Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η Pizza Hut


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η pizza hut κατά τι γνώμη μου ήταν μια υπερτιμημένη πίτσα τύπου "βρώμικο". Δηλαδή σαν να πηγαίνεις στα McDonald's και να κοστίζει 5 ευρώ το cheeseburger. Δεν τιμολόγησαν ποτέ ορθά σε σχέση με τον ανταγωνισμό και πλήρωσαν το τίμημα. Η πίτσα τους δεν θα μου λείψει, απλά λυπάμαι βαθύτατα για τους εργαζόμενους στην εταιρία που θα μείνουν χωρίς δουλειά αυτή τη δύσκολη περίοδο.

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

15 χρόνια διανομεας στην εταιρεία,περιμέναμε τον τελευταίο καιρό από μέρα σε μέρα να μας ανακοινώσουν το κλείσιμο. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν πήγαινε καλά και ο κορονοϊός ήταν η ταφόπλακα... 

Σαν εργασιακό περιβάλλον πάντως ήταν πολύ καλά,μηχανάκια εταιρικά, βενζίνες πληρωμένες, νυχτερινά, αργίες, ένσημα, δώρα κτλ. Αντε να δούμε τι θα δούμε από δω κ πέρα. 

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 26
  • Thanks 2
  • Sad 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kage είπε

Ta burger kings υπάρχουν σε αεροδρόμια Αθήνας Ρόδου..λογικά με τιμές αεροδρομίου:p

Υπήρχαν κ αλλά που προσπάθησαν αλλά δεν...Subway ,dunkin donuts,starbacks,costa,applebees,ruby tuesdays,hardrockcafe,hooters..

ο λόγος είναι ότι είχες ήδη στην αγορά   παρόμοια σε καλύτερες τιμες κ παντού π.χ. φούρνους ζαχαροπλαστεία /μίνι μάρκετ που πουλάνε καφέδες πίτσες σφολιατες σαντουιτσ κτλ...everest/γρήγορη κ όλα τα άλλα συνοικιακά..

Τα kfc θυμάμαι ήταν σε μεγαλο 2οροφο μαγαζι στην Γλυφάδα κ ήταν άδειο...αν είναι τ ίδιου τα kfc κ αυτά θα κλείσουν..

Και Ομόνοια δεν είχε KFC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Και Ομόνοια δεν είχε KFC?

Είχε μια φορά και έναν καιρό. Τότε δεν πήγαιναν καλά, τώρα πάνε τρένο σε σχέση με Pizza hut, για αυτό δεν κλείνουν.Ιδια εταιρεία είναι pizza hut και KFC. 

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 26ska είπε

Είχε μια φορά και έναν καιρό. Τότε δεν πήγαιναν καλά, τώρα πάνε τρένο σε σχέση με Pizza hut, για αυτό δεν κλείνουν.Ιδια εταιρεία είναι pizza hut και KFC. 

Εχω να πάω Αθηνα ούτε και θυμάμαι απο πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Εχει πιασει στην Ελλαδα καμια αμερικανια στο χωρο της εστιασης; Pizza Hut δεν, McDonalds υπαρχουν για να υπαρχουν, ΚFC δεν ξερω καν αν υπαρχουν ακομα, αλλο τιποτε μου διαφευγει απο τις αμερικανιες;

dominos νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Pizza Hut δεν σταματησα να αγοραζω απο το Γυμνασιο, ειδικα τελευταια οι τιμες τους ηταν πολυ καλες και σιγουρα καλυτερες απο τις συνοικιακες (16ε πχ για 2 πιτσες Premium 12 κομματιων η καθε μια, αντε βρες κατι αντιστοιχο σε συνοικιακο).

Τωρα αυτα που ακουω για Pizza Fan ειναι τραγικα, μακραν η χειροτερη πιτσα (ελεος δηλαδη, οι ανθρωποι εχουν γραμμη παραγωγης που βαζουν την ζυμη απο την μια ακρη και σου βγαινει πιτσα απο την αλλη. Και ο κοσμος το θελει αυτο το πραγμα, ειναι να τραβας τις τριχες σου πραγματικα).

Οσο για τα Wendys δεν ηταν καλυτερα απο τα Goodys, γιαυτο και εκλεισαν. Βεβαια τωρα τα Goodys σε σχεση με το τοτε ειναι πολυ πισω σε θεμα ποιοτητας και γευσης.

Οσο για τα McDonalds εγω ακομα τα τιμω 1 φορα τον μηνα (και δεν νομιζω πως εντοπιζω διαφορες τοσο με την Αγγλια οσο και με την Κυπρο που εχω φαει αρκετες φορες και στα 2 μερη).

