Προς το περιεχόμενο

Κλείνει η Pizza Hut


Βασίλης_29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, kathytherion είπε

Είναι Αμερικανια? Έχω την υποψία ότι διαφοροποιείται αρκετά από την αμερικανική αλυσίδα αλλά ίσως κάνω και λάθος,κάποιος από μέσα θα ξέρει καλύτερα.

αμερικανικη ειναι.τωρα πωσ λειτουργει το franchises δεν το γνωρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Είχα φάει μερικές φορές παλιά με το unlimited (μια φορά είχα φάει 2,5 πίτσες και η σερβιτόρα μετά από λίγο αντί να μας γεμίζει τα ποτήρια με κόλα, μας έφερνε κανάτες νερού γεμισμένες με κόλα).

Πέρυσι, μετά από αρκετά χρόνια είπαμε με φίλους να πάρουμε από περιέργεια.... Ε ήταν χάλια... Παραψημενες, η ζύμη σαν κρακερακι και γενικά πανάκριβες σε σχέση με την ποιότητα.

Καμία εντύπωση που κλείνει.. Μόνο τους εργαζόμενους σκέφτομαι..

Από αλυσίδες μόνο η ντόμινος αξίζει.. και αυτή μονάχα τις Πέμπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

και γω που εφαγα δε καταλαβα προς τι ο "ντορος". νομιζω πως οι περισσοτεροι απλα δεν εχουν ανακαλυψει καλα συνοικιακα burgerαδικα, πιτσαριες, κλπ. εγω που σε 2-3 περιοχες εχω βρει καποια που να μ αρεσουν δεν εχω αγγιξει τις μεγαλες αλυσιδες εδω και χρονια με λιγες εξαιρεσεις.

τωρα που εχουν γινει διασημες οι εφαρμογες τυπου efood και μπορεις να δεις βαθμολογιες κλπ νομιζω ειναι πιο ευκολο απο ποτε να βρεις να φας καπου εστω μετρια και ας μη ξερεις την περιοχη, οποτε οι μεγαλοι του χωρου δε "χωρανε"

Διαχωρίζω τις αλυσίδες από τα συνοικιακα και κυρίως προτιμώ τα συνοικιακα όταν τρώω απ' έξω,οι αλυσίδες είναι για λίγες φορές το χρονο. Εννοείται οποία έτοιμη πίτσα και να δοκιμάσω δε συγκρίνεται με την υπέροχη πίτσα σε ξυλοφουρνο που φτιάχνουν σ ένα μαγαζί στο πατρικό μου αλλά έχω την ευλογία και κατάρα οπότε πηγαίνω στους γονείς να  πέφτει τραπεζωμα με αποτέλεσμα να μην έχω ποτέ αντοχές για να πάρω και πιτσα. :)

Σουβλάκια έχω ωραία στη γειτονιά μου αλλά.φτιαχνω και μόνη καμιά φορά για να το κάνω όπως γουστάρω :) το ίδιο και burger αν και πιο σπάνια. Το μόνο αναντικατάστατο είναι το πλαστικό του mc Donald's  που δεν το πετυχαίνω ποτέ οπότε πηγαίνω καμία φορά κ τσιμπάω τέτοιο. Αλλά θα θελα να χα δοκιμάσει και από αυτές τις αλυσίδες έχω δει κ έχω ακούσει τόσα γι αυτές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ήταν η Hut. Την τιμουσα αρκετά συχνά. Κατά πολύ ανώτερη από Domino's, για την δε πίτσα albanfan δεν το συζητώ....τα lidl της πίτσας. Έχουν κόσμο γιατί ο μέσος Έλληνας είναι... Τσακωμενος με την ποιότητα. 

Την καλύτερη πίτσα θα την τρώω σπίτι μου. Ζύμη πιλτσμπουρι και χώσε ότι θέλεις επάνω. Ανώτερη από οποιοδήποτε συνοικιακο. 

Ειδικά τώρα καλοκαιράκι όσοι γουστάρετε ξυλοφουρνους να ξέρετε ότι τρώτε και όλη την ιδρωτιλα του πιτσαρη που στάζει σαν μπαρμπαλιαγκος στην κορύφωση. Μπορεί αυτό να κάνει τη διαφορά δεν λέω. Μπον απετιτ 😂😂😂

  • Like 8
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, txcellas είπε

Είχα να παω πανω από 10 χρονια και να παραγγείλω αντίστοιχα. Προτιμώ μικρές γειτονικές πιτσαρίες με ξυλοφουρνους. Η ποιότητα είναι εμφανής. 

