Προς το περιεχόμενο

Έχει πάει κανένας σε κέντρο αδυνατίσματος;


ThisFish

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά,

Πήρα μέρος σε έναν διαγωνισμό σε ένα κέντρο αδυνατίσματος και υπέγραψα κιόλας να κάνω μια θεραπεία.. Ας μην αναλύσουμε το πόσο θύμα είμαι και υπέγραψα, αυτό το αναγνωρίζω..

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάει κανένας και αν έχει κανένα αποτέλεσμα.. ή απλά πέταξα τα λεφτά μου... Πήρα μια θεραπεία με υπέρηχο.

Από όσο ξέρω έχω δικαίωμα υπαναχώρησης αλλά κι εκεί δεν ξέρω 100% πως λειτουργεί, τι ζητάω κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αδυνατίζεις ετσι.

Κόψε το φαΐ, θα κερδίσεις χρήματα και απο το φαΐ και απο τα προγράμματα αδυνατίσματος

Δύο σε ενα δηλαδή😄

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Δεν αδυνατίζεις ετσι.

Κόψε το φάει, θα κερδίσεις χρήματα και απο το φάει και απο τα προγράμματα αδυνατίσματος

Δύο σε ενα δηλαδή😄

Ναι ρε συ προφανώς, δεν ρωτάω πως αδυνατίζεις, όταν το ράβω χάνω οκ.

Ρωτάω αν έχει πάει κάποιος σε κάτι τέτοιο να πει εμπειρίες, αποτελέσματα κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Τι είναι η θεραπεία με υπέρηχο? Τι άλλο θα σκαρφιστούν πια?

Σου λέει αν είναι αγόρι ή κορίτσι το παιδί που κυοφορείς....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tarantules είπε

Σου λέει αν είναι αγόρι ή κορίτσι το παιδί που κυοφορείς....

Φαντάζεσαι? Πας, ξαπλώνεις, σε σκανάρει, περιμένεις να σου πει οτι όλα φτιάχνονται με ένα σωστό πρόγραμμα αδυνατίσματος και τελικά σου λέει "Συγχαρητήρια, κοριτσάκι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ThisFish είπε

Γεια σας παιδιά,

Πήρα μέρος σε έναν διαγωνισμό σε ένα κέντρο αδυνατίσματος και υπέγραψα κιόλας να κάνω μια θεραπεία.. Ας μην αναλύσουμε το πόσο θύμα είμαι και υπέγραψα, αυτό το αναγνωρίζω..

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάει κανένας και αν έχει κανένα αποτέλεσμα.. ή απλά πέταξα τα λεφτά μου... Πήρα μια θεραπεία με υπέρηχο.

Από όσο ξέρω έχω δικαίωμα υπαναχώρησης αλλά κι εκεί δεν ξέρω 100% πως λειτουργεί, τι ζητάω κλπ...

Σε περιπτώσεις που θυμάμαι στο παρελθόν, αυτές οι εταιρίες συνήθιζαν να χρησιμοποιούν την προσωπική πώληση μέσω ψυχολογικής πίεσης για να σου πάρουν λεφτά για "συνεδρίες". Καθότι υπέρβαρος μου είχε συμβεί στο παρελθόν (με τσιμπήσανε στο πεζοδρόμιο λολ), και τους έριξα άκυρο.

Τα μηχανήματα που χρησιμοποιούν (υπέρηχοι, λεμφικοί ενεργοποιητές, μαγνητικοί λιποδιαλυτές ή όπως αλλιώς τα αναφέρουν) δεν σου προσφέρουν απολύτως τπτ, είναι απλά rebranded μηχανήματα παθητικής γυμναστικής/φυσιοθεραπείας. Υπάρχουν μερικές περιπτώσεις (πχ. αποθεραπεία μυών μετά από συγκεκριμένο τραυματισμό) που τέτοιες προσεγγίσεις βοηθάνε, αλλά για βάρος...γιοκ.

