Προς το περιεχόμενο

Ερωτικές σχέσεις, στρατηγικές δικτύωσης και dating sites


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ας μιλήσουμε λοιπόν για το κομμάτι των ερωτικών σχέσεων το οποίο μπορεί κάλιστα να εξελιχθεί σε κάτι μεγαλύτερο όπως οικογένεια ξέρω γω. Σίγουρα είναι ένα κίνητρο να προσπαθήσεις περισσότερο και στο κομμάτι της εργασίας σου. Προσωπικά πλέον δε βρίσκω νόημα ούτε σε χόμπι ούτε στη φιλία. Κάποτε είχα δυνατές φιλίες και πολύ ανταγωνιστικά χόμπι (παιχνίδια) τα οποία είχαν νόημα αλλά με τη πάρωδο του καιρού και την ανάγκη για επιβίωση αυτά πεθάνανε για εμένα και τώρα δε μπορούν με τίποτα να αναστηθούν μέσα μου γιατί τα βλέπω σαν ένα κενό. Οι φίλοι μου με εγκατέληψαν επειδή δεν είχα χρόνο, χρήμα, υγεία και τα χόμπι αντικαταστάθηκαν από την εργασία μου. Εξακολουθώ να κάνω πράγματα για τη διασκέδαση μου αλλά που να μην έχουν σχέση με χόμπι, μπορεί να δω καμιά ταινία ή να πάω καμιά εκδρομή, κάτι τέτοιο γενικά, σίγουρα δεν κάνω κάτι ενεργά αλλά μια στο τόσο και όχι κάτι πολύπλοκο, ούτε καν παιχνίδια στη κονσόλα δε παίζω (εκτός αν είναι για business).

Το έχω σκεφτεί πολύ και δε βρίσκω νόημα σε τίποτα πέρα από το χρήμα, οτιδήποτε δε γεμίζει το χρόνο σου με χρήμα είναι θάνατος. Θεωρώ ορθό η εργασία σου να καλύπτει στο 100% το κομμάτι της δράσης σου και όλες οι φιλίες σου νανε από εκεί, άλλωστε τίποτα δε σε δένει καλύτερα με τον άλλον εκτός από το χρήμα και το αμοιβέο κέρδος το οποίο θα είναι πάντα κάτι αναγκαίο σε αντίθεση με τα χόμπι που είναι περιστασιακά και όχι απαραίτητα.

Πόσες φιλίες έχασες επειδή ο άλλος παράτησε το τάδε χόμπι για Χ λόγους? Το χρήμα κανείς δε το παρατάει....Υπάρχουν κάποιοι που ίσως κατάφεραν να κρατήσουν μακροχρόνιες φιλίες από το σχολείο ή τα χόμπι τους, εγώ δεν είμαι ένας από αυτούς δυστυχώς. Το χρήμα και η υγεία μου κόστισε ακόμη και πολύ δυνατές φιλίες 14+ χρόνων καθώς παρόλο που οι φίλοι μου προσπάθησαν, εγώ δε μπορούσα να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις τους και ήταν αδύνατόν για αυτούς να καταλάβουν τη δύσκολη θέση μου. Κάπου εκεί τα παράτησα και άλλαξα λογική στη ζωή. Θεωρώ υγειές όλα αυτά να τα καλύπτει η εργασία σου και τίποτα άλλο. Ότι χτίσεις εκεί θα μείνει για πάντα μαζί σου.

Σαφώς το χρήμα από μόνο του δεν έχει νόημα αν όλη η υπόλοιπη ζωή είναι κενή ή καλύπτεται μόνο από περιστασιακή διασκέδαση και εδώ έρχεται το κομμάτι των σχέσεων. Η σχέση και το σεξ είναι κάτι διαφορετικο από τα χόμπι και τη φιλία, είναι ιεραρχικά στη κορυφή της πυραμίδας των αναγκών και όσο και αν δε θέλουμε να το παραδεχτούμε είναι κάτι το δύσκολο να απορρίψεις. Επίσης μπορεί να οδηγήσει σε οικογένεια και να δώσει περεταίρω νόημα στη ζωή σου. Τώρα που είμαι πιο ελεύθερος προσπαθώ να το βάλω στη ζωή μου κάπως, το σκέφτομαι ως κάτι που θα κλείσει όποιο κενό αφήνει το κομμάτι της εργασίας. 

