Προς το περιεχόμενο

Τρίχες στην πλάτη


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε φάση που έχω κάπως απογοητευτεί. Έχω δοκιμάσει και laser και ξυράφι, και κρέμες αποτρίχωση. Πέραν του ότι με το laser κάηκα ολόκληρος, δεν είχα και κανά σπουδαίο αποτέλεσμα. Με το ξυράφι με είχε πιάσει φαγούρα 1 μήνα ξέρω γω και με τις κρέμες γέμισα κοκκινίλες. Είμαι αρκετά απογοητευμένος. Ντάξει δεν είναι και το σουπερ πρόβλημα, αλλά ακόμα και στο γυμναστήριο όλο δούλεμα (καλοπροαίρετο δεν λέω) αλλά έχω βαρεθεί όλοι να ασχολούνται με αυτό. Δηλαδή μόνο εγώ έχω τρίχες στην πλάτη σε όλη την Ελλάδα και τους κάνει τόση εντύπωση; Το χειρότερο βέβαια είναι ότι ακούω το "'ελα μωρέ μπορεί να βρίσκουν τις τρίχες σεξυ". Το οποίο με κάνει να νιώθω κάτι σαν αυτό στο Κων/ου και Ελένης που λέγανε στη Ματίνα "έλα μωρέ κάποιος κουτσός στραβός απελπισμένος θα βρεθεί για σενα". Να δοκιμάσω και κερί; Και απλά να το κάνω ξανά και ξανά; Γιατί το ξυράφι δεν παλεύεται και σε μια βδομάδα είναι το ίδιο πάλι. Ξέρω ότι πολλοί θα πείτε για Παρασκευές και Τρολλ και οτιδήποτε, αλλα φορουμ ειναι παιδιά, ο καθένας μπορεί να λεει κάτι που θέλει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξυραφι το ξεχνας, οπως και κρεμες που ειναι κατι παρομοιο οσον αφορα την αντιδραση της τριχας. Εγω κανω κερι για την ωρα, αλλα τσεκαρε λειζερ να κανεις με μηχανημα αλεξανδριτη. Πεταει κατι δροσερο και πονας λιγοτερο. Με το λειζερ θα δεις διαφορα σε βαθος χρονου. Τα υπολοιπα ειναι προσωρινες λυσεις, οι οποιες μπορουν και να αυξησουν την τριχοφυια 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mylo είπε

Ε για δε πας σε κέντρο αισθητικής να στα κάνει επαγγελματίας;

 

25 λεπτά πριν, lactate είπε

Έχω δοκιμάσει και laser

Λες να έκανε το laser μόνος του? σκληρός καργιόλης o φίλος 

tenor.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω αυτό που έκανες να ήταν laser και όχι κάτι τύπου φωτόλυση που κάνουν σε διάφορα κέντρα αισθητικής.

Εγώ έχω κάνει laser σε δερματολόγο. σου συνιστώ να κάνεις το ίδιο.

Παρόλο που δεν ακολούθησα το αρχικό μου σχέδιο είδα βελτίωση σημαντική.

Έχω σκοπό τώρα να κάνω μερικές ακόμα συνεδρίες από Σεπτέμβριο ώστε να βελτιώσω λίγο το αποτέλεσμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nojom είπε

Ελπίζω αυτό που έκανες να ήταν laser και όχι κάτι τύπου φωτόλυση που κάνουν σε διάφορα κέντρα αισθητικής.

Εγώ έχω κάνει laser σε δερματολόγο. σου συνιστώ να κάνεις το ίδιο.

Παρόλο που δεν ακολούθησα το αρχικό μου σχέδιο είδα βελτίωση σημαντική.

Έχω σκοπό τώρα να κάνω μερικές ακόμα συνεδρίες από Σεπτέμβριο ώστε να βελτιώσω λίγο το αποτέλεσμα

φωτόλυση ηταν αλλά υποτίθεται είχα την ιδανική τρίχα. Μαύρη τρίχα με ανοιχτόχρωμο δέρμα αλλα δεν. Και δεν ξέρω πόσο θα μου στοιχίσει ο αλεξανδριτης γιατι οικονομικα δεν ειμαι σε καλη φαση. Αλλά λέω αν το κερι κανει 20-30 ευρώ για την πλατη και μια συνεδρια laser αλεξανδριτη κανει 50 ευρω μηπως να κανω αλεναξδριτη; το αποτελεσμα μεχρι να ξαναβγουν το ιδιο δε θα ναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει πέφτει δούλεμα στο γυμναστήριο επειδή έχεις τρίχες; Χεστηκες εσύ. 

Μείνε όπως είσαι και μην ξοδευεσαι τζάμπα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Logan, εσυ;

Περα απο την πλακα μονο laser μπορεις να κανεις.

Βεβαια εσυ εισαι σχετικα οκ, υπαρχουν και χειροτερα, πολυ χειροτερα.

Screen-Shot-2018-01-02-at-1-07-11-PM.jpg

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδεξου τον εαυτό σου έτσι όπως είσαι και πάρτο αυτό χαβαλε όπως κάνω και εγώ. 

Έχω αρκετές περισσότερες αλλα πλέον δεν με ενοχλεί ίσα ίσα μου αρέσει γιατί διαφέρω ! 

Αλλιώς κάτσε με την κοπέλα σου μα ξυριζεστε μαζί στο μπάνιο ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...