Προς το περιεχόμενο

μισθός νεου στην αγορά εργασιας


leontas3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε παιδία 30 χρονων ειμαι δεν ειμαι 50 . Δλδ στις εταιρείες τι κυκλοφορούν 20αρηδες μόνο? Δεν έχω γνωστό αν είχα δεν θα έγραφα στο ινσομνια να ζητήσω συμβουλες... και προφανως αυτοι οι μισθοι που μου λετε 600 ευρώ , 600 ευρω δεν ειναι μισθος ειναι χαρτζιλικι .600 ευρω παιρνουν οι σερβιτοροι ρε παιδια...

  • Like 3
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, leontas3 είπε

Καλά ρε παιδία 30 χρονων ειμαι δεν ειμαι 50 . Δλδ στις εταιρείες τι κυκλοφορούν 20αρηδες μόνο? Δεν έχω γνωστό αν είχα δεν θα έγραφα στο ινσομνια να ζητήσω συμβουλες... και προφανως αυτοι οι μισθοι που μου λετε 600 ευρώ , 600 ευρω δεν ειναι μισθος ειναι χαρτζιλικι .600 ευρω παιρνουν οι σερβιτοροι ρε παιδια...

λαθος 1200-1500 παιρνουν αναλογα της ωρες + μπονους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, leontas3 είπε

Καλά ρε παιδία 30 χρονων ειμαι δεν ειμαι 50 . Δλδ στις εταιρείες τι κυκλοφορούν 20αρηδες μόνο? Δεν έχω γνωστό αν είχα δεν θα έγραφα στο ινσομνια να ζητήσω συμβουλες... και προφανως αυτοι οι μισθοι που μου λετε 600 ευρώ , 600 ευρω δεν ειναι μισθος ειναι χαρτζιλικι .600 ευρω παιρνουν οι σερβιτοροι ρε παιδια...

Φίλε μου πρέπει να κάνεις ένα reality check .

Πραγματικά σου εύχομαι να τα βρεις όπως τα θες αλλά πιο πιθανό να σου πέσει το τζόκερ παρά να γίνουν όλα τα υπόλοιπα.

Μην υποτιμάς τους σερβιτόρους κλπ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Φίλε μου πρέπει να κάνεις ένα reality check .

Πραγματικά σου εύχομαι να τα βρεις όπως τα θες αλλά πιο πιθανό να σου πέσει το τζόκερ παρά να γίνουν όλα τα υπόλοιπα.

Μην υποτιμάς τους σερβιτόρους κλπ.

βραδυνες εργασιες εχουν καλο μισθο αλλα αντεχουμε ολοι να δουλευομε βραδυ?

 

εγω ουτε πρωι ουτε ωραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Φίλε μου πρέπει να κάνεις ένα reality check .

Πραγματικά σου εύχομαι να τα βρεις όπως τα θες αλλά πιο πιθανό να σου πέσει το τζόκερ παρά να γίνουν όλα τα υπόλοιπα.

Μην υποτιμάς τους σερβιτόρους κλπ.

Δεν υποτιμησα τους σερβιτορους απλά το ειπα αυτό γιατι κατα βάση το σερβιτοριλικι ειναι μια δουλεια που κανουν οι φοιτητες, για αυτο το ειπα ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leontas3 είπε

Δεν υποτιμησα τους σερβιτορους απλά το ειπα αυτό γιατι κατα βάση το σερβιτοριλικι ειναι μια δουλεια που κανουν οι φοιτητες, για αυτο το ειπα ετσι

Ναι αλλα όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον φάγατε ρε τον άνθρωπο :P

Να πω και εγώ την άποψη μου που βγήκα(σχεδόν, περιμένω πτυχίο απο Σεπτέμβρη) από την ίδια σχολή με τον TS και είμαι εναμιση χρόνο στη δουλειά.. Στην εταιρεία που εργάζομαι αυτή τη στιγμή (μεγάλη στον κλάδο των ΤΠ), πρώτοι μισθοί , παίζουν απο 800-950 μικτά, ανάλογα τι κάνεις. Σχετικά με τις ηλικίες, παίζει να είμαι ο νεότερος αυτή τη στιγμή εδω μέσα, στα 24 μου. Ο μέσος όρος των ατόμων που έρχονται για πρακτική ή για δουλειά είναι ~26-27, οπότε δε νομίζω να είναι τεράστιο θέμα η ηλικία.

