Προς το περιεχόμενο

Επίθεση ransomware προκάλεσε black out σε συσκευές και υπηρεσίες της Garmin


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, gakost είπε

Άσε με να μαντέψω. Οτιδήποτε άλλο εκτός από Xiaomi είναι αέρας και πεταμένα λεφτά.  Χίλιες φορές ένα mi band φαντάζομαι έτσι;

Συγκεκριμένα, μόνο Xiaomi με συνδρομή VIP στο Xiaomi-Miui Hellas

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως που ήθελα καλό χρονογράφο, ήθελα το λιγότερο 350.00 €...

Πέρσι τον Σεπτέμβριο μου είπε ένα ξαδελφάκι ότι το Fenix 5x Sapphire το είχε στην Μπενάκη μαγαζί προσφορά στα 450.00 € και το πήρα με κλειστά μάτια.

Ο καλύτερος χρονογράφος, του αλλάζω καντράν όποτε γουστάρω.

Εδώ τα πεθερικά θέλουν τουλάχιστον 500.00 € για να κάνουν δώρο ρολόι στον γαμπρό.

Μια χαρά είναι τα Garmin και φυσικά δεν είναι σαβούρα σαν της Apple...

 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε λογικά το επόμενο fenix7 θα έχει 1000 ευρώ... καλωσόρισες και εσύ Garmin... αν και ανέκαθεν ήταν ακριβή εταιρία έτσι και αλλιώς.. 

22 λεπτά πριν, Black Flag είπε

Εγώ πάντως που ήθελα καλό χρονογράφο, ήθελα το λιγότερο 350.00 €...

Πέρσι τον Σεπτέμβριο μου είπε ένα ξαδελφάκι ότι το Fenix 5x Sapphire το είχε στην Μπενάκη μαγαζί προσφορά στα 450.00 € και το πήρα με κλειστά μάτια.

Ο καλύτερος χρονογράφος, του αλλάζω καντράν όποτε γουστάρω.

Εδώ τα πεθερικά θέλουν τουλάχιστον 500.00 € για να κάνουν δώρο ρολόι στον γαμπρό.

Μια χαρά είναι τα Garmin και φυσικά δεν είναι σαβούρα σαν της Apple...

Και δεν μου λες τι διαφορά έχει (το ποιο τρανό παράδειγμα) από το GT2 της Huawei? Η το GTR της Xiaomi? Εντάξει.. μιλάμε για χαοτική διαφορά σε κόστος προς απόδοση.

 

Είναι υπερτιμημένα τα Garmin Πολύ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τζαμάκι είναι από ζαφείρι και δεν σπάει, το πλαίσιο του ρολογιού είναι από Τιτάνιο και δεν σπάει. Είναι ανθεκτικά.

Άλλη ερώτηση.

Έχει και φτηνά η Garmin στο κόστος των δύο που ανέφερες.

Σου ξαναείπα, για χρονογράφο κλασσικό καλό θέλεις 350.00 €, όπως τα αγαπημένα μου Seiko.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Οπότε λογικά το επόμενο fenix7 θα έχει 1000 ευρώ... καλωσόρισες και εσύ Garmin... αν και ανέκαθεν ήταν ακριβή εταιρία έτσι και αλλιώς.. 

Και δεν μου λες τι διαφορά έχει (το ποιο τρανό παράδειγμα) από το GT2 της Huawei? Η το GTR της Xiaomi? Εντάξει.. μιλάμε για χαοτική διαφορά σε κόστος προς απόδοση.

 

Είναι υπερτιμημένα τα Garmin Πολύ...

Τι άθλημα κάνεις να σου δώσω τουλάχιστον 10 σημεία που το Garmin είναι καλύτερο από το οποιοδήποτε Huawei, Xiaomi, Samsung, Apple watch?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είναι αναλόγως ο καθένας τι ανάγκες έχει 

Η garmin έχει μεγάλη γκάμα, και φθηνά και ακριβά, αναλόγως τι κάνεις. 

Αν κάνεις αθλήματα, είσαι επαγγελματίας κτλπ δίνεις 700-800 ευρώ και παίρνεις τοπ εργαλείο που κάνει παπάδες με τεράστια ακρίβεια στις μετρήσεις του σε όλα. 

(όσοι δεν τα έχετε δουλέψει καλό θα ήταν να μην τα κράζετε για τις τιμές τους τα "ακριβά" μοντελα) 

Κάτοχος garmin fenix 5x plus εδώ εδώ και 1 χρόνο και βάλε. 