Μιας και δε ξέρω τίποτα για αυτό το πράγμα, η πρώτη μου σκέψη είναι να ακολουθήσω στρατηγική προσέγγιση με ιστοσελίδες στο διαδίκτυο τύπου badoo. Δε ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω για να δικτυωθώ κάπως και να φτάσει εκεί που πρέπει το πράγμα. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα κόλπα στο διαδίκτυο ή και εκτός για να φτάσεις εκεί που θες, μπορεί ακόμη και το κομμάτι της εργασίας να είναι χρήσιμο κάπως ως προς αυτό. 

Για πείτε δικές σας στρατηγικές/κόλπα (διαδικτυακές ή μη) για την αναζήτηση σχέσης. 

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ενώ το αντικείμενο του site ειναι η τεχνολογία, ακόμα και στη κατηγορία Μπλα Μπλα, να πρέπει να διαβάζουμε τον πόνο και οτι του κατεβαίνει του καθενός καθημερινά.

Σχεδον όλα τα thread που έχεις ξεκινήσει ειναι το λιγότερο αφελέστατα.

 Ασε το πληκτρολόγιο και ξεκινα να ζεις στη πραγματική ζωή, φιλτραροντας αυστηρά οτι βλακεία κυκλοφορεί στο Ίντερνετ.

Επεξ/σία από Gataros
  • Like 1
  • Thanks 11
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Ας μιλήσουμε λοιπόν για το κομμάτι των ερωτικών σχέσεων το οποίο μπορεί κάλιστα να εξελιχθεί σε κάτι μεγαλύτερο όπως οικογένεια ξέρω γω. Σίγουρα είναι ένα κίνητρο να προσπαθήσεις περισσότερο και στο κομμάτι της εργασίας σου. Προσωπικά πλέον δε βρίσκω νόημα ούτε σε χόμπι ούτε στη φιλία. Κάποτε είχα δυνατές φιλίες και πολύ ανταγωνιστικά χόμπι (παιχνίδια) τα οποία είχαν νόημα αλλά με τη πάρωδο του καιρού και την ανάγκη για επιβίωση αυτά πεθάνανε για εμένα και τώρα δε μπορούν με τίποτα να αναστηθούν μέσα μου γιατί τα βλέπω σαν ένα κενό. Οι φίλοι μου με εγκατέληψαν επειδή δεν είχα χρόνο, χρήμα, υγεία και τα χόμπι αντικαταστάθηκαν από την εργασία μου. Εξακολουθώ να κάνω πράγματα για τη διασκέδαση μου αλλά που να μην έχουν σχέση με χόμπι, μπορεί να δω καμιά ταινία ή να πάω καμιά εκδρομή, κάτι τέτοιο γενικά, σίγουρα δεν κάνω κάτι ενεργά αλλά μια στο τόσο και όχι κάτι πολύπλοκο, ούτε καν παιχνίδια στη κονσόλα δε παίζω (εκτός αν είναι για business).

Το έχω σκεφτεί πολύ και δε βρίσκω νόημα σε τίποτα πέρα από το χρήμα, οτιδήποτε δε γεμίζει το χρόνο σου με χρήμα είναι θάνατος. Θεωρώ ορθό η εργασία σου να καλύπτει στο 100% το κομμάτι της δράσης σου και όλες οι φιλίες σου νανε από εκεί, άλλωστε τίποτα δε σε δένει καλύτερα με τον άλλον εκτός από το χρήμα και το αμοιβέο κέρδος το οποίο θα είναι πάντα κάτι αναγκαίο σε αντίθεση με τα χόμπι που είναι περιστασιακά και όχι απαραίτητα.