Σχετικά με τη διαπραγμάτευση, εννοείται πως μπορείς απλά όχι άμεσα. Αν έχεις μαζέψει και λίγη εμπειρία και έχεις κανει και 1-2 interviews με κάποια αλλη εταιρια που σου δινει παραπανω, μπορείς να διαπραγματευτείς ακόμα καλύτερα :P

Επίδομα οθόνης πρώτη φορά ακούω, πάω τώρα από το manager να δω αν μου το έκρυβε

Bonus δε φαντάζομαι να εννοεις τα έξτρα χρήματα των εορτών, αλλα αν εννοείς αυτο, παίρνεις 100% του μισθου τα Χριστούγεννα, 50% Πασχα/Καλοκαίρι, και μερικά κουπονια για super market.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pinkakos είπε

Τον φάγατε ρε τον άνθρωπο :P

Να πω και εγώ την άποψη μου που βγήκα(σχεδόν, περιμένω πτυχίο απο Σεπτέμβρη) από την ίδια σχολή με τον TS και είμαι εναμιση χρόνο στη δουλειά.. Στην εταιρεία που εργάζομαι αυτή τη στιγμή (μεγάλη στον κλάδο των ΤΠ), πρώτοι μισθοί , παίζουν απο 800-950 μικτά, ανάλογα τι κάνεις. Σχετικά με τις ηλικίες, παίζει να είμαι ο νεότερος αυτή τη στιγμή εδω μέσα, στα 24 μου. Ο μέσος όρος των ατόμων που έρχονται για πρακτική ή για δουλειά είναι ~26-27, οπότε δε νομίζω να είναι τεράστιο θέμα η ηλικία.

Σχετικά με τη διαπραγμάτευση, εννοείται πως μπορείς απλά όχι άμεσα. Αν έχεις μαζέψει και λίγη εμπειρία και έχεις κανει και 1-2 interviews με κάποια αλλη εταιρια που σου δινει παραπανω, μπορείς να διαπραγματευτείς ακόμα καλύτερα :P

Επίδομα οθόνης πρώτη φορά ακούω, πάω τώρα από το manager να δω αν μου το έκρυβε

Bonus δε φαντάζομαι να εννοεις τα έξτρα χρήματα των εορτών, αλλα αν εννοείς αυτο, παίρνεις 100% του μισθου τα Χριστούγεννα, 50% Πασχα/Καλοκαίρι, και μερικά κουπονια για super market.

Επιτελους ενα λογικός ανθρωπος!! Με βγαλανε γέρο στα 30, λες και πρεπει να αρχισουμε ολοι την δουλεια απο τα 16 μας. 

Bonus εννοω bonus παραγωγικοτητας η επιτευξης στοχων η οπως αλλιως λεγεται, πέρα των δώρων εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, leontas3 είπε

Καλά ρε παιδία 30 χρονων ειμαι δεν ειμαι 50 . Δλδ στις εταιρείες τι κυκλοφορούν 20αρηδες μόνο? Δεν έχω γνωστό αν είχα δεν θα έγραφα στο ινσομνια να ζητήσω συμβουλες... και προφανως αυτοι οι μισθοι που μου λετε 600 ευρώ , 600 ευρω δεν ειναι μισθος ειναι χαρτζιλικι .600 ευρω παιρνουν οι σερβιτοροι ρε παιδια...

