Προς το περιεχόμενο

Έχει πάει κανένας σε κέντρο αδυνατίσματος;


ThisFish

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, evabb είπε

Τεχνικως εχει δικιο. Δεν ειναι ευκολο να αδυνατισεις με mac donalts αλλα δεν ειναι και αδυνατο.

Επισης αν τρως σαλατα με μισο κιλο φετα, μισο λιτρο λαδι και ενα καρβελι ψωμι μια χαρα τοφαλος θα γινεις. Η σαλατα που αδυνατιζει ειναι αυτη που ειναι 90% πρασιναδα, 100γρ κοτοπουλο και 1 κουταλακι του γλυκου λαδι. Τετοια σαλατα δεν την πουλανε ετοιμη σε κανενα μαγαζι.

ΠΕΣ ΤΑ ΦΙΛΕΝΆΔΑ.

Κιλά δεν χάνεις ράβοντας το στόμα. Είμαι σε δίαιτα /διατροφή με διατροφολόγο εδώ και ένα χρόνο και τρώω κάθε 3 ώρες. Έχω χάσει 18 κιλά. Και μπέργκερ έχω φάει και σοκολάτα και ότι τραβάει η ψυχή μου, αλλά με μέτρο όλα.

 

Btw @evabb

 εσένα πρέπει να σε γνωρίσω από κοντά. Δεν γίνεται τόσα χρόνια. Αν βρεθείς Ιρλανδία, στείλε μου μνμ.

Επεξ/σία από mary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, mary είπε

ΠΕΣ ΤΑ ΦΙΛΕΝΆΔΑ.

Κιλά δεν χάνεις ράβοντας το στόμα. Είμαι σε δίαιτα /διατροφή με διατροφολόγο εδώ και ένα χρόνο και τρώω κάθε 3 ώρες. Έχω χάσει 18 κιλά. Και μπέργκερ έχω φάει και σοκολάτα και ότι τραβάει η ψυχή μου, αλλά με μέτρο όλα.

Btw @evabb

 εσένα πρέπει να σε γνωρίσω από κοντά. Δεν γίνεται τόσα χρόνια. Αν βρεθείς Ιρλανδία, στείλε μου μνμ.

Συγχαρητηρια! Δεν ξερω ποσο εχεις ακομα αλλα συνεχισε, μονο καλο κανεις στον εαυτο σου. Κι εγω εχασα 16-17 κιλα το 2018-2019 και τωρα ειμαι στην φαση να χασω λιγο ακομα για το φινιρισμα (vanity weight που λενε οχι οτι το εχω πραγματικα αναγκη). Εχω κλεισει 1 χρονο και κατι που παιζω στα 59-61 κιλα. Προφανως μικρες αυξομειωσεις θα υπαρχουν παντα ε και η καραντινα δεν ηταν οτι το καλυτερο.

Κι εγω ετρωγα καμια λιχουδια και εστιατορια πηγαινα και με βλεπουν φιλες μου και μου λενε μα καλα πως γινεται να τρως τετοια πραματα και να αδυνατιζεις; Εμ δεν τρωμε καθε μερα ετσι, μια φορα την εβδομαδα και τις υπολοιπες μερες στο προγραμμα.

Δεν εχω ερθει ποτε Ιρλανδια να σου πω την αληθεια. Μεχρι Λονδινο εχω φτασει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, evabb είπε

Συγχαρητηρια! Δεν ξερω ποσο εχεις ακομα αλλα συνεχισε, μονο καλο κανεις στον εαυτο σου. Κι εγω εχασα 16-17 κιλα το 2018-2019 και τωρα ειμαι στην φαση να χασω λιγο ακομα για το φινιρισμα (vanity weight που λενε οχι οτι το εχω πραγματικα αναγκη). Εχω κλεισει 1 χρονο και κατι που παιζω στα 59-61 κιλα. Προφανως μικρες αυξομειωσεις θα υπαρχουν παντα ε και η καραντινα δεν ηταν οτι το καλυτερο.