Πόσες φιλίες έχασες επειδή ο άλλος παράτησε το τάδε χόμπι για Χ λόγους? Το χρήμα κανείς δε το παρατάει....Υπάρχουν κάποιοι που ίσως κατάφεραν να κρατήσουν μακροχρόνιες φιλίες από το σχολείο ή τα χόμπι τους, εγώ δεν είμαι ένας από αυτούς δυστυχώς. Το χρήμα και η υγεία μου κόστισε ακόμη και πολύ δυνατές φιλίες 14+ χρόνων καθώς παρόλο που οι φίλοι μου προσπάθησαν, εγώ δε μπορούσα να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις τους και ήταν αδύνατόν για αυτούς να καταλάβουν τη δύσκολη θέση μου. Κάπου εκεί τα παράτησα και άλλαξα λογική στη ζωή. Θεωρώ υγειές όλα αυτά να τα καλύπτει η εργασία σου και τίποτα άλλο. Ότι χτίσεις εκεί θα μείνει για πάντα μαζί σου.

Σαφώς το χρήμα από μόνο του δεν έχει νόημα αν όλη η υπόλοιπη ζωή είναι κενή ή καλύπτεται μόνο από περιστασιακή διασκέδαση και εδώ έρχεται το κομμάτι των σχέσεων. Η σχέση και το σεξ είναι κάτι διαφορετικο από τα χόμπι και τη φιλία, είναι ιεραρχικά στη κορυφή της πυραμίδας των αναγκών και όσο και αν δε θέλουμε να το παραδεχτούμε είναι κάτι το δύσκολο να απορρίψεις. Επίσης μπορεί να οδηγήσει σε οικογένεια και να δώσει περεταίρω νόημα στη ζωή σου. Τώρα που είμαι πιο ελεύθερος προσπαθώ να το βάλω στη ζωή μου κάπως, το σκέφτομαι ως κάτι που θα κλείσει όποιο κενό αφήνει το κομμάτι της εργασίας. 

Μιας και δε ξέρω τίποτα για αυτό το πράγμα, η πρώτη μου σκέψη είναι να ακολουθήσω στρατηγική προσέγγιση με ιστοσελίδες στο διαδίκτυο τύπου badoo. Δε ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω για να δικτυωθώ κάπως και να φτάσει εκεί που πρέπει το πράγμα. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα κόλπα στο διαδίκτυο ή και εκτός για να φτάσεις εκεί που θες, μπορεί ακόμη και το κομμάτι της εργασίας να είναι χρήσιμο κάπως ως προς αυτό. 

Για πείτε δικές σας στρατηγικές/κόλπα (διαδικτυακές ή μη) για την αναζήτηση σχέσης. 

για να κερδίσεις εκει εξω πρεπει να διαβαζεις βιβλια.

δεν ειναι καθολου απλα τα πραγματα...

υπάρχουν πολλον ειδών ανθρώπων...μαθε ποιος εισαι εσυ πρωτα και δούλεψε το  να πας πιο πανω.

δεν μπορείς να αγοράσεις την φιλια με λεφτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Gataros είπε

Ασε το πληκτρολόγιο και ξεκινα να ζεις στη πραγματική ζωή

Όσα περιγράφω είναι εμπειρίες και συμπεράσματα από τη πραγματική ζωή.

Υπάρχουν πολλά είδη ανθρώπων όντως που καμιά φορά δε μπορείς να προβλέψεις αλλά όλα έχουν ένα κοινό, θέλουν οι στόχοι τους να επιτυγχάνονται και για να είναι εφικτό αυτό χρειάζεται χρήμα και υγεία. Κανείς δε θέλει να είναι μαζί σου όταν είσαι αδύναμος ή δείχνεις έτσι. Όταν εργάζεσαι όμως ποτέ δεν είσαι αδύναμος και όποιος είναι μαζί σου εποφωλείται στο 100%.

Οι άνθρωποι είναι σαν μηχανές και το χρήμα/ώφελος είναι οι μπαταρίες τους. Όταν έχουν μπαταρίες πολλά θα κάνουν αλλά χωρίς αυτές γίνονται απαίσιοι. Δεν υπάρχει τίποτα το ψεύτικο να το αποδεχτούμε. Αντιθέτως μπορείς να ζήσεις καλύτερα τη ζωή σου όταν καταλαβαίνεις αυτή την απόλυτη αλήθεια.

