Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η Pizza Hut


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, txcellas είπε

 

Πολυ παλια θυμάμαι για ένα σκάνδαλο που είχε ακουστεί με σπέρμα πανω σε πιτσαρία. Μάθαμε αν ήταν ποτέ αλήθεια;

Nαι ναι επισης στο στρατο βαζουν αντικουκου στο φαι.

Στα ΚFC τηγανιζουν κοτοπουλα με πολλα μπουτια και χωρις κεφαλι που παραγονται σε εργαστηρια.

Στο ταδε μπαρ ριχνουν ναρκωτικα στο ποτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, filipN είπε

- Το μοναδικό σωστό fast-food με ποιοτικά προϊόντα (τουλάχιστον στην αρχή) που άνοιξε στην Ελλάδα, και ήταν το πρώτο στην Αθήνα, έκλεισε νωρίς λίγο από την ασχετοσύνη του επιχειρηματία, λίγο από την ασχετοσύνη του καταναλωτή και λίγο από τα καλά "κονέ" του κυριότερου εκείνη την εποχή αντιπάλου (που άνοιξε αργότερα). Σίγουρα όχι από το πιτόγυρο το οποίο ούτε το υποτιμώ ούτε έχω πάψει να καταναλώνω.

- Τα McDonald's δεν είχαν ποτέ κάποιο προϊόν που να είναι καλύτερο από αυτά του συναγωνισμού, ενώ συγχρόνως είχαν το λιγότερο εκπαιδευμένο-και ικανό-προσωπικό.

Για τα Wendy's λες.
Όπως έκλεισαν και τα καλύτερα παγωτατζίδικα, τα Baskin Robins και τα Hooters πήγαν άκλαυτα.

Γι'αυτό και τα Burger King είναι τόσο διστακτικά να ξεκινήσουν εδώ.
Δεν εκτιμάμε το καλό πράμα...

Επεξ/σία από Vassilis_24
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Εχει πιασει στην Ελλαδα καμια αμερικανια στο χωρο της εστιασης; Pizza Hut δεν, McDonalds υπαρχουν για να υπαρχουν, ΚFC δεν ξερω καν αν υπαρχουν ακομα, αλλο τιποτε μου διαφευγει απο τις αμερικανιες;

KFC, υπάρχει ένα στο Cosmos εδώ στη Θεσσαλονίκη και πάει μια χαρά. Έχει καλή πελατεία και από άλλες εθνικότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Για τα Wendy's λες.
Όπως έκλεισαν και τα καλύτερα παγωτατζίδικα, τα Baskin Robins και τα Hooters πήγαν άκλαυτα.

Γι'αυτό και τα Burger King είναι τόσο διστακτικά να ξεκινήσουν εδώ.
Δεν εκτιμάμε το καλό πράμα...

 

Θα διαφωνησω! Εκτιμαμε το καλο πραμα! Το σουβλατζιδικο της γειτονιας μου εχει πιο νοστιμο και ποιοτητικο burger απο πολλες γνωστες αλυσιδες!  

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, papoys1 said:

Ποιοτική πίτσα , αλλά πλέον στην Ελλάδα η ποιότητα έχει πάει περίπατο εδώ καιρό

Δεν ξέρω στο εξωτερικό, αλλά στην Ελλάδα ήταν στην καλύτερη των περιπτώσεων μέτρια, ενώ την χρέωναν για premium. No thnx...

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Shyn είπε

Συνοικιακες πιτσαριες μακραν καλυτερες απο τις αλυσιδες. 

Με Σπέσιαλ αλλαντικά που σε πάει αίμα  και τυριά όλα χαλασμένα :P

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Shyn είπε

Θα διαφωνησω! Εκτιμαμε το καλο πραμα! Το σουβλατζιδικο της γειτονιας μου εχει πιο νοστιμο και ποιοτητικο burger απο πολλες γνωστες αλυσιδες!  

Ποιοτικό μπέργκερ σε σουβλατζίδικο.
Οκ...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Ποιοτικό μπέργκερ σε σουβλατζίδικο.
Οκ...

