Προς το περιεχόμενο

Ερωτικές σχέσεις, στρατηγικές δικτύωσης και dating sites


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, Lucifer είπε

Χωρίς ειρωνεία δε θα βγάλεις νόημα, είναι όλο γραμμένο ειρωνικά!

Ααα οκ ρε είδα ότι είσαι admin ε.α. και σε πήρα σοβαρά χωρίς να δω το κείμενο στο περιεχόμενο του.

Σορρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, bbbb είπε

30 και παρθένος?

Τι να κάνουμε φίλε. Υπάρχει και αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, bbbb είπε

30 και παρθένος?

Όλα σου τα προβλήματα σε μια πρόταση @aizensama24. Δεν φταίνε οι γυναίκες.

Ψάξου λίγο.

Μη ειρωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, JohnGTA είπε

Όλα σου τα προβλήματα σε μια πρόταση @aizensama24. Δεν φταίνε οι γυναίκες.

Ψάξου λίγο.

Μη ειρωνικά.

Δεν τις έχω προσεγγίσει ακόμη για να ξέρω αν φταίνε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, ThisFish είπε

Σε αφραγκίες, ένας καλός φίλος το κατανοεί και κάνουμε κάτι χαλαρό, δεν χρειάζεται να βγούμε στη Σπονδη. Θα κανονίσουμε μια προβολή σε σπίτι, μια βόλτα, 1002 πράγματα μπορείς να κάνεις που δεν κοστίζουν. 

Όταν είσαι άφραγκος πέφτεις στο κενό. Είναι διαφορετικό το είμαι άφραγκος αλλά έχω μία κάλυψη και υποστήριξη και άλλο είμαι άφραγκος χωρίς ΤΙΠΟΤΑ

Ξέρεις πόσες απειλές και εκβιασμούς έχω δεχτεί από αυτό? 

Πόσοι εκμεταλεύτηκαν την αδύναμη κατάσταση μου για να με πλήξουν?

Πόσες φορές κινδύνεψα να βρεθώ στο δρόμο?

Πόσες βδομάδες έζησα χωρίς ρεύμα?

Πόσες μέρες έφαγα 1 μικρή πίτα ωμό ζυμάρι με κόκκινη σάλτσα και άλλες δεν είχα να φάω ΤΙΠΟΤΑ ή μπορεί να έφαγα ζουμί από λεμόνι

Πόσα προβλήματα υγείας μου άφησε όλο αυτό επειδή καταπονήθηκε ο εαυτός μου από τη κακουχία και το άγχος και την έλειψη περίθαλψης? Έχασα 4 δόντια όπου τους πονόδοντους τους πέρασα χωρίς γιατρούς, σφραγίσματα και απονευρώσεις. Έχω πάθει ανοσία στο πόνο.

Πόσα συγγενικά άτομα γύρω μου τρελάθηκαν και τα έχασαν εντελώς μπροστά σε όλο αυτό και έπρεπε να σώσω και αυτά?

Πόσο επώδυνο είναι να ζεις τα παραπάνω για χρόνια?

Ότι ξεκίνησα ήταν από ενα κατεστραμένο υπολογιστή, που με το ζόρι έβαλα ίντερνετ σε νέο πάροχο καθώς ο προηγούμενος το χε κόψει.

Δε μπορείς να πίνεις καφέ ή να βγαίνεις βόλτα ξέρωντας ότι πίσω στο σπίτι σου σε περιμένει η κόλαση. Αυτό που κάνεις είναι να πολεμήσεις με ότι έχεις μέχρι η κόλαση να λήξει και όλα να μπουν σε τάξη. Αυτό έκανα και όταν ξύπνησα τα περισσότερα πράγματα είχαν πεθάνει πλέον και δεν υπήρχε επιστροφή στη παλιά μου ζωή. Μπορεί ο ψυχολόγος να με πείσει για το αντίθετο? Ήταν αυτός που με έσωσε από το θάνατο? Όχι, οι καλύτερες αποφάσεις μου και επιλογές με έσωσαν. 

Τώρα κατάφερα να ζω σε δικό μου σπίτι ανεξάρτητος, δε θέλω να γίνω υπόδουλος του χρήματος για πάντα αλλά δε θέλω να επιστρέψω εκεί που είμουν. Θεωρώ το σεξ/σχέση σημαντικό αλλά όχι κάτι παραπάνω από αυτό. 

 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Από ποια άποψη? 