Δε λέω ότι όταν όλα πληρούνται (χρήμα & υγεία) θα τα βρεις σίγουρα με τον άλλον γιατί μπορεί να μη ταιρίαζεται ως χαρακτήρες αλλά το σίγουρο είναι ότι πρέπει πρώτα να πληρούνται τα βασικά 100% πριν πας στο επόμενο βήμα.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Όσα περιγράφω είναι εμπειρίες και συμπεράσματα από τη πραγματική ζωή.

Αυτά είναι μπούρδες! Οι νορμάλ σχέσεις στη ζωή έρχονται αυθόρμητα. Δεν μπορείς να το κανονικοποιήσεις, ποσοτικοποιήσεις  και να το αναλύσεις παρά μόνο την απόκλιση μιας συμπεριφοράς από τη νόρμα. Δεν υπάρχουν κόλπα. Στους νορμαλ ανθρώπους απλά συμβαίνουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Αυτά είναι μπούρδες! Οι νορμάλ σχέσεις στη ζωή έρχονται αυθόρμητα. Δεν μπορείς να το κανονικοποιήσεις, ποσοτικοποιήσεις  και να το αναλύσεις παρά μόνο την απόκλιση μιας συμπεριφοράς από τη νόρμα. Δεν υπάρχουν κόλπα. Στους νορμαλ ανθρώπους απλά συμβαίνουν.

Για να συμβεί κάτι αυθόρμητα πρέπει πρώτα να είσαι στο κατάλληλο σημείο (στο κατάλληλο κοινωνικό κανάλι, διαδικτυακό ή μη). Εγώ αυτό ρωτάω, πως να προσεγγίσεις αυτό το κανάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από προηγούμενα post σου έχω εκμαιεύσει ότι μάλλον δουλεύεις remotely, κάνω λάθος?

Long story short, αν πιστεύεις οτι ο χρόνος σου αξιοποιείται σωστά μόνο αν μεταφράζεται σε χρηματικές απολαβές, οι φίλοι/σύντροφοί σου θα έρθουν από το εργασιακό σου περιβάλλον (άμεσο) ή από ενδεχόμενες επιχειρηματικές προσπάθειες σου (π.χ. να δουλέψεις μαζί με κάποιον σε κάποιο πρότζεκτ)

Ο παλιομοδίτικος τρόπος είναι να βρεις ένα community για κάποιο χόμπι που σου αρέσει. Διάβασα ότι είχες μια εμπειρία με χόμπι παλαιότερα. Απλά αυτό που πρέπει να κυνηγήσεις (αν όντως θέλεις να το κυνηγήσεις) είναι να δημιουργήσεις σχέσεις με ανθρώπους που να μην βασίζονται στο χομπι αυτό. Δηλαδή μπαίνεις με το χόμπι, βγαίνεις (αν βαρεθείς) με τους φίλους. Προσπάθησε να συζητάς μαζί τους για άλλα ενδιαφέροντα πέρα από το χομπι που σας έφερε κοντά.

Πρόσωπικά δεν έχω εμπειρία με dating sites, αλλά δεν κατακρίνω. Μόνο το OK Cupid γνωρίζω ως μεγάλο, θεωρώντας ότι το Tinder είναι για...βραχυχρόνιες σχέσεις.

 

Επεξ/σία από peterinio
ορθογραφικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο badoo, αν δεν τους τα σκάσεις, στα 1000 άτομα απαντάει το 1. Γιατί είναι στημένο και σου δείχνει ανενεργά και ψεύτικα προφίλ.
Δυο φίλοι που ψάχνονταν κάποια στιγμή, αποφάσισαν και έβαλαν τα εικονικά νομίσματα, και μίλησαν με πολλές, και ραντεβού βγήκαν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aizensama24 είπε

Εγώ αυτό ρωτάω, πως να προσεγγίσεις αυτό το κανάλι.