Και μαλιστα ΠΟΛΥ καλυτερο απο Simple Burger, Burger AP κτλ. 

 

5 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Με Σπέσιαλ αλλαντικά που σε πάει αίμα  και τυριά όλα χαλασμένα :P

Φυσικα οταν ζεις στο ιδιο μερος για πολλα χρονια, ξερεις απο που να "ψωνιζεις" και που οχι. Επισης μην σε ξεγελουν οι αλυσιδες. Δουλεουν franchise, και παιζει μεγαλο ρολο ο ιδιοκτητης στην ορθη λειτουργια του μαγαζιου. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Ποιοτικό μπέργκερ σε σουβλατζίδικο.
Οκ...

Ψήνουν το μπιφτέκι στην ίδια σκάρα με σουβλάκια - κεμπάπ - Χοιρινές - κοτόπουλο και κυρίως προβατίνα και έτσι αποκτάει φοβερή γεύση.:D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος Pizza Hut/KFC πλέον είναι ένα.

Pizza Hut έχω να πάω από το λύκειο που πηγαίναμε παρέες.

Αλλά KFC προσπαθώ να καταλάβω ποιος είναι υπεύθυνος τον καταστημάτων, του marketing, της ελλάδας κάτι, γιατί ο άνθρωπος είναι πολύ τούβλο.

3 Μαγαζιά έχει νομίζω και η ώρα φτάνει έξω από το μαγαζί. Έχω πάει Γλυφάδα, Mall και περιμένεις 20 λεπτά να παραγγείλεις. Πουλάνε σαν τρελα και δεν το έχει πάρει χαμπάρι κανεις τους ???

Έπρεπε να έχει τα τριπλάσια μαγαζιά.

Hot Wings forever !!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Γι'αυτό και τα Burger King είναι τόσο διστακτικά να ξεκινήσουν εδώ.
Δεν εκτιμάμε το καλό πράμα...

Ta burger kings υπάρχουν σε αεροδρόμια Αθήνας Ρόδου..λογικά με τιμές αεροδρομίου:p

Υπήρχαν κ αλλά που προσπάθησαν αλλά δεν...Subway ,dunkin donuts,starbacks,costa,applebees,ruby tuesdays,hardrockcafe,hooters..

ο λόγος είναι ότι είχες ήδη στην αγορά   παρόμοια σε καλύτερες τιμες κ παντού π.χ. φούρνους ζαχαροπλαστεία /μίνι μάρκετ που πουλάνε καφέδες πίτσες σφολιατες σαντουιτσ κτλ...everest/γρήγορη κ όλα τα άλλα συνοικιακά..

Τα kfc θυμάμαι ήταν σε μεγαλο 2οροφο μαγαζι στην Γλυφάδα κ ήταν άδειο...αν είναι τ ίδιου τα kfc κ αυτά θα κλείσουν..

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ψήνουν το μπιφτέκι στην ίδια σκάρα με σουβλάκια - κεμπάπ - Χοιρινές - κοτόπουλο και κυρίως προβατίνα και έτσι αποκτάει φοβερή γεύση.:D

το γελας, αλλα εμενα καλο μ ακουγεται :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Στην Αγγλία πχ τα mcdonalds θεωρούνται χώμα σε θέμα τιμής και έχουν τεράστια απήχηση, ενώ για τα ελληνικά δεδομένα είναι πανάκριβα.

Στην Αγγλία εκτός από πάμφθηνα τα McDonald’s έχουν και πολύ ανώτερη ποιοτητα και φοβερή ποικιλία...! Τόσο που μετά από ένα διάστημα που ήμουν στην Αγγλία έκανα το λάθος και πήγα στην Ελλάδα και ήταν τόσο σάπια που δε τα έφαγα κ τα σούταρα...

 

 

για την hut δυστυχώς το περίμενα... πολύ ακριβό προϊόν χωρίς κάτι τόσο διαφορετικό από τους ανταγωνιστές 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...