Με λίγα λόγια έχασες τα λεφτά σου. Η όλη ιδέα των κέντρων αδυνατίσματος είναι scam αν το σκεφτείς σοβαρά. Όλοι γνωρίζουμε τι χρειάζεται να κάνουμε για να χάσουμε βάρος, απλά δεν το κάνουμε.

1. Κατεβάζουμε και εφαρμόζουμε τον Εθνικό Διατροφικό Οδηγό, μειώνοντας τις προσλαμβανόμενες θερμίδες κατά ~500 ημερησίως (σε σχέση με τον  μεταβολικό μας ρυθμό). Αν δεν μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας, συνεργαζόμαστε με ένα διατροφολόγο (που μπορεί να μας κάνει και εξέταση BMR για να βρούμε ακριβώς τον μεταβολικό ρυθμό μας).

2. Αεροβική άσκηση (πχ. περπάτημα) 30λ καθημερινώς.

Δεν χρειάζεται κάτι έτερο, εκτός και αν μιλάμε για ειδικές κατηγορίες, ή συγκεκριμένες παθήσεις.

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 18
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασικές παπάτζες. Είσαι ο υπερτυχερός που κέρδισες 10 δωρεάν συνεδρίες λιποδιάλυσης με νανοτεχνολογία της Χιονάτης, υπόγραψε εδώ. Και απλά υπογράφεις ότι θα κάνεις και άλλες 30 που πληρώνεις αέρα κοπανιστό.

Επεξ/σία από gorilas13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Δεν αδυνατίζεις ετσι.

Κόψε το φαΐ, θα κερδίσεις χρήματα και απο το φαΐ και απο τα προγράμματα αδυνατίσματος

Ούτε καν. Το αδυνάτισμα κοστίζει. Επειδή είμαι σ' αυτή τη διαδικασία... πιο ακριβά μου βγαίνουν τα "καθαρά" φαγητά (κι ας τα φτιάχνω εγώ) παρά μια σουβλάκα.

  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Haldol είπε

Ούτε καν. Το αδυνάτισμα κοστίζει. Επειδή είμαι σ' αυτή τη διαδικασία... πιο ακριβά μου βγαίνουν τα "καθαρά" φαγητά (κι ας τα φτιάχνω εγώ) παρά μια σουβλάκα.

Τα "καθαρα" φαγητα δεν ειναι και παντα ακριβά, εκτος αν τα παραγγέλνεις απο εξω

Το επόμενο βημα για να αδυνατίσεις είναι "μάθε να μαγειρεύεις"

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Haldol είπε

Ούτε καν. Το αδυνάτισμα κοστίζει. Επειδή είμαι σ' αυτή τη διαδικασία... πιο ακριβά μου βγαίνουν τα "καθαρά" φαγητά (κι ας τα φτιάχνω εγώ) παρά μια σουβλάκα.

Έχω διαμετρικώς αντίθετη άποψη και εμπειρία προσωπικά, εκτός αν αγοράζεις χαζά βιολογικά σε κανένα μαγαζί που σφάζει (βόρεια προάστια κλπ). Αν μαγειρεύεις μόνος σου το κόστος για σωστή διατροφή ένα άτομο δεν ξεπερνάει τα 250€ τον μήνα σε supermarket, ψαράδικο/κρεοπωλείο, λαϊκή κλπ. (και πολλά βάζω). Το αντίστοιχο ελάχιστο κόστος σε delivery μηνιαίως είναι μεγαλύτερο. Και μιλάμε για διατροφή δύο φορές ψάρι την εβδομάδα κλπ, όχι για ράμεν.