Ναι ο ιδιος ομιλος εχει KFC/Pizza Hut.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, michael92 είπε

Η εστίαση στην Ελλάδα είναι υπερβολικά ανταγωνιστική. Ακόμα και τα McDonald’s φυτοζωοούν και κρατάνε μόλις καμιά δεκαριά μαγαζιά σε όλη τη χώρα καθαρά για λόγους international branding. 

Τα τουριστικά τουλάχιστον μέχρι πέρσι μια χαρά δουλεύανε,φέτος ένα θεός ξέρει που θα καταλήξουν και αυτοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 26ska είπε

15 χρόνια διανομεας στην εταιρεία,περιμέναμε τον τελευταίο καιρό από μέρα σε μέρα να μας ανακοινώσουν το κλείσιμο. 

Η αλήθεια είναι ότι δεν πήγαινε καλά και ο κορονοϊός ήταν η ταφόπλακα... 

Σαν εργασιακό περιβάλλον πάντως ήταν πολύ καλά,μηχανάκια εταιρικά, βενζίνες πληρωμένες, νυχτερινά, αργίες, ένσημα, δώρα κτλ. Αντε να δούμε τι θα δούμε από δω κ πέρα. 

δεν θελω να σε απογοητεύσω αλλα δυσκολο να ξαναβρείς τετοιο περιβαλλον

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι. Γνωστός μου διανομέας και αυτός τόσα χρόνια δεν έφευγε για τις εξαιρετικές συνθήκες εργασίας. Κρίμα για τα παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι το πρώτο κατάστημά τους που άνοιξε στην Κηφισιά.

Τον πρώτο καιρό η ουρά έστριβε στη γωνία και περιμέναμε να φύγει ο προηγούμενος για να μπει ο επόμενος.

Τα πρώτα χρόνια μου άρεσε. Αργότερα κάναμε μερικά ντου με την παρέα  (και τη σύζυγο αργότερα) σε φάση "eat as much as you can". Μάλιστα στην αρχή δεν έδιναν συγκεκριμένες πίτσες που διάλεγε το κατάστημα, όπως αναφέρθηκε, αλλά διάλεγες εσύ πια ήθελες. Το drawback ήταν ότι για να παραγγείλεις την επόμενη έπρεπε να είσαι 1-2 κομμάτια πριν το τέλος της προηγούμενης που σημαίνει ότι ώσπου να έρθει η νέα, coca-cola βοηθούσης, φούσκωνες και έπεφταν οι "επιδόσεις" :)

Ίσως ήταν και η πρώτη (τουλάχιστον σε αυτές που ξέρω) που λάνσαρε την λεπτή ζύμη, που μου άρεσε. Για τα δεδομένα όμως της σημερινής εποχής ήταν μάλλον εκτός αγοράς (τιμολογιακά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Ποιοτική πίτσα , αλλά πλέον στην Ελλάδα η ποιότητα έχει πάει περίπατο εδώ καιρό.Με 5 ευρώ και να έχει μέσα οτιδήποτε προιόντα χαμηλής ποιότητας.

Έγραψε ο επίτιμος πελάτης των Lidl 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Ποιοτική πίτσα , αλλά πλέον στην Ελλάδα η ποιότητα έχει πάει περίπατο εδώ καιρό.Με 5 ευρώ και να έχει μέσα οτιδήποτε προιόντα χαμηλής ποιότητας.

Υπάρχουν ποιότητες πίτσες με πολύ καλές τιμές. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

 

Τωρα αυτα που ακουω για Pizza Fan ειναι τραγικα, μακραν η χειροτερη πιτσα (ελεος δηλαδη, οι ανθρωποι εχουν γραμμη παραγωγης που βαζουν την ζυμη απο την μια ακρη και σου βγαινει πιτσα απο την αλλη. Και ο κοσμος το θελει αυτο το πραγμα, ειναι να τραβας τις τριχες σου πραγματικα).

 

Το αυτο.Η pizza fan που πουλαει αβερτα,κατ εμε ειναι σκουπιδι.

Καθε φορα που τυχαινει και τρωω απορω.Πιτσες απο φουρνο μου φαινονται καλυτερες.

Τωρα οσο αφορα τη hut,πιστευω οι τιμες τη φαγανε.Πηγαινα σχετικα τακτικα με τη προσφορα και ετρωγα στο εστιατοριο και το ευχαριστιομουν.

 

ΥΓ.

Παντως δε σκεφτηκαν και αυτοι λιγο παραπανω το τροπο που θα εκλειναν.Τα εκλεισαν επι τοπου αντι να πουν απο Δευτερα τελος.Να δεις που το ΣΚ ολοι θα πλακωνοντουσαν να πανε να φανε,τουλαχιστον εγω θα πηγαινα.Θα μαζευαν κανα σπασμενο :P

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...