Βγαίνοντας έξω από το σπίτι θα σου δοθεί η ευκαιρία... επίσης δε νομίζω ότι οι φίλοι σου σε παράτησαν για την "πολυάσχολη" επαγγελματική ζωή, ούτε για το χρήμα. Κάτι άλλο παίζει που σίγουρα χρειάζεται επαγγελματία ψυχικής υγείας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ενα θρεντ παρασκευης δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο!

Ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος αλλα θα σου πω την δικια μου αποψη αν η ζωη σου κινειται αποκλειστικα γυρω απο το χρημα το χασες το παιχνιδι,ανθρωπος που φευγει απο κοντα σου λογο οικονομικων δεν ηταν ποτε φιλος σου και ανθρωπος που σε πλησιαζει λογο χρηματων στατους δεν ειναι ποτε φιλος σου ,στην παρεα μου το λεμε παρασιτο αυτο.

Επισης ανθρωπο που με πλησιασε για οφελος επαγγελματικο κτλ εγω στην καλυτερη σαν γνωστο του συμπεριφερθηκα.Οπως και το χρημα δεν μου λεει τιποτα αν ο αλλος ειναι μαλακας οσα και να εχει παλι μαλακας παραμενει για εμενα.

10 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Αυτά είναι μπούρδες! Οι νορμάλ σχέσεις στη ζωή έρχονται αυθόρμητα. Δεν μπορείς να το κανονικοποιήσεις, ποσοτικοποιήσεις  και να το αναλύσεις παρά μόνο την απόκλιση μιας συμπεριφοράς από τη νόρμα. Δεν υπάρχουν κόλπα. Στους νορμαλ ανθρώπους απλά συμβαίνουν.

η μπορουσα να πω αυτο και να μην γραφω σαν το μαλακα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, chrisxkar είπε

Αλλο ενα θρεντ παρασκευης δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο!

Ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος αλλα θα σου πω την δικια μου αποψη αν η ζωη σου κινειται αποκλειστικα γυρω απο το χρημα το χασες το παιχνιδι,ανθρωπος που φευγει απο κοντα σου λογο οικονομικων δεν ηταν ποτε φιλος σου και ανθρωπος που σε πλησιαζει λογο χρηματων στατους δεν ειναι ποτε φιλος σου ,στην παρεα μου το λεμε παρασιτο αυτο.

Επισης ανθρωπο που με πλησιασε για οφελος επαγγελματικο κτλ εγω στην καλυτερη σαν γνωστο του συμπεριφερθηκα.Οπως και το χρημα δεν μου λεει τιποτα αν ο αλλος ειναι μαλακας οσα και να εχει παλι μαλακας παραμενει για εμενα.

Ναι αλλά τι θα γινόταν αν εσύ δεν μπορούσες πλέον για Χ λόγους να κάνεις πράγματα με τη παρέα σου και είσουν κοινωνικά αποκλεισμένος? κάποια στιγμή αυτά τα άτομα θα σε διαπερνούσαν και εσύ θα έμενες μόνος. Δε λέω ότι οι φίλοι μου ήταν μαζί μου για το χρήμα καθώς δεν είμαι κανάς εφοπλιστής, ειδικά τότε ούτε μεσαία τάξη δεν είμουν αλλά θέλανε να βγαίνουμε και να κάνουμε πράγματα μαζί, προσπάθησαν αρκετά ακόμη και στα δύσκολα χρόνια μου αλλά μου ήταν αδύνατον να κάνω κάτι. Κάποια στιγμή ο άλλος τα παρατάει μαζί σου. Μάλιστα προς το ΄τελος ήταν επιθετικοί μαζί μου λόγο της στάσης μου. 

Μερικοί δεν κατανοούν επαρκώς τι είναι ο πάτος και πως γίνεται η ζωή όταν βρίσκεσαι εκεί. Είναι εύκολο και ρομαντικό να λες πολλά πριν δεις αυτό το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς ο μόνος τρόπος για να κάνεις σχέση εσύ προσωπικά aizensama, είναι να παρατήσεις την δουλειά που κάνεις. Φοβάμαι πως δεν πρόκειται να καταφέρεις κάτι μέσω διαδικτύου. Όπως σωστά το αναφέρεις για την περίπτωση των φίλων σου, η κοινωνικότητα προϋποθέτει κάποια συγκεκριμένα πράγματα που εσύ προσωπικά δεν θέλεις να δώσεις. Δλδ, είναι αποτέλεσμα επιλογής σου αυτό.

