Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν backup 15GB σε Android & iOS με το Google One


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Το γνωρίζω, αλλά θέλουμε δωρεάν μέχρι τα 15GB. Δεν έχουμε όλοι ανάγκη τα 50GB.

Εχεις 5GB free. Εγω πηγα στα 50gb με 1€ αλλα κατεληξα στα 200gb με 3€ και μια χαρα ειναι. Μην εισμαστε και πλεονεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/8/2020 στις 1:46 ΠΜ, fokion είπε

Η πρόσβαση τρίτων στα δεδομένα μας γίνεται με τη δική μας θέληση, αλλά ΔΩΡΕΑΝ! Δεν μας κοστίζει τίποτα!!

Ευχαριστούμε γκούγκλ.

Εντάξει που είναι το προβλημα με ενα προγραματακι συμπιεσης-αποσυμπίεσης βάζεις ενα password σιδηρόδρομο και κοιμασε ήσυχος για διακόσια χρόνια....... 🔐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, imvrios είπε

Όταν λες όλα; Την είχα ανακαλύψει αυτή την εταιρεία όταν έκανα τη μετάβαση  από OneDrive σε Google Drive. Το απεριόριστο πλάνο είναι μόνο το ετήσιο με ~100€. Αλλιώς έχει όρια 150GB-200GB/μήνα. Πες μου ότι κι εκεί παίζει κάτι διαφορετικό από αυτό που γράφουν 😄

Επειδή εγώ είχα πάνω από 1ΤΒ το ανέβασα τσούκου τσούκου με το 10 Mb/s upload μου.

Σατανά μη μας προκαλείς εμάς τους δύστυχους που δεν έχουμε ακόμη τέτοιες συνδέσεις, κάποια στιγμή θα είναι διαθέσιμες στη περιοχή μας. 😁

Δήμος Αθηναίων κι ακόμη περιμένουμε εδώ.

Πέρυσι που έκανα μεταφορές έδιναν 3ΤΒ στο μηνιαίο, τώρα που είδα τις φετινές τιμές όντως απορρίπτεται 🙂

To νούμερο 2 που είχα στις επιλογές μου ήταν το mover io αλλά μόλις είδα ότι πάει κι αυτό.

Μόλις είδα στο site τους ότι το αγόρασε η Microsoft και μάντεψε τι το έκανε, το έκλεισε.

https://mover.io/

Ευτυχώς που έχω και offcloud lifetime δηλαδή. 🙂

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω περίπου 500gb στο Dropbox που θεωρώ ότι είναι η καλύτερη υπηρεσία του είδους (με κάποια σοβαρά bugs βέβαια στη mobile Android έκδοση που δε διορθώνουν εδώ και χρόνια). 

Σε PC δεν έχει πρακτικά αντίπαλο στην απόδοση, αλλά είναι πανάκριβο. 

Νιώθω εγκλωβισμένος όμως, καθώς με 3 Mbps up speed δεν μπορώ να αλλάξω υπηρεσία. Σκέφτομαι τώρα τη μετάβαση σε offline κατάσταση, μέσω NAS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/8/2020 στις 10:47 ΠΜ, imvrios είπε

Όταν λες όλα; Την είχα ανακαλύψει αυτή την εταιρεία όταν έκανα τη μετάβαση  από OneDrive σε Google Drive. Το απεριόριστο πλάνο είναι μόνο το ετήσιο με ~100€. Αλλιώς έχει όρια 150GB-200GB/μήνα. Πες μου ότι κι εκεί παίζει κάτι διαφορετικό από αυτό που γράφουν 😄

Επειδή εγώ είχα πάνω από 1ΤΒ το ανέβασα τσούκου τσούκου με το 10 Mb/s upload μου.

Μπορείς να δοκιμάσεις κανένα rclone για την μεταφορά από OneDrive->Google Drive (δεν το έχω κάνει ποτέ..). Εγώ πάντως σαν 3ο backup έχω πάνω από 30ΤΒ στο γούγλη fully encrypted.

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...