Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια που θυμίζουν... καλοκαίρι!


vironas04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια παιχνίδια σας θυμίζουν περισσότερο καλοκαίρι; Μπορείτε να γράψετε τίτλους οποιασδήποτε γενιάς ή κονσόλας. Ή μπορείτε να γράψετε παιχνίδια που έχετε συνδυάσει στη μνήμη σας με καλοκαιρινές διακοπές! Προσωπικά ανεβάζω μια καθόλου σεξιστική επιλογή:

Doaxbvbox.jpg

Και μια καθόλου βίαιη (!):

 

Far_Cry_Coverart.png

Επεξ/σία από vironas04
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2020 στις 2:24 ΜΜ, xaerialtwistx είπε

Υπάρχει ένα παιχνίδι αλλά δεν είναι βιντεοπαιχνίδι

  Απόκρυψη περιεχομένων

6911b2338df16aeecc1884382a6b1560.jpg

Μόνο τον φρανκενστέιν δεν είχα βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Need For Speed II και Diablo στον υπολογιστή ενός φίλου. Νομίζω ήταν ένα Pentium στα 133 mhz έτρεχε windows 95. Όλο το καλοκαίρι την έβγαλα σπίτι του.

Final Fantasy VII. Το είχα αγοράσει μεταχειρισμένο 10000δρχ. Δεν κατάφερα να το τερματίσω, ήταν το πρώτο jrpg που έπαιζα και δεν είχα κατανοήσει τους μηχανισμούς του παιχνιδιού.

Crash Bandicoot 3. Ήταν δώρο με το Playstation.

Street Hoop, arcade παιχνίδι. Μου έτρωγε όλο το χαρτζιλίκι. Το κατατάσσω μέσα στα 10 καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει γενικά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πολυ ωραια αναμνηση που εχω απο καλοκαιρι και gaming ειναι να εχω ξαπλαρει εξω στην αυλη να πινω καφεδακι και να διαβαζω PC Master 🌻

 

Απο games, πολυ λιωσιμο με image.jpeg.ec2773721d16bf722a277a37ce658a5c.jpeg και με image.jpeg.f31446427546bc1aa2b948424881a724.jpeg

και τα ανεμηστηρακια στο φουλ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, alphay είπε

Need For Speed II και Diablo στον υπολογιστή ενός φίλου. Νομίζω ήταν ένα Pentium στα 133 mhz έτρεχε windows 95. Όλο το καλοκαίρι την έβγαλα σπίτι του.

Final Fantasy VII. Το είχα αγοράσει μεταχειρισμένο 10000δρχ. Δεν κατάφερα να το τερματίσω, ήταν το πρώτο jrpg που έπαιζα και δεν είχα κατανοήσει τους μηχανισμούς του παιχνιδιού.

Crash Bandicoot 3. Ήταν δώρο με το Playstation.

Street Hoop, arcade παιχνίδι. Μου έτρωγε όλο το χαρτζιλίκι. Το κατατάσσω μέσα στα 10 καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει γενικά. 

Καλά, στα arcade ρίχναμε τρελό χρήμα τα καλοκαίρια. Εμένα μου τα είχε φάει το aliens vs predator (capcom) και το terminator 2(midway) με τα 2 πιστόλια...

42 λεπτά πριν, firepc είπε

Μια πολυ ωραια αναμνηση που εχω απο καλοκαιρι και gaming ειναι να εχω ξαπλαρει εξω στην αυλη να πινω καφεδακι και να διαβαζω PC Master 🌻

Απο games, πολυ λιωσιμο με image.jpeg.ec2773721d16bf722a277a37ce658a5c.jpeg και με image.jpeg.f31446427546bc1aa2b948424881a724.jpeg

και τα ανεμηστηρακια στο φουλ

Διάβαζες και Τσουρινακη για adventures? Εν τω μεταξύ τότε είχαμε ενημέρωση κάθε μήνα ή δίμηνο για τεχνολογικά κλπ. Εγώ περίμενα το pixel σαν ευαγγέλιο και το διάβαζα από εξώφυλλο σε οπισθόφυλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vironas04 είπε

Καλά, στα arcade ρίχναμε τρελό χρήμα τα καλοκαίρια. Εμένα μου τα είχε φάει το aliens vs predator (capcom) και το terminator 2(midway) με τα 2 πιστόλια...

Διάβαζες και Τσουρινακη για adventures? Εν τω μεταξύ τότε είχαμε ενημέρωση κάθε μήνα ή δίμηνο για τεχνολογικά κλπ. Εγώ περίμενα το pixel σαν ευαγγέλιο και το διάβαζα από εξώφυλλο σε οπισθόφυλλο!

εννοειται φιλε, ο Τσουρι ηταν ο βασικος λογος που επαιρνα το περιοδικο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, firepc είπε

εννοειται φιλε, ο Τσουρι ηταν ο βασικος λογος που επαιρνα το περιοδικο

Από τότε που έφυγε από το pixel το περιοδικό πήρε τη κατιούσα. Βέβαια φταίει και η παρακμή των microcomputer (amiga, atari st). Ακόμα διαβάζω Τσουρινακη από τα περιοδικά που έχουν σωθεί στο site της compupress!

 https://www.e-compupress.gr/showmag.asp?ID=35

Επεξ/σία από vironas04
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απειρες αναμνησεις εχω.Αν θυμαμαι καλα ειχα λιωσει το καλοκαιρι του 93 στην amiga bc kid, super frog, simon the sorcerer, cannon fodder

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοκαιράκι πιτσιρικάδες με τα ξαδέρφια να μαζευόμαστε χωριό φέρναμε το N64 για mario kart και zelda OOT, να παλεύουμε να βγάλουμε το water temple μόνοι μας χωρίς οδηγούς, με σημειώσεις! φοβερά χρόνια!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Απειρες αναμνησεις εχω.Αν θυμαμαι καλα ειχα λιωσει το καλοκαιρι του 93 στην amiga bc kid, super frog, simon the sorcerer, cannon fodder

Doom??

edit. α, βλεπω οτι βγηκε τον Δεκεμβριο του '93

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tomb Raider 4, Heart of Darkness και γενικά πολλά adventures θυμάμαι να μονοπωλούν το ενδιαφέρον μου τα καλοκαίρια!

Και εννοείται ποδοσφαιράκια. Το Fifa 98 world cup θυμάμαι 3 ώρες έπαιζα μπάλα στη γειτονιά και άλλες 3 στον υπολογιστή εκείνο το καλοκαίρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Απειρες αναμνησεις εχω.Αν θυμαμαι καλα ειχα λιωσει το καλοκαιρι του 93 στην amiga bc kid, super frog, simon the sorcerer, cannon fodder

Αφιερωμένο, θυμάσαι από ποιο παιχνίδι;;  : "Δεν είμαστε μάγοι- ο κέρσορας μου λέει ότι είστε μάγοι- α, ok τότε"

Επεξ/σία από vironas04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...