Δεν είναι κακό να αρχίσεις να ψάχνεσαι όμως, καλά κάνεις.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, σόρρυ πως θα το πω αλλά απ' αυτά που γράφεις πρέπει να δουλέψεις και να επενδύσεις στον εαυτό σου πρώτα.

Οι σχέσεις, ειδικά οι ερωτικές καταστρέφονται όταν δεν ξέρεις ποιος είσαι και που στέκεσαι.

Κοινώς, πρέπει να τα έχεις πολύ καλά με τον εαυτό σου πρώτα, και μετά να κοιτάξεις για ερωτικά.

Μια σχέση δε θα σε σώσει ή θα σε κάνει καλύτερο. Εσύ πρέπει να γίνεις από μόνος σου καλύτερος πρώτα 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Δυστυχώς ο μόνος τρόπος για να κάνεις σχέση εσύ προσωπικά aizensama, είναι να παρατήσεις την δουλειά που κάνεις. Φοβάμαι πως δεν πρόκειται να καταφέρεις κάτι μέσω διαδικτύου. Όπως σωστά το αναφέρεις για την περίπτωση των φίλων σου, η κοινωνικότητα προϋποθέτει κάποια συγκεκριμένα πράγματα που εσύ προσωπικά δεν θέλεις να δώσεις. Δλδ, είναι αποτέλεσμα επιλογής σου αυτό.

Δεν είναι κακό να αρχίσεις να ψάχνεσαι όμως, καλά κάνεις.

Σκέφτομαι καιρό τώρα την ενασχόληση με κάποια επιχειρηματική/επαγγελματική δραστηριότητα στο φυσικό κόσμο συνδιαστικά με ότι κάνω στο διαδίκτυο. Το διαδίκτυο δεν είναι αναγκαίο να μου τρώει τόσο χρόνο, αυτό γίνεται επειδή το θέλω. 

Μπορεί να οδηγήσει σε μία καλύτερη κοινωνική κατάσταση αλλά δεν είμαι σίγουρος τι να δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Ναι αλλά τι θα γινόταν αν εσύ δεν μπορούσες πλέον για Χ λόγους να κάνεις πράγματα με τη παρέα σου και είσουν κοινωνικά αποκλεισμένος? κάποια στιγμή αυτά τα άτομα θα σε διαπερνούσαν και εσύ θα έμενες μόνος. Δε λέω ότι οι φίλοι μου ήταν μαζί μου για το χρήμα καθώς δεν είμαι κανάς εφοπλιστής, ειδικά τότε ούτε μεσαία τάξη δεν είμουν αλλά θέλανε να βγαίνουμε και να κάνουμε πράγματα μαζί, προσπάθησαν αρκετά ακόμη και στα δύσκολα χρόνια μου αλλά μου ήταν αδύνατον να κάνω κάτι. Κάποια στιγμή ο άλλος τα παρατάει μαζί σου. Μάλιστα προς το ΄τελος ήταν επιθετικοί μαζί μου λόγο της στάσης μου. 

Μερικοί δεν κατανοούν επαρκώς τι είναι ο πάτος και πως γίνεται η ζωή όταν βρίσκεσαι εκεί. Είναι εύκολο και ρομαντικό να λες πολλά πριν δεις αυτό το πράγμα.

αυτο ειναι διαφορετικα θελω και μπορω,εκει απλα λες οτι εκανε τον κυκλο του το ολο θεμα και παμε παρακατω δεν σημαινει οτι ολοι ειναι ετσι ή οτι φταιει καποιος.Ειναι το ιδιο που γινεται συνηθως σε μικροτερες ηλικιες οταν κανεις σχεση που ολοι εχουν την απαιτηση εσυ να συνεχισεις τα ξεφτιλικια και γραψεις την γκομενα στα παπαρια σου.Αν ο αλλος δεν μπορει να αντιληφθει την αλλαγη προβλημα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...