Κι εγω ετρωγα καμια λιχουδια και εστιατορια πηγαινα και με βλεπουν φιλες μου και μου λενε μα καλα πως γινεται να τρως τετοια πραματα και να αδυνατιζεις; Εμ δεν τρωμε καθε μερα ετσι, μια φορα την εβδομαδα και τις υπολοιπες μερες στο προγραμμα.

Δεν εχω ερθει ποτε Ιρλανδια να σου πω την αληθεια. Μεχρι Λονδινο εχω φτασει.

😁Βασικά ήταν να χάσω μόνο 10 κιλά αλλά αφού τα έχασα, συνέχισα μόνη μου με τα προγράμματα που μου είχε βγάλει και έχασα αλλά 8. Είμαι τώρα 57 και δεν έχω σκοπό να χάσω αλλά. Θα προσπαθήσω να μείνω στα 57-61μαξ από εδώ και στο εξής.

Ναι προφανώς και θα υπάρξουν αυξομειώσεις απλά να μην ξεφύγεις για πάνω από 5 κιλά.

Καιρός να φτάσεις Δουβλίνο! 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mary είπε

😁Βασικά ήταν να χάσω μόνο 10 κιλά αλλά αφού τα έχασα, συνέχισα μόνη μου με τα προγράμματα που μου είχε βγάλει και έχασα αλλά 8. Είμαι τώρα 57 και δεν έχω σκοπό να χάσω αλλά. Θα προσπαθήσω να μείνω στα 57-61μαξ από εδώ και στο εξής.

Ναι προφανώς και θα υπάρξουν αυξομειώσεις απλά να μην ξεφύγεις για πάνω από 5 κιλά.

Καιρός να φτάσεις Δουβλίνο! 😊

Κι εγω στα 57 σκοπευω να φτασω και βλεπουμε, το περιθωρειο που βαζω παντα στον εαυτο μου ειναι 2 κιλα πχ οταν ξερω οτι θα παω διακοπες και δεν θα υπολογιζω τιποτα.

Τι υψος εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, evabb είπε

Κι εγω στα 57 σκοπευω να φτασω και βλεπουμε, το περιθωρειο που βαζω παντα στον εαυτο μου ειναι 2 κιλα πχ οταν ξερω οτι θα παω διακοπες και δεν θα υπολογιζω τιποτα.

Τι υψος εχεις;

165

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μέτρηση λίπους γίνεται πάνω σε μια ειδική ζυγαριά η οποία εκπέμπει ακτίνες, μπαίνεις σε ένα δωμάτιο με την ζυγαριά και πρέπει να είσαι εντελώς γυμνός να τα έχεις βγάλει όλα, ούτε γυαλιά να μην φοράς, πριν μπεις μέσα η διαιτολόγος εισάγει το ύψος σου στο σύστημα, μετά αφού ανέβεις πατάς ένα πλήκτρο και η ζυγαριά εκτυπώνει ένα χαρτί με όλα τα στοιχεία λίπος βάρος μυϊκό ιστό κτλ το οποίο το δείχνεις στον διαιτολόγο. Άλλη μέθοδος είναι να σε μετράνε στην περιφέρεια με μεζούρα και στα μπούτια, εισάγουν σε ένα μαθηματικό μοντέλο βάρος ύψος και τις δύο περιφέρειες και σου βγάζει αποτέλεσμα με κάποιο σφαλμα. Στον στρατό παλιθεωρούν ως φυσιολογικό βάρος το ύψος σου σε εκατοστά μείον 100, πολύ πρόχειρη μέθοδος αλλά πέφτει μέσα σε αρκετές περιπτώσεις, τώρα το έχουν πάει με τον ΔΜΣ. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, evabb είπε

Δεν κάνεις κατακράτηση επ άπειρο. Νερό είναι, φεύγει μέσα σε μια δυο μέρες. Μια χαρά μπορείς να αλατιζεις τα φαγητά σου και να χάσεις και βάρος. 

Και πώς ακριβώς θα χάσεις τα νερά όταν κάθε μέρα τρως mcdonalds που είναι τέζα στο αλάτι? 