Πολυ παλια θυμάμαι για ένα σκάνδαλο που είχε ακουστεί με σπέρμα πανω σε πιτσαρία. Μάθαμε αν ήταν ποτέ αλήθεια;

Στα κεραμίδια μερικές έχουν περιστέρια, δεν ξέρω τί ανωμαλίες μπορεί να κάνουν αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊχα και εγώ αρκετό καιρό να φάω, αλλά παλιότερα Γλυφάδα αρκετές φορές τρώγαμε και στο κατάστημα. Πλέον βέβαια εδώ και χρόνια είχαν μετακομίσει απέναντι, εννοείται πάλι δίπλα στα KFC που είναι ίδια αλυσίδα, και δεν πάταγες. Δεν σε προιδέαζε να κάτσεις να φας, και delivery είχα πάρα πολλά χρόνια να κάνω. Δεν είμαι ιδιαίτερα της πίτσας, αλλά όταν φάω θα προτιμήσω ξυλόφουρνο, ο οποίος είναι κόλλημα, μία φορά να φας τέλος δεν ξανατρώς junk pizza. Και επίσης με του ξυλόφουρνου δεν θες 3 λίτρα νερό για να ξεδιψάσεις, κάτι που χρειάζεσαι με κάθε σκουπιδοjunk pizza. 

Ακριβή ήταν κάποτε, μήπως είχατε μείνει σε αυτές τις εποχές? Μην κοιτάτε που έλεγε 6 κομμάτια ίδια τιμή με Pizza fan, ίδιο μέγεθος ήταν απλά κόβανε τα κομμάτια μεγαλύτερα. Βασικά λάθος. Στην Pizzafan κόβανε ΜΙΚΡΑ τα κομμάτια για να γράφουν και καλά 8 κομμάτια. 

Pizza fan που λέτε μερικοί δεν σας καταλαβαίνω. Πιο σκουπίδι και απ'το σκουπίδι. Μηδέν. 

Στην Ελλάδα έχουμε μία βασική διαφορά σε σχέση με το εξωτερικό. Πουλάμε φαγητό ακόμα και στα περίπτερα. Πίτσα ειδικά υπάρχει μέχρι και σε σουβλατζίδικα, αλλά και σε καντίνες της κακιάς ώρας, αλλά και στα καφέ στο χέρι τύπου Γρηγόρη/Εverest. Στο εξωτερικό δεν υπάρχει αυτό. Θες πίτσα? Θα πας κάπου που έχει πίτσα. Σε μας εδώ πας στα Everest και μόνο sushi που δεν σου σερβίρουν (ακόμα). 

Στην Αγγλία αν θες να φας κάτι σε κάποιο καφέ τύπου Costa Coffee ή Starbucks θα είναι στην καλύτερη τα αντίστοιχα δικά μας "Στεργίου". Τυποποιημένα σάντουιτς του ελέους που τρως ΜΟΝΟ στη σκοπιά 14:00-16:00 (ή 14:00 - 17:00 για την Αεροπορία) για να περάσει η ώρα επειδή έχασες το μεσημεριανό... Άρα ο ανταγωνισμός είναι x10 σε σχέση με έξω. Δεν έχει λόγο να μείνει η Pizza Hut εδώ. Τα macdonald's μην τα συγκρίνετε, γιατί είναι στο ΠΑΤΩΜΑ από άποψη τιμής. Ham και Cheese με 1€? Δεν υπάρχει αυτό. Με 3€ τα πιτσιρίκια έχουν φάει και έχουν χορτάσει. Αν θυμάστε μια περίοδο τολμήσαν να κάνουν 1€ το ham και 1.5€ το cheese και το πήραν πίσω σε λίγους μήνες... 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, polaki είπε

Εϊχα και εγώ αρκετό καιρό να φάω, αλλά παλιότερα Γλυφάδα αρκετές φορές τρώγαμε και στο κατάστημα. Πλέον βέβαια εδώ και χρόνια είχαν μετακομίσει απέναντι, εννοείται πάλι δίπλα στα KFC που είναι ίδια αλυσίδα, και δεν πάταγες. Δεν σε προιδέαζε να κάτσεις να φας, και delivery είχα πάρα πολλά χρόνια να κάνω. Δεν είμαι ιδιαίτερα της πίτσας, αλλά όταν φάω θα προτιμήσω ξυλόφουρνο, ο οποίος είναι κόλλημα, μία φορά να φας τέλος δεν ξανατρώς junk pizza. Και επίσης με του ξυλόφουρνου δεν θες 3 λίτρα νερό για να ξεδιψάσεις, κάτι που χρειάζεσαι με κάθε σκουπιδοjunk pizza. 