Δεν είμαι τέλειος αλλά ο ψυχολόγος δε μπορεί να σου δώσει αυτά που χρειάζεσαι ώστε να είναι η ζωή σου καλή. Τι να τη κάνω εγώ τη θεράπεια αν είμαι χρεωκοπημένος ή οι αποφάσεις που παίρνω οδηγούν προς τα εκεί. Θεωρώ τις αποφάσεις μου καλές. Θα μπορούσε να με βοηθήσει ο ψυχολόγος σε κάποια θέματα όπως της επικοινωνίας σε πραγματικό περιβάλλον αλλά όχι να μου αλλάξει αντίληψη. Όσα πιστεύω είναι από γεγονότα που έζησα και πόνεσαν. Αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει.

Εδώ κάνεις μεγάλο λάθος. Μακάρι όλοι οι άνθρωποι στην χώρα μας να είχαν πρόσβαση σε ψυχοθεραπεία, ακόμα και καθημερινώς! Ειδικά στην σύγχρονη ζωή που ζούμε/κάνουμε και μετά την δεκαετία που περάσαμε. 

Η δουλειά του ψυχολόγου δεν είναι να σου αλλάξει την αντίληψη btw.

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Όταν είσαι άφραγκος πέφτεις στο κενό. Είναι διαφορετικό το είμαι άφραγκος αλλά έχω μία κάλυψη και υποστήριξη και άλλο είμαι άφραγκος χωρίς ΤΙΠΟΤΑ

Ξέρεις πόσες απειλές και εκβιασμούς έχω δεχτεί από αυτό? 

Πόσοι εκμεταλεύτηκαν την αδύναμη κατάσταση μου για να με πλήξουν?

Πόσες φορές κινδύνεψα να βρεθώ στο δρόμο?

Πόσες βδομάδες έζησα χωρίς ρεύμα?

Πόσες μέρες έφαγα 1 μικρή πίτα ωμό ζυμάρι με κόκκινη σάλτσα και άλλες δεν είχα να φάω ΤΙΠΟΤΑ ή μπορεί να έφαγα ζουμί από λεμόνι

Πόσα προβλήματα υγείας μου άφησε όλο αυτό επειδή καταπονήθηκε ο εαυτός μου από τη κακουχία και το άγχος και την έλειψη περίθαλψης? Έχασα 4 δόντια όπου τους πονόδοντους τους πέρασα χωρίς γιατρούς, σφραγίσματα και απονευρώσεις. Έχω πάθει ανοσία στο πόνο.

Πόσα συγγενικά άτομα γύρω μου τρελάθηκαν και τα έχασαν εντελώς μπροστά σε όλο αυτό και έπρεπε να σώσω και αυτά?

Πόσο επώδυνο είναι να ζεις τα παραπάνω για χρόνια?

Ότι ξεκίνησα ήταν από ενα κατεστραμένο υπολογιστή, που με το ζόρι έβαλα ίντερνετ σε νέο πάροχο καθώς ο προηγούμενος το χε κόψει.

Δε μπορείς να πίνεις καφέ ή να βγαίνεις βόλτα ξέρωντας ότι πίσω στο σπίτι σου σε περιμένει η κόλαση. Αυτό που κάνεις είναι να πολεμήσεις με ότι έχεις μέχρι η κόλαση να λήξει και όλα να μπουν σε τάξη. Αυτό έκανα και όταν ξύπνησα τα περισσότερα πράγματα είχαν πεθάνει πλέον και δεν υπήρχε επιστροφή στη παλιά μου ζωή. Μπορεί ο ψυχολόγος να με πείσει για το αντίθετο? Ήταν αυτός που με έσωσε από το θάνατο? Όχι, οι καλύτερες αποφάσεις μου και επιλογές με έσωσαν. 

Τώρα κατάφερα να ζω σε δικό μου σπίτι ανεξάρτητος, δε θέλω να γίνω υπόδουλος του χρήματος για πάντα αλλά δε θέλω να επιστρέψω εκεί που είμουν. Θεωρώ το σεξ σημαντικό αλλά όχι κάτι παραπάνω από αυτό. 

Φίλε χωρίς πλάκα και ειρωνία, ψάξε ψυχολογική υποστήριξη. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που χάνουν την ζωή τους μην παίρνοντας στα σοβαρά την ψυχική τους υγεία που επηρεάζει την σωματική παραπάνω από ότι φαντάζεσαι.
Δεν είναι θέμα αυτό για φόρουμ στον insomnia και κανονικά πρέπει να κλείσει γιατί τα σχόλια μόνο κακό μπορεί να κάνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Δεν καταλαβα, προς τι ο Ρατσισμος; Εδω ειχε βγει ταινια με 40αρη παρθενο.