Αλάτι και αδυνάτισμα δεν πάνε μαζί για τον νορμάλ κόσμο. Δεν μιλάω για σένα και για μένα που μπορεί να ξέρουμε 5 πράγματα, ο απλός κόσμος δεν θα έπρεπε ΚΑΝ να έχει αλάτι σπίτι του. Οι τροφές που τρώμε είναι ΥΠΕΡπλήρης σε αλάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2020 στις 5:52 ΜΜ, Haldol είπε

Ούτε καν. Το αδυνάτισμα κοστίζει. Επειδή είμαι σ' αυτή τη διαδικασία... πιο ακριβά μου βγαίνουν τα "καθαρά" φαγητά (κι ας τα φτιάχνω εγώ) παρά μια σουβλάκα.

Ούτε καν...εγώ κάνω τη διατροφή/νηστεία 16:8, λαμβάνοντας 1500 θερμίδες ημερησίως. Ήμουν 78,6 και έχω πάει 70 σε 3 εβδομάδες, με σουβλάκια και πίτσες, απλώς όχι γλυκά και όχι τηγάνια). Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο. Ούτε ειδικά φαγητά φτιάχνω, ούτε παίρνω τπτ...βάλε απλά περπάτημα/τρέξιμο 30 λεπτάκια ανά 2 μέρες και έγινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, polaki είπε

Και πώς ακριβώς θα χάσεις τα νερά όταν κάθε μέρα τρως mcdonalds που είναι τέζα στο αλάτι? 

Αλάτι και αδυνάτισμα δεν πάνε μαζί για τον νορμάλ κόσμο. Δεν μιλάω για σένα και για μένα που μπορεί να ξέρουμε 5 πράγματα, ο απλός κόσμος δεν θα έπρεπε ΚΑΝ να έχει αλάτι σπίτι του. Οι τροφές που τρώμε είναι ΥΠΕΡπλήρης σε αλάτι.

Προφανως αν τρως καθε μερα mcdonalds και δεν κοιτας την ποσοτητα και τις θερμιδες δεν σε παχαινει το αλατι. Μπορεις να τρως μαγειρευτο φαγητο σπιτι σου και να το αλατιζεις του θανατου. Αν οι θερμιδες ειναι σωστες θα χασεις βαρος. Δεν συμφωνω οτι οι τροφες που τρωμε ειναι πληρης σε αλατι. Χανουμε αλατι απο την εφιδρωση ολη την ωρα. Το καλοκαιρι λυποθημαει κοσμος απο χαμηλη πιεση γιατι εχουν πεσει οι ηλεκτρολυτες στο πατο απο την εφιδρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

Και πώς ακριβώς θα χάσεις τα νερά όταν κάθε μέρα τρως mcdonalds που είναι τέζα στο αλάτι? 

Αλάτι και αδυνάτισμα δεν πάνε μαζί για τον νορμάλ κόσμο. .

??? μα σε κανεναν που θελει να αδυνατιζει..αν βαλεις αλατι στην διατροφή σου μπορει να χασεις βαρος αλλα το αλάτι ειναι η πρωτη αιτια κατακράτηση υγρών,με αποτέλεσμα να εχει μεινει το φουσκωμα..αν και στις γυναικες δεν ειναι τοσο εντονο το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fubar.gr είπε

Τι άποψη έχετε για τα νιτρικά για pre-work out

Περιέχουν πολλά συστατικά το μόνο όμως που κάνει κάτι είναι η καφεΐνη, ουσιαστικά είναι σαν να πίνεις 3-4 καφέδες ταυτόχρονα.

Σου δίνει λίγη ενέργεια και σε κρατά συγκεντρωμένο αλλά τις περισσότερες φορές διαρκεί καμία ώρα, μετά υπάρχει περίπτωση να φύγει απότομα και νιώσεις κόπωση.

Με λίγα λόγια είναι από τα συμπληρώματα που λειτουργούν αλλά για μένα έχει νόημα να το χρησιμοποιήσεις όταν έχει φτάσει σε ένα καλό επίπεδο και θέλεις παραπάνω ώθηση!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...