Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση από 30αρα σε 50αρα σύνδεση. Αξίζει για 3 ευρώ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

Εδώ και καιρό έχω 30αρα στο σπίτι αλλά πιάνω σταθερά 12mbps. Το ρούτερ είναι Fritzbox οπότε πρόβλημα εξ'αιτίας του δεν θεωρώ πως υπάρχει. Βρίσκομαι σε λίγο απομακρυσμένη περιοχή από το ΚΑΦΑΟ

Με πήραν τηλέφωνο για να κάνω αναβάθμιση σε 50αρα και ότι η 30αρα μετά από την λήξη του συμβολαίου ούτως η άλλως θα καταργηθεί οπότε είμαι ανάμεσα στο πακέτο της 24αρας ή 50άρας. Μου είπε ο κύριος, επειδή ρώτησα, αν θα έχω αλλαγή στη ταχύτητα γιατί είμαι σε απομακρυσμένη περιοχή σχετικά, και μου είπε 20-30mbps θα πάει σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που έχουν, γιατί αλλάζει κάτι με τα πακέτα και μπλα μπλα.

Αξίζει να το κάνω ή άδικα τα 3 ευρώ παραπάνω τον μήνα; 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, NickBalis είπε

Γεια σας!

Εδώ και καιρό έχω 30αρα στο σπίτι αλλά πιάνω σταθερά 12mbps. Το ρούτερ είναι Fritzbox οπότε πρόβλημα εξ'αιτίας του δεν θεωρώ πως υπάρχει. Βρίσκομαι σε λίγο απομακρυσμένη περιοχή από το ΚΑΦΑΟ

Με πήραν τηλέφωνο για να κάνω αναβάθμιση σε 50αρα και ότι η 30αρα μετά από την λήξη του συμβολαίου ούτως η άλλως θα καταργηθεί οπότε είμαι ανάμεσα στο πακέτο της 24αρας ή 50άρας. Μου είπε ο κύριος, επειδή ρώτησα, αν θα έχω αλλαγή στη ταχύτητα γιατί είμαι σε απομακρυσμένη περιοχή σχετικά, και μου είπε 20-30mbps θα πάει σύμφωνα με ένα πρόγραμμα που έχουν, γιατί αλλάζει κάτι με τα πακέτα και μπλα μπλα.

Αξίζει να το κάνω ή άδικα τα 3 ευρώ παραπάνω τον μήνα; 

Ευχαριστώ!

Αν σε νοιαζει το upload ναι! το 1 mbps upload ειναι εξαιρετικά αργο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aggelos_INSM είπε

Αν σε νοιαζει το upload ναι! το 1 mbps upload ειναι εξαιρετικά αργο ..

Με ενδιαφέρει πιο πολύ το download, και εκεί είναι το πρόβλημά μου. Upload σπάνια να στήσω ένα σερβερ για να κάνω τεστ σε διάφορα αλλά και πάλι δεν με ενδιαφέρει τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NickBalis είπε

Με ενδιαφέρει πιο πολύ το download, και εκεί είναι το πρόβλημά μου. Upload σπάνια να στήσω ένα σερβερ για να κάνω τεστ σε διάφορα αλλά και πάλι δεν με ενδιαφέρει τόσο.

Τι attainable έχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά αρχήν φίλε μου τώρα έχεις 30αρα καί πιάνεις 12,δλδ τζάμπα την πληρώνεις την 30αρα... άσχετα με αυτό θα πρέπει νά ρωτήσεις 1ον αν θα παίρνεις από α.κ. η από καμπίνα 2ον μπορείς να ρωτήσεις πόσο πιάνουν οι 50αρες στην γειτονιά σου 3ον ανέβασε τά στατιστικά του ρούτερ σου.Μου φαίνεται πως απλά θέλουν να σέ αλλάξουν πακέτο στην 50αρα αλλά να σέ αφήσουν εκεί λογικά στο α.κ. που σε έχουν χωρίς να δεις καμιά αλλαγή στην ταχύτητα.Εχεις δεί νέες καμπίνες στην γειτονιά σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aggelos_INSM είπε

Τι attainable έχεις ?

Δεν γνωρίζω τι είναι το attainable!

46 λεπτά πριν, bill27 είπε

Κατά αρχήν φίλε μου τώρα έχεις 30αρα καί πιάνεις 12,δλδ τζάμπα την πληρώνεις την 30αρα... άσχετα με αυτό θα πρέπει νά ρωτήσεις 1ον αν θα παίρνεις από α.κ. η από καμπίνα 2ον μπορείς να ρωτήσεις πόσο πιάνουν οι 50αρες στην γειτονιά σου 3ον ανέβασε τά στατιστικά του ρούτερ σου.Μου φαίνεται πως απλά θέλουν να σέ αλλάξουν πακέτο στην 50αρα αλλά να σέ αφήσουν εκεί λογικά στο α.κ. που σε έχουν χωρίς να δεις καμιά αλλαγή στην ταχύτητα.Εχεις δεί νέες καμπίνες στην γειτονιά σου;

Από καφαο παίρνω αλλά είναι σχετικά αρκετά μέτρα απόσταση.

Η γειτονιά μου γύρω στα δώδεκα θα πιάνει επίσης παρ'όλο που μου λένε οι του κοσμοτε ότι πιάνουν 18+

Πιο πολύ μούφα τη βλέπω την 50αρα. Έχω δει η wind περνάει γραμμές στο Ηράκλειο και έχω ελπίδες ότι θα περάσουν και από εδώ.

1196252705_(9).png.d163b680f04e2c64a75bdcb7a2748eb9.png

Επεξ/σία από NickBalis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα πιασεις τιποτα παραπανω. αντε αμα σου ριξουν το margin  στο upload να κερδισεις εκει γιατι φαινεται οτι σε έχουν κλειδωσει στο 1 mbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν θα πιασεις τιποτα παραπανω. αντε αμα σου ριξουν το margin  στο upload να κερδισεις εκει γιατι φαινεται οτι σε έχουν κλειδωσει στο 1 mbit

Άρα καταλήγω 24αρα. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...