Δεν είναι θέμα ρατσισμού. Απλά όταν κάποιος δεν έχει καταφέρει να κάνει έστω μια φορά σεξ μέσα σε 15 πάνω-κάτω χρόνια την εποχή που (κακώς) τα πιτσιρίκια το κάνουν απο 12-13 χρονών υποκρύπτει τεράστια προβλήματα κοινωνικότητας κτλ. Και άντε πες όταν είσαι μεγάλος παίζει ρόλο τι δουλειά κάνεις κτλ. Οταν είσαι πιτσιρίκι, φοιτητής κτλ παίζει ρόλο το πόσο "μάγκας" και κοινωνικός είσαι απέναντι στους άλλους και στις γυναίκες και πρακτικά αυτή η περίοδος είναι που θέτεις κάποια βασικά θεμέλια για την περαιτέρω κοινωνική σου εξέλιξη

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Όταν είσαι άφραγκος πέφτεις στο κενό. Είναι διαφορετικό το είμαι άφραγκος αλλά έχω μία κάλυψη και υποστήριξη και άλλο είμαι άφραγκος χωρίς ΤΙΠΟΤΑ

Ξέρεις πόσες απειλές και εκβιασμούς έχω δεχτεί από αυτό? 

Πόσοι εκμεταλεύτηκαν την αδύναμη κατάσταση μου για να με πλήξουν?

Πόσες φορές κινδύνεψα να βρεθώ στο δρόμο?

Πόσες βδομάδες έζησα χωρίς ρεύμα?

Πόσες μέρες έφαγα 1 μικρή πίτα ωμό ζυμάρι με κόκκινη σάλτσα και άλλες δεν είχα να φάω ΤΙΠΟΤΑ ή μπορεί να έφαγα ζουμί από λεμόνι

Πόσα προβλήματα υγείας μου άφησε όλο αυτό επειδή καταπονήθηκε ο εαυτός μου από τη κακουχία και το άγχος και την έλειψη περίθαλψης? Έχασα 4 δόντια όπου τους πονόδοντους τους πέρασα χωρίς γιατρούς, σφραγίσματα και απονευρώσεις. Έχω πάθει ανοσία στο πόνο.

Πόσα συγγενικά άτομα γύρω μου τρελάθηκαν και τα έχασαν εντελώς μπροστά σε όλο αυτό και έπρεπε να σώσω και αυτά?

Πόσο επώδυνο είναι να ζεις τα παραπάνω για χρόνια?

Ότι ξεκίνησα ήταν από ενα κατεστραμένο υπολογιστή, που με το ζόρι έβαλα ίντερνετ σε νέο πάροχο καθώς ο προηγούμενος το χε κόψει.

Δε μπορείς να πίνεις καφέ ή να βγαίνεις βόλτα ξέρωντας ότι πίσω στο σπίτι σου σε περιμένει η κόλαση. Αυτό που κάνεις είναι να πολεμήσεις με ότι έχεις μέχρι η κόλαση να λήξει και όλα να μπουν σε τάξη. Αυτό έκανα και όταν ξύπνησα τα περισσότερα πράγματα είχαν πεθάνει πλέον και δεν υπήρχε επιστροφή στη παλιά μου ζωή. Μπορεί ο ψυχολόγος να με πείσει για το αντίθετο? Ήταν αυτός που με έσωσε από το θάνατο? Όχι, οι καλύτερες αποφάσεις μου και επιλογές με έσωσαν. 

Τώρα κατάφερα να ζω σε δικό μου σπίτι ανεξάρτητος, δε θέλω να γίνω υπόδουλος του χρήματος για πάντα αλλά δε θέλω να επιστρέψω εκεί που είμουν. Θεωρώ το σεξ/σχέση σημαντικό αλλά όχι κάτι παραπάνω από αυτό. 

Απο Μεσσήνη προς Καλαμάτα μετά το αεροδρόμιο ,μετα τον κόμβο ,εκεί κοντά στην  shell στο αριστερό σου χέρι είναι η λύση .Ξεκίνα απο εκεί και ολα θα έρθουν φυσιολογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
26 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Όταν είσαι άφραγκος πέφτεις στο κενό. Είναι διαφορετικό το είμαι άφραγκος αλλά έχω μία κάλυψη και υποστήριξη και άλλο είμαι άφραγκος χωρίς ΤΙΠΟΤΑ

Ξέρεις πόσες απειλές και εκβιασμούς έχω δεχτεί από αυτό? 

Πόσοι εκμεταλεύτηκαν την αδύναμη κατάσταση μου για να με πλήξουν?

Πόσες φορές κινδύνεψα να βρεθώ στο δρόμο?

Πόσες βδομάδες έζησα χωρίς ρεύμα?