Ακριβή ήταν κάποτε, μήπως είχατε μείνει σε αυτές τις εποχές? Μην κοιτάτε που έλεγε 6 κομμάτια ίδια τιμή με Pizza fan, ίδιο μέγεθος ήταν απλά κόβανε τα κομμάτια μεγαλύτερα. Βασικά λάθος. Στην Pizzafan κόβανε ΜΙΚΡΑ τα κομμάτια για να γράφουν και καλά 8 κομμάτια. 

Pizza fan που λέτε μερικοί δεν σας καταλαβαίνω. Πιο σκουπίδι και απ'το σκουπίδι. Μηδέν. 

Στην Ελλάδα έχουμε μία βασική διαφορά σε σχέση με το εξωτερικό. Πουλάμε φαγητό ακόμα και στα περίπτερα. Πίτσα ειδικά υπάρχει μέχρι και σε σουβλατζίδικα, αλλά και σε καντίνες της κακιάς ώρας, αλλά και στα καφέ στο χέρι τύπου Γρηγόρη/Εverest. Στο εξωτερικό δεν υπάρχει αυτό. Θες πίτσα? Θα πας κάπου που έχει πίτσα. Σε μας εδώ πας στα Everest και μόνο sushi που δεν σου σερβίρουν (ακόμα). 

Στην Αγγλία αν θες να φας κάτι σε κάποιο καφέ τύπου Costa Coffee ή Starbucks θα είναι στην καλύτερη τα αντίστοιχα δικά μας "Στεργίου". Τυποποιημένα σάντουιτς του ελέους που τρως ΜΟΝΟ στη σκοπιά 14:00-16:00 (ή 14:00 - 17:00 για την Αεροπορία) για να περάσει η ώρα επειδή έχασες το μεσημεριανό... Άρα ο ανταγωνισμός είναι x10 σε σχέση με έξω. Δεν έχει λόγο να μείνει η Pizza Hut εδώ. Τα macdonald's μην τα συγκρίνετε, γιατί είναι στο ΠΑΤΩΜΑ από άποψη τιμής. Ham και Cheese με 1€? Δεν υπάρχει αυτό. Με 3€ τα πιτσιρίκια έχουν φάει και έχουν χορτάσει. Αν θυμάστε μια περίοδο τολμήσαν να κάνουν 1€ το ham και 1.5€ το cheese και το πήραν πίσω σε λίγους μήνες... 

Ναι, μεγάλη αλήθεια.
Εδώ δεν έπιασαν ποτέ οι ποιοτικές και χορταστικές πίτσες με το μέτρο κι έπιασαν οι σάπιες πίτσες με όλο ψωμί των φούρνων...

35 λεπτά πριν, kathytherion είπε

Κι έμενα Μ αρέσουν αλλά πανακριβοπουλος. 

Ναι, δυστυχώς ενώ και το κοτόπουλό του σε κουβά είναι πεντανόστιμο και τα μπέργκερ του με τις πικάντικες σάλτσες απολαυστικά του και οι τορτίγιες του εξαιρετικές, ακόμα και το βραστό του καλαμπόκι, δεν προσπάθησε ποτέ να γίνει λίγο πιο ανταγωνιστικό στις τιμές.

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nojom είπε

καλά τα mcdonalds πάντα ήταν τελειωμένη υπόθεση στην ελλάδα.

Εδώ ρε έχουμε πιτόγυρα, θα ασχολούμαστε με τις αμερικάνικες βλακείες

Δεν ξέρω γιατί το λέτε αυτό για τα Mc, όταν στην Θεσσαλονίκη ξανά άνοιξαν αφού είχαν κλείσει. 

Από την Καλαμαριά που πηγαίνω εγώ, κάθε φορά γίνεται ο κακός χαμός τόσο από καθιστικά, όσο και από το drive thru 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, chill είπε

Μια χαρά ήταν η Hut. Την τιμουσα αρκετά συχνά. Κατά πολύ ανώτερη από Domino's, για την δε πίτσα albanfan δεν το συζητώ....τα lidl της πίτσας. Έχουν κόσμο γιατί ο μέσος Έλληνας είναι... Τσακωμενος με την ποιότητα. 

Την καλύτερη πίτσα θα την τρώω σπίτι μου. Ζύμη πιλτσμπουρι και χώσε ότι θέλεις επάνω. Ανώτερη από οποιοδήποτε συνοικιακο. 

