Προς το περιεχόμενο

Φιλικά προς το περιβάλλον κουτιά της Amazon μπορούν να μετατραπούν σε σπιτάκια για γάτες


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
37 minutes ago, Eloy said:

Παιδιά, μπούρδες λένε. Αγόρασα ένα ασύρματο ποντίκι και η γάτα δεν έμπαινε στο κουτί όσο κι αν έσπρωχνα με το πόδι. Μόνο το κεφάλι της κατάφερα να χωρέσω κι αυτό σκούζοντας - ξεσήκωσε την γειτονιά...

Ναι γιατί η γάτα θα μπει μόνη της όποτε γουστάρει, σκλάβε hooman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Thresh είπε

Ναι γιατί η γάτα θα μπει μόνη της όποτε γουστάρει, σκλάβε hooman.

Eχω 3 γάτες στην αυλή μεγαλωμένες  χωρίς να τις αγριέψουμε ούτε μιά φορά. Δεν έχω καταφέρει ούτε μία φορά να κάνουν κάτι που θέλω - απλά πράγματα όπως το "έλα" (έρχονται μόνο οταν πεινάνε ή για να ανανεώσουν το τρίψιμο στο πόδι μου κι όχι γιατί τους είπα "έλα" εγώ).

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Eloy said:

Eχω 3 γάτες στην αυλή μεγαλωμένες  χωρίς να τις αγριέψουμε ούτε μιά φορά. Δεν έχω καταφέρει ούτε μία φορά να κάνουν κάτι που θέλω - απλά πράγματα όπως το "έλα" (έρχονται μόνο οταν πεινάνε ή για να ανανεώσουν το τρίψιμο στο πόδι μου κι όχι γιατί τους είπα "έλα" εγώ).

Έχω ένα τέτοιο αχάριστο γαϊδούρι, αλλά κι ένα ακριβώς αντίθετο, οπότε balance to the Force. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

μια χαρά, δεν λέω, αν και ουσιαστικά οποιαδήποτε κούτα μπορεί να γίνει σπιτάκι για γάτες αν καλυφθεί από πάνω πχ με σακούλα σκουπιδιών (για να μην λιώνει από τη βροχή.. αν μαλιστα βαλεις μεσα καμια ψευτοκουβερτούλα φλις, το περιβάλλον γίνεται ειδυλλιακό! Μην το συζητάτε! 

Τέτοια σπιτάκια βάζουμε και στο δωμάτιο υποδοχής που έχουμε για ξέμπαρκες γάτες που πρέπει να μείνουν περιορισμένες για κάποιο λόγο (να νοσηλευθούν, ή να ανακάμψουν πχ απο στείρωση). Το δωμάτιο υποδοχής το φτιάχνουμε με μια μεταλλική περίφραξη και μέσα βάζουμε αμμοδοχο, αυτή την κούτα και θέσεις για φαγητό νερό και είμαστε μια χαρά! Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...