Αν θες 1000 και 1100 θα βαράς 11 ώρα. Bonus θα έχεις αν κάνεις κάποια projects που το παρέχουν κλπ τώρα επίδομα οθόνης κλπ δεν το έχω δει να δίνουν livr

35 λεπτά πριν, leontas3 είπε

 

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συμφωνώ σε όλα όσα ειπώθηκαν παραπάνω. Το μόνο που διαφωνώ είναι η ηλικία. Σπάνια μετράει τόσο πολύ από όσα έχω δει εγώ. (Δεν λέω ότι τα ξέρω όλα, απλώς έχω υπάρξει σε hiring committee και είδα πέντε πράγματα για μεγάλη εταιρεία).

Κατά τα άλλα προσγειώσου λίγο φίλε και θα είσαι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, leontas3 είπε

600 ευρω παιρνουν οι σερβιτοροι ρε παιδια...

Εκλεισα 20 χρόνων πριν μια εβδομάδα και έχω δηλωθεί ως πωλητής, αυτό είναι προσβολή , 550€ παίρνω δουλεύοντας 40 ώρες την εβδομάδα. /s

Επεξ/σία από Iliaz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leontas3 είπε

600 μεικτα δηλαδη τι εννοεις? ποσα θα παιρνω εγω? με επιδομα οθόνης κτλ ποσα βγαινει περιπου καθαρά μιλάμε πάντα? 

Σε μια εταιρεία πληροφορικής θέλω να δουλέψω σαν entry level ναι, εκτός και αν μπορώ να μπω σαν mid level αλλα δεν εχω προυπηρεσια ομως.

"επιδομα οθόνης"...........γελανε και οι κατσαριδες στους υπονομους!!!!!

1 ώρα πριν, leontas3 είπε

Μα για αυτό θα απευθυνθώ σε μεγάλες εταιρείες πληροφορικής και ναυτιλιακες για να μην καθυστερούν τον μισθο μου. δεν θα παω να δουλεψω στον φουρνο της γειτονιας αυτό λεω.

30αρης που μόλις τελείωσε το πανεπιστημιο..........θα έχεις μεγαλο σουξε.......

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

"επιδομα οθόνης"...........γελανε και οι κατσαριδες στους υπονομους!!!!!

30αρης που μόλις τελείωσε το πανεπιστημιο..........θα έχεις μεγαλο σουξε.......

Εδω πέρνανε επίδομα εγκαιρης προσελευσης επιδομα οθόνης δεν θα παρω? σε οθονη θα δουλευω. εκτος και αν εχουν κοψει τα επιδοματα τελειως τι να πω,με την κριση ολα τα περιμενω.

Δεν εχω τελειωσει ακομα την σχολη μου το φλεβαρη θα τελειωσω αλλα σκεφτομαι να αρχισω να στελνω απο τώρα βιογραφικα (μετά το καλοκαιρι εννοω) για να εχω μια εικόνα της αγορας. 

Επεξ/σία από leontas3
λαθος ορθογραφια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, leontas3 είπε

Καλά ρε παιδία 30 χρονων ειμαι δεν ειμαι 50 . Δλδ στις εταιρείες τι κυκλοφορούν 20αρηδες μόνο? Δεν έχω γνωστό αν είχα δεν θα έγραφα στο ινσομνια να ζητήσω συμβουλες... και προφανως αυτοι οι μισθοι που μου λετε 600 ευρώ , 600 ευρω δεν ειναι μισθος ειναι χαρτζιλικι .600 ευρω παιρνουν οι σερβιτοροι ρε παιδια...

Στα 24 υπογραψα το πρωτο μου συμβολαιο σαν expatriate για δουλεια στην Αφρική, management trainee τους πρωτους 6 μήνες, στα 30 ήμουν είδη regional sales manager σε χωρα τις Ασιας κλπ, κλπ, κλπ. με 3+1 χρονια σε Βρετανικο πανεπιστημιο και 19 μήνες στρατιωτικη θητεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...