στις εικόνες για να σου πω στα 100% σίγουρα) το wi fi της πολύ γρήγορο νομίζω ότι για γύρω στα 300 αξίζει τα λεφτά της , εάν δεν την είχα πάρει black Friday με την ως τώρα εμπειρία μου θα την ξανααγοραζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, havanapd είπε

Σας ευχαριστώ. Μάλλον "θα το πατήσω το κουμπί"!

Δεν θα το μετανιώσεις, εγώ πήρα την 65αρα 470 και δεν το μετάνιωσα, στα 270 η 55 είναι χάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τηλεόραση αυτή είχε παίξει πολύ πιο φθηνά στην black friday..

Η τηλεόραση, είναι ΜΑΠΑ! Έχω την 43" της ίδιας σειράς, κακή απόδοση χρωμάτων, κακό HDR, ανύπαρκτο app store.

πήρα μια LG και είναι η νύχτα με την μέρα.
(μιλώντας για ίδιο price tag σχεδόν)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό θα ήταν να κρίνουμε βάση τιμής πάντως. Με 270 ευρώ, δε νομίζω οι άλλες 55άρες να είναι καλύτερες ή πολύ καλύτερες. Εγώ την πήρα για τους γονείς μου , που είχαν μια 42άρα LCD Philips και την είχαν πάρει 1000 ευρώ το 2006. 

Επεξ/σία από chriskourou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chriskourou είπε

Καλό θα ήταν να κρίνουμε βάση τιμής πάντως. Με 270 ευρώ, δε νομίζω οι άλλες 55άρες να είναι καλύτερες ή πολύ καλύτερες. Εγώ την πήρα για τους γονείς μου , που είχαν μια 42άρα LCD Philips και την είχαν πάρει 1000 ευρώ το 2006. 

Στα 270€ αποτελεί μια φθηνή εναλλακτική  (σε αυτά τα λεφτά όμως δεν πρόκειται να δεις sammy lg sony 55'') θα δεις όμως vestel κατασκευές και ως εκεί πρέπει να γίνεται η σύγκριση (κάτι το οποίο δεν έχει γίνει)  ...τώρα υπάρχουν και αυτοί που όταν αγοράσουν κάτι νιώθουν ότι πήραν το πρώτο λαχνό του Τζόκερ, αλλά μόνο έτσι δεν είναι! Δεν ξέρω τι παίζει με την συγκεκριμένη αλλά η 6140 δίπλα σε αντίστοιχο εισαγωγικό μοντέλο σαμσουνγκ δεν ήταν ίδια (ούτε παρόμοια), είχε διαφορά τόσο σε γωνίες θέασης ( και οι 2 va) όσο και στην κίνηση!  Tώρα αυτά τα είναι va είναι έτσι είναι αλλιώς ( σιγά τι έχει η sony είναι καφενειακά)  μόνο εδώ το διαβάζουμε και τα ακούμε , η ουσία  είναι ότι αποτελεί μια φθηνή οικονομική tv και τέλος. 

Αν σε κάποιον κάνει η τιμή (μέχρι εκεί φτάνει η τσέπη του) τότε δεν έχει νόημα να κάνει καμία σύγκριση αυτήν με καλύτερη κατηγορία tv/και ακριβότερη τόσο απλό είναι. Αν κάποιος την παίρνει με τo σκεπτικό ότι όλοι οι άλλοι που έδωσαν περισσότερα είναι ηλίθιοι (χωρίς να την έχει δει κι όλας) ας το σκεφτεί ξανά! Γιατί υπάρχει και το ότι πληρώνεις παίρνεις. 

 

 

 

Επεξ/σία από maxdore217
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά εγώ την πήρα την τηλεόραση και θα σας πω την γνώμη μου. Θεωρώ πως στα 319 ευρώ που την πήρα,δεν θα μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο.Σιγουρα δεν είναι Sony,αλλά επίσης σίγουρα ,έχει εξαιρετική εικόνα,το μαύρο της είναι εντυπωσιακό για τα λεφτά της,οι συνδέσεις με Xbox,TV box, απροβληματιστες ,όλες τις βασικές εφαρμογές (νετφλιξ, YouTube,Plex)δυνατότητα να έχεις μόνο ήχο με ένα κουμπί, δυνατότητα να επέμβεις σε αρκετές ρυθμίσεις,ικανοποιητικό ήχο. Δεν βλέπω digea οπότε δεν ξέρω πως είναι εκεί η εικόνα,αλλά για ταινίες και σειρές που το θέλω εγώ είναι πάρα πολύ καλή.Επισης δεν θεωρώ ηλίθιο κάποιον που δίνει 1000 ευρώ για μια τηλεόραση,αλλά σίγουρα θα θεωρήσω ανόητο το γεγονός ότι κάποιος θα δώσει τόσα λεφτά για να βλέπει mega channel. Αλλά και πάλι, ποιος είμαι εγώ να κρίνω?  Ελπίζοντας να αντέξει η τηλεόραση,σας λέω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την αγορά της,και από άποψη ποιότητας εικόνας και οπωσδήποτε τιμής.

Σόρρυ για το σεντόνι..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...