(δεν ήμουν χαζός και εγώ και άλλοι, όταν εδώσα 849 ευρώ να το πάρω, θα υπήρχε λόγος)😉

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς μιλάμε για το ΑΠΟΛΥΤΟ ξεβράκωμα αυτού του τεχνολογικού κολοσσού.

- Εργοστάσια που έκλεισαν και γραμμές παραγωγής που έβαλαν λουκέτο καθώς προφανών δεν υπήρχε πρόσβαση ή για να μη μεγαλώσει ο βαθμός του hackαρίσματος.

- Οι πολύτιμες συσκευές αεροπλοΐας και ναυσιπλοΐας να υπολειτουργούν ή να βγαίνουν off (κάποιοι νομίζουν ότι η Garmin πουλάει μόνο fitness watches).

- Να μην υπάρχει ακόμα ΕΠΙΣΗΜΗ ανακοίνωση για το αν έχουν διαρρεύσει ή όχι πολύτιμα δεδομένα χρηστών-εταιριών , κλπ.

- Αναφορές του Forbes για λύτρα 10.000.000$ που έχουν ζητήσει από την εταιρία οι hackers.

 

ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Περιμένω μόλις τελειώσει όλο αυτό να δω πως θα αποζημιώσουν τους πελάτες τους!!

Επεξ/σία από Looter
  • Like 2
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το fenix 3 και το φορούσα 24/7 για 4 χρόνια, μέχρι που απλά πέθανε. Κόλλησε σε μια οθόνη και τώρα ανάβει αλλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Δεν το είχα βγάλει ποτέ από το χέρι μου και όλα τα καλοκαίρια κολυμπούσα στην θάλασσα με αυτό. Παρόλο την χρήση των 4 ετών το ρολόι ήταν σαν καινούργιο. Ούτε υποψία σκουριάς, ξεφτίσματος στο χρώμα, τίποτα απολύτως. Η ποιότητά κατασκευής από άποψη υλικών είναι κορυφαία. Χάλασε, με χάλασε, αλλά η κατασκευή του με είχε κερδίσει. 

Αμέσως αγόρασα από εδώ μέσα ένα 5Χ σαν αντικατάσταση. Όλα τα υπόλοιπα που έχω δει σαν κατασκευή και υλικά μοιάζουν ψεύτικα. 

Παρόλα αυτά το σκηνικό με το χακάρισμα είναι ξεφτίλα.  

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Manos-Sx είπε

Η "Apple" των smartwatches... κρίμα o "αέρας" που πληρώσατε όσοι έχετε Garmin.

Υπερβαλεις λιγο.

Εχει κι οικονομικες συσκευες. Λιγες... αλλα εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, Manos-Sx είπε

Η "Apple" των smartwatches... κρίμα o "αέρας" που πληρώσατε όσοι έχετε Garmin.

Άλλος ένας έξυπνος του ινσομνια. Για αυτά που κάνουν δεν έχουν ανταγωνισμό. Τέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsarouc είπε

Οπότε λογικά το επόμενο fenix7 θα έχει 1000 ευρώ... καλωσόρισες και εσύ Garmin... αν και ανέκαθεν ήταν ακριβή εταιρία έτσι και αλλιώς.. 

Και δεν μου λες τι διαφορά έχει (το ποιο τρανό παράδειγμα) από το GT2 της Huawei? Η το GTR της Xiaomi? Εντάξει.. μιλάμε για χαοτική διαφορά σε κόστος προς απόδοση.

 

Είναι υπερτιμημένα τα Garmin Πολύ...

Είχα το fenix 3, suunto ambit, fenix 5, suunto spartan ultra, suunto traverse, xiaomi stratos, και τώρα fenix 5x plus 

Κύριος τρέξιμο σε βουνό και τώρα πεζοπορίες και ποδήλατο... 

Σε μια διαδρομή είχα το suunto traverse και το stratos η διαδρομή ήταν περίπου 11km και το suunto την έβγαλε με 100-200 μέτρα απόκλιση το stratos 2-2.5 km (έγραψε τόσα) γιατί έχανε το σήμα μέσα στα δέντρα του Μετσόβου... 

Αν και σαν καθημερινό ρολόι ήταν τέλειο και στο δρόμο σχετικά καλό την επόμενη μέρα το έβαλα για πούλημα. 

Όλα τα άλλα που είπα ήταν περίπου στα ίδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...