Πόσες μέρες έφαγα 1 μικρή πίτα ωμό ζυμάρι με κόκκινη σάλτσα και άλλες δεν είχα να φάω ΤΙΠΟΤΑ ή μπορεί να έφαγα ζουμί από λεμόνι

Πόσα προβλήματα υγείας μου άφησε όλο αυτό επειδή καταπονήθηκε ο εαυτός μου από τη κακουχία και το άγχος και την έλειψη περίθαλψης? Έχασα 4 δόντια όπου τους πονόδοντους τους πέρασα χωρίς γιατρούς, σφραγίσματα και απονευρώσεις. Έχω πάθει ανοσία στο πόνο.

Πόσα συγγενικά άτομα γύρω μου τρελάθηκαν και τα έχασαν εντελώς μπροστά σε όλο αυτό και έπρεπε να σώσω και αυτά?

Πόσο επώδυνο είναι να ζεις τα παραπάνω για χρόνια?

Ότι ξεκίνησα ήταν από ενα κατεστραμένο υπολογιστή, που με το ζόρι έβαλα ίντερνετ σε νέο πάροχο καθώς ο προηγούμενος το χε κόψει.

Δε μπορείς να πίνεις καφέ ή να βγαίνεις βόλτα ξέρωντας ότι πίσω στο σπίτι σου σε περιμένει η κόλαση. Αυτό που κάνεις είναι να πολεμήσεις με ότι έχεις μέχρι η κόλαση να λήξει και όλα να μπουν σε τάξη. Αυτό έκανα και όταν ξύπνησα τα περισσότερα πράγματα είχαν πεθάνει πλέον και δεν υπήρχε επιστροφή στη παλιά μου ζωή. Μπορεί ο ψυχολόγος να με πείσει για το αντίθετο? Ήταν αυτός που με έσωσε από το θάνατο? Όχι, οι καλύτερες αποφάσεις μου και επιλογές με έσωσαν. 

Τώρα κατάφερα να ζω σε δικό μου σπίτι ανεξάρτητος, δε θέλω να γίνω υπόδουλος του χρήματος για πάντα αλλά δε θέλω να επιστρέψω εκεί που είμουν. Θεωρώ το σεξ/σχέση σημαντικό αλλά όχι κάτι παραπάνω από αυτό. 

Cringe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, bbbb είπε

Δεν είναι θέμα ρατσισμού. Απλά όταν κάποιος δεν έχει καταφέρει να κάνει έστω μια φορά σεξ μέσα σε 15 πάνω-κάτω χρόνια την εποχή που (κακώς) τα πιτσιρίκια το κάνουν απο 12-13 χρονών υποκρύπτει τεράστια προβλήματα κοινωνικότητας κτλ. Και άντε πες όταν είσαι μεγάλος παίζει ρόλο τι δουλειά κάνεις κτλ. Οταν είσαι πιτσιρίκι, φοιτητής κτλ παίζει ρόλο το πόσο "μάγκας" και κοινωνικός είσαι απέναντι στους άλλους και στις γυναίκες και πρακτικά αυτή η περίοδος είναι που θέτεις κάποια βασικά θεμέλια για την περαιτέρω κοινωνική σου εξέλιξη

Πολλά παίζουν ρόλο και δεν τα έχουμε όλοι. Εν τέλη δεν είμαστε όλοι το ίδιο, ναι κάποιοι από εμάς είμαστε κοινωνικά πιο προβληματικοί, τι να κάνουμε. 

21 λεπτά πριν, 777andreas777 είπε

Φίλε χωρίς πλάκα και ειρωνία, ψάξε ψυχολογική υποστήριξη. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που χάνουν την ζωή τους μην παίρνοντας στα σοβαρά την ψυχική τους υγεία που επηρεάζει την σωματική παραπάνω από ότι φαντάζεσαι.
Δεν είναι θέμα αυτό για φόρουμ στον insomnia και κανονικά πρέπει να κλείσει γιατί τα σχόλια μόνο κακό μπορεί να κάνουν.

Ενα μεγάλο μέρος της ζωής μου το έχασα έτσι και αλλιώς και μάλιστα σημαντικό και δεν είμουν καθόλου έτοιμος για αυτό που θα συνέβαινε. Προδώθηκα άσχημα. Τέλος πάντων. Δε με ενδιαφέρει τι έχασα ή τι θα χάσω. Θέλω να εξαργυρώσω κάπως ότι έχω τώρα με πράγματα που ποτέ δεν έκανα και στερήθηκα. Οι παραλίες της καλαμάτας είναι καλή ιδέα. Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι το σεξ. Δεν θα κλάψω για τα υπόλοιπα.  

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...