Προς το περιεχόμενο

Καλύτερες 775 μητρικές για O.C.


Τέρης Α.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/8/2020 στις 6:32 ΜΜ, Sheogorath είπε

Αν και εσυ είπες για 32.

Φτανει, μην προσπαθείς να την πουλήσεις σε θέμα στο φόρουμ...

δεν προσπαθω φιλε μου να την πουλησω! ειπα στον ανθρωπο μια ακομα επιλογη που εχει! δεν με ενδιαφερει ειτε την πουλησω ειτε οχι! κλαιν μαιν στο κουτι της μεσα ειναι δεν μου τρωει ψωμι. απλα μην γραφεις ανακριβειες εαν δεν ξερεις την μητρικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, spokaria είπε

δεν προσπαθω φιλε μου να την πουλησω! ειπα στον ανθρωπο μια ακομα επιλογη που εχει! δεν με ενδιαφερει ειτε την πουλησω ειτε οχι! κλαιν μαιν στο κουτι της μεσα ειναι δεν μου τρωει ψωμι. απλα μην γραφεις ανακριβειες εαν δεν ξερεις την μητρικη

Όπως τα 32 γίγα. Στα λόγια μου έρχεσαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο που ειπα ειναι οτι την δουλευα  με 16 και καποιοι στο εξωτερικο με 32.για το 32gb εγω δεν την εχω δοκιμασει.αλλα με 16g ειναι οκ. και σου εστειλα το λινκ οποτε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/8/2020 στις 2:13 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

Έχω προτάσεις για: Striker ExtremeP5N32-E SLI και P5Q DELUXE. Να κινηθώ σε κάποια από αυτές ή να περιμένω για κάτι καλύτερο; Βέβαια όλες υποστηρίζουν DDR2 🤔

Εχω την P5Q Deluxe, ειναι τερατακι.Δουλευω εναν core 2 duo e6750 2.67 Ghz  στα 3.6 απροβληματιστα, τον ειχα φτασει και 4 αλλα το pc ανοιγει μια φορα το μηνα για να εκτυπωσω κανα αρχειο και αν...οποτε και τα 3.6 αχρειαστα ειναι.Αν πας για extreme oc βαζεις ενα-δυο ανεμιστηρακια στις ψυκτρες της mobo και εισαι κομπλε.Νομιζω οτι ειναι λιγο καλυτερη απο την gigabyte που αναφερθηκε και γενικα ισως δεν ειναι η top of the top αλλα εκτος και αν πας για παγκοσμια ρεκορ νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη που μπορεις να κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Noreak είπε

εκτος και αν πας για παγκοσμια ρεκορ

Με αυτή τη κατασκευή δεν νομίζω ότι πιάνω παγκόσμιο ρεκόρ o.c. 😜 

Πάντως αυτό με τα ανεμιστηράκια το κάνω ήδη και τα VRM ίσα που είναι χλιαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο προσωπική εμπειρια και μονο χωρις να εχω ερευνες κτλ : το P45 (Asus P5Q) μου εβγαζε πολυ καλυτερο και πιο ανετο overclock απο ολα τα chip που ειχα δοκιαμασει (Χ38,Χ48, Ρ45,790ultra sli ) σε ακριβοτερες και πιο και-καλα-OC υλοποιησεις. 

Ανεβαζε τον Q9550 που ειχα ηρεμα και χωρις προβληματα στα 4-4.3 και τον Q6600 στα 3.7-3.8 με ενα καλο σετ μνημες. Οι αλλες το πολυ 4 και 3.6 αντιστοιχα

Τα nvidia chip ψηνονταν απο θερμοκρασιες και δεν ηταν καλη φαση αλλα επαιρναν SLI απο την μανα τους. (ειχα την https://www.asus.com/Motherboards/Striker_II_Extreme/)

Επεξ/σία από conkal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Με αυτή τη κατασκευή δεν νομίζω ότι πιάνω παγκόσμιο ρεκόρ o.c. 😜 

Πάντως αυτό με τα ανεμιστηράκια το κάνω ήδη και τα VRM ίσα που είναι χλιαρά.

Για ρεκορ δε πας αλλα ιντριγκαρεις την εφευρετικοτητα μου και θα αρχισω και γω πατεντες με λαστιχα ποτισματος και αντλιες απο μοτερ φραπε 😛Καλη προσπαθεια δεδομενων των υλικων παντως...

22 λεπτά πριν, conkal είπε

Απο προσωπική εμπειρια και μονο χωρις να εχω ερευνες κτλ : το P45 (Asus P5Q) μου εβγαζε πολυ καλυτερο και πιο ανετο overclock απο ολα τα chip που ειχα δοκιαμασει (Χ38,Χ48, Ρ45,790ultra sli ) σε ακριβοτερες και πιο και-καλα-OC υλοποιησεις. 

Ανεβαζε τον Q9550 που ειχα ηρεμα και χωρις προβληματα στα 4-4.3 και τον Q6600 στα 3.7-3.8 με ενα καλο σετ μνημες. Οι αλλες το πολυ 4 και 3.6 αντιστοιχα

Τα nvidia chip ψηνονταν απο θερμοκρασιες και δεν ηταν καλη φαση αλλα επαιρναν SLI απο την μανα τους. (ειχα την https://www.asus.com/Motherboards/Striker_II_Extreme/)

Μια που το αναφερες θυμαται κανεις ποια steping ηταν καλα για oc σε Q9550 και Q9450?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Noreak είπε

Για ρεκορ δε πας αλλα ιντριγκαρεις την εφευρετικοτητα μου και θα αρχισω και γω πατεντες με λαστιχα ποτισματος και αντλιες απο μοτερ φραπε 😛Καλη προσπαθεια δεδομενων των υλικων παντως...

Μια που το αναφερες θυμαται κανεις ποια steping ηταν καλα για oc σε Q9550 και Q9450?

θυμαμαι ενα C2 αλλα εχουν περασει τοσοι επεξεργαστες απο τα χερια μου που μπορει να λεω μπουρδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Noreak είπε

Για ρεκορ δε πας αλλα ιντριγκαρεις την εφευρετικοτητα μου και θα αρχισω και γω πατεντες με λαστιχα ποτισματος και αντλιες απο μοτερ φραπε 😛Καλη προσπαθεια δεδομενων των υλικων παντως...

Τι να έκανα. Φοιτητής είμαι με ψιλοάδεια τσέπη, καραντίνα είχαμε, πιάνουν και τα χέρια μου, είπα να δημιουργήσω κάτι μετά από 4 χρόνια αδράνειας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...