Τσέκαρε τα έξοδά σου σε μερικά πράγματα, ενδέχεται να πληρώνεις κερατιάτικα.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

η ιστορια που θα πω θα βαφτιστει τρολλ αλλα ειναι 100 τοις εκατο αληθινη....αφου ειχα φαει μια 5αετια πουλωντας πιστωτικες καρτες citibank σε καταστηματα ζαρα σατουρν και σελλ(τα λεφτα ηταν τρελα αν το κηνηγουσες σωστα ,ελεγα παρτην και μην την χρησιμοποιεις δεν ειχαν και συνδρομη ειχαν και μια δωροεπιταγη)η τραπεζα εκλεισε και βρεθηκα να ψαχνω δουλεια....βλεπω αγγελια σε τετοιο κεντρο αδυνατισματος και αισθητικης στο περιστερι...λεω θα παω ημουν 25 χρονων το πολυ πολυ θα καβλαντισω με κανα πιστολι γραμματεα...η υπευθυνη 40αρα μου λεει σε θελω γιατι ησουν και στις καρτες και θελει θρασος η δουλεια σε καθε υπηρεσια που εκλεινα επαιρνα το 20% ως Bonus και σε καθε προσθετο πακετο το 50%...δηλαδη ερχοταν η θεια της ελεγα θα κανουμε αυτη την θεραπεια εχει 200ε συμφωνουσε και στην πορεια ξερετε πατε καλα αλλα θα βοηθουσε και η ταδε υπηρεσια....υπογραφες παντου απ τις πελατισσες....αντεξα ενα χρονο στην δουλεια εβγαλα 29.000ε ηταν η μεγαλυτερη δηλωση που εχω κανει μεχρι σημερα...ξυλο και βρισιμο με τους συζυγους οτι κοριδευω τις γυναικες τους....μηχανηματα που ηταν χαλασμενα και τις βαζαμε μεσα τις γυναικες αλλα δεν καταλαβαιναν τπτ....το κερασακι της υποθεσης προτεινω σε παππου μαλλαξη ορχεων για τον προστατη 200ε....2 συνεδριες....την 2 φορα που ελειπε μια κοπελα μου ζητηθηκε να το κανω εγω.....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ....ακομη το θυμαμαι και κλαιω στα γελια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tzoyris7 είπε

το κερασακι της υποθεσης προτεινω σε παππου μαλλαξη ορχεων για τον προστατη 200ε....2 συνεδριες....την 2 φορα που ελειπε μια κοπελα μου ζητηθηκε να το κανω εγω.....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ....ακομη το θυμαμαι και κλαιω στα γελια.....

Εντάξει αυτά δεν υπάρχουν........ Σε ρώτησαν αν ήθελες να το δεις το εργαλείο και να το ακουμπισεις κιόλας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τα "καθαρα" φαγητα δεν ειναι και παντα ακριβά, εκτος αν τα παραγγέλνεις απο εξω

 

14 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Έχω διαμετρικώς αντίθετη άποψη και εμπειρία προσωπικά, εκτός αν αγοράζεις χαζά βιολογικά σε κανένα μαγαζί που σφάζει (βόρεια προάστια κλπ). Αν μαγειρεύεις μόνος σου το κόστος για σωστή διατροφή ένα άτομο δεν ξεπερνάει τα 250€ τον μήνα σε supermarket, ψαράδικο/κρεοπωλείο, λαϊκή κλπ. (και πολλά βάζω). Το αντίστοιχο ελάχιστο κόστος σε delivery μηνιαίως είναι μεγαλύτερο. Και μιλάμε για διατροφή δύο φορές ψάρι την εβδομάδα κλπ, όχι για ράμεν.

Τσέκαρε τα έξοδά σου σε μερικά πράγματα, ενδέχεται να πληρώνεις κερατιάτικα.

Μιλάω για καθαρά/ποιοτικά προϊόντα, αλλά όχι υπερβολές (όχι χαζοβιολογικά, κ.λπ). Μπορεί να κάνω και χοντρό λάθος, διότι δε τα ΄χω υπολογίσει επακριβώς (έχω απλώς την αίσθηση ότι μου βγαίνει ακριβότερα η διατροφή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...