Ειδικά τώρα καλοκαιράκι όσοι γουστάρετε ξυλοφουρνους να ξέρετε ότι τρώτε και όλη την ιδρωτιλα του πιτσαρη που στάζει σαν μπαρμπαλιαγκος στην κορύφωση. Μπορεί αυτό να κάνει τη διαφορά δεν λέω. Μπον απετιτ 😂😂😂

αν θυμαμαι καλα ειχαν βγαλει και ετοιμη πιτζα αυτοι, γαμαγε. (εκτος αν θυμαμαι λαθος και ηταν καποια αλλη εταιρεια με ζυμες)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κατεψυγμένη και γαμαγε δεν πάνε μαζί, στην καλύτερη των περιπτώσεων ο μονόφθαλμος στους τυφλούς. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν ξέρω γιατί το λέτε αυτό για τα Mc, όταν στην Θεσσαλονίκη ξανά άνοιξαν αφού είχαν κλείσει. 

Από την Καλαμαριά που πηγαίνω εγώ, κάθε φορά γίνεται ο κακός χαμός τόσο από καθιστικά, όσο και από το drive thru 

Νομίζω πιο πολύ το λένε από προσωπικό γούστο. Γλυφάδα πάντως ανά πάσα ώρα και στιγμή γίνεται ο κακός χαμός. Ακόμα και τις εποχές της καραντίνας, οι ουρές ήταν τεράστιες και κάθονταν στα πεζοδρόμια να φάνε. Σαφέστατα πάνε τρένο. Το αν αρέσουν σα γεύση ή αν είναι "ποιοτικά" είναι άλλο θέμα. Το κοινό στο οποίο τουλάχιστον στην Ελλάδα απευθύνονται δεν ενδιαφέρεται για την ποιότητα, αλλά για τη γεύση και ΜΟΝΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τιμουσαμε σταθερά μια φορά τον μήνα για χρόνια,  για εμάς η ποιοτικότερη μακράν από fan κτλ. Τον τελευταίο χρόνο σταθερά έπεφτε η ποιοτητα, με.αποκορυφωμα προ 2 εβδομάδων όπου φαγώθηκαν 4 κομμάτια από 2 12αρες, τα υπόλοιπα πήγαν κάδο. Κρίμα για τους εργαζόμενους.

Αυτό το bacon mushroom melt από wendys ακόμα με στοιχειώνει....

Επεξ/σία από rubadub
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, polaki είπε

Νομίζω πιο πολύ το λένε από προσωπικό γούστο. Γλυφάδα πάντως ανά πάσα ώρα και στιγμή γίνεται ο κακός χαμός. Ακόμα και τις εποχές της καραντίνας, οι ουρές ήταν τεράστιες και κάθονταν στα πεζοδρόμια να φάνε. Σαφέστατα πάνε τρένο. Το αν αρέσουν σα γεύση ή αν είναι "ποιοτικά" είναι άλλο θέμα. Το κοινό στο οποίο τουλάχιστον στην Ελλάδα απευθύνονται δεν ενδιαφέρεται για την ποιότητα, αλλά για τη γεύση και ΜΟΝΟ.

Και του Συντάγματος έχει πάντα κόσμο αλλά.σε άλλες.περιοχες.οπως πχ βάρη η αλιμο είναι πολύ χαλαρά από κόσμο(όχι ότι δεν έχει αλλά.δεν.γινεται και της Μουρλης) επίσης νομίζω υπήρχαν και στο Κορωπί κ εν τέλει εκλεισαν... 

49 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Ναι, μεγάλη αλήθεια.
Εδώ δεν έπιασαν ποτέ οι ποιοτικές και χορταστικές πίτσες με το μέτρο κι έπιασαν οι σάπιες πίτσες με όλο ψωμί των φούρνων...

Ναι, δυστυχώς ενώ και το κοτόπουλό του σε κουβά είναι πεντανόστιμο και τα μπέργκερ του με τις πικάντικες σάλτσες απολαυστικά του και οι τορτίγιες του εξαιρετικές, ακόμα και το βραστό του καλαμπόκι, δεν προσπάθησε ποτέ να γίνει λίγο πιο ανταγωνιστικό στις τιμές.

Η πίτσα.ειναι το νούμερο 1 των φαστ φουντ που Μ αρέσουν αλλά.πιτσα με το μέτρο ποτέ δεν μου άρεσε όσες φορές δοκίμασα απογοήτευση. Δεν ξέρω τι της λείπει. Μάλλον το στρογγυλό σχήμα ;)

Λατρεύω τις τορτίγιες του κφσ και πάντα παίρνω αυτή με την τραγανή πατατοκροκετα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι ήταν η μόνη που έφτιαχνε πίτσα με κιμά την οποία λάτρευα. Ωραίες εποχές..... ¨Ηταν καλη πίτσα γενικά αλλά πολύ ακριβή. 

Ποιος ήταν αυτός που έλεγε ότι το νόημα της εργασίας είναι να σε προσλάβει μία μεγάλη φίρμα. Ειδού, οι μεγάλες φίρμες δεν είναι άτρωτες ούτε σε εξασφαλίζουν απαραίτητα.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...